iPhone 3GS - Unable to Restore
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3GS - Unable to Restore


30.01.2014 | 01:02
Nakon 3 uzalud izgubljene noći, odlučih potražiti pomoć znalaca

Dakle: poznanik je imao 3GS koji se stalno gasio. Kupio je 5S, a ovaj ”niš koristi” dao meni. Tel. je bio JB-an, ali ne znam je li bilo i softwerskog otključavanja, dizanja/spuštanja BaseBanda i sl... Otvorio sam ga i zamijenio prehapuhanu bateriju (koja je onemogućavala normalno hlađenje urešaja), no tu su tek počeli problemi:

Kad sam ga priključio na MBP ponudio mi je Upgrade sa iOS 6.1 na 6.1.3 što sam mu dopustio. No, tu je stvar zapela. Nakon raspakiravanja paketa i inicijalizacije Update, pojavila se , a ubrzo zatim i iTunes Restore slika i od tada se vrtim(o) u krug...

Restore kroz iTunes mi je davao greške 9 ili 1604.
Slika_zaslona_2014_01_29_u_19.png
30.01.2014 | 01:07
Probao sam -bez uspjeha- kroz Terminal editirati i onaj Host file s adresom koju mi je sugerirao iTunes Support članak, a zatim i sa svim drugim adresama koje sam našao na Netu:

# 74.208.10.249 gs.apple.com
# 74.208.105.171 gs.apple.com
# 17.171.36.30 gs.apple.com
# 17.151.36.30 gs.apple.com
# 127.0.0.1 gs.apple.com

Sada je ovako:
Slika_zaslona_2014_01_30_u_00.png
30.01.2014 | 01:10
Probao sa i svaku adresu pojedinačno stavljati, s razmakon nakon ljestava i bez, probao sam i sve ih pobrisati, no Restore uvijek zapne, obično s ovom porukom:
Slika_zaslona_2014_01_29_u_19-cc95dc56407ea23b98df515efdb5c336.png
30.01.2014 | 01:11
Ili s ovom:
iPhone_error_not_eligible.jpg
30.01.2014 | 01:14
Onda sam ga probao JB-ati da bih ga kako-tako oživio. Pročitao sam otada svašta i probao sljedeće:

A) Redsn0w 0.9.15b3 ne uspijeva doći do onog ananasa. Samo napravi prvu i drugu fazu pripreme, stavi(m) ga u DFU, krene Paching Kernel...
fotografija_2.PNG
30.01.2014 | 01:15
Pa nakon toga dođe ”Please wait...” jedno 2 minute, te konačno odustane, Reboota iPhone, pojavi se  i nakon toga Restore ikona..
Slika_zaslona_2014_01_30_u_00-0c34458b4ee7962513fde31062b67ca1.png
30.01.2014 | 01:17
NB: kod JBa odaberem 6.0 ipsw jer sa 6.1.3 Redsn0w ode u ”Please wait” loop i ne napravi ništa.
Probao sam i Recovery Fix, ali je rezultat isti - nikakav...
Missing_Keys.png
30.01.2014 | 01:22
[b] Sn0wbreeze: Onda sam se dokopao PCa i probao s ovim alatom. SB uspješno napravi Custom 6.1.3 ipsw, ali onda kod Shift + Restore iTunes daje Error 3194. Pa sam na PCu editirao Host file i uspješno ubacio # 74.208.105.171 gs.apple.com redak (Notepad as Administrator + Save), no ni to nije pomoglo.

Doduše, tada je proces otišao malo dalje. Do  znaka na zaslonu i onog Progress bara koji se, međutim, ne popuni ni mrvicu, pa nakon dvije minute opet Error 3194 i krene Reboot i Restore loop..
fotografija_3.PNG
30.01.2014 | 01:24
Ugl; ako imate koju ideju što bi se još moglo napraviti (ili objašnjenje zašto se ništa ne može napraviti) - tu sam
30.01.2014 | 09:59
Naravno da se moze srediti. Prvo edituj host file kako sa postavio na forumu,onda ubaci telefon u DFU mode i tek tada restore. Onda javi koji je BB pa ako je od ipada da ti objasnim kako da ga spustis.
30.01.2014 | 11:08
Da, probao sam i to: pobrisao sve gs.apple.com retke u host file-u prema uputama na www.jabucnjak.hr/forum/iphone/116087-kak...t-file-mac-os-x.html ali nije pomoglo.

S tako editiranim host fileo-m iTunes napravi:
Raspakiravanje datoteke,
Provjeru s tvrtkom Apple,
Pripremu iPhone uređaja (ubaci ga u DFU)
Čekanje iPhone uređaja (Apple logo i prazan Progress bar),
Nakon 2 minute pojavi se Greška 9 i ponovno Restore Loop.
Ne dođem do iOSa niti do BaseBanda...

Inače, taj Restore proces radim s unaprijed skinutim iPhone2,1_6.1.3_10B329_Restore file-om (zbog spore veze s Internetom). Možda da pustim iTunes da ga ipak sam preuzme i spremi na neku nevidljivu lokaciju, te da kod restora ne odabirem sam taj Restore file sa Shift odn. Alt opcijom?
30.01.2014 | 11:12
Ne ubaci iTunes u DFU mode,tu pravis gresku.Uradi kako sam ti rekao.Otvori host i napravi da ti izgleda kako sam stavio u uputstvu.Onda ti ubaci telefon u DFU mode (prvo power tipka pa onda home + power onda samo home) imas uputstvo postavio sam.Tek onda idi na restore(mozes shift a mozes i ponovo skinuti preko itunes-a. Greska ti je u DFU iTunes baca telefon u recovery a ne DFU mode.
30.01.2014 | 11:13
Ovako

30.01.2014 | 11:14
iTunes ce ti prijaviti da je telefon u recovery(on je u DFU) i onda ides na restore.Mora raditi ako radis kako sam napisao.
30.01.2014 | 15:45
@ MacSlavko: Probao sam na PCu da iTunes sam preuzme potreban ipsw i restora iPhone - nije pomoglo (ista greška 3194).

@ Saint: Na Macu (MBP i Mavericks) sam ponovno (pravilno) editirao host file tako da je sada ”kao nov”.
Zatim sam ga prvo ga ubacio u DFU pa tek onda podigao iTunes. On ga odmah prepozna u ”Modu obnove softwarea”, krene postupak raspakiravanja, pripreme, provjere, opet pripreme i onda ”Čekanje iPhone uređaja” (pojavi se  i prazan Progress bar na iPhonu), no nakon 2 minute nikakvog napretka iTunes ga reboota i daje grešku 9. iPhone se ugasi i odmah upali, ali samo do  i kasnije one Recovery ikone (iTunes + USB kabel).

Inače, iPhone ne podiže iOS (stalno je u Recovery loopu), tako da ne mogu napraviti onaj Slide to Power Off pa onda normalni DFU proces, nego mora biti spojen na računalo da bih uopće moga napraviti DFU (10 + 10 sec držanja Power i Home). Ako nije uboden u računalo uopće ne ide u DFU, koliko god ja držao Home+Power.

Ne znam je li taj podatak od neke važnosti...

Thanks, though!
31.01.2014 | 18:12
Ovdje je neki žešći problem koji ne mogu riješiti tako jednostavno kao što je Edit hosts + DFU + Restore...

Restore proces dođe do Progres bara i tu stane. Ne kužim zašto?
Na kraju izbaci Error 9 i sve ide ispočetka...
download.jpg
02.02.2014 | 22:51
Rezime nakon 8 dana/noći moje borbe s Recovery Loopom:

Probao sam ga oživjeti pomoću Custom Firmwarea (redsn0w 0.9.b13: Stich SHSH blobs + Pwnd DFU + Alt & Restore from Custom ipsw), ali bez uspjeha. Prazan Progres bar i nakon 2” Reboot u Recovery mode + Error 9.
Promijenio USB portove i razne (ispravne) Sync kablove - bez uspjeha.

Također na Windowsima sa Sn0wbreezom i iFaithom - s jednakim neuspjehom. I tu sam uz pomoć iFaitha dohvatio SHSH blobse i ubacio ih u Custom ipsw, iTunes prođe raspakiravanje, pripremu, provjeru i onda zapne na ”Čeknje iPhona”. Nakon dvije minute opet sam na Error 9.

Dobijem ovo:
Slika_zaslona_2014_02_02_u_21.png
02.02.2014 | 22:52
Ili ovo:
Slika_zaslona_2014_02_02_u_21-ab07b137a854744fbce3240447379de1.png
02.02.2014 | 22:54
Restorao sam ga do sad već 100-injak puta, pogledao 30-ak YouTube videa i pročitao 50-ak Support & Discussion članaka...

Tako sam došao i do iRecovery-a. Zanimljiv je log koji pokazuje Terminal:
Slika_zaslona_2014_02_02_u_16.png
02.02.2014 | 23:02
Rastavio sam iPhone i odspojio matičnu od bterija (da se resetira NAND chip). Nakon sat i pol opet sam ga sastavio i probao - bez pomaka naprijed.

Također sam prema uputama modificirao taj File (zadnja tri retka) da ga probam izvući iz Recovery Loopa - bez uspjeha:
Slika_zaslona_2014_02_02_u_22.png
02.02.2014 | 23:05
Ponestaje mi ideja (i snage ) za daljnu borbu...

Gdje griješim (osim u ne-odustajanju)?
03.02.2014 | 00:06
Probaj restore na 4.2.1,ako ni taj ne prodje probaj napraviti custom pa onda sa njim. Mozda da ga posaljes za sarajevo jedino mi jos to pada na pamet.Mozda nesto nisi spojio kako treba u samom mobu.Tesko je ovako dok se fizicki ne pristupi aparatu
03.02.2014 | 00:08
4.2.1?

Idem provjeriti na Check-listi jesam li to već probao...

Nisam!

Krećem...
03.02.2014 | 00:17
Hmm...

S čistim Host file-om normalni Restore kroz iTunes ne ide.

Sada radim Custom ipsw sa Redsn0w (Stich SHSH blobs) pa ću probati s njim. Samo mi reci treba li kod tog postupka host file i dalje ostati čist, ili treba ubaciti neku gs.apple.com adresu?
03.02.2014 | 11:32
Host mora biti cist,nema potrebe da ti dodajes linije. Ako se i dodaju to za tebe tadi TU.
03.02.2014 | 21:37
Ne ide ni s 4.2.1 (ni Stock ni Custom ipsw, ni s čistim Hostom, niti s bilo kojom od onih gs.apple.com adresa u Host file-u).

Kad takav set (nazovimo ga ”orig. Display i Mother board) spojim na iRecovery, Terminal mi pokazuje ovaj log:

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: Spremljeni_izlaz_Terminala1.txt
Veličina datoteke: 1846
03.02.2014 | 21:38
A imam i još jedan takav 3GS kojem ”curi struja” tj. rapidno gubi snagu čak i dok je spojen na punjač i stalno se čuje zujanje / krčenje u zvučniku pa je neupotrebljiv. Uzeo sam njegov Display i stavio na ovaj koji pokušavam oživjeti.

U tom slučaju iRecovery pokazuje bitno drugačiji log:

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: Spremljeni_izlaz_Terminala2.txt
Veličina datoteke: 4185
03.02.2014 | 21:49
Što me navodi na zaključak da ta greška (Error 9) može biti uzrokovana nekakvim hardverskim nedostatkom i to ne nužno samog NAND chipa (kako sugerira Terminal log), nego nekih drugih dijelova.

Zamijenjeni Display panel se spajaja na 1,2 i 3 konektore na matičnoj ploči - pa je Hardware failure možda povezan s LCDom, Touch Digitalizerom ili sa Earpiece & Proximity hardverom?

Jedino mi je čudno da taj Display na onom ”curi-baterija-iPhonu” uredno radi, reagira na Touch i pokazuje sliku (dakako samo dok taj iPhone za nekih 2 sata ne ode u Power Off)?!
03.02.2014 | 22:19
Koji je BB na tom drugom
03.02.2014 | 22:34
BB: 05.16.08
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 21 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO