Erase all contents and settings
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Erase all contents and settings


20.08.2011 | 09:39
Ipad 1. Jailbreakan. Ucinio sam Erase all contents and settings. I naravno sad je samo Apple logo na ekranu i ne moze se restorat.

Kako mu mogu ucinit restore sad?

Hvala:evil:
20.08.2011 | 10:02
Ubacio u DFU mode i uradi restore,ali svakako prvo probaj sa hard reset
20.08.2011 | 10:04
Dobijem odgovor Error 3194
20.08.2011 | 10:08
Izvini ali mi je malo problematicno kucati prekon iPhone- a pa evo ti C/P sa apple support


Turn your phone off(if you can), if not try to reset: Press the sleep/wake button & home button at the same time, keep pressing until you see the Apple logo, then release. Then, leave the USB cable connected to your computer, but NOT your phone, itunes running, press & hold the home button while connecting the USB cable to your dock connector, continue holding the home button until you see “Connect to iTunes” on the screen. You may now release the home button. iTunes should now display that it has detected your phone in recovery mode, if not quit and reopen iTunes. If you still don’t see the recovery message repeat these steps again. iTunes will give you the option to restore from a backup or set up as new. In your case, select "new".
20.08.2011 | 10:25
hm, ne mogu uc u ovo nikako
20.08.2011 | 10:49
Mora moci probaj par puta
20.08.2011 | 13:15
Ne znam da li to može pomoći, ali da probaš prvo samo napraviti hardreset tako da držiš tipke Power i Home zajedno desetak sekundi?
Ako to ne pomogne probaš skinuti Fixrecovery sa thefirmwareumbrella.blogspot.com/
Ako ni to ne pomogne, onda čitaj dalje...

Ako ti kod restorea na zadnji iOS 4.3.5 javlja grešku 3194, onda napravi ovo:

Fix iTunes error 3194 with Tinyumbrella

ili ovo:

Fix iTunes error 3194 by editing hosts file

pa zatim opet napravi restore na 4.3.5 preko iTunesa koji bi sada morao proći bez grešaka.

Naravno, za iOS 4.3.5 postoji samo tethered jailbreak koji traži spoajanje iPada na računalo svaki puta ako se pogasi ili restarta. Da bi imao normalni jailbreak kao i prije treba napraviti downgrade iOS sa 4.3.5 na 4.3.3, a to možeš napraviti prema ovim uputama:

Downgrade 4.3.5 to 4.3.3 iPhone 4, 3GS, iPad, iPod touch
20.08.2011 | 13:40
Hvala Sank.

Evo provo sam hard reset ista stvar.

Skinuo sam tiny umbrellu, spojio ipad ali nista se ne dogadja.....nema lijevo pod devices nista.

Ocigledno je ne znam koristit, jel mozes uputit?

Ne zelim jailbreakat ipad, samo ga zelim vratit u zivot i dignut mu najnoviji IOS gore i to je to.

EDIT:

Evo sto mi kaze log od umbrelle. Znaci prikopco sam ipad, ubacio ga u dfu mod i pokrenuo ombrellu.

Evo log-a

08/20/2011 12:42:33.141 Loaded History...
08/20/2011 12:42:33.473 DFU Device connected
08/20/2011 12:42:36.474 Caching shsh files...
08/20/2011 12:42:36.478 Found [0] shsh files to cache...
08/20/2011 12:42:36.481 Cached [0] shsh files
08/20/2011 12:42:36.484 You are using the current version of TinyUmbrella. 08/20/2011 12:42:41.426 TSS Server Started!
08/20/2011 12:42:41.561 TSS Accepting connections...
08/20/2011 12:43:04.564 Attempting to fix recovery...
08/20/2011 12:43:04.728 Starting fix recovery sequence...
08/20/2011 12:43:04.732 Fix Recovery has finished. Allow device to reboot!

Sad bi trebao restartat ipad? Hard reset pa uc u itunes i update!?

EDIT 2:

Restartao sam komp, usao u itunes i upravo mi se IPAD restorava.

Sank thxxx. Spasio si mi vikend koristenja ipada + vjerojatno 100kn koliko bi mi uzeli za ga napravit.

Imas pice kad dodjes u Dubovnik
20.08.2011 | 13:55
Ako hoćeš napraviti restore na zadnji iOS, a samo da ne dobiješ onu grešku 3194, onda pokreneš Tinyumbrellu i samo u njoj skineš kvačicu ispred opcije "Set hosts to Cydia on Exit" koja se nalazi na Advanced tabu ili listu, vidi sliku:

TU_Hosts_opcija.png


Nakon toga nju možeš slobodno zatvoriti i onda pokreni iTunes i napravi restore na zadnji iOS to je sve. Nema veze u kojem je modeu iPad kada radiš službeni restore.
20.08.2011 | 14:34
Pozdrav s iPada
20.08.2011 | 15:42
Čema na nemu!
20.08.2011 | 16:38
Imam i ja jedno pitanje na slicnu temu....

Ipad 1, os 4.2.1 jailbrejkan. Trebam vratit na tvornicke postavke. Ako odem na erase all contents and settings dogodit ce mi se isto sto i gore u tekstu.
Sto ako samo odem u itunese i pokrenem restore sa shiftom i verzijom osa 4.2.1. Restorat ce mi se na taj os? Jel to mogu ja tako samo napravit?
I u tom slucaju mi se brise jailbrak?

A kako mogu sve izbrisat a da jailbreak ostane?

Hvala na odgovoru.
20.08.2011 | 17:07
Tvornicke posatavke sa JB

Moras uraditi restore pa onda opet JB aparat
20.08.2011 | 18:37
Hehe, da to mislim.

Mogu ga restoreat onda na 4.2.1 onako sa shiftom i sa ipswom sa diska?
20.08.2011 | 19:00
S obzirom da apple ne potpisuje vise 4.2.1 onda moras imati sacuvan SHSH Blob. To provjeri u cydia,pise zelenim slovima sta imas sacuvano
21.08.2011 | 11:11
Imam sacuvano od 3.2.1 do 4.3.5 sve verzije izmedu. Znaci mogu sa ipswom sa diska..


A daj reci imam ipad 2 sa verzijom 4.3.3. Kojeg sam normalno jailbrejko. U cydiji imam samo 4.3.5 sa zelenim slovima. Zasto nemam 4.3.3? I jel mogu imat? To znaci da ne mogu restorat na 4.3.3?

Hvala na odgovoru..
21.08.2011 | 11:27
Mozes uraditi restore na sve od 3.2.1 do 4.3.5 a sto se tice iPada ti su ti slabe sanse osim ako nemas spsene SHSH na racunaru jer ih nemas ns Cydia.

iPad 2 : pokreni TU i vidi sta ti ocitava kao spaseni Blob i idi na save SHSH pa izbaci log ovdje
21.08.2011 | 12:00
Cek nisam sad skuzio.
Sto se tice ipada 1 tamo u cyidi imam oov sve od 3.1.2 do 4.3.5. I mogu napravit restore sa ipswom s diksa?
Za ipad 1 moram imati spasene shsh. Uff nemam nista na kompu samo 4.2.1 ipsw file.
A ovo iz cyidie nije dosta?

A kako da pokrenem TU (sto je to) pa da postam

Tenks
21.08.2011 | 13:34
TU ti je TinyUmbrella. Skineš zadnju verziju sa thefirmwareumbrella.blogspot.com/, pokreneš ju, spojiš iPad i onda klikneš u TU na dugme "Save SHSH". Da biš skinuo SHSH lokalno sa Cydie možeš uključiti opciju Request SHSH From Cydia" koja se nalazi na Advanced tabu.

Kad vidiš koji su ti SHSH na raspolaganju, skineš IPSW tog iOSa, uključiš na TU TSS Server, Staviš iPad u DFU mode, pokreneš iTunes i držeći SHIFT tipku klikneš na Restore dugme, odabereš skinutu IPSW datoteku i pokreneš restore. Ukoliko se javi kakva greška prilikom restorea i iPAd ostane u recovery modeu, upotrijebiš Fixrecovery koji možeš skinuti s iste adrese kao i Tinyumbrellu.

Sretno!
21.08.2011 | 13:50
Sad sam probao sa ovim ipswom koji imam na kompu napravit restore ali mi je javio gresku 3194. Idem sad to probat kako si napisao.

Dobio sam ovo..
08/21/2011 12:57:24.546 Loaded History... 08/21/2011 12:57:31.046 Caching shsh files... 08/21/2011 12:57:31.046 Found [0] shsh files to cache... 08/21/2011 12:57:31.062 Cached [0] shsh files 08/21/2011 12:57:31.062 You are using the current version of TinyUmbrella. 08/21/2011 12:58:22.890 Device connected: iPad 08/21/2011 12:58:22.906 Loaded History... 08/21/2011 12:58:49.437 Started saving SHSHs for [iPad] 08/21/2011 12:58:54.906 For version [iPad 3.2 (7B367)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:58:54.921 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 3.2 (7B367) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:05.328 You have saved your iPad 4.3.5 (8L1) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:07.031 You have saved your iPad 4.2.1 (8C148) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:07.843 For version [iPad 5.0b3 (9A5259f)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:07.859 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 5.0b3 (9A5259f) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:10.703 For version [iPad 4.3.4 (8K3)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:10.734 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3.4 (8K3) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:10.890 You have saved your iPad 4.3.3 (8J3) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:13.171 For version [iPad 4.3.2 (8H7)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:13.187 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3.2 (8H7) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:14.093 You have saved your iPad 4.2b3 (8C5115c) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:14.234 For version [iPad 5.0b1 (9A5220p)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:14.250 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 5.0b1 (9A5220p) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:15.046 For version [iPad 4.3.1 (8G4)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:15.046 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3.1 (8G4) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:18.281 You have saved your iPad 4.3 (8F190) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:21.156 You have saved your iPad 3.2.1 (7B405) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:23.656 For version [iPad 4.3b3 (8F5166b)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:23.703 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3b3 (8F5166b) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:24.562 For version [iPad 5.0b2 (9A5248d)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:24.578 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 5.0b2 (9A5248d) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:25.656 For version [iPad 4.3b1 (8F5148b)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:25.687 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3b1 (8F5148b) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:26.734 For version [iPad 4.3b2 (8F5153d)] - This device isn't eligible for the requested build. 08/21/2011 12:59:26.750 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad 4.3b2 (8F5153d) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 08/21/2011 12:59:27.156 You have saved your iPad 3.2.2 (7B500) SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version. 08/21/2011 12:59:27.218 Finished saving SHSHs for [iPad] 08/21/2011 12:59:27.343 Caching shsh files... 08/21/2011 12:59:27.359 Found [7] shsh files to cache... 08/21/2011 12:59:27.359 Cached [7] shsh files




Sad pokrenem TU i tamo Start TSS Server i onda idem u itunes.. a ovo ostavim da radi...?
21.08.2011 | 14:28
Iz gornjeg loga se vidi da imaš spremljen SHSH za iOS 4.3.3. Skini IPSW OVDJE, pusti TU s uključenim TSS Serverom sve dok ne napraviš restore na taj IOS sa iTunes, onda možeš isključiti TSS Server i zatvoriti Tinyumbrellu.

Nakon što iTunesi naprave restore pitat će te da li želiš iPad prijaviti kao novi uređaj ili napraviti restore backupa, pa svakako odaberi prijavu kao novi uređaj.
20.07.2012 | 23:58
Pozdrav svima.
ipad 3 IOS 5.1.1. JB, pokrenuo "Erase all contents and settings", i evo ima vec 5 sati samo vrti,
ništa ne mogu. Može neki savjet?
21.07.2012 | 00:09
Nikada se neradi erase all contents and settings na JB aparatu.To mora da traje par sati a onda ce da ti upadne u loop i moraces da radis restore iz DFU moda
21.07.2012 | 01:42
Prije nego se uhvatiš restorea, probaj samo napraviti hard reset držeći Home i Power tipku oko 10 sekundi. Ja sam jednom iz ekseprimenta to napravio i vratio se nazad među žive i ništa niej bilo izbrisano.
24.07.2012 | 20:04
Hvala, pomoglo je.
Sve se vratilo kao prije pokretanja "Erase all".
24.07.2012 | 20:12
Kasno sam se uhvatio čitanja, ali sve je OK.
E sada pitanje oko DFU i instalacije IOS-a.
Dakle našao sam kako prebaciti uređaj u DFU, i pitanje glasi da li u tom modu intaliram ios (preko i tunes) koji sam skinuo sa net-a ˇ"iPad3,1_5.1.1_9B206_Restore" i da li tim procesom uređaj vraćam na tvorničke postavke?
Ako ne, bilo bi lijepo da mi date neki link tutorijal ili pak pojašnjenje.
Dakle, kako uređaj vratiti u tvorničke posatvke?
Hvala.
24.07.2012 | 20:48
Tako kako si naveo.Ako je JB iPad onda ubaci u DFU mode i samo peko iTunes-a idi na restore.Sve sto imas na iPad-u ce biti pobrisano onda samo ides na set a new i to je to.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 29 minuta
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).
  • Air: dok sam došao doma teme je već zaključana pa ću ovdje dodati… tino1 je većinu toga lijepo napisao. Dodati ću da mislim da ove “političke” teme nisu bile uzalud.
  • Bertone: Smanji veličinu slika i trebalo bi proći ili sačekaj da se javi Riba ili Davor, oni znaju kak je podešen forum i što prolazi, a što ne.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.78 Seconds

Provided by iJoomla SEO