iPhone 5 "Hot stuff" :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 "Hot stuff" :)


20.08.2013 | 18:19
Jabučnjak wizardi molio bih vas za pomoč, taj moj nesretni iPhone 5 poslije 4-5 mjeseci predivnog druženja na FW 6.0.1 i JBem (evasion) došlo je do problema, vozio sam se kući s posla i primjetio kako mi je iPhone zakuhao, te prikazao je ovako nešto
, sve bi to bilo ok da je on bio na vrućini ili preopterečen ali nije. Poslije tog događaja život baterije je možda i preko 50% manji, više manje stalno je na punjaču.
Kupljen je u t-comu. E sad ja bi njega i dao u servis i vjerojatno dobio novog samo nezelim 6.1.4 nego nešto ispod 6.1.2. Kontaktirao sam direktno servis od t-coma gdje mi se javila gospođa koja tvrdi da samo moram odnijet iphone u t-centar i napisat na ceduljicu koji FW želim i ukoliko se ustanovi da je uređaj neispravan šalje se novi iPhone sa FW-om kojim sam ja zatražio (meni djeluje pusta priča s obzirom na "signani" FW koji je trenutno 6.1.4). Drugi je problem taj što sad bi trebao maknut JB sa iphonea , zanime me dali se može maknut JB i ostat na 6.0.1. Svaki savjet je dobrodošao. Unaprijed hvala.
20.08.2013 | 18:25
Mozes ako imas spasene SHSH blobs,uradi prvo Hard reset,mozda je zbrljavila neka aplikacija i radi u pozadini.Skinu TU i spasi Blobs na racunar (napisi koje imas) pa uradi restore na FW za koji imas spasene SHSH
22.08.2013 | 09:37
Nažalost nisam spasio SHSH blobs kad je bilo vrijeme, malo sam pročitao i koliko razumijem to se trebalo odmah napravit dok je 6.0.1 bio signan, i dok iphone nema JB (?). Hard reset sam napravio u više navrata, ali ne pomaže.

Dali vi mislite da je moguća opcija gore navedena da ja pošaljem iPhone u servis i napisem koji FW želim i da oni to isporuče ? ako imate iskustva sa time.
22.08.2013 | 09:51
Ne postoji ta opcija ali eto svasta ljudi vole da pricaju,nemoj zaboraviti da je JB legalan ali da apple moze praviti probleme oko zamjene kada budes mijenjao aparat.
22.08.2013 | 11:28
znaci jedino riješenje koje mi preostaje, update na 6.1.4 odlazak u t-centar, prijava kvara i čekanje JBa za novu uređaj tj. za FW 6.1.4 ?
22.08.2013 | 11:59
Sumnjam da će izlaziti novi JB dok ne naprave za ios 7
22.08.2013 | 14:44
saint kaže:
Ne postoji ta opcija ali eto svasta ljudi vole da pricaju,nemoj zaboraviti da je JB legalan ali da apple moze praviti probleme oko zamjene kada budes mijenjao aparat.


Meni je na iPhoneu zaglavila tipka za paljenje i gasenje te su mi u servisu uredno odbili garanciju i ukinuli ju (ostalo mi je jos pola godine garancije) zato sto je koristen JB.
Mislim kakve veze ima hw kvar sa softverom.
Ima neko ideju kako to rijesavati?
22.08.2013 | 17:44
Jbg, platiš popravak i točka. Za cijenu popravka nakradeš se programa. Pa za to valjda služi jailbreake?
22.08.2013 | 18:14
Sluzi JB za jako puno korisnih stvari, a ne samo za kradju kako se misli.

Stvari koje godinama postoje u JB svijetu Apple na kapaljku uvodi u nove verzije iOS kao cuda nevidjena
22.08.2013 | 18:37
zabac kaže:
Jbg, platiš popravak i točka. Za cijenu popravka nakradeš se programa. Pa za to valjda služi jailbreake?


istina...al treba i za krađu imat mozga ( kao i za sve ostalo), da prođeš bez penala...
22.08.2013 | 20:22
drlovric kaže:
Sluzi JB za jako puno korisnih stvari, a ne samo za kradju kako se misli.

Stvari koje godinama postoje u JB svijetu Apple na kapaljku uvodi u nove verzije iOS kao cuda nevidjena


Cuo sam debilne razloge jaibreak-anja. Te premalo ikona, te razlicite postavje sucelja, te programi koje Apple ne zeli staviti u ducan, a inace su besplatne, bez kojih se ne moze. Pa tweak ovaj, pa tweak onaj. Jednim potezom prsta napraviti radnju koja se inace radi s dva poteza prsta. Uglavnom preseravanja. Na kraju dojde istina, skidanje piratskih programa jer eto nude se besplatno pa zasto ih platiti.
Nikto me ne moze uvjeriti da vecina napravi JB bez razmisljanja instalacije piratluka.
22.08.2013 | 21:38
Nisi u pravu ali bas nikako.Bez JB se mogu instalirati krekovane aplikacije (95%) Vecina korisnika JB koriste bas za modifikovanje sistema jer je iOS ali bukvalno ogranicen kao balkon.Sjeti se da jedno vrijeme nije bilo moguce iskljuciti 3G bez JB. U slucaju kvara home dugmeta mogao si ubaciti tweak koji ga mijenja(prije Activatora).Nije se mogao telefon koristiti osim na mrezi za koju je kupljen(Npr.Ni danas nema da se kupi zvanicno u BiH ili SR iPhone)tako da je trebao za unlock.Zasto da ne koristim tweak-ve koji mi olaksavaju rad na aparatu.Zato sto nisam ok ako koristim JB.Bezveze stav pravo.Imam preko 100 placenih aplikacija imao sam par puta krekovanu na telefonu i to bas iz razloga da je probam prije kupovine.Sada ti hoces da kazes da nikada u zivotu nisi nista skinuo sa torenta,pogledao neki rip filma ili poslusao pjesmu koja je skinuta.Ako nisi nista nikada od ovoga uradio ti si naj posteniji covjek kojeg sam ikada sreo u zivotu i ponosim se s tim da te poznajem(bar virtuelno).
Ima ljudi koji koriste JB iskljucivo za krekovane app ali taj broj nije veci od 5% i to je vecinom u siromasnim zemljama.
22.08.2013 | 22:23
Istina, zapravo je najčešća aplikacija sa JB upravo SBsettings iliti najnovije otkriće u ios 7 zvano Control center.

A tek onda sve ostalo
23.08.2013 | 00:49
saint kaže:
Nisi u pravu ali bas nikako.Bez JB se mogu instalirati krekovane aplikacije (95%) Vecina korisnika JB koriste bas za modifikovanje sistema jer je iOS ali bukvalno ogranicen kao balkon.Sjeti se da jedno vrijeme nije bilo moguce iskljuciti 3G bez JB. U slucaju kvara home dugmeta mogao si ubaciti tweak koji ga mijenja(prije Activatora).Nije se mogao telefon koristiti osim na mrezi za koju je kupljen(Npr.Ni danas nema da se kupi zvanicno u BiH ili SR iPhone)tako da je trebao za unlock.Zasto da ne koristim tweak-ve koji mi olaksavaju rad na aparatu.Zato sto nisam ok ako koristim JB.Bezveze stav pravo.Imam preko 100 placenih aplikacija imao sam par puta krekovanu na telefonu i to bas iz razloga da je probam prije kupovine.Sada ti hoces da kazes da nikada u zivotu nisi nista skinuo sa torenta,pogledao neki rip filma ili poslusao pjesmu koja je skinuta.Ako nisi nista nikada od ovoga uradio ti si naj posteniji covjek kojeg sam ikada sreo u zivotu i ponosim se s tim da te poznajem(bar virtuelno).
Ima ljudi koji koriste JB iskljucivo za krekovane app ali taj broj nije veci od 5% i to je vecinom u siromasnim zemljama.


Nisam najpošteniji, ali se trudim. Ne generaliziram. Imamo osjećaj kao poštenje nekako raste s godinama. Eto, recimo @smayoo, da li će on ikada napravit JB na iP5? Mslim kako neće. Telefon mu treba zbog jedne jedine svrhe, pouzdanosti. On je dosta loši primjer. Ako je proizvođač reka da telefon/program radi na određeni način ja očekujem takav rad od njega, ni više ni manje. Ne zanima me 100% više mogućnosti uz upitnu funkcionalnost. To JB upravo nudi.
23.08.2013 | 09:00
Pa istina je kako sam odlučio da neću raditi JB, ali prije nabave iPhonea sam bio prilično siguran da hoću. Ne zbog krađe aplikacija (da, to je krađa - nije "nabava", nije "snalaženje", nije "besplatno" - to se zove krađa), nego zbog prepoznavanja rukopisa. Na kraju je ispalo da je jedina OCR aplikacija koja je postojala za iPhone - ionako napuštena, a ostale stvari koje su mi smetale na iPhone se rješavaju kupovinom boljih aplikacija nego što su one koje dolaze s iOSom, tako da nije bilo svrhe raditi JB.
23.08.2013 | 09:53
Ja sam do sada radio JB iz znatiželje i da naučim pokoju foru. No sve mi više ide na živce jer donosi više problema nego koristi. Definitivno iz mog iskustva mogu potvrditi da JB smanjuje pouzdanost i sigurnost uređaja tako da usprkos većeg broja kupljenih tweakova nemam ga namjeru više raditi.

Prvotno sam planirao čekati izlazak iOS7 da se riješim problema (čitaj JB), no sad mislim da ću to učiniti i ranije i na taj način pripremiti uređaje na bezbolnu nadogradnju na novi iOS kad konačno bude objavljen.
23.08.2013 | 12:06
Ja imam 4G, stari prastari koji jos radi. Prije mjesec dana sam stavio password koji sam nakon 10 minuta zaboravio

Morao sam restorati cijeli mob i izgubio sam JB. Priznajem da brze radi bez JB, ali pomogla je i cinjenica da sam ga reinstalirao nakon par godina (nakupilo se vremenom svakakvim tweakova i inih gluposti).

Eto recimo u Afganistanu je nemoguce vidjeti pozivaoca koji te zove ili salje ti poruku ako nemas JB, pise broj ali ne prepozna u imeniku. To mi svakodnevno pravi probleme. Snimam svaki broj u 3 formata za SVAKU osobu i opet ne radi kako treba (079111111, +9379111111 i 009379111111). A JB to sredi sa 3 sekunde.

Retardirano zar ne?

P.S. Brutalno mi nedostaje i BiteSMS jer je Appleov SMS jako ogranicen :/
23.08.2013 | 12:45
@drlovric, zar za poruke ne koristiš viber ili whatsapp?
23.08.2013 | 15:10
Imam Viber i WhatsApp, to koristim privatno, ali jako puno ljudi sa druge strane nema smartphones (jer su im zabranjeni ili nemaju taj clearance level).

I da, najbanalnija stvar poput SMS delivery report je za Apple komplicirana za implementirati
23.08.2013 | 15:55
Pa implementirali su za iMessage, a za obični SMS ne bih sudio. Zar toga ima na drugim platformama? Ako da, onda si u pravu da prigovaraš
23.08.2013 | 17:23
Ma ne prigovaram. Da mi je tako krucijalno, vratio bi JB opet.

Pokusavam koristiti telefon u modu AS IS, znaci onako kako je dizajniran, ali Apple i ja se zacas posvadjamo, oko banalnih stvari

3G mi trosi bateriju ko mutav kada sam u zonama slabe pokrivenosti, pa ga cesto gasim. Dotuzilo mi kopanje po meniju da bi nasao switch. Kako se samo veselim iOS7 radi takvih stvari. Da nesto ugasis/upalis jednim klikom :/

U takvim situacijama je JB odlicno rjesenje...
25.08.2013 | 07:52
drlovric kaže:

I da, najbanalnija stvar poput SMS delivery report je za Apple komplicirana za implementirati


To radi bez greške. Samo metneš uskličnik na početku poruke i gotovo.. Iako, mislim da to ovisi o mreži na kojoj se nalaziš...?
25.08.2013 | 08:10
Nije to baš isto. Na symbianu sam redovito imao delivery report ne na način da dobijem poruku da je moja poruka isporučena, nego bi dobio tihi izvještaj na način da bi pokraj odlazne poruke stajala kvačica. I imao sam pregled koje moje poruke nisu isporučene. A ovo s uskličnikom radi samo na Vipnetu.
25.08.2013 | 12:50
drlovric kaže:
Ja imam 4G, stari prastari koji jos radi. Prije mjesec dana sam stavio password koji sam nakon 10 minuta zaboravio

Morao sam restorati cijeli mob i izgubio sam JB. Priznajem da brze radi bez JB, ali pomogla je i cinjenica da sam ga reinstalirao nakon par godina (nakupilo se vremenom svakakvim tweakova i inih gluposti).

Eto recimo u Afganistanu je nemoguce vidjeti pozivaoca koji te zove ili salje ti poruku ako nemas JB, pise broj ali ne prepozna u imeniku. To mi svakodnevno pravi probleme. Snimam svaki broj u 3 formata za SVAKU osobu i opet ne radi kako treba (079111111, +9379111111 i 009379111111). A JB to sredi sa 3 sekunde.

Retardirano zar ne?

P.S. Brutalno mi nedostaje i BiteSMS jer je Appleov SMS jako ogranicen :/


Koliko znam, ovo s formatima je do centrale, a ne do telefona. Ako nešto ne štima, tada se slučajno pokazuje ime ili se ne pokazuje.
25.08.2013 | 13:53
zabac kaže:

Koliko znam, ovo s formatima je do centrale, a ne do telefona. Ako nešto ne štima, tada se slučajno pokazuje ime ili se ne pokazuje.


Pa na toj istoj centrali JB-an iPhone uredno pokazuje sve brojeve

Ogranicenje je softverske prirode u vecini zemalja koje nisu direktno podrzane od Apple...
25.08.2013 | 14:06
I u RH neki telefoni ne prikazuju dobro.
Primjer iz prakse. Imao sam broj +385 91 1234567 i promjenio sam ga s +385 99 1234567 (promjena operatera i odabir broja po želji) i kad nazovem nekoga tko ne zna za novi broj, već ima stari u imeniku, ureno mu se moje ime prikaže. Naravno, kad vrati poziv, on ode u čoravo. Jedan mi je objasnio kako centrala pošalje (ili je slala) samo 1234567, a ono prije maskira.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 13 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.81 Seconds

Provided by iJoomla SEO