iStick USB Flash Drive with Lighting for iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iStick USB Flash Drive with Lighting for iPhone


11.05.2014 | 21:55
Upravo je na Kickstarteru objavljen novi projekt koji bi mogao interesirati vlasnike iĐiđa.

Evo linka: www.kickstarter.com/projects/hypershop/1...50821?token=8b8a91cb

Memorijski štapić koji s jedne strane ima normalni USB konektor, a s druge Lighting konektor za iĐiđe te omogućuje jednostavno prebacivanje multimedije i dokumenata bez potebe za iCloudom.
14.05.2014 | 02:50
Groovy
14.05.2014 | 09:54
Nekako sumnjam da bi to prošlo kroz iOS...
14.05.2014 | 11:41
Zašto. Ako ima ipad adapter za sd kartice...
14.05.2014 | 15:25
Da li se svi podaci s SD-a mogu koristiti na iPadu?
Nije problem prebaciti podatke na iĐiđu, već što s njima.
A iĐiđa kao stick nje rješenje jer je memorija malena (dok stick od 32GB košta 119kn).
15.05.2014 | 21:46
Eto, u samo dva dana sakupiše preko 400.000 US$. Ja sam također uzeo jedan od 64Gb. Veseli me pomisao da ću udvostručiti memoriju iPada kao i jednostavnost punjenja iSticka kao i dijeljenje sadržaja bez potrebe za internetom i Cloud servisima.

Jedva čekam da mi stigne u Augustu.
16.05.2014 | 07:38

Sank, frende, pa kako to sad??? A jedinstveni Apple ekosustav? A jednostavnost dijeljenja sadržaja? A elegancija i ljepota minimalističkog rješenja? Pa nemoj tako, pomislit ću sad da si tako čvrsto branio sve te stavove dok sam ja pisao da ne shvaćam što imaju toliko protiv memorijskih kartica - samo zato da se imamo oko čega raspravljati.
A sad ti je najedamput - jedva čekaš da ti stigne điđa koju moraš izvana naštekati na iPad da mu povećaš memoriju... A o cijeni da ne pričamo...
16.05.2014 | 08:02




16.05.2014 | 08:14
Malo kasnim s odgovorom, ali evo mog razmišljanja. Ispravite me ako griješim

Prvo: meni je ne samo ne-estetski, nego i vrlo nepraktično (potencijalno opasno) držati neki iStick uboden u portable iDevice koji za jedan palac strši iz Lightning konektora i kao da "traži" o što će zapeti... Nekako mi je to "hod po žici" i pitanje vremena kad će se sve to strgati dok npr. gledam 5-6 GB film na iPadu u fotelji (i pritom zaspem ...

Drugo: sam taj promo-video mi je pomalo neuvjerljiv. Kao: ubodeš iStick u MBP, natrpaš ga s PDFovima, MS dokumentima, MP3-cama, JPG slikama itd. zatim ga ubodeš u iDevice i onda sve to nekako "samo od sebe" sjedne na svoje mjesto u iDevice-u, spremiš iStick u džep i miran si?
Mislim da je za to potrebna iOS integracija, tj. nekakav unaprijed predviđeni i isplanirani (programirani) postupak koji iOS mora omogućiti, a korisnik ga definirati i odabrati...

Za sad je tako nešto moguće samo za Lightning to SD Card Reader koji čita slike s memorijske kartice. Za pristupiti drugim vrstama datoteka potrebno ih je ručno na kompu ugurati u onaj DICM (ili kako se već zove) folder pa ih onda na iDevice-u nekoko potražiti. To je zaobilaženje iOS Restrictions, a ne integracija...

Mislim da Apple nije napravio cijeli iCloud "eko-sustav" da bi sad blagoslovio neki "uštekaj-USB" koncept...
16.05.2014 | 08:25
Bullshit. Zašto su onda napravili lightning SD card reader?
16.05.2014 | 08:39
Pa upravo za čitanje slika sa SD kartice. Ne i svega ostaloga što se stavi na karticu...
Onda bi ljudi kupovali jeftinije iDevices s manje ugrađene Flash memorije i to nadoknađivali ovakvim rješenjima. A onda bi novac išao third-party developerima i firmama, a ne Appleu
A no-go scenario for Cupertino.
16.05.2014 | 09:15
sta nije lightning sd card reader napravljen da se s fotica uploadaju slike na ipad direktno, i samo zato i napravljen.??

ovaj usb mi je veoma glup. korak unatrag. ne govorim iz estetskih razloga(iako znate da i to preferiram), nego cisto da sveukupno djeljenje podataka ide ka koristenju clouda. naravno, mi patimo time sto je naš upload bezobrazno spor pa ne funkcionira kako bi htjeli, ali za one dokumente koji su vazni(word, pdf, xls po par MB) radi.

osobno ne vidim smisao, jer ios nema finder(valjda misle koristiti one neke third party apps, ili ciljaju cisto na jailbreak community koji imaju iFIle).

EDIT: evo sada vidim da imaju svoju aplikaciju.. kako sam i mislio. bljeh
17.05.2014 | 17:59
Bit će mi zadovoljstvo napisati prikaz iSticka kad ga dobijem bez obzira bude li iskustvo pozitivno ili negativno.
05.06.2014 | 07:21
Ja pak željno iščekujem 20GB Cloud Drive! Mislim da je 1$ mjesečno OK cijena za takvu uslugu.
I onda mi ne treba ovaj dongle koji strši iz Lightning konektora
05.06.2014 | 18:14
Ovaj dongle koji strši iz Lighting konektora ne bi imao smisla kad biš stalno bio brzom vezom spojen na internet. Na žalost to još uvijek nije moguće, naročito za nas svjetske putnike, pa kad mi iCloud drive ne bude na raspolaganju, onda će iStick odlično poslužiti, kao npr. u letu avionom da si pogledam koji film ili seriju. Letovi za Australiju nisu baš kratki

Također se nadam da će biti odlična solucija za sve one koji ne vole i ne vjeruju u razno-razne cloud servise te preferiraju da su im njihovi dokumenti zaštićeni od pristupa drugih neželjenih individua

Da ne spominjem da će mrzitelji iTunes programa konačno doći na svoje i bez njih moći dijeliti svoje datoteke između računala i iđiđa

Pitanje je samo koliko će sama aplikacija za podršku iSticku biti dobro napisana i koliko će mogućnosti nuditi.
05.06.2014 | 18:16
Jos da budu dovoljno pametni da omoguce(open in icloud drive) pa da se mogu stvari prebacit. to bi vec imalo neku korist.
06.06.2014 | 03:16
Kada sve zbrojis i oduzmes, opet ovako nesto ispadne puno prakticnije rjesenje:

www.seagate.com/external-hard-drives/por...s/seagate-satellite/

Stavis ovaj HD u torbu u pretinac iznad glave ili ispod sjedista, i gledaj sta zelis do mile volje (baterija traje nekih 7h, skoro kao i sam iPad).
06.06.2014 | 08:21
Za do Australije 7h nije ni blizu dosta...
06.06.2014 | 08:22
U x slučajeva mi se dogodilo da zaboravljam stickove od doma ili s posla na kojima su mi raznorazmi podaci, tabele, projekti i onda kunem kad shvatim da je ostalo doma ili na poslu. Kreneš na posao ili s posla, ponesi dva mobitela(to mi je valjda prva i jedina stvar koju provjeravam bar jednom ili dvaput jer sam bez njih ko bez gaća, žalosno ali šta mogu), papire, torbicu, ipad i fakin stickovi ostanu jer ostanu uštekani u kompu, ostanu u drugim hlačama i zbog toga ih zaboravljam. Neznam dali drugi imaju problema stime ali mene to proganja koliko god vodio računa o njima.
Uvijek me dirala činjenica zašto Apple ignorira korisnike, a mislim da ih ima dobar dio koji od svog ajfona, ipada ili ipoda žele primjenu kao svojevrstan stick. Nije mi nužno da baš fajlove moram otvarat na njima ali brate mili da ih bar mogu prenijet putem ajfona jer znam da mobitel u 99% imam pored sebe.
06.06.2014 | 08:32
U slučaju iSticka, morao bi imati jedan u firmi i jedan doma.
I definitivno bi trebao kupiti noviji tip ajfon(što nebu tako skoro) jer moj nema odgovarajući konektor. Znači dobrih par stotina dolara za to zadovoljstvo ili dalje vodit bitku sa klasičnim stickovima što i nije baš tolika tragedija.

U svakom slučaju neki pomak što se tiće zatvorenosti tih iUređaja. Evo do sada nisam ni znao da ima SD reader, dok ga niste spomenuli.
06.06.2014 | 09:48
smayoo kaže:
Za do Australije 7h nije ni blizu dosta...


Pa neces valjda cijeli put buljiti u ekran kao retardiran?

A ice, pice, stjuardese, ubit oko...
06.06.2014 | 12:09
Ej... 21h leta od Beča do Sidneya. Sve to napraviš triput i još nisi stigao.
06.06.2014 | 17:11
Ja stickove nosim oko vrata, a uskoro ih budem za čunu vezal, a ako ih ne najdem kad dojdem na posao, onda znam da mogu sluziti kao sirovina za sapun.
06.06.2014 | 20:11
zabac kaže:
Ja stickove nosim oko vrata, a uskoro ih budem za čunu vezal, a ako ih ne najdem kad dojdem na posao, onda znam da mogu sluziti kao sirovina za sapun.



Samo jedno loše iskustvo od prije par godina vezano za te reklamne špage mobitela, ključeva itd. Čovjek pao sa skele i imao ključeve oko vrata. Ona špaga mu je doslovno spasila život jer se spetljala oko spojnice cijevnih profila. Ostao živ samo zato jer nije pao sa 9m i zato što su u blizini bile kolege. Da ih nije bilo, bio bi obješen. Nevjerojatna činjenica da nije pukla. Nisam vidio ali pričali mi na gradilištu jer se dogodilo dan prije. Čovjek tjedan dana nije mogao gutat.
Od tada svojim klincima skidam sve te privjeske jer se čovjek skoro zadavio bez obzira što mu je i spasilo život.
06.06.2014 | 22:13
Sorry, ali za to što se njemu dogodilo nije kriva reklamna uzica oko vrata, nego to što skela nije imala zaštitnu ogradu, kao što je propisano (nego je ili nije bilo, ili je bila preniska, ili klimava). Zar ne?
07.06.2014 | 14:37
Skela se montirala, trebao je biti vezan, detalje bas neznam. Dali je uzrok alkohol, umor ili nesto trece, neznam. Uglavnom ljudska glupost. Znam samo da je bila drama. Nisam se stime opterecivao jer ionako sam tamo bio kao konzultant za nadzora iz geotehnickih radova, znam samo da je mene presjeklo kad sam cuo.
15.07.2014 | 16:31
Back to the topic: evo, naš iStick je došao i do Walta Mossberga: Link
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 44 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO