iPad Pro, molim iskustva
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Pro, molim iskustva


12.12.2017 | 23:08
Molio bih korisnike iPad Pro da podijele sa mnom svoja iskustva nakon duljeg korištenja, osobito u smislu korištenja olovke.
Zanima me kakvih aplikacija ima koje kvalitetno koriste olovku. Pri tom mi nije fokus na umjetničkim (slikarskim) aplikacijama. Zanima me može li se iPad Pro kvalitetno koristiti kao digitalna bilježnica. Dakle, da pišem i šaram po njemu kao po bilježnici, okrećem stranice, naprijed-natrag, ALI ONDA JOŠ da ima (real-time ili naknadno) prepoznavanje rukopisa na način da sve što prepozna kao rukopis - pretvori u tekst (koji je onda pretraživ), a ostalo ostavi kao bitmap sliku, s tim da sve ostaje na svom mjestu (da se ne poremeti redoslijed teksta i slika).
Ima li što takvo? Ako ne, što ima?
13.12.2017 | 00:20
U školi supruge upravo je pristigla iPad učionica, pa je tako i za profesora stigao iPad Pro + Apple Pencil. Javim kakvi su dojmovi i kako će ga oni koristiti. Prikaz za iPad Pro neću pisati - to je već odradio Đipi.
13.12.2017 | 01:25
Ovo ti je link za najbolje "note-taking" aplikacije za iPad.
Iako nisam korisnik iPad Pro-a, nadam se da ću uskoro biti.
Ukoliko razmatraš model manje dijagonale, bitno je napomenuti da je iPad Pro (1. generacije tog modela) imao 9.7" ekran, dok iPad Pro 2. generacija (koja se trenutno prodaje kao najnovija) ima dijagonalu 10.5".
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.12.2017 | 04:34
Žena koristi ipad pro 9.7" (dakle prvu generaciju), olovku nije htjela, tvrdi da joj ne treba. Samim uređajem je prezadovoljna nakon korištenja ipada 2 ovaj ju je preporodio. Ne bilježi ništa u njega, koristi ga za brzinski pristup mailu na poslu i svakodnevnu surfalicu, igre i društvene mreže. Uređaj neću posebno hvaliti no onoliko koliko ga se dočepam razlika u odnosu na moj ipad 2 i ipad mini 1. gen. je ogromna u smislu kvalitete prikaza.

Osobno, za bilješke koristim (iako previše rijetko za neki ozbiljan osvrt) na iPad miniju koristim Notability koji ima sve ono što meni treba, pa i export u PDF. Vidim sad da ima i app za Mac (naravno da se plaća posebno). OCR rukopisa nikad nisam rabio pa nemam pojma u tom smislu što ti reći, no kad sam svojedobno sudjelovao u projektu digitalizacije udžbenika za slijepe i slabovidne studente (dosta davno) znam da smo kao OCR software koristili (istinabog na Win platformi i za tiskani tekst) Abby Finereader koji je imao odličnu podršku za naše dijakritike i bio iznimno precizan.

Ukoliko si zainteresiran za isprobati Notability, javi na PM. (podržava Family sharing, pa te samo dodam kao dio obitelji)
13.12.2017 | 05:55
Ja imam Notability Mac verziju, prezdovoljan sam.
No, ne znamo na koju Smayoo dijagonalu cilja, možda mu za posao treba ovaj veći?
Bilo kako bilo, to sa dijeljenjem prava na app nema veze...
Svaka čast, Daddo!
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.12.2017 | 06:21
Zaboravih napomenuti da Notability nije samo iPad app nego da radi i na iPhoneu, te podržava iCloud sync bilješki, a izvoz radi kud god poželiš (Google Drive, Onedrive, Dropbox, WebDAV). Moj iPad mini je na iOS-u 9.3.1 i na njemu nema problema sa radom aplikacije tako da vjerujem da ni sa starijim telefonima (koristim 5s) nećeš imati problema.

Ima li što bolje od Notabilityja ? Pojma nemam. Pokupio je appleovu nagradu kao iPad App of the year jedne godine i bio na promociji... mislim da me koštao nekih 16 ili 24 kn, tako nešto. (Redovna cijena je 89,99 za iOS te isto toliko za Mac verziju)
13.12.2017 | 08:26
Vidio sam ja već po netu preglede tih naj-naj note-taking aplikacija za iPad Pro i olovku, ali sam htio čuti neka iskustva iz prve ruke jer:

- te usporedne "top-liste" aplikacija su obično napisane površno i manjkavo, a autori dodjeljuju rang po proizvoljnom osjećaju ili po vizualnom dojmu jer nisu ni imali vremena ozbiljno ih isprobati, a ponekad je iz komentara jasno da zapravo uopće nemaju stvarne potrebe za takvom aplikacijom

- me zanima kako u stvarnom životu funkcionira ta Apple olovka. Puca li, raspada li se, koliko traje baterija, gubi li se lako, je li dovoljno osjetljiva, je li preosjetljiva...?

- me zanima kako funkcionira iPad kao "papir za pisanje"?

- me zanima koliko dobro funkcionira prepoznavanje rukopisa s dijakritičkim znakovima - na iPhoneu koristim Stylus kao alternativnu "tipkovnicu" i to je šaka jada . Ali djelomično je tu problem u premalenoj površini za takav tip prepoznavanja.

Davore, ako supruga dozvoli, možda bi mogao jednom uzeti u ruke pa probati to njeno? Aplikaciju bi kupio ja na svoj Apple ID, naravno...
13.12.2017 | 10:13
dpasaric kaže:
U školi supruge upravo je pristigla iPad učionica, pa je tako i za profesora stigao iPad Pro + Apple Pencil. Javim kakvi su dojmovi i kako će ga oni koristiti. Prikaz za iPad Pro neću pisati - to je već odradio Đipi.

U više sam navrata vidio kako Grad Rijeka troši novac iz proračuna puno racionalnije od Grada Zagreba. Po meni. Evo, ovakvu vijest, da je neka škola kupila/dobila nove iPade Pro s Apple pencilom na raspolaganje učenicima nisam uhvatio za zagrebačke škole. Mi gradimo fontane. Iduće godine kapitalni je projekt rotor. Doduše - njega stvarno treba riješiti - ali baš imam dojam da riječko Gradsko poglavarstvo funkcionira bolje od zagrebačkog. Možda griješim...
13.12.2017 | 10:14
Samo mala napomena, ipad pro 10,5’’ ima novi ekran koji radi do 120 hz pa se lag pri radu olovkom ne osjeti, probao samo na kratko ali je radilo izvrsno
Za ovo drugo nemam odgovore
13.12.2017 | 11:40
Ja koristim iPad Pro 9.7" sa olovkom.... uz sve ostalo cemu sluzi (a zaista sluzi svacemu, moram priznati odlicna stvar) koristim ga jako puno upravo za to sto ti trazis. Pisanje, saranje zabiljeski.... i to konstantno. Apsolutno vise ne koristim nikakve rokovnike, blokove i slicno. Totalno sam kako kazu "paperless" od kada sam uzeo Ipad i olovku.

Probao sam dosta note app-ova i najbolje mi je legao vec spomenuty Notability. Ima ga za iPad, iPhone i macOS... full cloud sinkronizacija. Vrlo jednostavan za koristenje i jako ucinkovit. Najveca mana je da mu je search alat malo losiji i ne prepoznaje rukopis kao tekst. No, mozes kreirati beskonacno puno mapa i pod mapa tako da to dovoljno dobro zamjenjuje los search alat.

Sama olovka je dovedena do savrsenstva. Radi prezzino, nisam nikahda ikakve lcagove primjetio, osjetljiva je na pritisak i kut pod kojim pises... bas ko normalna olovka. MAlo treba vremena se naviknuti da pises po "staklu" ne papiru.

Svakako preporucam

Edit: da, baterija traje i traje... ja uz svo Silo koristenje jednom u cetiri dana je punim. Ne raspada se, jako solidan proizvod. Nije preosjetljiva, zaista je bas ko normalna olovka.

Vjerojatno se gubi lako.... ali nemam ta iskustva jer sm odmah kupio "cover" koji ima drzac za olovku. Ako ces ici u to, takav cover svakako ukomponiraj. Ja imam UAG-ov
13.12.2017 | 16:02
Mene zanima 12,9" model. Koliko je praktican za nosenje okolo. Da li jevelivina iPada problem?
  • Mate22
  • Posjetitelj
13.12.2017 | 19:28
zabac kaže:
Mene zanima 12,9" model. Koliko je praktican za nosenje okolo. Da li jevelivina iPada problem?


Ja ti imam 12.9" i ja ga koristim samo za crtanje i čitanje stripova kojih imam preko 500GB i za to je presavršen kao i za crtanje i skeciranje. Na manjem je to puno nespretnije bolje je imat veću površinu tj.ekran. Što se tiče prenosivosti to je malo nezgrapno i nezgodno al ništa prestrašno nabavi se neka torbica prikladna i šibaj di oćeš.
13.12.2017 | 20:01
Misliš torbica kao Lujvutonka ili što drugo.
us.louisvuitton.com/eng-us/products/ipad...tial-monogram-012827
  • Mate22
  • Posjetitelj
14.12.2017 | 07:29
Mislio sam neku kupljenu na Borongaju (okretište tramvaja) na stolovima za 30 kn !!
14.12.2017 | 08:17
14.12.2017 | 19:02
Moonlike kaže:
Probao sam dosta note app-ova i najbolje mi je legao vec spomenuty Notability. Ima ga za iPad, iPhone i macOS... full cloud sinkronizacija. Vrlo jednostavan za koristenje i jako ucinkovit. Najveca mana je da mu je search alat malo losiji i ne prepoznaje rukopis kao tekst. No, mozes kreirati beskonacno puno mapa i pod mapa tako da to dovoljno dobro zamjenjuje los search alat.


Moonlike, hvala ti na komentaru. Zanima me, ako ti nije problem, da mi malo detaljnije objasniš što ti nije valjalo s drugim app koje IMAJU OCR i pretraživanje teksta rukom napisanog, da si se na kraju odlučio za Notability koji je takoreći jedini od ovih naglašenijih koji to nema?
15.12.2017 | 17:21
smayoo kaže:
Moonlike kaže:
Probao sam dosta note app-ova i najbolje mi je legao vec spomenuty Notability. Ima ga za iPad, iPhone i macOS... full cloud sinkronizacija. Vrlo jednostavan za koristenje i jako ucinkovit. Najveca mana je da mu je search alat malo losiji i ne prepoznaje rukopis kao tekst. No, mozes kreirati beskonacno puno mapa i pod mapa tako da to dovoljno dobro zamjenjuje los search alat.


Moonlike, hvala ti na komentaru. Zanima me, ako ti nije problem, da mi malo detaljnije objasniš što ti nije valjalo s drugim app koje IMAJU OCR i pretraživanje teksta rukom napisanog, da si se na kraju odlučio za Notability koji je takoreći jedini od ovih naglašenijih koji to nema?


Jednostavnost uporabe mi je najveca prednost bila. Zatim, posto imam iCloud 200GB, sunkronizacija preko istoga jer koristim Notability uz iPad i na Iphone-u i na MAC-u. OCR mi nikada nije trebao, tako da to nisam stavljao sebi kao zahtjev. Slike, pisani teks, tipkani tekst, web stranice.... sve na istom komadu "papira". Kada ispisem jedan komad papira, Notabilty automatski otvara novi list (sve je kao spojeno, no prilikom exporta presjece to u pravini raspored listova). Export zabiljeski u kojem god formatu na koju god lokaciju. Fantasticno integriran rad sa olovkom. Odlican dizajna appa (to je vjerojatno subjektivna stvar, ali meni je dosta vazno da mi dizajn appa legne na oko sta se kaze). Kod nekih drugih bi imao problem sa sinkronizacijom, pa kod nekih razni crash-evi, kod nekih olovka i nije bila najbolje integrirana u app itd. Notability, uz manu loseg search alata mi je u generalnom smilsu najpostojaniji i bas mi je lego dobro.

Jako blizu svemu tome je i OneNote od MS-a. Kako sam osuden na MS Office, to se cinio isto dobar izabor, stovise, besplatan je.... ali nekako sam ostao pri Notability. Posto je OneNote od MS-a, tu ces se vjerojatno sloziti
17.12.2017 | 17:00
Za razliku od Western Digitala, Micro$oft nije čak ni za podmetnuti pod nogu od stola...
Meni osobno je HWR (handwriting recognition, nije baš isto što i OCR) i search najvažniji. Dakle, bez obzira na sve ostale funkcije, Notability mi ne dolazi u obzir ako toga nema.
Ali puno bi mi pomogao ako bi se uspio prisjetiti u kojim to aplikacijama olovka nije bila dobro integrirana i u kojima je bilo crasheva...
17.12.2017 | 18:54
Kloba kaže:
dpasaric kaže:
U školi supruge upravo je pristigla iPad učionica, pa je tako i za profesora stigao iPad Pro + Apple Pencil. Javim kakvi su dojmovi i kako će ga oni koristiti. Prikaz za iPad Pro neću pisati - to je već odradio Đipi.


U više sam navrata vidio kako Grad Rijeka troši novac iz proračuna puno racionalnije od Grada Zagreba. Po meni. Evo, ovakvu vijest, da je neka škola kupila/dobila nove iPade Pro s Apple pencilom na raspolaganje učenicima nisam uhvatio za zagrebačke škole. Mi gradimo fontane. Iduće godine kapitalni je projekt rotor. Doduše - njega stvarno treba riješiti - ali baš imam dojam da riječko Gradsko poglavarstvo funkcionira bolje od zagrebačkog. Možda griješim...


Ne, nažalost to nema veze s Gradom Rijekom. U Rijeci OŠ Vežica ima iPad učionicu, ali je kupljena sredstvima škole (očigledno snalažljiva direktorica), a ova učionica o kojoj pričam je na otoku Krku u srednjoj strukovnoj školi, također je kupljena sredstvima škole (povlače novac iz EU programa), a ne novcem lokalne samouprave.
19.12.2017 | 14:36
Sorry na zakašnjelom odgovoru....

Pa po listi onoga što sam probao

Bear - Odlićan app no meni je UI prekompliciran. Puno previše mogučnosti koje čine UI na iOS kompliciranim. Subjektivno je to, znam.... ja sam tražio jednostavnost.

Apple Note - nativno je na iSO.... jako su ga unaprijedili, ali i zakomplicirali.... opet, meni je prioritet bio jednostavnost

OneNote - Microsoft.... Neću te zamarati iskustvom jer te ne zanima Ali tu je olovka malo štucala

GoodNotes - rušio se app stalno.... vrlo brzo sam odustao. Ne znam jesu li ga updejtali. Nisam provjeravao. Da ne budem bezobrazan, možda je bilo i do mog iPad-a, ali odustao sam.

To je to što sam probao, i ostao na Notability

Nadam se da će pomoći u odabiru
19.12.2017 | 20:09
Svakako hoće. Hvala!
09.05.2018 | 14:02
I? kako je završila cijela priča?

Pitam jer sam i ja u nedoumici. Imam slične zahtjeve (osim OCR-a).
Čini mi se da bi ovaj novi iPad poslužio jer podržava Apple Pencil.
09.05.2018 | 22:10
Dali u radu(youtube, muzika, igrice za djevojčice do 10g) postoji osjetna razlika recimo između ipad Pro 2017 i iPad šeste generacije? Jel ima smisla nadoplatit za iPad Pro 9.7 verzija 2017. Imaju za sada tablet(android) koji je doslovno postao groblje. Počele su prigovarat da je spor, da baterija kratko traje i zna se izgasit. Definitivno ga treba zamijenit jer je odradio svoje.
10.05.2018 | 08:38
Borisone kaže:
I? kako je završila cijela priča?

Pitam jer sam i ja u nedoumici. Imam slične zahtjeve (osim OCR-a).
Čini mi se da bi ovaj novi iPad poslužio jer podržava Apple Pencil.


Meni je tema trenutno na ledu, čeka da se posloži financijska konstrukcija.
10.05.2018 | 08:41
Moja kcer (11 godina) ima iPad Air.... i za to sto navodis (YouTube, muzika, igrice i puno vise) je to apsolutano dovoljno. U svakom slucaju ako Apple Pencil nije zahtjev preporucam ici na jeftiniju varijantu, jer za tu dob zaista nema neke potrebe za latest and greatest po mome misljenju. Ako je Apple pencil zahtjev, opet bih preporucio za tu dob iPad seste generacije koji je i ciljano napravljen za skolsku dob.
10.05.2018 | 09:08
A gledam to kao uređaj koji bi trebao biti u uporabi barem narednih 5g. Starija će na jesen u treći razred, a mlađa kreće u prvi. Starija pokazuje interes za računalima, piše u wordu pjesmice i priče, a mlađa je još zaigrana u pogledu igrica. I naravno, obje vole taj youtube. Vole gledat kojekakve filmove sa modeliranjem plastelina, kreacije s krpicama, razno razne kreacije od kartona i sl. Zadnje je bilo da su radile automat za čokoladice životinjskog carstva jer su nešto slično vidjele na youtube.
Bitno je da ipad hendla te zahtjeve bar narednih 5g
29.12.2018 | 17:41
Moonlike kaže:
Sorry na zakašnjelom odgovoru....

Pa po listi onoga što sam probao

Bear - Odlićan app no meni je UI prekompliciran. Puno previše mogučnosti koje čine UI na iOS kompliciranim. Subjektivno je to, znam.... ja sam tražio jednostavnost.

Apple Note - nativno je na iSO.... jako su ga unaprijedili, ali i zakomplicirali.... opet, meni je prioritet bio jednostavnost

OneNote - Microsoft.... Neću te zamarati iskustvom jer te ne zanima Ali tu je olovka malo štucala

GoodNotes - rušio se app stalno.... vrlo brzo sam odustao. Ne znam jesu li ga updejtali. Nisam provjeravao. Da ne budem bezobrazan, možda je bilo i do mog iPad-a, ali odustao sam.

To je to što sam probao, i ostao na Notability

Nadam se da će pomoći u odabiru


Evo, lagani bump...

Iskoristio sam akcijsku ponudu iPada 6. generacije WiFi 32GB za 2780 Kn uz Logitech Crayon na poklon. Cijena je dovoljno dobra. Ako mi olovka ne bude valjala, bez grižnje savjesti je bacim u smeće (ili spremim u ladicu) i kupim Apple Pencil (1. generacije, navodno samo ta radi s ovim iPadom), a ako mi aplikacije za bilješke ne budu valjale, naći će iPad drugu svrhu.

Uglavnom, meni je glavna želja i zamisao - koristiti iPad s olovkom kao funkcionalno kvalitetniju i napredniju zamjenu za rokovnik (tj. za bilježnicu). "Funkcionalno kvalitetniju i napredniju" prvenstveno znači - da se tekst kojeg sam napisao pretvori u pretraživi digitalni tekst (dakle da imam HWR, iliti handwriting recognition funkciju i to onu koja funkcionira za hrvatski jezik, dakle prepoznaje kvačice na čćžšđ), a žvrljotine, shemice, skice i sl. ostane u nacrtanom (rasterskom) obliku te da je međusobni raspored tih elemenata na "papiru" nepromijenjen (onakav kako sam ja to napisao ili nacrtao).

Svjestan da, u ovom trenutku, možda još uvijek puno tražim (iako ne razumijem zašto, ako je još prije 20 godina Apple Newton to mogao, makar i u nekom primitivnom obliku), ipak molim za eventualna iskustva, ako ih netko ima, da ne kupujem baš redom sve aplikacije, koje nije moguće probati prije kupnje.

Dakle, prema informacijama s neta, aplikacije koje u nekom obliku imaju ono što možda donekle zadovoljava moje temeljne zahtjeve su:

1. WriteOn Notes Plus

2. MyScript Nebo

3. GoodNotes 4

Zanimaju me aktualna iskustva (općenito sva, ne samo vezano za HWR, ali osobito ona vezana za HWR hrvatskog rukopisa) u korištenju nekih od te tri aplikacije, ili neke četvrte koja isto ima HWR (a da mi je promakla)

Znam da je Notability općenito najpopularniji i da može svašta nešto (od čega meni ogromna većina ne treba), ali meni NIJE zanimljiv jer onu jednu stvar koja je meni bitna - ne može.
29.12.2018 | 18:07
Ja koristim MyScript Nebo, odlično prepoznaje moj (loš) rukopis, koji je pretraživ i može se prebaciti u “tipkani” (ne i natrag). Ima podršku za hrvatski jezik (i druge europske jezike). Uz tekst se mogu dodavati “objekti”, bilo dijagrami, matematičke formule ili slike. Sve u svemu, jako dobro.

Za rad zahtjeva Apple Pencil. Ne znam dal radi s drugim stylusima.

Kod definicije bilješke se definira jezik, koji se naknadno ne može mijenjati (nisam našao tu opciju). Prepoznavanje napisanih riječi nije idealno ako se miješaju jezici (npr. u hrv. bilješku se dodaje engleska fraza). Izvedivo je, ali treba prakse.

Pojedina bilješka nema stranica, nego je “beskonačna” i scrolla se vertikalno. Ali se može exportirati u pdf.

Sinkronizacija se mora ručno pokrenuti i ide po cijelom folderu, premda se mijenjala samo neka bilješka u njemu.
29.12.2018 | 20:54
Hvala!
Piše na njihovom webu da na iPadu 6. generacije radi s Apple Pencil 1. generacije ili Logitech Crayon olovkom.
29.12.2018 | 21:30
Nema na čemu, ako te još nešto zanima ili treba isprobati, samo javi.

I još jedna sitnica, kako pišeš, iznad tog paragrafa ti se prikazuje kako je napisani tekst prepoznat, pa možeš po potrebi urediti napisano
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 45 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO