blokiranje kontakta
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

blokiranje kontakta


15.10.2013 | 11:12
Dali sa novim iOS 7.0.2.postoji mogućnost blokiranja telefonskog broja kontakta direktno na iphonu 4....tj da nemoram neku aplikaciju skidat s app-a...hvala unaprijed....
15.10.2013 | 11:33
U listi poziva ideš na i u krugu, na dnu je opcija blokiranja.
15.10.2013 | 11:49
Nasel sam u postavke-telefon-blokiraj.Hvala na sugestijama.
15.10.2013 | 14:27
jel postoji opcija da se blokira broj ili poziv bolje rečeno koji ima sakriven broj
15.10.2013 | 14:49
Mislim da nema za sve skrivene brojeve,ti ih jednostavno odbij kako i ja radim kad me netko zove s skrivenog broja.Za pojedinačno blokiranje je postupak kako je smet objasnio a ja sam to samo malo ilustrirao da bude svima jasnije



15.10.2013 | 15:32
Jbt, fakat to ne razumijem... Cijeli život smo se javljali na telefon, a da nismo znali tko zove s druge strane dok se nije predstavio. A sad se najednom više nitko ne želi javiti ako je poziv sa skrivenog broja. Postoji 100 razloga zašto broj može biti skriven, a pozivatelj sasvim dobronamjeran. U čemu je problem?
15.10.2013 | 15:51
Postoje i takvi slučajevi,ali onda ne piše da je broj skriven nego je neka druga poruka.Primjera radi kad me zove netko iz costa rice onda mi piše doslovno slovima "osobni broj".Za takve moguće slučajeve dobijemo nekakvu poruku na zaslonu a ako netko skriva broj onda to i piše skriveni broj.Meni izgleda jako nepristojno nekoga zvati i skrivati svoj broj,pa zato na takve pozive ne odgovaram.
15.10.2013 | 16:42
Reci, je li ti to izgledalo nepristojno prije 15-20-30 godina?
Npr. Riba je u bivšoj firmi imao službeni mobitel na kojem je bio skriveni broj, radi politike firme. I što sad? Ne javiš se čovjeku jer je on, kobajagi, nepristojan? Pa neka kupuje još jedan, privatni broj za takve pacijente?
Ja sam, u pred-bivšoj firmi, kad bi zvao nekog na mob s fiksnog telefona, izlazio van preko FCT-a koji je isto imao skriven broj (da ljudi ne vraćaju poziv na broj na kojem se nitko ne javlja i da ne zauzimaju FCT dolaznim pozivima). Kad me zovu ljudi iz dalekih zemalja, preko raznih skypeova i sličnih usluga, nekad piše neki čudni broj, nekad piše "osobni", a nekad "skriveni" broj. A čovjek me uvijek zove od svoje vlastite kuće, s jednog te istog telefona. I što? Da mu se ne javim jer je nepristojan?
15.10.2013 | 17:02
Slažem se s tobom da ima i takvih slučajeva i da imaš pravo,a opet s druge strane imam i ja donekle pravo.Nisam neki zaguljeni tip da se sljepo držim tog principa.Kad me netko nazove na taj način,prvi put mu odbijem poziv,a ako je važno bude me uskoro zvao ponovo i javit ću se
15.10.2013 | 18:01
Prvo i osnovno, JA sam gazda od telefona i JA plačam svoje usluge i JA određujem kome se budem javio a kome ne.
Fučka mi se ako zovei Bog Otac, odlučiti ću da li se javiti ili ne. Ovo su gluposti. Generalno se ne javljam skrivenom broju ako je u radno vrijeme, ali popodne i vikendom, nema šanse jer tada dobivam razno zlatno suđe, noževe i putovanja, prezentacije i slično.
Meni je kulturnije poslati SMS nego sakriti broj (tu ubrajam samo one koji namjerno sakriju broj, a neone kojima je netko drugi tako odredio).
JA bi više volio kada bi mogao blokirati primanje SMS-ova, jer na to ne mogu utjecati (T-Com svako toliko davi, a nije isključeno i da budu reklame išle s i bez znanja korisnika).
15.10.2013 | 20:27
Gle, pa naravno da si ti gazda svog mobitela i da ti odlučuješ kome ćeš se javiti. Mene samo zanima shvatiti taj način razmišljanja jer ne razumijem otkud taj stav. Ja *NIKAD*, ali *BAŠ NIKAD NIKAD NIKAD NIKAD* nisam primio bilo kakav neugodan ili neželjen ili bilo kakav sličan poziv sa skrivenog broja. U popodnevnim satima znaju nazivati razni prodavači, ali *NIKAD* sa skrivenog broja. I ja im lijepo kažem da sukladno zakonu o zaštiti potrošača u tom času primaju na znanje da ne želim više ikad primiti poziv od njih, oni to zabilježe, ispričaju se i ne zovu više (oni, nego zovu neki drugi ).
Pozivi koje sam ja primao sa skrivenih brojeva su od Ribe i od prijatelja iz Švedske, Švicarske, ili Australije, kad zovu preko neke VoIP usluge.
Jeste li vi sigurni da si niste umislili tu svoju briju? Možda vas netko, jadan, pokušava dobiti da vam čestita rođendan, a vi mu se ne javljate i još ga mrzite što je nepristojan.
15.10.2013 | 23:11
Ja govorim o namjerno sakrivenom broju, a redovito su oni (moje iskustvo) koji prodaju zlatno suđe. Ja sam svojevremeno spremao sve te brojeve pod "Davež", ali postali su lukavi, sakrili su broj.
15.10.2013 | 23:17
Gle, primatelj poziva *ne može* pouzdano razlikovati namjerno od nenamjerno skrivenog broja, kao što sam već objasnio. Ali nema veze, da sad ne šiljimo po tome... Ako zaista imaš takvo iskustvo da te uvijek i isključivo iza skrivenog broja zovu oni koje ne želiš čuti (što je potpuno suprotno od mog iskustva...), onda si u pravu da se ne javljaš na takve pozive.
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 00:41
Ja se isto tako ne javljam onima sa skrivenim brojem. Nikada!
16.10.2013 | 03:56
U mojoj bivšoj firmi smo zvali sa skrivenog broja vezano uz naplatu neplaćenih računa, jer kad su klijenti vidjeli broj pozivatelja, bili su na službenom putu, na sastanku, skupljali su za pdv... ovako su se ponekad i javili (zabunom). Da ne pričam o tjednoj kupovini novih prepaid sim-kartica kako bi se prikrio identitet pozivatelja.
16.10.2013 | 09:52
Aha, vidiš, možda je u tome stvar. Ja nisam nikad ništa nikom ostao dužan pa me nikad nisu zvali utjerivači dugova.
16.10.2013 | 11:31
smayoo kaže:
Gle, primatelj poziva *ne može* pouzdano razlikovati namjerno od nenamjerno skrivenog broja, kao što sam već objasnio. Ali nema veze, da sad ne šiljimo po tome... Ako zaista imaš takvo iskustvo da te uvijek i isključivo iza skrivenog broja zovu oni koje ne želiš čuti (što je potpuno suprotno od mog iskustva...), onda si u pravu da se ne javljaš na takve pozive.


Pa baš i nije jasno zašto ti šiljiš ovo pitanje, kad je sasvim normalno i pristojno NE javiti se na sakrivene brojeve..

Ekvivalent tome je kao da bi trebao se nekime voditi ozbiljan razgovor, a dotični se ne želi predstaviti ili bi došao sa maskom na glavi.

Ovo sa politikama firmi i čestitanjima rođendana su obične gluposti i ti slučajevi su zanemarivi...ako te netko želi čuti neka nazove normalno i bok...ili još bolje neka navrati i zavrti koju rundu...

I murja zove sa sakrivenih brojeva... i naravno - zašto bi im se javio ( kad su nepristojni) - šta njih BK za mojih 50 kg bijelog ( za osobne potrebe)
16.10.2013 | 13:43
Sin kaže:
Pa baš i nije jasno zašto ti šiljiš ovo pitanje,


Želim shvatiti taj "frame of mind".

kad je sasvim normalno i pristojno NE javiti se na sakrivene brojeve..


Evo, vidiš, upravo to ne shvaćam.

Ekvivalent tome je kao da bi trebao se nekime voditi ozbiljan razgovor, a dotični se ne želi predstaviti ili bi došao sa maskom na glavi.


Ne slažem se. Nakon što se javim, pristojno je da se osoba s druge strane predstavi, osim ako nismo jako dobri prijatelji. Neovisno o tome da li ja vidim ili ne vidim broj. I to - da se netko s druge strane ne predstavi - jest ekvivalent da dođe na sastanak, a ne želi se predstaviti.

To što netko zove sa skrivenog broja je ekvivalent toga da ti netko zvoni na vrata, a ti ne znaš tko je dok ne otvoriš vrata ili dok ne pitaš kroz vrata tko je. Ne kužim zašto je to nepristojno.

Da li si smatrao da je pristojno ne javiti se na telefon i prije 20 godina, dok nije bilo prikaza broja pozivatelja?
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 15:22
smayoo kaže:
Sin kaže:
Pa baš i nije jasno zašto ti šiljiš ovo pitanje,


Želim shvatiti taj "frame of mind".

kad je sasvim normalno i pristojno NE javiti se na sakrivene brojeve..


Evo, vidiš, upravo to ne shvaćam.

Ekvivalent tome je kao da bi trebao se nekime voditi ozbiljan razgovor, a dotični se ne želi predstaviti ili bi došao sa maskom na glavi.


Ne slažem se. Nakon što se javim, pristojno je da se osoba s druge strane predstavi, osim ako nismo jako dobri prijatelji. Neovisno o tome da li ja vidim ili ne vidim broj. I to - da se netko s druge strane ne predstavi - jest ekvivalent da dođe na sastanak, a ne želi se predstaviti.

To što netko zove sa skrivenog broja je ekvivalent toga da ti netko zvoni na vrata, a ti ne znaš tko je dok ne otvoriš vrata ili dok ne pitaš kroz vrata tko je. Ne kužim zašto je to nepristojno.

Nije istina - imaš špijunku, pa gledaj tko je.

Da li si smatrao da je pristojno ne javiti se na telefon i prije 20 godina, dok nije bilo prikaza broja pozivatelja?


Fora je u tome da mi živimo SADA, a ne prije 20 godina i da telefoni (osim što "emitiraju") i VIDE broj pozivatelja i da je u 21. stoljeću jednostavno tako - nepristojno zvati sa skrivenog broja.
16.10.2013 | 15:41
Evo smayoo je spomenuo, ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali, dakle nisam to mogao iskljuciti. Zbog toga sam imao problema dobiti nekoga, ali su s vremenom ljudi naucili da sam "skriveni broj" ja, pa sam cesto dobijao pozive "hej, jesi li me ti zvao".
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 15:50
Riba kaže:
Evo smayoo je spomenuo, ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali, dakle nisam to mogao iskljuciti. Zbog toga sam imao problema dobiti nekoga, ali su s vremenom ljudi naucili da sam "skriveni broj" ja, pa sam cesto dobijao pozive "hej, jesi li me ti zvao".


U tom i svakom slučaju ja lijepo i fino nazovem s (privatnog) mobitela i ne trošim telefon firme na privatne razgovore.
16.10.2013 | 16:14
Riba kaže:
Evo smayoo je spomenuo, ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali, dakle nisam to mogao iskljuciti. Zbog toga sam imao problema dobiti nekoga, ali su s vremenom ljudi naucili da sam "skriveni broj" ja, pa sam cesto dobijao pozive "hej, jesi li me ti zvao".


Baš skriven - skriven ? ne broj od centrale recimo, jer takvih slučajeva imam

smayoo kaže:


To što netko zove sa skrivenog broja je ekvivalent toga da ti netko zvoni na vrata, a ti ne znaš tko je dok ne otvoriš vrata ili dok ne pitaš kroz vrata tko je. Ne kužim zašto je to nepristojno.

Da li si smatrao da je pristojno ne javiti se na telefon i prije 20 godina, dok nije bilo prikaza broja pozivatelja?




Na vratima pogledam tko zvoni, pa odlučim da li mi se otvara ili ne kao i na telefonu ( uglavnom na lijep dekolte ili flašu ide automatsko otvaranje)

Iskreno ne sjećam se ni prošlog mjeseca, a kamoli prije 20 god ... ali mislim da je tada bilo pristojno, danas više ne
16.10.2013 | 18:41
nije stvar u javljanju ili nejavljanju na skriveni broj nego je stvar u tome da sa skrivenog broja često dolaze pozivi koji provociraju i na koje se obično nestignem javit jer samo zazvone i prekinu
16.10.2013 | 19:46
Navigator kaže:
Riba kaže:
Evo smayoo je spomenuo, ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali, dakle nisam to mogao iskljuciti. Zbog toga sam imao problema dobiti nekoga, ali su s vremenom ljudi naucili da sam "skriveni broj" ja, pa sam cesto dobijao pozive "hej, jesi li me ti zvao".


U tom i svakom slučaju ja lijepo i fino nazovem s (privatnog) mobitela i ne trošim telefon firme na privatne razgovore.


Osim što je nepotrebno zajedljiva (a volio bih znati čime je Riba to zaslužio), primjedba je besmislena jer nemaš pojma tko kakav aranžman i dogovor ima sa svojim poslodavcem. Moj bivši poslodavac je imao politiku da svatko ima službeni mobitel i u startu 400 kn bonusa za telefoniranje, bilo službeno ili privatno. No ovakva diskusija zaista više nikamo ne vodi.

Knock yourself out, ekipa. Ja očito živim u nekom drugom svemiru.
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 20:01
smayoo kaže:
Navigator kaže:
Riba kaže:
Evo smayoo je spomenuo, ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali, dakle nisam to mogao iskljuciti. Zbog toga sam imao problema dobiti nekoga, ali su s vremenom ljudi naucili da sam "skriveni broj" ja, pa sam cesto dobijao pozive "hej, jesi li me ti zvao".


U tom i svakom slučaju ja lijepo i fino nazovem s (privatnog) mobitela i ne trošim telefon firme na privatne razgovore.


Osim što je nepotrebno zajedljiva (a volio bih znati čime je Riba to zaslužio), primjedba je besmislena jer nemaš pojma tko kakav aranžman i dogovor ima sa svojim poslodavcem. Moj bivši poslodavac je imao politiku da svatko ima službeni mobitel i u startu 400 kn bonusa za telefoniranje, bilo službeno ili privatno. No ovakva diskusija zaista više nikamo ne vodi.

Knock yourself out, ekipa. Ja očito živim u nekom drugom svemiru.


Imaš pravo. Zapravo sam htio napisati da ne trošim vrijeme na poslu za privatne razgovore. Bajdvej, tu se ne misli na službeni mobitel, već (ako se jako ne varam!) na fiksni telefon. Mobitel je mobitel, ne? I na njemu se skriveni broj može isključiti.
16.10.2013 | 20:07
Ne. Misli se na službeni mobitel. Skriveni broj se ne može isključiti ako je vlasnik broja (firma) operateru platio da se broj nikad ne prikazuje. Ali nema veze, važno je da si našao razlog pljunuti na nekog kad već nemaš protuargument. Nemoj se sad ispričavati, pokvarit ćeš bodove koje si do sad skupio.
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 20:09
smayoo kaže:
Ne. Misli se na službeni mobitel. Skriveni broj se ne može isključiti ako je vlasnik broja (firma) operateru platio da se broj nikad ne prikazuje. Ali nema veze, važno je da si našao razlog pljunuti na nekog kad već nemaš protuargument. Nemoj se sad ispričavati, pokvarit ćeš bodove koje si do sad skupio.


Citat: "ja sam imao broj koji je bio skriven na centrali". Mobitel preko centrale?
16.10.2013 | 20:51
A kako misliš da se pozivi s mobitela spajaju? Preko svemira?
Naravno da preko centrale. Svi telefonski pozivi idu preko neke centrale. Riba je mislio na javnu telefonsku centralu telekom operatera. Tako to ide. Vlasnik broja plati i traži da broj bude skriven bez obzira na to što je podešeno na samom mobitelu.
Podsjećam, nemoj se ni slučajno ispričati, da si ne pokvariš score. Super ti ide!
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.10.2013 | 20:58
A da ti ipak pitaš Ribu na što je on točno mislio? Ili misliš da treba advokata?
16.10.2013 | 21:17
Fantastičan si!!!! Još malo i postižeš apsolutni rekord!!!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO