Kalendar koji valja?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kalendar koji valja?


08.09.2013 | 13:32
muku mučim s kalendarom na iPhoneu. naime, trebaju mi neke temeljne i jednostavne, ali izgleda da takvih na "pametnom" telefonu nema...

postoji li neki kalendar na kojemu se može namjestiti točno vrijeme kada da mi alarm za neki događaj svira i koliko dugo da svira?
dakle, hoću da me alarm podsjeti u točno određeno vrijeme na nešto i da mi svira dovoljno dugo da ga čujem, a ne kao na iCalu da napravi jedan bip i to u 8 ujutro.
08.09.2013 | 13:37
Ja koristim ovo, odlican je.

Bio je besplatan prije dan-dva, pa mozda jos stignes

itunes.apple.com/app/id371434886
08.09.2013 | 13:45
znam, probao sam ga - i uopće ne vidim svrhu njegovog postojanja. ukoliko ga ne povežeš s iCalom, ne radi, a ako je povezan onda mi sve uduplava. šta će mi jedan kalendar da ide preko drugoga? na koju foru on to radi?
08.09.2013 | 15:59
Calendar + ne valja jer nema najbitniju funkciju - snooze. Ja koristim CalAlarm. Apsolutno ne odustaje. Namjestiš ga da ponavlja alarm svake minute, sve dok ga ne odkantaš (OFF) ili odgodiš.
Isto se poveže s iCal, a svrha toga je da ti se može syncati kalendar s Macom (s iCalom na Macu). Ako ne želiš da ti se javljaju duple notifikacije, u podešenjima na iphoneu za obavijesti jednostavno iCalu zabrani da ti igdje išta javlja i efektivno ti je aktivan samo CalAlarm.

Ako ti trebaju i to do (dakle obaveze koje nisu striktno vremenski definirane), za to koristim drugu aplikaciju, zove se Due. Ona ima Mac counterpart i synca se preko Dropboxa. Ali to ne koristim jer mi to do trebaju samo na iPhoneu.
08.09.2013 | 17:44
a jel znaš kakav im je onaj Supercal - koja je razlika?
08.09.2013 | 18:41
pa u icalu mozes namjestiti da ti svira 15 min prije.
08.09.2013 | 19:23
Treba mu nešto što ne odustaje od alarma. Nešto kao signal za nevezani pojas u Nissanu.
08.09.2013 | 23:35
Ali signal u Nissanu prestaje nakon 1.30.
09.09.2013 | 06:21
smayoo kaže:
Calendar + ne valja jer nema najbitniju funkciju - snooze.


Smayoo ja koristim Calendars+ (postoji i Calendar+) pa nisam siguran pricamo li o istoj stvari. Moj App definitivno ima snooze i odlican je kalendar.

Koristim ga primarno za vozni park, ali i puno privatnih stvari. Ima jako prakticno i pregledno sucelje...

itunes.apple.com/us/app/calendars+-by-readdle/id371434886?mt=8

Jos uvijek je besplatan (inace kosta 4-5$) i meni savrseno odgovara. Nista ne kosta da probate...


@Finn:

Objasnio ti je Smayoo. Svrha je za sync. Nije bitno unesem li zadatak na Mac, iPhone/iPad, Google Calendars, iCal, sve je sinkronizirano.
09.09.2013 | 19:12
gle, htio sam ga koristiti bez synca (koji mi ne treba) pa nije dao, a kad sam ga syncao onda mi je sve uduplao u iCal i alarm koji sam namjestio u njemu mi je svirao u iCalu. onda mi on ne treba ako sve prebacuje na iCal, ne?
nisam skinuo Calendars+ nego Calendars, jer je ona samo besplatan, a ovaj upgreadani se plaća. možda je u tome caka...
09.09.2013 | 19:26
papittovenga kaže:


samo što on traži nekakvu registraciju, da napraviš korisnički račun i gluposti...
09.09.2013 | 19:32
Drlovric, Calendars+ - ima snooze, ali kad se oglasi, ako ne reagiraš odmah, on utihne i odustane. J*beš takav podsjetnik.

Finn, rekoh ti - u settings od iPhonea, pod alerts isključiš iCalu sve načine obavještavanja i onda nemaš duple obavijesti.
09.09.2013 | 19:44
šta "Shared calendar alerts" treba isključit?
09.09.2013 | 19:55
Ne. Ideš na Postavke (od iPhonea), pa Obavijesti (ne znam kako je na engleskom - valjda Alerts, ili Notifications). Tamo nađi iCal (ili Calendar, ne znam kako se zove na engleskom - na hrvatskom je Kalendar) i *SVE* poisključuj.
09.09.2013 | 19:59
ja to nemam - zato sam i pitao...
09.09.2013 | 20:00
sori, krivo sam otišao... našao sam.
10.09.2013 | 14:58
smayoo kaže:
Ja koristim CalAlarm.


jel se može on kako probati prije kupnje?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 sati, 54 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO