iPad i T-mobile HR
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad i T-mobile HR


27.01.2011 | 17:26
Kaže hrvatski telekom na twitteru :

@hrvatskitelekom :
iPad od sutra u Hrvatskoj! Za korisnike HT-a bit će 500 kuna povoljniji, a uz to darujemo MicroSIM kartice i 1.5 GB prometa! Uskoro više!

Jest da malo kasne... Al opet. Good news.
27.01.2011 | 17:41
Ne samo u T-mobileu nego i u Techno maxu, HG spotu i APCOMu!!!
Eto i linkovA:

www.technomax.hr/Info/iPad.aspx

www.hgspot.hr/ipad-je-stigao-u-hgspot-sutra-pocinje-prodaja

apcom.hr/

Predobro! Premda bome dobrano kasne...
27.01.2011 | 18:18
Znaci da ce jako skoro izaci iPad 2, cim smo mi dobili prvu generaciju Deja Vu sa iPhone

Ne bi ja to kupovao jos mjesec-dva
27.01.2011 | 18:33
Pitanje je cijene koju ce oderati. Ako je suditi po ostalim Apple-ovim igrackama, kod nas bu 20% skuplji nego u SLO ili AT ili IT.
27.01.2011 | 19:30
Pišu ti cijene na linkovima koje sam stavio. Meni se cine prihvatljive, još kad bi maknuli naš porez od 23% došli bi otprilike na cijene koje su u SAD-u..
Ali naravno sad nije isplativo to uzimat osim onima koje žulja lova

Kroz nekih mjesec il 2 ce valjda izac iPad 2 a onda cekam prvu žrtvu koja ode u Ameriku da ga kupi
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.01.2011 | 19:39
Ha ha ha ha Moram se nasmijati. T-Mobile ili HT-Telekom ili kako god se već zvali, počinju prodavati iPad, a nigdje to na njihovim stranicama nije za vidjet. Ako neko nađe tu stranicu na inače grozno napravljenom njihovom webu molio bih ga da ostavi link ovdje.

Moram se složiti sa drlovric da se sada isplati malo strpiti s kupovinom jer za koji mjesec izlazi iPad2. Doduše, vjerojatno će kod nas iPad2 biti dostupan tek kad se već bude pripremao za izlazak iPad3 :D pa kome se ne da čekati i dovoljne su mu karakteristike iPada prvog izdanja. Ipak, razlika u cijeni s porezom u odnosu na npr. Trieste je od oko 35 eura za najmanji model pa do oko 58 eura za najjači model 3G sa 64Gb. Ako se uspije odbiti IVA onda su razlike još veće.
27.01.2011 | 19:44
A šta mislite dečki, hoće li se dogoditi situacija da će T-mobile dati neke internet tarife pa da iPad kupimo recimo za 2-3 tisuće?

Inače, toliko kasni da mi i nije više novost...ali kako smo mi u Hrvatskoj i sve uvijek kasni najbolje je izračunati ima li nam ili nema neki uređaj dovoljno funkcija i kupiti ga bez obzira što će nova generacija izići za koji dan, tjedan ili mjesec...
27.01.2011 | 19:45
Za sve koje zanimaju sve ponude i cijene.

www.netokracija.com/ipad-hrvatska-cijena...-istyle-tmobile-6641

www.istyle.hr/Landing/iPad/index.html

Također se slažem da se možda isplati strpiti, pa možda bude i bolja prilika za kupiti stari model tko želi, ili jasno novi.

Al mene zanima koliko će trebati čekati da novi model dođe u HR.
27.01.2011 | 21:17
Isto su pre skupi... Al da su jebeni, jesu... Žulja me ovaj 32Gb i baš bi jednog... Zašto ja nemam tetu u americi pa d mi ga pokloni kao onima koji ga preko oglasnika prodaju...
28.01.2011 | 09:20
tako se moze do smrti ne imati iPad! Uvijel ce izlaziti novi modeli i u RH dolaziti s velikim zaostatkom. Sreca da racunala dolaze s minimalnim kasnjenjem 2-4 tjedna ako se ne varam.
Ne isplati se ako je cijena u Ljubljani 699,99eura, a u Grazu 699eura za onaj 64GB recimo. Koda nas je oko 746eura. Isplati se jedino na firmu preko nekoga uzeti jer cijena pada na 606eura.
29.01.2011 | 21:19
Samo jedno upozorenje/pojasnjenje za sve one koji zele kupiti iPad sa 500 kuna popusta koje T-mobile nudi za potpisivanje ugovora za mobilni internet.

Mjesecna naknada za mobilni interent je 50/100/150 kuna (za 1Gb/6Gb/10Gb) samo u promotivnom razdoblju koje traje prvih 6 mjeseci, nakon cega naknade kostaju 100/200/300 kuna mjesecno.

Ne znam koliko 1 Gb prometa traje na iPad-u, ali mislim da su tarife 6 i 10Gb bezobrazno skupe.
Nemam problema sa skupocom Apple proizvoda kod nas, iako bi se i o tome dalo diskutirati, ali T-com zbilja bezobrazno previse cijeni svoje lose usluge.

29.01.2011 | 21:32
Evo - ja se lomio, bi, ne bi, bi, ne bi. I rekao, ne bi, čekam iPad2 pa kupujem na firmu.

I onda u četvrtak navečer, lud od posla čujem da u petak dolazi u nas, pa rekao, jebeš sve, idem ga uzeti...

Ionako već imam gro iPad aplikacija kupljenih, znam iz iskustva od frendova da će mi ga žena i dijete odmah maznuti, pa kud veći razlog da ga ne uzmem sad, a onda sebi iPad2 kad izadje...

I doista, prvi dan već me zavukao do 3:00 ujutro na čitanje... A već ionako imam backlog knjiga za pročitati na stoliću

Zadovoljan.
29.01.2011 | 22:04
yvann11 je napisao:
Samo jedno upozorenje/pojasnjenje za sve one koji zele kupiti iPad sa 500 kuna popusta koje T-mobile nudi za potpisivanje ugovora za mobilni internet.

Mjesecna naknada za mobilni interent je 50/100/150 kuna (za 1Gb/6Gb/10Gb) samo u promotivnom razdoblju koje traje prvih 6 mjeseci, nakon cega naknade kostaju 100/200/300 kuna mjesecno.

Ne znam koliko 1 Gb prometa traje na iPad-u, ali mislim da su tarife 6 i 10Gb bezobrazno skupe.
Nemam problema sa skupocom Apple proizvoda kod nas, iako bi se i o tome dalo diskutirati, ali T-com zbilja bezobrazno previse cijeni svoje lose usluge.


Na sve navedene iznose treba svaki mjesec dodati i 10 kn za "radijsku frekvenciju"
06.02.2011 | 13:18
Prije svega lijep pozdrav svim jabučarima! Novi sam ovdje pa imajte razumijevanja

Evo o čemu se radi:
Prije otprilike 2 tjedna dobio sam iPad 64Gb Wifi+3G. Odmah sam probao na internet preko WiFi i uspjelo je bez problema. Nakon nekoliko dana otišao sam do
T-com centra po SIM-karticu kako bih mogao na mobilni internet gdje god se nalazio u lijepoj našoj. Odlučio sam se za 1Gb prometa kojeg ću prvih 6 mjeseci plaćati 50 kn mjesečno. Nakon dolaska u T-com centar(Zagorje), gospoda mi nisu uspjela aktivirati karticu te sam morao do Zagreba.

Naime, kako je rekao gospodin, napravili su propust jer nisu u postavkama pod Cellural data napisali APN>web.htgprs. Nakon što je to napravljeno u Zagrebu sve je funkcioniralo savršeno, kao i kada sam se vratio u Zagorje. No međutim prije 2 dana sam ostao bez mobilnog interneta. U gornjem lijevom kutu na iPadu piše "No Service" umjesto "T-mobile 3G". Postvke nisam dirao, i dalje stoji APN>web.htgprs

Da li netko zna u čemu je problem i što trebam učiniti da mi mobilni internet proradi?

Puno hvala!
06.02.2011 | 13:52
Pa, nema ti u Zagorju baš puno mjesta sa 3G. Ako i ima, prilično je nestalan (malo ima, malo nema). Šta ćeš, Forhill blues.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 18:28
S obzirom da Bruggliju piše no service, onda ne samo da nema 3G, nego nema nikakve mreže? Imaš li ti Bruggli tamo ikakav signal od T-Mobilea na kakvom mobilnom telefonu? Ako ne, onda si u nekakvoj rupi bez signala, a ako imaš onda je problem sa SIM karticom.

Dakle, prvo si provjeri signal da imaš na kakvom drugom uređaju, ako imaš, onda probaj isključit i uključit iPad, a ako ni nakon toga ne dobiješ signal, a trebao bi biti, onda pravac T-Mobile centar.
06.02.2011 | 19:20
Naravno, mobiteli imaju signal, ne živim u nekoj rupi (grad je oko 1km udaljen). Sve do petka je radilo normalno, u gornjem lijevom kutu je pisalo "T-mobile 3G" što znači da je bilo signala i da je kartica funkcionirala. Ne kužim kako najednom može nestati mreža,signal i pisati "No service"? Dal je onda problem nastao u kartici, uređaju ili ljudi iz T-coma imaju nekakvih problema sa mrežom? Trenutno plaćam uslugu koja mi nije dostupna. Neznam dal da pričekam još koji dan ili da odmah sutra odem do do T-coma? Da li je netko imao sličnih iskustava?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 19:30
Oprosti Bruggli, nisam ni nislio da živiš u rupi, mislio sam na područje slabog signala U svakom slučaju ako ne pomaže resetiranje iPada, niti pokušaj vađenja i vraćanja SIM kartice, te ako ti je samo tako prestao raditi, onda možda ne bi bilo zgoreg prvo skočiti do T-Mobilea.

Ja imam jednu problematičnu SIM karticu od T-Mobile, koja mi zna gubit signal nakon restartanja uređaja i dugo joj treba da se spoji na mrežu. Kad ju pak premjestim iz iPhonea u iPad onda se još teže spaja, a ponekad mi napiše i taj famozni No service, a trebala bi raditi.

S druge strane zamjenio sam staru Web'n Walk SIM karticu za ovu novu microSIM i ta mi super radi i u iPhoneu i u iPadu. Mnogi su se ovdje tužili na signal na iPhoneu sa VIP karticom, a ja sam svoju staru izrezao škarama, i kad god ju stavim u iPhone radi ko vurica. I što da ti dalje pišem...
06.02.2011 | 19:48
Evo upravo sam napravio reset... Rezultat> T-Mobile HR 3G

Puno hvala na savjetu Sank! Sad radi ko i prije

EDIT @offtopic- da li ću moći na internet preko 3G kada napravim jailbrake?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 20:04
Ajde, baš mi je drago da je reset riješio problem. Ne mogu ni zamisliti kakvo bi gubljenje vremena i živaca bio odlazak do T-Mobile centra

Iskreno nisam još stigao probati jailbreakati iPad. Prebrzo sam bio napravio update kad sam ga kupio tako da nije ni bilo moguće. Sad od kad je izašao Greenpois0n i to je postalo izvedivo, ali djeca se stalno na njemu igraju pa planiram probati večeras nakon što ih pospremimo u krpe

Pretpostavljam da pitaš da li ćeš moći sa drugim uređajima na internet preko iPada na 3G, tj. da iPad služi kao nekakva vrsta WiFi Hotspota ili se bojiš da bi 3G mogao izgubiti nakon jailbreaka?
06.02.2011 | 20:31
Jednostavno sam mislio da bih mogao izgubiti 3G nakon jailbreaka.

Evo upravo sam ga napravio jailbrake, neznam što dalje? Cydia je instalirana i sad bih trebao uredno besplatno skidati ili?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 21:17
Bruggli33 je napisao:
Evo upravo sam ga napravio jailbrake, neznam što dalje? Cydia je instalirana i sad bih trebao uredno besplatno skidati ili?

Pa sad pored aplikacija koje možeš skinuti sa iTunesa, sada možeš instalirati i one aplikacije koje se nude na Cydia trgovini, a mogu biti korisne no nisu sve besplatne.

Ako si pak mislio na "besplatne" aplikacije onda ti ne mogu pomoći jer na jabučnjaku ne podržavamo niti promoviramo piratstvo, naročito ne javno.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 35 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO