Problem sa untethered jailbreak-om na 4.2 (ipad)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa untethered jailbreak-om na 4.2 (ipad)


  • Marlock
  • Posjetitelj
27.12.2010 | 16:20
Nisam pažljivo proučio stvari, te sam napravio non tethered jailbreak na 4.2, bez da sam napravio SHSH save na 4.23b.

Što sad?

Tinyumbrella mi javlja "The device is not connected", ne znam zašto.

Cydia drži u naslovu "You have a pending TSS request...", i ništa novog tamo.

Svuda u uputama vidim da se traži prethodno spremljeni 4.23b SHSH. skinuo sam sa neta taj firmware, ali mi redsnow 7 to ne prihvaća.

Što da radim?

Ima li tko kakvu ideju?

Bez to SHSH-a ne mogu napraviti downgrade.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.12.2010 | 21:40
S obzirom da se radi o iPadu i da unlock BB-a nema veze ako je 3G, napravi restore na službeni iOS 4.2.1 i malo sačekaj da se ovaj zadnji jailbreak sredi. Bez SHSH nema šanse za downgrade barem koliko je meni poznato.

Doduše ne kužim što to jailbreak donosi boljeg od službenog iOS 4.2.1 sa mutitaskingom i drugim korisnim opcijama?
  • Marlock
  • Posjetitelj
28.12.2010 | 03:01
OK, znači, misliš da će doći "full" verzija, koja neće tražiti SHSH blobs? Jer mi se čini da je prekasno da to napravim.

Što će mi jailbreak? Pa zbog crackanih aplikacija naravno

Nije 3G, sad ne znam je li to problem?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.12.2010 | 11:21
Marlock je napisao:
OK, znači, misliš da će doći "full" verzija, koja neće tražiti SHSH blobs? Jer mi se čini da je prekasno da to napravim.

SHSH se može napraviti samo za tekuću veziju,a za starije verzije OS (firmwarea) više ne. Ako to nisi napravio za OS 3.2 onda ništa od downgradea. Za OS 4.2b3 nisi ni mogao napraviti SHSH kad su beta verzije OS na raspolaganju samo developerima aplikacija. Ukoliko ti iPad sad ne radi dobro zbog neuspjelog jailbreaka nema druge nego napraviti restore na tekuću verziju. Svaki drugi pokušaj iTunes će prekinuti sa greškom 1015 ili nekom sličnom.

Što će mi jailbreak? Pa zbog crackanih aplikacija naravno

Ah, to sam si i mislio. Sada bih trebao napisati kako to nije uredu, kako bi trebalo platiti one aplikacije i igre koje ti se svide jer znači da je programer to po tvom mišljenju dobro napravio pa je zaslužio da mu platiš za njegov trud, a i nisu toliko skupe bla, bla bla...

Nije 3G, sad ne znam je li to problem?

Nije.
28.12.2010 | 23:09
Da li i auto jailbreak-ate?
Mene to strahovito zanma koliko vas ekperimentira s firmware-om od auta.
  • Marlock
  • Posjetitelj
28.12.2010 | 23:45
Sank je napisao:
Marlock je napisao:
OK, znači, misliš da će doći "full" verzija, koja neće tražiti SHSH blobs? Jer mi se čini da je prekasno da to napravim.

SHSH se može napraviti samo za tekuću veziju,a za starije verzije OS (firmwarea) više ne. Ako to nisi napravio za OS 3.2 onda ništa od downgradea. Za OS 4.2b3 nisi ni mogao napraviti SHSH kad su beta verzije OS na raspolaganju samo developerima aplikacija. Ukoliko ti iPad sad ne radi dobro zbog neuspjelog jailbreaka nema druge nego napraviti restore na tekuću verziju. Svaki drugi pokušaj iTunes će prekinuti sa greškom 1015 ili nekom sličnom.

Što će mi jailbreak? Pa zbog crackanih aplikacija naravno

Ah, to sam si i mislio. Sada bih trebao napisati kako to nije uredu, kako bi trebalo platiti one aplikacije i igre koje ti se svide jer znači da je programer to po tvom mišljenju dobro napravio pa je zaslužio da mu platiš za njegov trud, a i nisu toliko skupe bla, bla bla...

Nije 3G, sad ne znam je li to problem?

Nije.


Potpuno se slaže s tobom po pitanju jailbreakanja, to je prava CPAMOTA

Ok, hvala ti puno na odgovorima i informacijama! Imam tethered jailbrake (za 4.2), za koji ne treba SHSH, i čekam da se pojavi full verzija untethered jb-a. Nadam se skoro

Pišemo se
  • Marlock
  • Posjetitelj
28.12.2010 | 23:46
zabac je napisao:
Da li i auto jailbreak-ate?
Mene to strahovito zanma koliko vas ekperimentira s firmware-om od auta.


Tko ili što je auto jb? Prvi puta čujem za to.
29.12.2010 | 14:47
Toyota Prius, recimo.
  • Marlock
  • Posjetitelj
29.12.2010 | 23:13
aha, tek sam sad shvatio da je zabac trolčina.

karma down

meni je stvarno trebao savjet. mulcu jedan
29.12.2010 | 23:20
Kaj prckas kad neznas. Ja ne znam i ne diram. Di je problem, ukradi drugoga i ispocetka. Programe se vidim spremas maznjavat.
  • Marlock
  • Posjetitelj
29.12.2010 | 23:25
ovaj zabac je neki pametan lik.

da, ne znam, i želim naučiti. ovdje ima ekipe koja zna. zato pitam njih.

u čemu je problem?
30.12.2010 | 18:06
Nisam pametan, posten sam. Odgojili su me da ne kradem i ne lazem. Ne vrijedjam.
31.12.2010 | 10:19
@Marlock - jadno je kada ideš krasti aplikacije koje koštaju od 1 do 10$. Mislim, zar si toliko nisko pao?
  • Marlock
  • Posjetitelj
31.12.2010 | 15:16
Ovo je neki religiozno-kompjutorski forum, vidim ja, sa vama nema šale. Lažni moralisti propovijedaju o krađama, nepoštenju i sl.

A ujedno uživaju u produktima multinacionalne korporacije koja je danas postala upravo ono čemu se ismijavala 30 godina ranije kroz jednu satiričnu "Big Brother" reklamu.

Dajte se dečki prvo malo obrazujte, pa onda donosite moralne sudove o tome što je krađa a što poštenje.

Jadno mi je kad na forumima jedni drugima nameću svoje moralne stavove.

Nisam tražio moraliziranje, tražio sam savjet, Sank mi je savjet dao. Što vas je ponukalo da se oglasite sa svojim glupostima, teško je reći, niti me zanima.

Ali je prejadno.
31.12.2010 | 19:15
Marlock je napisao:
OK, znači, misliš da će doći "full" verzija, koja neće tražiti SHSH blobs? Jer mi se čini da je prekasno da to napravim.

Što će mi jailbreak? Pa zbog crackanih aplikacija naravno

Nije 3G, sad ne znam je li to problem?


A, sad sam skuzil. Crackane aplikacije su one koje netko drugi ukrade i onda dijeli okolo. Kad do tebe dojde crackana aplikacija, to je apsolutno legalno jer ti ni ne znas da se ona naplacule bla..bla..bla.
Gade mi se oni koji kupe u ovom slucaju iPad za 500-800$ i onda cigane oko 1$ za programe. Fuj i sram ih bilo.
  • sany
  • Posjetitelj
06.01.2011 | 18:48
prvo, jailbreak je legalan...
drugo, sto vas briga zasto ce ga netko jailbrekati=?
trece, ja mozda hocu legalnu aplikaciju mimo itunesa ubaciti, sto je tu lose?
i zadnje, vecina se slaze da je upravo igra apple-a da ogranici rad na uredajima koji kupac plati punu cijenu, upravo ciganska posla!

ne volim se javljati na forumima ali tesko je sutjeti pored ovih laznih moralista:)
neka ga covjek jailbreaka ako zeli i kome ne odgovara jednostavno neka ne odgovori na njegovo pitanje. Neka se zaredi i propovjeda na tome prigodnom mjestu...


pozz;)
06.01.2011 | 19:58
Koje vi gluposti tu govorite.

Pa nije jailbreakanje samo da bi se moglo koristiti crackane aplikacije. Prije par dana sam postavio pitanje ima li njeka aplikacija ZA KUPITI U APP STORE-u a da je slicna aplikaciji SBSettings (ova je naime jedino dostupna na Cydiji i to besplatno). Zelim reci... jailbreakanjem mozes doci i do drugih legalinih aplikacija koje iz nekog glupog razloga Apple ne pusta u AppStore, a koje su cak korisne. Naravno, kad jailbreakas mob mozes instalirati i crackane aplikacije, ali to je sad na osobi da sama odluci sto ce radit. Slazem se da je glupo grebati se za aplikaciju koja kosta par dolara, ali... kako tko voli.

Ne vidim smisao napadati ljude kad postave pitanje. Ako vam se ne svida sto rade, ignorirajte. A ako nemate problem s tim, konstruktivno se prikljucite savjetom ako znate nesto.

Pozdrav
  • sany
  • Posjetitelj
06.01.2011 | 22:15
looxon je napisao:
Koje vi gluposti tu govorite.

Pa nije jailbreakanje samo da bi se moglo koristiti crackane aplikacije. Prije par dana sam postavio pitanje ima li njeka aplikacija ZA KUPITI U APP STORE-u a da je slicna aplikaciji SBSettings (ova je naime jedino dostupna na Cydiji i to besplatno). Zelim reci... jailbreakanjem mozes doci i do drugih legalinih aplikacija koje iz nekog glupog razloga Apple ne pusta u AppStore, a koje su cak korisne. Naravno, kad jailbreakas mob mozes instalirati i crackane aplikacije, ali to je sad na osobi da sama odluci sto ce radit. Slazem se da je glupo grebati se za aplikaciju koja kosta par dolara, ali... kako tko voli.

Ne vidim smisao napadati ljude kad postave pitanje. Ako vam se ne svida sto rade, ignorirajte. A ako nemate problem s tim, konstruktivno se prikljucite savjetom ako znate nesto.

Pozdrav



potpisujem:)

pusti sitne duse koje su bezgresne pa ovdje na svaki upit osuduju svakoga:) pazi, lik kaze fuj za nekoga koga niti ne poznaje:)
cak i da nisu nikada instalirali nigdje (niti na racunalu) piratsku aplikaciju, sami nivo na koji spuste razgovor je dovoljan da su oni "fuj") ako i nisu, sigurno doma ili u autu sa smjeskom slusaju mp3 pjesmu dok ovdje sole...
mogao bi tako do prekosutra pa radije idem dalje:)
pozz
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.01.2011 | 22:59
@Sany

Jesi ti pročitao/la uvjete prijavljivanja na jabučnjak? Jasno ti piše da se moraš prijaviti sa pravim imenom i prezimenom, što ti nisi učinio/la. S toga te molim prije nego počneš dijeliti pravdu ovdje po forumu da ispraviš taj nedostatak, u protivnom, na žalost, morati ćemo izbrisati tvoj anonimni korisnički račun. S obzirom da to ne možeš sam/a pošalji svoje ime administatorima Ribi ili dpasaric na privatnu poruku da to isprave.
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 00:50
Sank je napisao:
@Sany

Jesi ti pročitao/la uvjete prijavljivanja na jabučnjak? Jasno ti piše da se moraš prijaviti sa pravim imenom i prezimenom, što ti nisi učinio/la. S toga te molim prije nego počneš dijeliti pravdu ovdje po forumu da ispraviš taj nedostatak, u protivnom, na žalost, morati ćemo izbrisati tvoj anonimni korisnički račun. S obzirom da to ne možeš sam/a pošalji svoje ime administatorima Ribi ili dpasaric na privatnu poruku da to isprave.


izbrisi me:)) to je jedini nacin da budes u pravu:) nisam procitao pravila ali imam pravo na mogucnost odgovora jer je ovo javni forum. mozes me izbrisati ali ces morati ti prenositi moj odgovor ljudima ili ima institucija i za to;)
pravda te smeta?
www.trgovina-sany.hr tamo imas i broj i sve. od ovakvih kao sto si ti se ne sakrivam:)
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 00:56
Sank je napisao:
@Sany

Jesi ti pročitao/la uvjete prijavljivanja na jabučnjak? Jasno ti piše da se moraš prijaviti sa pravim imenom i prezimenom, što ti nisi učinio/la. S toga te molim prije nego počneš dijeliti pravdu ovdje po forumu da ispraviš taj nedostatak, u protivnom, na žalost, morati ćemo izbrisati tvoj anonimni korisnički račun. S obzirom da to ne možeš sam/a pošalji svoje ime administatorima Ribi ili dpasaric na privatnu poruku da to isprave.


a i primjetio sam da dozvoljavas klevetanje na ovom forumu i to kompanija koje legalno posluju a meni prijetis brisanjem.
bas cu procesljati malo po postovima da vidim cega tu sve ima. a sto ti ovo znaci u podpisu? sastavio bi i ja svoj ali mi nebi vjerovao a i malo mi je to... onako:))
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 00:58
sori sto jos jedanput odgovaram ali bas cu taj uvijet sa imenom i prezimenom copy-paste da vidim da li to zadire u ljudska prava ili ne kao preduvijet za nesto. neces zamjeriti?
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 01:00
racun nije anoniman jer sam potvrdio sa email adrese i tako prijavio postojeci racun!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.01.2011 | 01:49
sany je napisao:
izbrisi me:)) to je jedini nacin da budes u pravu:)

Ja sam te samo dobronamjerno upozorio, a brisat te može samo administrator foruma

... nisam procitao pravila...

Eto greške.

... ali imam pravo na mogucnost odgovora jer je ovo javni forum.

Pa kao što vidiš dobio si pravo višestrukog odgovora To se inače na netu zove spamanje.

... mozes me izbrisati ali ces morati ti prenositi moj odgovor ljudima ili ima institucija i za to;)

Ja te ne mogu izbrisati, može administrator jer nisi pročitao pravila ovog foruma i prekršio si ih iz "neznanja"

...pravda te smeta?...

A po čemu si ti to zaključio da me pravda smeta i o kojoj je zapravo pravdi riječ?

www.trgovina-sany.hr tamo imas i broj i sve.

Pa kad se ne skrivaš što ti je bio problem prijaviti se sa svojim pravim imenom i prezimenom?

od ovakvih kao sto si ti se ne sakrivam:)

A kakav sam to ja?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.01.2011 | 01:50
sany je napisao:
racun nije anoniman jer sam potvrdio sa email adrese i tako prijavio postojeci racun!

Koja je također anonimna
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 01:58
Sank je napisao:
sany je napisao:
racun nije anoniman jer sam potvrdio sa email adrese i tako prijavio postojeci racun!

Koja je također anonimna


ako mogu otvoriti na toj email adresi paypal i platiti nesto onda mogu i tebi odgovoriti tu.. jasno?
  • sany
  • Posjetitelj
07.01.2011 | 02:00
Sank je napisao:
sany je napisao:
izbrisi me:)) to je jedini nacin da budes u pravu:)

Ja sam te samo dobronamjerno upozorio, a brisat te može samo administrator foruma

... nisam procitao pravila...

Eto greške.

... ali imam pravo na mogucnost odgovora jer je ovo javni forum.

Pa kao što vidiš dobio si pravo višestrukog odgovora To se inače na netu zove spamanje.

... mozes me izbrisati ali ces morati ti prenositi moj odgovor ljudima ili ima institucija i za to;)

Ja te ne mogu izbrisati, može administrator jer nisi pročitao pravila ovog foruma i prekršio si ih iz "neznanja"

...pravda te smeta?...

A po čemu si ti to zaključio da me pravda smeta i o kojoj je zapravo pravdi riječ?

www.trgovina-sany.hr tamo imas i broj i sve.

Pa kad se ne skrivaš što ti je bio problem prijaviti se sa svojim pravim imenom i prezimenom?

od ovakvih kao sto si ti se ne sakrivam:)

A kakav sam to ja?


ja cu se javiti kako zelim a ne kako mi ti kazes, usotalom po cemu ti procjenjujes cije je ime pravo a cije ne!??
07.01.2011 | 14:03
sany je napisao:
prvo, jailbreak je legalan...
drugo, sto vas briga zasto ce ga netko jailbrekati=?
trece, ja mozda hocu legalnu aplikaciju mimo itunesa ubaciti, sto je tu lose?
i zadnje, vecina se slaze da je upravo igra apple-a da ogranici rad na uredajima koji kupac plati punu cijenu, upravo ciganska posla!

ne volim se javljati na forumima ali tesko je sutjeti pored ovih laznih moralista:)
neka ga covjek jailbreaka ako zeli i kome ne odgovara jednostavno neka ne odgovori na njegovo pitanje. Neka se zaredi i propovjeda na tome prigodnom mjestu...


Čovjek je sam napisao
Što će mi jailbreak? Pa zbog crackanih aplikacija naravno


Dakle, priznaje da će ciganiti oko aplikacija koje koštaju kao žvake. U ovom slučaju nije Apple oštećen toliko koliko developeri, dakle, promašio si poantu.

Sve jasno?
07.01.2011 | 14:08
sany je napisao:
www.trgovina-sany.hr tamo imas i broj i sve. od ovakvih kao sto si ti se ne sakrivam:)


OK, kad ćemo tako, kad ti dodje ekipica pred trgovinu, pa počnu uzimati kaj žele, neće ti smetati? Nemoj biti lažni moralist, pogni glavu i pravi se da ne vidiš kako te kradu, jebga, ne kradu nešto što si sam stvorio, ti si samo preprodavač, ne?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 41 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO