Novi iPhone sa velikim ekranom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Novi iPhone sa velikim ekranom


01.02.2014 | 10:41
zabac kaže:
Je li Honda Jazz ili više kao Miles Davis Jazz?
Spominjala se glazba i auti, pa sam zbunjen!?!


Zanimljivo, već kojih dva tjedna mi u autu svira jazz playlista kamo god da se vozim...
01.02.2014 | 13:29
Vanjuška kaže:
Eto ne kužiš. Jel zato što ti je struka da si cijepljen za takve stvari, pa sve gledaš kroz previše ne znam kako bih se izrazio, realan, hladan pogled? Nije ni bitno - tvoj stav je da je alat samo alat i glupo se vezati uz njega, moj je da je sasvim OK voljeti određeni alat, dok ti čuva živce i usrećuje te raditi za njim, sa njim. Pa ti sad vadi Freuda ili nešto


Gle, stvarno ne kužim. Nikad nisam sreo čovjeka koji se emotivno veže za svoj alat. Poznajem puno ljudi koji su jako zadovoljni jednom markom alata koji koriste svaki dan i svakom bi ga preporučili (Catterpillar, Makita, Fluke, Apple,...) , ali da bi mu takve hvalospjeve slagali - to je ipak s one strane pameti.

Skupo ima veću cijenu pa i ja za svoj novac imam veća očekivanja. To je sasvim normalno. Vjerujem da se slažeš.


Slažem se. No, nekome je 200kn veća cijena skupo, a nekome 2000 kuna razlike, tek.


Bez obzira. Količina novca jest objektivno mjerilo. To što je meni neka cijena lakše, a nekom drugom teže dostižna, ne mijenja činjenicu da ta stvar košta toliko novca.

Tom logikom, nećeš u threadu gdje pljuju po iMacu zbog prašine u ekranu uletjeti i komentirati kako su se uspavali i kako su smeće? OK onda..


Moj se komentar može svesti na istu razinu kao ovo što sam komentirao za Toyotu. Usrali su i zaslužili su ribanje.
01.02.2014 | 14:18
Zapravo je interesantno da puno ljudi smatra da je sa Apple sve krenulo nizbrdo. Neko ce tvrditi cak i da nakon SL vise nema pravog OS X.

Imam rMBP, iPhone5S i iPad Mini Retina, glupo mi je i govoriti da na tim uredjajima sve radi bas onako kako treba. Doduse iPhone je proradio kako zelim tek nakon JB.

Sa Mavericks nemam niti najmanjih problema. Sve radi kao podmazano. Koji su vasi problemi? Sta to ne valja?

iOS7 me je posteno nanervirao na iPhone 4G, ali vise krivim star ili nedovoljno snazan hardware nego sam iOS.

Mozda ja nisam neki ultra/mega/turbo zahtjevni korisnik, pa ne uspijem pohvatati sve to sto ne valja, ali nakon pola sata provedenih u Windows 8, volim moj Mavericks jos i vise
01.02.2014 | 15:54
Gle, stvarno ne kužim. Nikad nisam sreo čovjeka koji se emotivno veže za svoj alat. Poznajem puno ljudi koji su jako zadovoljni jednom markom alata koji koriste svaki dan i svakom bi ga preporučili (Catterpillar, Makita, Fluke, Apple,...) , ali da bi mu takve hvalospjeve slagali - to je ipak s one strane pameti.



Neznam sto tu ne kuzis? Pa i ja sam se vec emotivno vezao za svoj Bosch alat koji nakon starog alata koji sam imao 200% bolje , brze i pozdanije radi nego ona sranja koja sam imao. Nekom Apple nekom Bosch! I sada ako ja dam hvalospjeve maltene sam lud! A samo sam vise nego zadovoljan! Ne kuzim ni ja tebe ponekad!
01.02.2014 | 17:47
Pišeš li pjesme svom Bosch alatu? Ili možda, čitajući tehničku uputu prepoznaješ u njoj neku poetsku ljepotu?
03.02.2014 | 16:10
smayoo kaže:
Gle, stvarno ne kužim. Nikad nisam sreo čovjeka koji se emotivno veže za svoj alat. Poznajem puno ljudi koji su jako zadovoljni jednom markom alata koji koriste svaki dan i svakom bi ga preporučili (Catterpillar, Makita, Fluke, Apple,...) , ali da bi mu takve hvalospjeve slagali - to je ipak s one strane pameti.


Kada sam ja slagao hvalospjeve? Branim Apple od neutemeljenih bedastoća, no pjesmu nikad nisam napisao


Moj se komentar može svesti na istu razinu kao ovo što sam komentirao za Toyotu. Usrali su i zaslužili su ribanje.


Mutno mi je u glavi da je ovdje bio topic o tome, nisam vidio da si komentirao da tim riječima... Ali sam dojma da jesi tako reagirao u iMac prašina threadu...
Sad, morao bih pretraživati da nađem i jedno i drugo, za što nemam ni vremena ni volje, a ti kao admin lako možeš i dokaze uništiti na vrijeme
Stvar je dojma, meni je dojam da si ti lik kojemu je fora gaziti po Appleu i kad treba i kad ne treba jer je to sad moderno i jer si utvaraš da je to objektivnost. Tvoj je dojam da sam ja funboy koji piše pjesme o kompaniji. Neka na tome ostane
03.02.2014 | 16:12
smayoo kaže:
Pišeš li pjesme svom Bosch alatu? Ili možda, čitajući tehničku uputu prepoznaješ u njoj neku poetsku ljepotu?


Realno, koliko sam vidio Boschove tehničke upute su normalne, suhoparne, kakve se očekuju od alata te namjene. Apple je u malo drugačijoj branši. Znaš li za Mr. Macintosha? Meni je to glipost samo takve, i kak im je to uopće palo na pamet, no inžinjerima je bila cool stvar...
03.02.2014 | 16:43
Fino se natežete.
Istina je u sredini (kao i obično).
Ja (pošto nisam bogat) isto tražim da za svoj novac dobijem korektan proizvod. Kod Apple-a je malo drugačije jer za više novaca dobivam proizvod i zbog toga (jer nisam bogat) očekujem više. Ima Apple uređaje koji su odlično pogođeni i koji bezprijekorno rade godinama (desetlječima valjda), a ima ih koji kihnu brzo (gdje Apple ipak prizna neko produženo jamstvo). Mada je to "produženo" jamstvo slaba utjeha.
Meni je izgled manje važan koliko funkcija. Imam dva MBP-a i jedan Mini i svi tri rade (čak i optika)! Oduševljen sam jedino s time da rade (dignem poklopca i radi, pritisnem gumb i radi).
Nekako mi se čini kako je to više do OSX-a nego do harware-a (to je moj dojam).
Inaće RTFM!
03.02.2014 | 21:03
Vanjuška kaže:
Stvar je dojma, meni je dojam da si ti lik kojemu je fora gaziti po Appleu i kad treba i kad ne treba jer je to sad moderno i jer si utvaraš da je to objektivnost. Tvoj je dojam da sam ja funboy koji piše pjesme o kompaniji. Neka na tome ostane


Moj se dojam, evo da spomenem samo ovo zadnje, temelji na tome kako zlurado ističeš da Samsungu loše ide. Nije uopće bitno da li je to zaista tako, niti otkud tebi ta informacija, nego činjenica da je tebi to toliko drago. To mi je baš ono - dječije...

To što se buniš da netko pljuje po Appleu, a da iste greške oprašta nekom drugom, tu se s tobom slažem, pod pretpostavkom da govorimo o proizvodima sumjerljive cijene.

Meni nije fora gaziti po Appleu (štoviše, vrlo bi rado da nemam za to razloga). Puno bi radije da za taj nemali novac dobijem proizvod koji zaista vrijedi tog novca. Zašto si ne kupim nešto drugo? Jer je to drugo još lošije. Dakle, ne gazim samo po Appleu. I onda - da - to je objektivnost. Možda imam visoka očekivanja, ali i oni imaju visoku cijenu.

A to da je moderno gaziti po Appleu - ne znam. Zar jest? Prije nije bilo? Zaista nisam pratio. Kad je postalo moderno?
03.02.2014 | 22:18
Ja sam emotivno vezan za moj čekič, s kojim putujem svugdje po svjetu. S njim sam zaradio brdo love i sad mogu kupovati super apple uređaje. Nikad nisam imao problema na granicama kad sam prenosio apple uređaje, ali kad sam furao čekić na Filipine( u tom dijelu svijeta nemaju bravarske čekiće nego samo one s okruglim krajem ), onda sam morao ići na pistu na dodatnu provjeru prtljage, jel su mislili da nosim nekakav metak, a ne mali čekić
Inače i meni je vanjuška zanimljiv, moglo bi se reći da je nekako drugačiji od ostalih članova jabučnjaka, ali ja se čak slažem s nekim njegovim razmišljanjima.
03.02.2014 | 23:17
A jesi napisao pjesmu svom čekiću? Ili makar lirski sastavak?
04.02.2014 | 00:27
smayoo kaže:
Pišeš li pjesme svom Bosch alatu? Ili možda, čitajući tehničku uputu prepoznaješ u njoj neku poetsku ljepotu?


@smayoo

Kad se već povela ovakva diskusija o umjetničkoj vrijednosti "alata"... Tvoje znanje o Mac kompjuterima je veliko, puno veće od mojeg... Puno puta sam vidio kako si, tu na forumu, pomogao ljudima sa stvarima s kojima im ja nikad ne bi mogao pomoći... K vragu sve, pomogao si i meni i na tome ti hvala...
Ali, za mene, uspoređivati kompjuter, bilo koji kompjuter sa Bosch alatom je, u najmanju ruku, blesavo... Da, on svakom od nas služi da bi s njim obavili neku zadaću, ali ako je to sve čemu služi, onda i ne služi baš previše...
Da li me Bosch alat povezuje sa manje - više svim knjigama ovog svijeta, muzikom, filmovima? Da li Bosch alatom mogu zaviriti u sve dijelove svijeta i prošetati se ulicama? Odgovor je ne.
A sve te stvari koje s kompom mogu i želim raditi nisu nužno vezane za moj posao za koji mi treba alat...
A kada kompjuter sve to radi ovako kako to radi Mac, onda nije ni čudo da ponekad ljudi prema njemu razvijaju i neke osjećaje "dragosti"...
Ja, kad sam se prvi put susreo sa Mac-om, bio sam, i dalje jesam oduševljen silnim, možda malim detaljima, ali koji te razveseljavaju svaki dan... O tim detaljima je netko mislio, posvetio im vremena... U Mac OS-u ima duha, što se za sistem iz Microsofta nikako ne može reći, a to znam jer sam ga koristio puno godina...
Ono što želim reći je da onog trenutka kad ću izjednačavati kompjuter, imao on na sebi MacOS, Windowse ili Linux, sa čekićem, šrafncigerom, bušilicom ili mojim dobrim, starim i pouzdanim Hyundaiem, tog trenutka ću isti taj kompjuter baciti u smeće...
04.02.2014 | 00:34
smayoo kaže:
Moj se dojam, evo da spomenem samo ovo zadnje, temelji na tome kako zlurado ističeš da Samsungu loše ide. Nije uopće bitno da li je to zaista tako, niti otkud tebi ta informacija, nego činjenica da je tebi to toliko drago. To mi je baš ono - dječije...


Rekao sam ti već, aktivno uzgajama dijete u sebi. Veselim se snijegu, hodam po kiši bez kišobrana, i slično. To što si ti klinca pogubio putem i sad si samo stari matori što već, jebiga
Što se tiče zluradosti, tu si u pravu, sretan sam kad bad guy dobije što ga ide. No sad skrećemo u druge vode, jesu li oni bad guysi, da li su zbilja skopirali i pokrali sve što su stigli? IMHO jesu, prije Applea, SOnyu, prije SOnya drugima. Fuj kompanija i fuj mentalitet. Isto i sa Googleom, njihove spike Don't do Evil, a rade pizdarije gdje stignu. Kradu, upotrebljavaju tuđe bez naknade i eto...

Vjerujem da je krađa loša, bilo kakva, i veselim se kad karma dođe po svoje onima koji su se mislili izvući. Kad bi samo to palilo i u ovoj jadnoj državi...

To što se buniš da netko pljuje po Appleu, a da iste greške oprašta nekom drugom, tu se s tobom slažem, pod pretpostavkom da govorimo o proizvodima sumjerljive cijene.


Ne znam pratiš li tisak, no novinarčići se takmiče u tome da u svaku vijest, bila vezana za Apple ili ne ubace kako im ide loše? Jednostavno to prodaje novine. i onda ljudi to čitaju i pomisle da je to istina, a to mi smeta. Laži mi smetaju, politikanstvo, mito, varanje... Smeta me općenito, smetaju me političari kod nas koji opraštaju lopovima milijunske kredite, a onda sjednu nekoliko malih obrtnika na račun zbog 3000 kn duga... Smetaju me ljudi koji ne cijene radi trud, već im je OK ukrasti i zajebati... Ali sad sam odlutao.

Meni nije fora gaziti po Appleu (štoviše, vrlo bi rado da nemam za to razloga). Puno bi radije da za taj nemali novac dobijem proizvod koji zaista vrijedi tog novca. Zašto si ne kupim nešto drugo? Jer je to drugo još lošije. Dakle, ne gazim samo po Appleu. I onda - da - to je objektivnost. Možda imam visoka očekivanja, ali i oni imaju visoku cijenu.


Smatram da u ovom slučaju imamo ista očekivanja, jedina je razlika što ja Appleu dajem kredite, a ti ne. To je vjerojatno ipak posljedica mojeg življenja uz Apple u najgorim godinama, dok si ti ipak došao kad su se već etabilirali... Uzmi još u obzir da sam se povezao u "nježnim" tinejdžerskim godinama, i eto ti objašnjenja tolike ljubavi prema malom Appleu kojeg su svi gazili onda, a gaze i sada

A to da je moderno gaziti po Appleu - ne znam. Zar jest? Prije nije bilo? Zaista nisam pratio. Kad je postalo moderno?


Nikad nije ni izašlo iz mode. Prije su mu lijepili Beleaguered, a sada mu lijepe na putu prema dole etikete Kako je moguće da u vijesti da Google prodaje Motorolu Lenovu, naslov bude - "Problem za Apple, Google će se fokusirati, a Lenovo će im j...t mater" (karikiram)... Naslov bi trebao biti: "Kako je Google spušio hrpu para i izgubio dvije godine na ništa..."

Edit Saint

Ispravio sam psovku,nema potrebe za tim.Ako nisi primjetio to se izbjegava na forumu
04.02.2014 | 01:02
Ja sam emotivno vezan za akku bušilicu/odvijač. Metabo SB 18 LT Impuls. Napravila je zajedno s mojiom rukama toliko namještaja u našem stanu, da će sigurno u mirovini zaslužit neko počasno mjesto na polici moje male radionice.
A sad da sam emotivno vezan za ajfon, neznam. Nije da je baš nešto korisno proizveo ali je ziher pomogao da me žena lakše gnjavi kad netreba.

Emotivno sam vezan za auto, odradim detailing svaka dva-tri tjedna. I šta sad zaključit.
Dal sam za psihića?
Hm....neznam baš. Mene to veseli.
Više imaju potrebe za psihićem oni koje ništa ne veseli, ni djeca, zena i općenito život, a kamoli ove drangulije o kojima pričamo. Smatram da se čovjek treba emotivno vezat pa i za te sitnice, bušilicu, ajfon, aute, bicikle, traktore, freze itd. Bitno je da je čovjek veseo i da ima duha.
04.02.2014 | 07:09
Borostef, nisam ja usporedio Apple s Boschom, niti s čekićem, niti... Drugi korisnici to čine.
Samo da ne ispadne da sam ja sad tu neki mračni psihopat - to što se ja ne oduševljavam proizvodima koje koristim, ne znači da se ne oduševljavam ničim u životu. Moja obitelj, moji prijatelji, druženje s njima, putovanja... rekao sam već.
Vanjuška - to što se piše po novinama ne pratim uopće. Novine prolistam tu i tamo, kad u kafiću čekam nekog. Obično tada pažnju obratim na kulturne stranice i ponekad na kolumne. Zašto uopće čitaš to s*anje? Vidiš da te bez veze uzrujava?
04.02.2014 | 09:24
A crna kronika i mrtvi? To ti je isto istina u novinama!
04.02.2014 | 10:17
Ok,ovo je sve otislo u daleki off.Tema je "Novi iphone sa velikim ekranom" a ne cije veci i koja je kompanija bolja.Da se ovo ubjedzivanje ne bi nastavilo u nedogled sve postove koji se ne odnose striktno za ovu temu brisem.
04.02.2014 | 10:51
Malo smo u off-u no nema veze. Evo sto sam nasao, navodno bi to moglo izgledati ovako.

5.5-Inch iPhone 6 Specifications:
● Apple A8 (64-bit) processor
● 5.5-inch Retina display
● 2272x1280 IGZO display
● 510 pixels per inch
● 2GB of RAM
● 16GB/32GB/64GB/128GB storage options
● 8MP Camera
● 3.2MP FaceTime Camera
● 1,800mAh battery minimum
● Facial Recognition, Fingerprint Scanner
● Wireless charging (induction)
● iBeacon Mobile Payments

4.7 or 4.8-Inch iPhone 6 Specifications:
● Apple A8 (64-bit) processor
● 4.7 or 4.8-inch Retina display
● 1920x1080 IGZO display
● 440 pixels per inch
● 2GB of RAM
● 16GB/32GB/64GB/128GB storage options
● 8MP Camera
● 3.2MP FaceTime Camera
● 1,800mAh battery minimum
● Facial Recognition, Fingerprint Scanner
● Wireless charging (induction)
04.02.2014 | 10:52
Evo slike!
image-20544280c90f7617a4e97d77d75f711f.jpg
04.02.2014 | 11:08
Ili mozda ovako? Zivi bili pa vidjeli
image-a93750196f437694c565830e08a8709b.jpg
04.02.2014 | 11:19
A gdje je nestao fingerprint scanner? Možda povlačenjem prsta preko ruba telefona? Ili dodir na jabučicu na poleđini? Bluetooth koji će raditi sa svim ostalim uređajima (Android, Windows itd..)?
04.02.2014 | 14:04
Ovo gore previše liči na Samsung, ali me i ne čudi kad su slike očito skinute s korejskog sajta

Čisto sumnjam da će Apple napraviti išta slično od navedenog osim naravno ako je upravni odbor opet počeo "čuvati" prava dioničara i JAKO se brinuti za njihov profit, dejavu?
04.02.2014 | 14:21
Uvijek me je fascinirala kolicina znanja i energije koju ljudi ulazu da prave razne prototipe, predvidjanja, prognoze i sl.

Skupljas informacije mjesecima, pogodis sve i jedan feature + izgled + cijenu i dobijes jedno VELIKO NISTA.

A onaj koji je s druge strane lupetao gluposti (kao iphone sa ugradjenim 3D projektorom) opet dobije jedno VELIKO NISTA.

I prvi i druge ce popeglati kartice da kupe ono sto je Apple predstavio, a ne sta su oni pogodili, ili nisu.

Smijesno
04.02.2014 | 18:19
Edit Saint

Ispravio sam psovku,nema potrebe za tim.Ako nisi primjetio to se izbjegava na forumu



Ne, u redu je. Ima ljudi kojima smeta, pa bolje da ih se ne provocira slučajnom psovkom. Mene recimo mnogo više smeta nepismenost, nego pokoja usputna psovka, za koju je jasno da je dio rečenice. Drugo je psovka upućena nekome direktno, drugom članu foruma, i slično, naravno...

Ali kud bi došli kada bi počeli moderirati nepismene ljude

Uglavnom, hvala na ispravci, meni to već nesvjesno ide preko usana, prstiju.
04.02.2014 | 18:21
smayoo kaže:
BVanjuška - to što se piše po novinama ne pratim uopće. Novine prolistam tu i tamo, kad u kafiću čekam nekog. Obično tada pažnju obratim na kulturne stranice i ponekad na kolumne. Zašto uopće čitaš to s*anje? Vidiš da te bez veze uzrujava?


Ili to ili politika... Ne čitam novine više kao prije, preko iPhonea tu i tamo, dovoljno da budem u toku s najnovijim biserima naših "elitnih" političara.
A tehničke vijesti u ITu uvijek pratim, volim biti u toku... No ljudska glupost je neizmjerna, pa me povuče...
04.02.2014 | 18:23
Yonkis kaže:
A gdje je nestao fingerprint scanner? Možda povlačenjem prsta preko ruba telefona? Ili dodir na jabučicu na poleđini? Bluetooth koji će raditi sa svim ostalim uređajima (Android, Windows itd..)?


Vidiš, nešto sam čitao da su jedno vrijeme imali ideju skener staviti ispod ekrana, dakle, pritiskom prsta po ekranu aktiviraš skener... Sad, koliko je to izvedivo, u odnosu na sad već dokazani i isprobani u 5S ne znam... Vidjet ćemo... Ma neka dodaju 3 velika nova modela, sam nek ostave stare dimenzije.
04.02.2014 | 19:22
Vanjuška kaže:
Edit Saint

Ispravio sam psovku,nema potrebe za tim.Ako nisi primjetio to se izbjegava na forumu



Ne, u redu je. Ima ljudi kojima smeta, pa bolje da ih se ne provocira slučajnom psovkom. Mene recimo mnogo više smeta nepismenost, nego pokoja usputna psovka, za koju je jasno da je dio rečenice. Drugo je psovka upućena nekome direktno, drugom članu foruma, i slično, naravno...

Ali kud bi došli kada bi počeli moderirati nepismene ljude

Uglavnom, hvala na ispravci, meni to već nesvjesno ide preko usana, prstiju.


Nije problem,samo se trudimo da forum bude pristojan koliko je to moguce.
04.02.2014 | 19:31
The_Cleric kaže:
Malo smo u off-u no nema veze. Evo sto sam nasao, navodno bi to moglo izgledati ovako.

4.7 or 4.8-Inch iPhone 6 Specifications:
● Apple A8 (64-bit) processor
● 4.7 or 4.8-inch Retina display
● 1920x1080 IGZO display
● 440 pixels per inch
● 2GB of RAM
● 16GB/32GB/64GB/128GB storage options
● 8MP Camera
● 3.2MP FaceTime Camera
● 1,800mAh battery minimum
● Facial Recognition, Fingerprint Scanner
● Wireless charging (induction)


Obzirom da sam preskočio seriju 5, ovo bi mi fino leglo. Mislim da bi bio taman. Samo da je baterija bar 2800 a ne 1800.
04.02.2014 | 20:34
ma kakvo indukcijsko punjenje, 3D projektori i slicno. nisu to problemi (nedostatci) u mobilnoj telefoniji.
kad mi neko sredi bateriju da mi traje 48h bez problema, da imam dobar signal di god da jesam i brz net, tad cu rec "bravo, napravili ste korak naprijed"

imam tablu za indukcijsko punjenje i sta, vucem je sa sobom kad trebam puniti fon? kad sam u autu stavim je na suvozacev sic? kad se telefon puni ne mogu ga drzat u rukama jer mora biti na tabli za punjenje? to bolje zvuci nego sto je! i ti veci ekrani... ipad, mac, tv, okruzen sam velikim ekranima, ako mi je fon veci za inch dali sam tako puno toga dobio? eventualno mi to drzi vodu radi tipkanja u horozontali.

bateriju sredi, telekom kompanije hebeni signal i barem 3G kad je vec previse ocekivati LTE. daj mi flat tarifu sa punom brzinom po razumnoj cijeni. stavi thunderbolt sucelje na iphone pa da sa maca na fona prebacujem podatke u roku odmah. siri na hrvatskom, ili barem diktiranje na hrvatskom. wifi kojeg lovim i kad sam 10 metara udaljen od routera... to mi daj!

prepoznavanje lica, procesori od 8 jezgri, skrolanje pogledom, NFC koji sluzi za kuckanje sa telefonom kolege kako bi mu poslao melodiju zvonjave, 3d kamera, 82 filtera na foticu i isto toliko okvira, sve su to gluposti koje zabavljaju nekoga tjedan dana i onda se zaboravi na njih.
05.02.2014 | 03:54
JOHN kaže:

Obzirom da sam preskočio seriju 5, ovo bi mi fino leglo. Mislim da bi bio taman. Samo da je baterija bar 2800 a ne 1800.


Prije ce staviti 800 da bi bio awesome i 67.89% tanji od prethodnog modela
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 25 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO