Isplati li se?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Isplati li se?


  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.11.2010 | 12:36
DrAle je napisao:
@Zabac
Nije potrebno ispričavati se. Mrvicu jest OT, no mislim da ovakve rasprave sa iznošenjem argumenata itekako koriste i nama koji raspravljamo, a i onima koji to čitaju.
Zato sam uvijek za dobru raspravu.


Slažem se sa DrAletom, svaka rasprava je ok i iz svake se da izlučiti nešto korisno, makar ponekad samo služila da se pokušamo riješiti nekih fustracija

renato.lubina je napisao:
Uf...kako se smo rasprava zahuktala. Osobno mislim da onaj tko ima iPad u vecini slucajeva ima i mac-a, tako da ne brine previse o tome sto moze a sto ne s njim. Ja da ga imam, super bi mi posluzio kao web preglednik, za facebook, twitter, skype, msn, citanje novina, pohranu slika, slusanje glazbe, gledanje koncerata i jos podosta stvari...


Eto, to je to. iPad kakav je danas svakako nije dovoljan sam po sebi i pored njega još uvijek trebamo barem jedno računalo koje ćemo koristiti za syncanje pogotovu ako ga trebamo za nešto više od samo surfanja i mailanja.

Ja sam gadget freak i to mi je opsesija i mogu iz svog iskustva reći da sam do sada isprobao na desetke razno raznih uredjaja i niti jedan nije bio potpun, tj. imao sve što bih ja želio da ima. Pa tako nije ni iPad, ali je za sada prvi koji se je tome idealu barem približio više od svih ostalih.

Pročitao sam negdje na netu da je iPad sada iskoristiv 30%, a da će po izlasku OS 4.2 biti iskoristiv 70%, a u nekoj slijedećoj verziji 75% itd, ali da nikada neće postići 100% Eto, to je to, bez obzira s koje strane gledali, da li tehnološke ili korisničke uvijek će nešto nedostajati i uvijek će se nešto moći i bolje riješiti.

Ne znam zašto mi uvijek gledamo na stvari s negativne strane i prigovaramo im što nemaju ili ne mogu i time gubimo uvid u ono što one zapravo mogu i čemu su namjenjene. iPad sigurno nije zamišljen da inženjeri na njima izradjuju svoje nacrte i obavljaju barem 99% svog posla, kao što nije zamišljen ni da umjetnici svoje najbolje slike rade baš na njemu.

Vjerujem da je iPad prvenstveno zamišljen kao uredjaj koji će nam omogućiti da nam informacije i znanje uvijek budu pri pruci (čitanje, surfanje, mail), te da u odredjenoj mjeri možemo bilježiti svoje ideje, a sve ostale mogućnosti dolaze tek kao dobrodošao dodatak.

Sjetite se serije Star Trek. Ideja o tabletu dolazi od tamo, uostalom kao i puno drugih fantastičnih ideja. U toj seriji tableti se upravo koriste za to, skuplanje informacija ili bilježenje istih u svakom mogućem momentu i položaju

Ja moj iPad
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.11.2010 | 12:48
DrAle je napisao:
smayoo je napisao:

DrAle, hvala na informacijama. Donekle su mi promijenile perspektivu. Inače nisam ljubitelj navigacije...

Eto, bilo je koristi!
Ukoliko se odlučiš na nabavu tog komada softvera za navigaciju molim te da javiš iskustva.


DrAle ja sam nabavio taj komad softwera CoPilot Europe, samo još nisam stigao isprobati. Nadam se da hoću slijedećih dana pa ću pokušati napisati par dojmova.
18.11.2010 | 13:29
Sank je napisao:

Vjerujem da je iPad prvenstveno zamišljen kao uredjaj koji će nam omogućiti da nam informacije i znanje uvijek budu pri pruci (čitanje, surfanje, mail), te da u odredjenoj mjeri možemo bilježiti svoje ideje, a sve ostale mogućnosti dolaze tek kao dobrodošao dodatak.


uz mb pro i iphone koji imaju sve ostale mogucnosti koje na ipodu dolaze tek kao dobrodosao dodatak , OSOBNO mislim da je taj gadget ovakav kakav je sada potpuno beskoristan (meni).
btw, nakon svih vasih rasprava i komentara nisam promjenio svoje misljenje o ipadu niti sekundicu.
18.11.2010 | 13:41
Fora su mi ove rasprave... Svi imaju svoja vidjenja i niti jedno se ne moze osporiti...
Ali budimo realni, veckna nas ovdje je gadget freak i barem jednom su se na nas nase zene smrtno naljutile zbog zelje za novim gadgetima!

Iskreno govoreci, onom tko nema kreativnosti, po mom misljenju uvijek nesto fali jer cijela industrija, ne samo tehnologije nego i sve druge industrije plasiraju na trziste proizvode za koje uvijek mozemo reci da im nesto fali!
Mislim da treba biti normalniji i fokusirat se samo na bitnije nedostatke!

Evo recimo ja...zugao sam 100 puta zasto novi Macbook nema mogucnost koristenja Remote-a i zasto iPad nema face time kameru....

Onda sma malo promislio i shvatio da Front Row nisam upalio vec pola godine, a da sam Face Tike na iPhone 4 koristio svega jednom (i to testno)

Tako da...ne mogu reci da mi to nisu stvari koje bi volio da oba navedena uredjaja posjeduju ali trebaju li mi zaista toliko? Mislim da ne!
18.11.2010 | 13:47
tako je isto s iPad-om... Treba li mi? Neeee!!! Želim li ga?!? DAAAAA!
Zašto ga želim? Ne zato što ima sve nego zato što je nesto najbolje i ugodnije sto se nudi na trzistu i zato sto sam ovisan o tehnici!

I da...zelim ga zato sto su svi kakali iTunes, iPod pa i iPhone kad su se pojavili... Ne svidja im se zatvorena filozofija, sync sa iTuneaima, nema MMS, nema 3G, skupo, ovo, ono...
Meni su to stvari koje au me uvijek privlacile Apple-u? BE DIFFERENT! ovo ljudi jest uredjaj koji je drugaciji i ne prilagodjava se trzistu vec se trziste prilagodjava njemu!

Svidjalo se to nekima ili ne...
18.11.2010 | 15:37
Sank je napisao:
DrAle je napisao:
smayoo je napisao:

DrAle, hvala na informacijama. Donekle su mi promijenile perspektivu. Inače nisam ljubitelj navigacije...

Eto, bilo je koristi!
Ukoliko se odlučiš na nabavu tog komada softvera za navigaciju molim te da javiš iskustva.


DrAle ja sam nabavio taj komad softwera CoPilot Europe, samo još nisam stigao isprobati. Nadam se da hoću slijedećih dana pa ću pokušati napisati par dojmova.


Odlično! Očekujem(o) dojmove.
18.11.2010 | 15:39
damir1 je napisao:
Sank je napisao:

Vjerujem da je iPad prvenstveno zamišljen kao uredjaj koji će nam omogućiti da nam informacije i znanje uvijek budu pri pruci (čitanje, surfanje, mail), te da u odredjenoj mjeri možemo bilježiti svoje ideje, a sve ostale mogućnosti dolaze tek kao dobrodošao dodatak.


uz mb pro i iphone koji imaju sve ostale mogucnosti koje na ipodu dolaze tek kao dobrodosao dodatak , OSOBNO mislim da je taj gadget ovakav kakav je sada potpuno beskoristan (meni).
btw, nakon svih vasih rasprava i komentara nisam promjenio svoje misljenje o ipadu niti sekundicu.

Nije ni cilj tjerati nekoga da mijenja mišljenje ukoliko to ne dolazi "iznutra"!
BTW čim si se uključio u raspravu riječ "vaša" (rasprava) trebaš mijenjati u "naša"!!!
18.11.2010 | 15:55
Meni ste vi svi super. Djeca u dusi.
Moze se povuci paralela s Commodore 64 - ZX Spectrum, PC - MAC, Nikon - Canon ...
Uzivajte. LOL
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.11.2010 | 17:47
zabac je napisao:
Meni ste vi svi super. Djeca u dusi.
Moze se povuci paralela s Commodore 64 - ZX Spectrum, PC - MAC, Nikon - Canon ...
Uzivajte. LOL


Pa daj i ti uživaj sa nama!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.11.2010 | 17:52
damir1 je napisao:
Sank je napisao:

Vjerujem da je iPad prvenstveno zamišljen kao uredjaj koji će nam omogućiti da nam informacije i znanje uvijek budu pri pruci (čitanje, surfanje, mail), te da u odredjenoj mjeri možemo bilježiti svoje ideje, a sve ostale mogućnosti dolaze tek kao dobrodošao dodatak.


uz mb pro i iphone koji imaju sve ostale mogucnosti koje na ipodu dolaze tek kao dobrodosao dodatak , OSOBNO mislim da je taj gadget ovakav kakav je sada potpuno beskoristan (meni).
btw, nakon svih vasih rasprava i komentara nisam promjenio svoje misljenje o ipadu niti sekundicu.


Pa ja nisam ni mislio da je cilj ove rasprave da se promjeni nečije mišljenje u vezi iPada. Svako sam za sebe mora uvidjeti da li mu takvo što treba ili ne baš kao što to i DrAle piše (opet je bio brži ). Jedino što ja mislim da to i nije tako lako zaključiti i da je potrebno odredjeno vrijeme i istraživanje da bi se donesla definitivna odluka pa kad netko na brzaka kaže NE, onda mi je žao da se možda odriče nečeg dobrog, a navodi i druge na to.

Ja moj iPad
18.11.2010 | 19:00
Sank je napisao:
Pročitao sam negdje na netu da je iPad sada iskoristiv 30%, a da će po izlasku OS 4.2 biti iskoristiv 70%, a u nekoj slijedećoj verziji 75% itd, ali da nikada neće postići 100%


Jaoooooo.... Ovo zvuči baš kao nešto što je mogao napisati netko iz odjela marketinga...

Pa nije to hiperbola f(x)=1/x pa da nikad neće doseći nulu...

iPad sigurno nije zamišljen da inženjeri na njima izradjuju svoje nacrte i obavljaju barem 99% svog posla,


I dalje patiš od površnog čitanja

Napisao sam da bi bio odličan elektronički rokovnik. Za bilješke i skice. Ono - sjedimo na građevinskoj koordinaciji i raspravljamo o nekom konkretnom detalju koji treba nekako riješiti. U raspravi škrabamo jedan drugom što i kako i na kraju se složimo oko jedne takve škrabotine koja se onda treba razaslati svima i priložiti uz zapisnik.

I onda se sjetiš na jednoj koordinaciji da si već jednom imao sličnu situaciju, tamo negdje prije 6 godina. Al jbg, ta je skica ostala u predpredpredpredzadnjem rokovniku, u kanci u ormaru. E, jel kužiš sad?...

I znaš što je najtužnije od svega? Što je Apple imao takav proizvod. Ograničen ondašnjom tehnologijom, ali pružao je upravo takvu funkcionalnost. Progooglaj malo Apple Newton.

Vjerujem da je iPad prvenstveno zamišljen kao uredjaj koji će nam omogućiti da nam informacije i znanje uvijek budu pri pruci (čitanje, surfanje, mail),


Ja se slažem da je kao takac plasiran na tržište, ali ne vjerujem da je zaista zamišljen samo kao to. To bi bilo jako kratkovidno. Do onog što preostaje jednostavno još nisu stigli.

te da u odredjenoj mjeri možemo bilježiti svoje ideje,


U kojoj mjeri možeš bilježiti svoje ideje kad ne prepoznaje rukopis. Mene od tipkanja po nacrtanoj tipkovnici prođe volja za bilježenje ideja nakon 30 sekundi. Da ne govorim što kad bi htio svoju ideju skicirati? Da je skiciram prstom umočenim u krv ubijenog plijena, kao neandertalci po zidu pećine? I to u jednoj aplikaciji, a pisane bilješke u drugoj. A kako da to spojim?

Sjetite se serije Star Trek. Ideja o tabletu dolazi od tamo, uostalom kao i puno drugih fantastičnih ideja. U toj seriji tableti se upravo koriste za to, skuplanje informacija ili bilježenje istih u svakom mogućem momentu i položaju


E, bome ne. Za skupljanje i bilježenje informacija koriste trikodere. Nemoj sad tu muljat...

A što se tiče tableta u Star Treku, to sam već jednom napisao tu kako mi je to super fora kako holodoktor (koji je zapravo komad softvera u brodskom kompjuteru) koristi tablet za očitavanje podataka iz tog istog brodskog kompjutera. E, brate...
18.11.2010 | 19:26
To ti je Linux GUI koji niti samom tvorcu nije privlacan pa koristi Mac (iPad) za interakciju sa samim sobom.

Samo je pitanje vremena kada ce netko sloziti aplikaciju koja prepoznaje rukopis, a Newton je i propao zbog toga sto prepoznavanje rukopisa nije radilo kako treba, pa su Palmovci zakljuciti kako je lakse ljude nauciti pisati onako kako Palm razumije...
18.11.2010 | 20:32
Čuj, ja sam imao tu nesreću koristiti posuđeni Newton neko vrijeme. Kažem - nesreću - jer si ga nikako nisam mogao priuštiti tada, posuđeno sam morao vratiti, a postavio mi je letvicu toliko visoko da je od tada još ništa nije uspjelo doseći. Imao je, naravno, manjkavosti, zapravo tehnoloških ograničenja. Malen i spor display, teške, a kratkovijeke baterije, malo memorije... Ali, ali taj je HWR radio super. Bolje od ičeg drugog što sam od tada probao. Palm koji spominješ se uopće ne može zvati prepoznavanjem rukopisa. Korisnik je morao iznova naučiti pisati ako je želio koristiti HWR na Palmu. I pola tih kuka i kvaka uopće nije nalikovalo na slova koja su predstavljale.

Newton je imao učeći algoritam. Nisi morao pisati u kućice. Mogao si pisati cijele riječi. Što ne bi prepoznao, ostavio bi kao bitmapu, ali točno na tom mjestu u tekstu gdje je bio napisan. Tako si mogao bilo gdje u tekstu napraviti skicu. Mogao si crtati mind mape. Naknadno si ga mogao naučiti ono što nije prepoznao. Nakon 2 mjeseca korištenja imao sam osjećaj ne da mi prepoznaje rukopis (i to moj, kojeg ni ja nisam znao uvijek pročitati ), nego da mi čita misli.

Sad ti meni reci zašto oni tako dobar softver, *svoj* softver, koji ne moraju nikom platiti, nisu stavili na iPad?
18.11.2010 | 21:22
@smayoo
Čudi me da tako dobar proizvod (Newton) sa samo par sitnih nedostataka nije uspio?

(nisam mogao izdržati!)
18.11.2010 | 22:08

Ali, šalu na stranu, ajde reci iskreno i po duši - zar je to bilo prvi put? Meni pada na pamet:

- beta (umjesto VHS-a)
- Wankel motor (umjesto Otto motora)
- Digital DEC Alpha (i općenito RISC-bazirana računala)
- IBM OS/2 (umjesto MS DOS + Winows kombinacije)
- Traubisoda umjesto Coca Cole
18.11.2010 | 23:20
Politika i profit .
19.11.2010 | 00:34
smayoo je napisao:


- Traubisoda umjesto Coca Cole


Jel mozes zamisliti Mamica kako smrce sasuseno grozdje?

Ja sam nad Newtonom slinio kad bi dosao u Dia Marketing, ali ga nisam htio uzimati u ruke kako nebi dosao u napast da prodam dusu vragu.
19.11.2010 | 00:39
Cockta umisto Coca Cola .... mora san
19.11.2010 | 00:44
Cockta nije propala. Još se prodaje. Doduše, sad su nešto počeli opet prodavati pod imenom Traubisoda, ali to nema blage veze s onom Traubisodom.

Ma, to je bila šala.
19.11.2010 | 01:07
smayoo je napisao:
Sad ti meni reci zašto oni tako dobar softver, *svoj* softver, koji ne moraju nikom platiti, nisu stavili na iPad?


Zbog prsta
19.11.2010 | 11:45
Palm se kasnije popravio. imao T3 i radio je korektno. Brzo se nauci pisati. Imao je neki programcic gdje su tekst i slike bile miksane. nije u tome problem, imao je maleni ektan 3" mislim. Ipak premalo za ista suvislo. NEC tablet kojeg imam po tom pitanju je odlican, ima od M$ neki Notes i radi upravo to kaj bi tebi trebalo. Popodne okacim koju sliku. Mana je baterija (pustimo na stranu kaj je Win gore), traje jadnih niti sat vremena. Ima Wi-Fi (ne bas sjajan), CF utor za "prosirenja", uspio nabaviti BT CF karticu. TAstatura i vanjski CD-RW. Bumo popodne jos malo rastezali jezik.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.11.2010 | 12:59
smayoo je napisao:
...Napisao sam da bi bio odličan elektronički rokovnik. Za bilješke i skice. Ono - sjedimo na građevinskoj koordinaciji i raspravljamo o nekom konkretnom detalju koji treba nekako riješiti. U raspravi škrabamo jedan drugom što i kako i na kraju se složimo oko jedne takve škrabotine koja se onda treba razaslati svima i priložiti uz zapisnik.

I onda se sjetiš na jednoj koordinaciji da si već jednom imao sličnu situaciju, tamo negdje prije 6 godina. Al jbg, ta je skica ostala u predpredpredpredzadnjem rokovniku, u kanci u ormaru. E, jel kužiš sad?...


Koliko ti je zapravo stvarno bitno prepoznavanje rukopisa kad radiš bilješke? Da li vi to puno toga na takvim koordinacijama pišete ili se bilježe natuknice pored kakvih skica i švrljotina? Meni se nekako čini ako se tu puno piše onda je tastatura ma kakva ona bila ipak bolja od prepoznavanja rukopisa. No, da sada ne filozoifiram previše pronašao sam na App Storeu nekoliko zanimljivih aplikacija za vođenje bilješki. Najviše me se dojmila Note Taker pa evo linka na iTunesima i YouTubeu:

Note Taker HD



Čini mi se kao odličan izbor za vođenje bilješki i na žalost jedino što mu nedostaje je upravo prepoznavanje rukopisa. Doduše postoje za sada DVIJE aplikacije koje prepoznaju rukopis i to su:

WritePad - prepoznaje rukopis i može se pisati preko cijelog ekrana, ali nema mogućnost skiciranja
Muji Note - prepoznaje rukopis, ali treba pisati samo velikim slovima pa se onda bira kapitalizacija ili ne, a omogućuje i skiciranje.

Ja moj iPad
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.11.2010 | 13:09
Iako bi možda ovaj info trebalo pustit i na drugom mjestu s obzirom da se ovdje rasprava zahuktala, a došli smo do teme vodjenja bilješki na iPadu evo još jedne, nadam se korisne informacije.

Pisanje prstom jest neobično i traži navikavanje, ali postoje već razno razne olovke sa kapacitivnim vrhovima. Ja sam za sada isprobao dvije opcije:

1) 00106612 Hama "Soft Touch" Input Pen for Apple iPhone/ iPhone 3G/3G S/ 4, silver cijena joj je 12 eura nešto je deblja, ali ima mekani vrh koji fino klizi po ekranu i odlično radi sa gore spomenutim aplikacijama za bilješke. Ovu olovku svakako mogu preporučiti i radi dobro na iPhoneu, iPod Touchu i iPadu.

HAMAsoft.jpg
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.11.2010 | 13:12
Drugi stylus je:

2) 00106313 Hama "Stylus" Input Pen for Apple iPad cijena je isto oko 12 eura, vrlo je tanka i ima poklopac za kapacitivni vrh. Vrh je malen i na šušti i treba ju prilično jako pritisnuti da bi reagirala. Dakle, ne bih je nikako preporučio jer nije dovoljno osjetljiva i definitivno nije za pisanje. Zaobidjite ju u velikom luku.

HAMAspring.jpg
19.11.2010 | 19:56
Obecao sam!
notes.gif
19.11.2010 | 21:30
Sank, veliko ti hvala na trudu, ali uzaludan je. Upravo sam to pokušavao objasniti. Prevrnuo si sve naopako da bi našao jednu app koja radi A i B, drugu koja radi B i C i treću koja radi A i C. Ali nijedna ne radi A, B i C.

Prepoznavanje rukopisa za mene *nije* kad on prepozna jedno jedino slovo koje sam napisao kako *on* hoće, nego kad prepozna cijelu riječ koju sam napisao kako *ja* hoću. To je tako radio Newton. Naravno da mora postojati krivulja učenja (da moraš potrošiti 2-3 mjeseca intenzivnog korištenja da ga naučiš svom rukopisu), ali na kraju to mora tako raditi.

A zašto bilješke mora prepoznati i pretvarati u tekst? Pa kako bi inače radilo naknadno pretraživanje?

Kužiš? "Gdje smo ono imali problem koji smo riješili cincilatorom ŽNJF 42 K?" Znaš kad bi to pronašao prelistavanjem stotina i tisuća stranica bilješki? E, a da je tekst digitaliziran, lijepo uneseš tekst u search i - plop!

Zašto nije prikladna tipkovnica? Pa, zato što nije! Zato što se ne radi o pisanju knjige, ni članka, ni maila (što je definitivno brže normalnom QWERTZ tipkovnicom), nego o bilješkama sa sastanka. 2 natuknice, strelica lijevo, 2 riječi, strelica desno, 2 riječi, skica, pošarana, druga skica, pa docrtana crvenom, pa 5 strelica po njoj i po 2 riječi na kraju svake. Itd. Aj da vidim frajera koji bi to tipkovnicom.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.11.2010 | 22:47
smayoo je napisao:
Sank, veliko ti hvala na trudu, ali uzaludan je. Upravo sam to pokušavao objasniti. Prevrnuo si sve naopako da bi našao jednu app koja radi A i B, drugu koja radi B i C i treću koja radi A i C. Ali nijedna ne radi A, B i C.


Ma ništa, važna je volja. Imaš pravo s ovim A, B i C. Kad bi se WritePad koji prepoznaje cijele rečenice mogao spojit sa Note Takerom onda bi to sigurno zadovoljilo visoke zahtijeve. Možda jednog dana, a zaista je nevjerojatno da sam Apple nije implementirao prepoznavanje rukopisa kad ga je već tada sa Newtonom imao.
19.11.2010 | 22:56
Po mom mišljenju, to je stvar čistog egotripa Stevena Jobsa, jer je Newton proizvod nastao u vrijeme dok on nije bio u Appleu.
20.11.2010 | 12:28
Nemam namjeru nicim tvrdim strugat po ekranu dok ne stavim kakvu zastitu preko, ali imam negdje u nekoj ladici rezervni stylus od Palma, pa si mislim da bi i taj posluzio...

Sank, sta mu ga to dodje kapacitivni vrh?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.11.2010 | 15:01
NenadX je napisao:
Nemam namjeru nicim tvrdim strugat po ekranu dok ne stavim kakvu zastitu preko, ali imam negdje u nekoj ladici rezervni stylus od Palma, pa si mislim da bi i taj posluzio...

Sank, sta mu ga to dodje kapacitivni vrh?


Pa iPad, iPhone i iPod Touch koriste tzv. kapacitivni multitouch panel, a o detaljima kako to radi možeš više pročitati na:

Touch Screen

Zbog toga klasični stylusi napravljeni od plastike ne rade na ekranima Appleovih uzdanica, već samo specijalni stylusi čiji je vrh napravljen od vodljivog materijala. Iako npr. na stranicama HAMA-e piše da je vrh napravljen od plastike, definitivno se ne radi o običnoj mekanoj nepoderivoj plastici, već o plastici u koju je umiješano nešto što je električki vodljivo i može utjecati na elektrostatsko polje ekrana.

Npr, olovke koje ja imam su sa mekanim vrhom, a izgledaju kao da su napravljeni od vodljive spužvice koja se inače koristi za zaštitu integriranih krugova od statičkog elektriciteta. Ako neko ima pri ruci sličan materijal, može probati sam napraviti stylus pa nam javiti da li stvarno radi
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 48 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (359)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO