ipad i vanjski disk
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ipad i vanjski disk


05.08.2012 | 21:36
ovaj idem na godisnji, i izmedju ostaloga volio bi pogledati mozda poneki film (obicno kad je sunce u zenitu, jer izbjegavam biti tada na plazi).
prije bi vukao sa sobom macbook, sada ide ipad, ali tu sam malo ogranicen sa prostorom (16 GB).

kakve su mi uopce opcije za neki vanjski izvor dodatne memorije a da ne ukljucuju mac ili PC?
eventualno mislim o tome da JB-am ipad pa da ustekam vanjski usb disk, ali to mi je zadnja opcija.
ima li neko neki prijedlog?

druga opcija je da iskoristim iphone na kojem imam pregrst praznog prostora i da ponesem TV sa sobom, ali to mi je nekako overkill jer onda moram razmisljati i o mrezi a ne zelim se naci u situaciji u kojoj vucem router sa sobom na godisnji i onako postoji velika sansa da popodne zadrijemam

ova opcija sa vanjskim diskom za ipad me vise zanima opcenito.

za sad sam nasao ovo. izgleda simpaticno. iskustva?
05.08.2012 | 22:12

ne znam rjesenje, ali vidim da si u gadnim mukama. Bit ce to zanimljiv godisnji.
Mozda da uzmes novog Ferica i procitas dobru knjigu
Nemas problema sa mrezom,a baterija drzi do 7 sati
05.08.2012 | 22:25
Tvoj problem mi je bio glavni razlog za JB. Bez toga nema pametnog rjesenja i spajanja bilo kakvog USB external storagea.
Znaci, JB, camera connection kit, powered USB hub i onda bilo kakav stick ili HDD. Nakon toga imas prostora koliko zelis
05.08.2012 | 22:32
mislio sam si tako nesto, ako bas ne nadjem nista, napravit cu JB.
nasao sam jos jednu opciju...


If you have any ripped movies or personal videos, you can use the CCK to add extra storage to the iPad. You'd only import a movie when you're ready to watch it. To do this, rename your movies to match the file name structure of your digital camera. For example, "DCIM_4132." Then, drag the file into a folder labeled "DCIM" on an SD card or a thumbdrive. When you plug your SD card or thumbdrive into the iPad via the CCK, you'll be able to import the movie onto your iPad and play it from the Photos app.

uspio sam na ovaj nacin prebaciti film, ali nije bilo zvuka.
06.08.2012 | 08:58
dali bi powered USB hub radio i na New iPad-u
06.08.2012 | 09:39
Znam da je OT, ali stvarno me nerviraju ovakve situacije.

Pa covjek samo zeli pogledati film na godisnjem odmoru. Nije to atomska fizika. Gdje je sada ta sloboda i neogranicenost kojom se ipad dici?

Koliko bi samo muka skratili svojim korisnicima da su na iPad dodali memory card utor ili usb (ili oboje).

Poskupio bi max 2-3 dolara u proizvodnji, a iskoristivost bi mu nemjerljivo porasla.

Ponesi prijatelju kakav stari laptop (bilo kakvo smece od 100$ ce biti dostatno zatol sto ti zelis) i miran si...
06.08.2012 | 15:34
ne znam sto bi ti odgovorio.
da zelim raditi nesto legalno a ne mogu, ljutio bi se... ovako si nekako ne mogu uzeti to pravo.
nije cak ni problem u tome da nema usb porta, stavis taj adapter pa ga imas, ali oni ga svejedno ne podrzavaju, i logicno mi je zasto to rade. od pocetka pokusavaju sto vise otezati prenosenje komercijalnog audio/vidio sadrzaja sa kompa na iOS da bi naravno tako sto vise gurali ljude na itunes store.

ali evo, ova opcija sa preimenovanjem faila radi. bez JB. mislim da ce mi to biti dovoljno.
samo da jos skuzim kako mogu titlve "zaprziti" na sam film. handbrake mi ne daje mogucnost burn in kod mp4 fileova.
06.08.2012 | 15:45
ja nikad nisam u handbrake-u zaprzio titl na film, jedino direktno kod konverzije.
06.08.2012 | 15:59
kinsif kaže:

samo da jos skuzim kako mogu titlve "zaprziti" na sam film. handbrake mi ne daje mogucnost burn in kod mp4 fileova.


Meni Handbrake normalno zalijepi titl na mp4:

[img size=150][/img]
Capture-485e03da8c8ba0afc99787377d506eb1.JPG
06.08.2012 | 21:03
U kojem formatu ti je titl? Srt?
07.08.2012 | 01:21
ubaicit sd karticu sa filmovima ili snimiti film na iPad je isti kurac ako mene pitate. Skini CineXPlayer app. podrzava titlove i prebacivanje videa preko itunesa. nakrcaj iPad i u miru bozijem gledaj filmove...
07.08.2012 | 01:42
pa ono... da imam barem ipad 32GB ne bi uopce otvarao topic, ali napisah da sam ogranicen prostorom nazalost. nije da mi se da hebati sa SD karticom cisto iz fore
07.08.2012 | 02:16
Film je cca 700mb recimo 1 film navecer u tjedan dana to ti je 7 filmova = 6gb uvrh glave....
07.08.2012 | 05:53
kinsif kaže:
U kojem formatu ti je titl? Srt?


Da, .srt
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.08.2012 | 09:28
Daklem, za neko hardwersko rješenje predlažem pogledati ovdje:

www.hypershop.com/HyperDrive-s/119.htm

Cijene su više manje prihvatljive za CloudFTP ako se uzme u obzir da se mogu koristiti postojeći USB uređaji, dok je HyperDrive bez diska 100$, a onda se u njega može ugraditi npr. disk iz MacBooka kojeg je zamjenio SSD Jedino što za HyperDrive treba imati i CCK. Sam ne posjedujem takav uređaj jer imam iPad 64Gb na koji stane sasvim pristojna količina filmova za putovanje, a kod kuće imam NAS rješenje koje radi savršeno sa MediaConnect app.

Za konverziju bilo kakvog formata videa sa srt titlovima ili slično ja koristim iVI kupljen ovdje:

www.southpolesoftware.com/iVI/iVI.php

ili preko Mac App Storea:

itunes.apple.com/hr/app/ivi/id402279089?mt=12

koji savršeno odradi posao, dodajući titlove na tvrdi ili mehki način, a pored toga doda i omot, opis, glumce i sve ostalo te automatski konvertirani vide doda u iTunes mediateku ukoliko se to želi. Podržava i full HD konverziju.

A konverzije sasvim prihvatljive kvalitete sa tvrdo ukodiranim subtitlovima radi i AirVideo. Sastoji se od servera kojeg se može besplatno skinuti ovdje:

www.inmethod.com/air-video/index.html;js...D1BCBC11051B3C5FA3D1

a potrebna aplikacija za iPad ili iPhone ovdje:

itunes.apple.com/hr/app/air-video-watch-...eos/id306550020?mt=8

Video koji se želi konvertirati doda se u listu za konverziju i AirVideo odradi svoj posao. Konverzija ide puno brže nego sa iVI, ali ne dodaje sve ostale informacije u izlazni video, a i rezultat nije uvijek kompatibilan sa AppleTV, naročito onaj 3. generacije, ali zato dobro izgleda na iPadu i iPhoneu. Na žalost još ne podržava punu rezoluciju HD videa već mu je maksimum rezolucija 1280x720.
09.08.2012 | 17:45
Ja sam to rijesio sa iPad Camera Connection Kitom + stick 16GB ( nece svi stickovi i diskovi raditi ) + JB + iFile ( File Explorer ) + AVHDPlayer ( otvara sve zive video formate ).

Na iPadu 1 je radilo puno vise HDDova, na dvojci su nesto prtljali sa strujom pa nemozes vise bas svaki prenosni disk ustekat.

Filmovi su mi na sticku (+ nesto na iPadu), otvorim iFile iskopiram ih u direktorij AVHDPlayera i gledam. Brzo i jednostavno.

Uglavnom, o ovom trubim cijelo vrijeme, iPad se nekad pokazuje zaista nepraktican za jednostavne radnje...
10.08.2012 | 00:33
da, na kraju sam ovo i ja napravio. iako mi je taj JB tlaka, ocito je najjednostavnije rijesenje. thx svima!
11.08.2012 | 02:20
Ja sam si nabavio ovo:

www.seagate.com/gb/en/external-hard-driv...ss/goflex-satellite/

Odlicna stvar, samo malo skupa...
11.08.2012 | 09:12
Kupio su u Hrvatskoj ili preko neta iz vana?
13.08.2012 | 00:35
U Hrvatskoj nije bilo, pa sam kupio preko e-bay-a, cini mi se iz Engleske. Samo sam dostavu trazio na Sloveniju da izbjegnem placanje poreza i carine.
21.08.2012 | 22:53
Evo da se nadovežem na temu jer patim od sličnog problema.

ipad 3, 4g, 16gb, premalo za movies

Najprihvatljiviji financijski način proširenja koji vidim bi bio JB + iFile + camera connection kit + SD kartica 16/32 GB što bi omogućilo gledanje filmova direktno sa SD kartice.

E sada, ipad ima smart cover i case, dakle zaštitu "zadnjice"

Koliko vidim original apple camera con. kit nema produženi konektor stoga onemogućava korištenje kita bez skidanja oklopa

Ne znam kako im se to dogodilo btw.

Druga opcija su cheap china kitovi koji imaju to produženje.

npr.
www.ebay.co.uk/itm/2in1-USB-Camera-SD-Ca...55457#ht_3296wt_1397

Ima ih mooooooore na ebay po smiješnim cijenama.
Svi "rade", ali neki bolje, neki lošije. Navodno se sa nekima(ako ne sa svima) događa da se nakon 5-10 minuta ugase, što prekida gledanje filma sa SD kartice

Ovim povodom bih molio članove, vlasnike tih jeftinih kitova da isprobaju navedeni scenario ako su u mogućnosti i daju link na točan model koji su kupili kako ne bih kupio krivi.

Hvala unaprijed!
22.08.2012 | 00:41
ja imam neki cover koji srecom ne smeta originalnom camera kitu.
ugalvnom napravio sam JB, instalirao iFile, prebacio si nesto filmova na 16gb karticu, otisao na godisnji i pogledao... jedan film!

ali ajde, nije lose znati da si mogu tako neke stvari prebaciti. za sada sam ostavio JB, ipad se dobro ponasa pa necu dirati dok je tako.
iduci put cu ipak kupiti 32gb.
22.08.2012 | 01:28
A rekao sam lijepo da komplicirate svi skupa
22.08.2012 | 01:34
Velika vecina ljudi misli:"Ah Apple je sve zatvorio, ne mogu nikako pogledati film. OSIM AKO ne napravim.... (i onda milion kombinacija)", a ubiti je vrlo jednostavno sve. ima i appova i svega....
22.08.2012 | 01:47
@kinsif
Drago mi je da si rijesio to i da imas cover koji ne smeta apple cck, ali molio sam iskustva ljudi koji imaju cheap china cck da podijele iskustva. Najvise me brine to navodno odspajanje uredjaja nakon 10 min rada jer ako je to tocno za sve cheap cck-ove, onda mi streamanje filma sa sd kartice pada u vodu a kao sto sam rekao cck origigi apple mi nije opcija jer po izjavi drugih korisnika se ne moze pristekati dok je smart case na ipadu

@Defou
nije prob prebaciti film, problem je u prosirenju kapaciteta na cheap way

Sorry ako sam hijack temu sa ovim kineskim proizvodima
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.08.2012 | 09:59
uneek, a zašto jednostavno ne kupiš dock extender cable:

www.ebay.com/itm/Brand-new-30-PIN-Dock-E...01924#ht_4797wt_1172

I original CCK koji doduše košta, ali si barem siguran da će raditi?
22.08.2012 | 10:21
Sank, odličan prijedlog.

Iako, evo gledajući po netu čini se da i njih ima "svakakvih". Neki prenose samo charge, neki charge i data, neki audio i charge

Sve mi se više čini da ću po ovom svemu morati igrati na sreću. Naručiti pa vidjeti kako ću proć
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.08.2012 | 10:41
Pa ovaj na kojeg sam pustio link piše da podržava i punjenje i sinkanje u opisu na dnu stranice, a i imaju dostavu i za HR jedino što dodatno košta 2$.

Uvijek je kupnja ovakvih jeftinih dodataka iz Kine popraćena rizikom, no obično se radi o par dolara pa gubitak nije veliki.
22.08.2012 | 10:47
U pravu si, ali naručiti pa čekati 20 dana da stigne i onda ne radi. Pa naruči opet drugi itd.

Nije toliko stvar u lovi nego u istinitosti opisa itema na ebayu.

Razmišljajući logički to je 30 pin konektor. Možes li zamisliti koliko bi trebao biti debel taj kabal da kroz njega prolazi 30 žica?
Zato sam skeptičan oko svega toga.

A tu je i činjenica da se na dužinu kabla od 1M gubi dio struje koju ipad iovako ima strašno smanjenu na docku od SW 4.2 ako se ne varam.

Kao alternativa kablu se nudi ovo
www.ebay.co.uk/itm/Newest-Dock-Extender-...15430#ht_2190wt_1397

Pa razmisljam o tom extenderu + origigi apple cck.

Joj ide mi sve to lagano na živce
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.08.2012 | 11:02
Eto, ovaj koji si ti pronašao još je bolje rješenje! Sad se ja tebi zahvaljujem jer mislim da ću jednog naručiti.

Ja sam do sada kupio tek par stvarčica sa eBaya i svaki put je došlo baš ono što je bilo opisano i na slici.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 33 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kajjaznam, tino1, zeljacveseljac, Anonimci (725)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO