iPhone 5 ogrebotine
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 ogrebotine


28.02.2013 | 22:46
Dakle, klasicna prica...

Iako pazim koliko mogu, imam elegantiji tanki i otvoreni tip iphone case (vrh i dno otkriveni), kao i screen protector, svaki uredjaj do sada kad tad zavrsi sa ogrebotinom.
I dok se ogrebotine kod iphone 2g/3g/4 nisu toliko vidjele, na crnoj petici onaj dio brusenog aluminija koji zovu bezel toliko je osjetljiv na grebanje da je to iritantno. Ogrebotine ne bi bile toliko problematicne, da ne otkrivaju sjajnu metalnu povrsinu tako da se i najmanja ogrebotina vidi iz aviona.

Iako sam znao za to i prije nego sam ga kupio, uvijek kupujem crni iphone jer mi vise "lezi" i elegantiji je tj. ima poslovni stih za razliku od fancy bijelog uredjaja.

Jedini lijek za sada kojega sam se sjetio ( a poslije procitao da ga i drugi primijenjuju) jest lagano prijeci preko ogrebitine crnim tankim alkoholnim markerom.

Ima li netko drugacija iskustva. Da li je netkome crni i5 jos uvijek nakon vise od 2 mjeseca koristenja bez ogrebotine, a da nema autmobilsku gumu na njemu? Kako sanirate ogrebotine ako ih uopce sanirate? Brinu li vas?

PS

Ogrebotine su nastale gotovo bezazleno i sitne su, mogu zamisliti kakve bi tek bile da je zviznuo na beton sa metar visine.
28.02.2013 | 23:04
4 mjeseca korištenja, ne pazim baš, nosim ga u džepu, nemam nikakvu navlaku. 1 ogrebotina, nešto sam mahao njime i zveknuo ga slučajno o rub stola (ne osobito jako, ali solidno). Vidi se. Ne doživljavam je baš.
28.02.2013 | 23:21
Sto je dobilo po piksi? Spoj gdje je bruseni aluminij?
28.02.2013 | 23:25
I ja sam picajzla sto se toga tice. Imam navlaku i protector . Sad za sad nemam ogrebotina ali ako bude znam sta cu. Apple store i reci da mi home dugme ne radi kako treba. I jos par sitnica kazem koje nadjem na forumima i dobijem drugi bez ogrebotine. Valja se varakati s njima.
28.02.2013 | 23:36
He he vidim po forumima da se to tako masovno rijesava u kulturnim zemljama.
A kome da ga ja odnesem, u HEP?
28.02.2013 | 23:40
U upravu vodovoda, zar si zaboravio?

Nu, evo ogrebotine na mom iP5...

Photo_on_2013_02_28_at_22.jpg
28.02.2013 | 23:42
Sorry, nije baš neka sreća od fotke - slikao sam iSightom s MBP, pomoću PhotoBootha, pa nije baš uspio izoštriti..
28.02.2013 | 23:44
pero69 kaže:
He he vidim po forumima da se to tako masovno rijesava u kulturnim zemljama.
A kome da ga ja odnesem, u HEP?


Gdje si ga kupio? Pa valjda imas garanciju za njega. Ja sam prije slao preko t-mobile u holandiji sad kako sam ga kesom kupio u apple storeu idem tamo ako se pojavi ogrebotina.
Kad nesto platis skoro 700 eurcica onda moras biti i bezobrazan malo, ipak se poslije godinu bolje proda bez ogrebotina.
28.02.2013 | 23:47
Pero, stvarno te ne kužim, znaš da si picajzla, a siguran sam i da si bio na vrijeme informiran da je crni iPhone 5 osjetljiviji na ogrebotine od svojih prethodnika i svejedno nisi ništa poduzeo da spriječiš ogrebotine.

Naime, ne mora se na iPhone staviti automobilska guma, ima i sasvim finih nenapadnih prozirnih i tankih zaštita koje ni na koji način ne mijenjaju izgled iPhonea osim što ga eto štite od neželjenih ogrebotina.

Ja imam bijeli iPhone jer volim "fancy" i iako nisam picajzla svejedno sam ga zaštitio takvom prozirnom zaštitom. Kad se ona bude izgrebala da mi se više ne sviđa, samo ću je zamijeniti novom, a iPhoneić će i dalje biti bez ogrebotine, a i fancy za vidjeti jer je potpuno prozirna i nenapadna.

scarface32 je slučaj za sebe. On je već toliko puta gnjavio osoblje Apple storea u svom komšiluku da čim ga vide već su spremni dati novo samo da ga se što prije riješe, pa vjerujem da ni ne mora više puno izmišljati što ne valja
28.02.2013 | 23:53
Sank kaže:
Pero, stvarno te ne kužim, znaš da si picajzla, a siguran sam i da si bio na vrijeme informiran da je crni iPhone 5 osjetljiviji na ogrebotine od svojih prethodnika i svejedno nisi ništa poduzeo da spriječiš ogrebotine.

Naime, ne mora se na iPhone staviti automobilska guma, ima i sasvim finih nenapadnih prozirnih i tankih zaštita koje ni na koji način ne mijenjaju izgled iPhonea osim što ga eto štite od neželjenih ogrebotina.

Ja imam bijeli iPhone jer volim "fancy" i iako nisam picajzla svejedno sam ga zaštitio takvom prozirnom zaštitom. Kad se ona bude izgrebala da mi se više ne sviđa, samo ću je zamijeniti novom, a iPhoneić će i dalje biti bez ogrebotine, a i fancy za vidjeti jer je potpuno prozirna i nenapadna.

scarface32 je slučaj za sebe. On je već toliko puta gnjavio osoblje Apple storea u svom komšiluku da čim ga vide već su spremni dati novo samo da ga se što prije riješe, pa vjerujem da ni ne mora više puno izmišljati što ne valja


Evo nisam im dugo bio u posjeti , da kucnem od drvo. Ali ovo s ogrebotinama sam procitao na holandskom forumu. Ako oni mogu , mogu i ja. Do sad nemam ogrebotine ali ako bude znam sta cu
01.03.2013 | 00:00
Sank

Uvijek kupujem crni. Do sada prije i5 nikada nisam koristio case niti bumber vec samo prozirnu foliju preko ekrana i straznjeg djela (na 4).

Scarface

Ma mogao bi igrati preko T-Mobile samo sto bih dobio novi i5 crni 64GB nikad. U najboljem slucaju kada bih se zalio na home tipku (ko fol) i isao sa ciljem da dobijem novi bez ogrebotina, dobio bih neciji koristeni i5 koji bi bio izgreban najmanje 3 x toliko. Naravno, cijela procedura bi trajala jedno 4-5 tjedana a dotle bi svirao gusle. Da ne govorim da bih trebao napraviti restore (uz prethodni backup podataka) ako ga dajem na servis.

Negdje sam nasao da prodaju kucista od crnog i5 za 100-ak $ po sistemu uradi sam, ali sumnjam da su originalna. Kakogod manje su zgrebani nego Smayini (imam dva identicna i oba imaju ogrebotine).
01.03.2013 | 01:27
ehhh

odmah drugi-treci dan sam u iStylu uzeo artWizz ovu masku za 5 icu, kombinacija gdje se stavi u gumirani dio i sve to u aluminijski, sve skupa nije deblje od 4 ke, dapace, i to je to

neki dan sam ostao pafffffff, kada sam skuzio koliko je 5 ica u biti tanka kada sam ju vidio bez ikakve zastite kod frenda, i skuzio da je ova moja ipak samo neznatno deblja a u odnosu na 3Gs i 4s od zene ipak tanja

.... vrijedilo je dati tih cini mi se 200Kn
01.03.2013 | 04:12
Dajte ljudi, to je samo telefon

Kome ga cuvate?

Ja se uopce ne zamaram sa takvim stvarima...

Ako ga vec hoces zastiti, nema boljeg od ZAGG Invisible shield. Ne narusi izgled uredjaja, a 100% mu se nece nista desiti kroz tu foliju.
01.03.2013 | 09:46
Taj ZAGG se lijepi sa nekakvom tekucinom. Ne bi ja to stavljao na ekran.

Onda ga je bolja varijanta ošmirglati ovako..

http://youtu.be/Z31HP_2CNvQ

..i dobijes unikatni novi izgled.
01.03.2013 | 10:44
Ovaj link dajem samo za primjer na kakvu sam zaštitu mislio, PROZIRNU:

www.switcheasy.com/product/NUDE_iPhone5

Ima ih i jeftinijih, ali što je 150kuna da bi zaštitio iPhone od par tisuća kuna i zadržao vrijednost za eventualnu budući prodaju, a ne kvari izgled samog uređaja jer je prozirna.
01.03.2013 | 11:06
Ja sam ovu uzeo i uopste nemam osjecaj da mi je telefon deblji. Zastita je 0,3 milimetra debela.
www.pdashop.nl/product/225762/ozaki-o-co...e-5-transparant.html
01.03.2013 | 11:15
Ja nisam uzeo ništa, telefon mi uopće nije deblji, a 150 kn sam zatro u pivu i ćevape. Ima i jeftinijih, ali što je 150 kn da bi napunio želudac dobrim ćevapima?
01.03.2013 | 11:20
Sank kaže:
Ovaj link dajem samo za primjer na kakvu sam zaštitu mislio, PROZIRNU:

www.switcheasy.com/product/NUDE_iPhone5

Ima ih i jeftinijih, ali što je 150kuna da bi zaštitio iPhone od par tisuća kuna i zadržao vrijednost za eventualnu budući prodaju, a ne kvari izgled samog uređaja jer je prozirna.


Treba taj kurton tako lijepo zalijepiti da nigdje ne udje prasina i ne ostanu mjehurici inace bolje i ne stavljati jer ne lici na nista.

Ja bi ih trebao kupiti jedno 20, mozda bi kod zadnjega uspio ako ne bi prije bacio kroz prozor i navlake i iphone..
01.03.2013 | 11:43
Imam ovo gore



..uz to, screen protector anti glare na ekranu,
a nosim ih u koznoj torbici na remenu.

Usprkos svemu tome otkriven je gore i dolje i tocno tu su izgrebani, jedan ispao iz ruke na glatki stol, a drugi ko prstom u govno pogodio kljucem tocno
na otkriveni 5 mm dio dok je bio u torbici na remenu, a kljuc sam spremao u dzep.

U oba slucaja, izgreban je onaj dio spojke izemdju ekrana i kucista (bruseni aluminij). Na jednom izgleda kao da je okrhnut, a na drugom ogrebotina koa dlaka.
Obje su sitne od svega 1-2 mm.

Iako me hebe to poprilicno, ostaviti cu tako kako je. Sto je netko rekao, sve zastarijeva i trosi se u upotrebi....iphoni, auti...ljudi..
01.03.2013 | 11:53
pero69 kaže:
Ma mogao bi igrati preko T-Mobile samo sto bih dobio novi i5 crni 64GB nikad. U najboljem slucaju kada bih se zalio na home tipku (ko fol) i isao sa ciljem da dobijem novi bez ogrebotina, dobio bih neciji koristeni i5 koji bi bio izgreban najmanje 3 x toliko. Naravno, cijela procedura bi trajala jedno 4-5 tjedana a dotle bi svirao gusle. Da ne govorim da bih trebao napraviti restore (uz prethodni backup podataka) ako ga dajem na servis.


Ne znam odakle ti ovo i kakva ti iskustva imaš, ali ako pošalješ neispravni iPhone (bez obzira koji) na servis preko T-Mobile dobit ćeš refurbished uređaj koji, iako neće bit novi, tako će izgledat i neće imat nijednu ogrebotinu. A cijela procedura sad traje tjedan do deset dana.
01.03.2013 | 11:59
Koliko bi me kostala zamijena oba uredjaja 64gb pod pretpostavkom da bi im rekao zasto ih zelim zamijeniti i ako uopce imaju takve uredjaje na lageru u sto cisto sumnjam?
01.03.2013 | 12:03
ovdje doplatis 148€ za zamjenu a opet dobijes refurbished.
01.03.2013 | 12:13
scarface32 kaže:
ovdje doplatis 148€ za zamjenu a opet dobijes refurbished.


Ovdje sam doplacivao malo vise za kolege na poslu kojima su pucali ekrani i sl.
Jest da bi obavili zamijenu uredaja za novi, a nekada je isplativije bilo kupiti novi uredjaj (model poslovne pretplate sa vecim brojem pretplatnika).

Kakogod, tvrde da 64-ke uopce vise niti nemaju na lageru, zvao vec dva puta.
01.03.2013 | 12:24
smayoo kaže:
Ja nisam uzeo ništa, telefon mi uopće nije deblji, a 150 kn sam zatro u pivu i ćevape. Ima i jeftinijih, ali što je 150 kn da bi napunio želudac dobrim ćevapima?

Ovo je definitivno najbolja solucija!!!
01.03.2013 | 21:53
pero najbolje ga stavi pod stakleno zvono ...cuja sam da imaju neki sta poliraju te ogrebotine i jako ucinkovito:woohoo:
02.03.2013 | 04:12
Ja bi to isto u regal stavio

I to sto visocije da slucajno mala djeca ne dohvate

Ipak je to iPhone
13.03.2013 | 00:24
Ako nekoga zanima...

Rijesio ogrebotine sa ovime::

cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&a...me=ADME:L:OU:US:3160

..nije da je sasvim identicno originalu, ali promijene su gotovo pa nevidljive (samo pod jakim direktnim osvjetljenjem taj dio izgleda malo zamagljeno nakon sanacije.

Napomena:

Koristio sam glossy boju za bruseni aluminij, za ostali flat metalni dio preporucljiva je mat boja. Najbolje je nakapati na karton pa nanjeti cackalicom
na iphone, padne li na ekran ili negdje gdje ne treba...adios..ne ide dole vise..
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 36 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.94 Seconds

Provided by iJoomla SEO