Koji IPAD kupiti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji IPAD kupiti?


21.04.2016 | 10:50
Planiram kupiti iPad, sad me zanima koji od modela uzet? poželjno je da bude mini
novaca planiram dati sto manje

moje viđenje - ekvivalenti
iPad mini = iPhone 5
iPad mini 2 = iPhone 5S
iPad mini 3 = iPhone 6

razlika je u cijeni dosta, na njemu bi se pregledavali dokumenti, surfanje, nista specijalno..
najbitnije je da fluidno radi..

posto ih nazalost nemogu isprobati molio bi za savjet..
21.04.2016 | 10:55
Ipad mini 3 je isto iphone 5s procesor ako si na to mislio..
21.04.2016 | 10:56
Evo, tu imaš dosta detaljnu usporedbu iPad Mini modela. Osobno bi išao na zadnji model jer je dosta prednosti na njegovoj strani.

www.pcadvisor.co.uk/review/tablet-pcs/ip...-comparison-3626374/
21.04.2016 | 10:59
da znam da je zadnji najbolji, ali recimo da trebam iphone usporedno sa ovim kupio bi iPhone 5, 6s je bolji ali recimo iphone 5 sasvim zadovoljeava potrebe onoga sto mi treba, 5s je skuplji, 6 je skuplji a ne dobijam puno ako uzmem noviji model( mislim na ono za sto mi treba).
sto mislite o ovom
http://www.amazon.com/Apple-MD531LL-Wi-Fi-White-Silver/dp/B00746W9F2

radi li ovo ok? jeli fluidan ?

probao sam nedavno iPad 1, uzasno mi je spor...
21.04.2016 | 12:15
iPad Mini 1. generaciju bi preskočio.
iPad Mini 2. generaciju imam osobno i na 9.3.1 radi sasvim ok, zadovoljavajuće fluidan
iPad Mini 3 bi isto preskočio osim ako ti je TouchID bitan, jer to je najveća razlika između njega i iPad Mini 2.
iPad Mini 4 je stvarni skok u performansama i specifikacijama, ali i u cijeni.

Zaključak: iPad Mini 2

Od velikih iPada, minimum na koji bi išao je iPad Air.
21.04.2016 | 13:47
e tocno takav odgovor trebam. Hvala ti
21.04.2016 | 16:24
Ja imam dva iPada. iPad Mini 2 i iPad Air. Oba rade savrseno, fluidno i bez ikakvih problema. Jedan je JB, drugi nije.

Sta god uzmes (pogotovo jos novije od navedenih) nece pogrijesiti 100%
22.04.2016 | 12:05
Bok ekipo, upadam s odgovorom koji nije bas vezan za ovu temu,ali ne zelim otvarat novu. Gdje vi kupujete Apple uredjaje? Iz Amerike se placa PDV jer ipak to nisu racunalni djelovi ili kako ide tocno zakon? Gdje se najvise isplati kupovat njihove proizvode?
22.04.2016 | 14:03
Ovisi koji uređaj. Iphone vjerovatno na njuskalu samo pripazi na imei i garanciju. Laptop ti moze donijet bilo ko iz Usa samo nek ga raspakira i upali tj. rijesi se ambalaze ( koliko je meni poznato). A ako ces ga uzimat tu imas velikih oscilacija u cijeni, prijatelj mi vodi firmu tu u zg, okvirno 1,5 do 2 k jeftinije nego kod drugih.
22.04.2016 | 14:37
www.gsmarena.com/apple_ipad_mini_wi_fi-5070.php

mogu ga dobiti za 1200 kn, ispalti li se i jeli puno to novaca... uređaj je u extra stanju
22.04.2016 | 15:55
@dodoon:

Moje je sve iz USA, ukljucujuci i odjecu/obucu i parfeme

Ne znam za druge ljude i njihove kalkulacije, ali meni se itekako isplatilo sve zivo kupovati u USA i donositi doma. Niti sam ne znam koliko sam torbi donio, u 200gr sam vagao torbu koliko je max dozvoljeno avionima.

Jos uvijek me neke europske cijene blago sokiraju
22.04.2016 | 15:58
ante_p kaže:
www.gsmarena.com/apple_ipad_mini_wi_fi-5070.php

mogu ga dobiti za 1200 kn, ispalti li se i jeli puno to novaca... uređaj je u extra stanju


ja nebi. kupovat nesto sto je vec danas zastarjelo mi se ne cini pametnim. minimum sto bi danas uzeo je nesto sa A7 chipom, ali i to je vec na granici..
22.04.2016 | 16:01
Znam za njuskalo i to sve kako ide. Sad imam Samsung S7 zapakiranog i mjenjat cu ga za 6S. Najveca greska mi je bila prije par mj kad sam ga prodao.
Inace rabljeno je dobro kod njemaca na m.ebay-kleinanzeigen.de ...
Koliko je u % cca USA jeftinija od nas? Ja mislim sad uzimat Apple TV i MBP 2010-2011 sa SSDom. Ovi noviji su mi dosta vise novaca,a sa MBP 2011 i5 sam stvarno zadovoljan kako radi. Istotako moje pitanje glasi koji je trenutno najisplativiji M'book?
22.04.2016 | 16:04
@ante_p s obzirom da novi iPad mini 2 novi košta od 2000kn do 2500kn (ovisi gdje se kupuje) ova cijena se čini i ok, ali bi nekih 1000kn bilo još više ok
Iskreno bojim se da će ti ovaj iPad mini biti slabo fluidan s obzirom na 512 MB RAM-a, posebno ako je na iOS 9.3
22.04.2016 | 16:12
@dodoonn osobno kupujem na firmu, pa skoro 90% svega kupujem kod nas. Inače EU ili USA s tim da iz USA problem zna biti cijena dostave i naravno 25% PDV-a na kraju, a sve to još prođe kroz carinu, makar je carinska stopa 0% na računala i računalnu opremu.
Sve u svemu USA je najpovoljnija ukoliko imaš nekoga tamo, osobno možeš dofurat ili ako pogodiš malu cijenu dostave, pa te i uz 25% PDV-a izađe jeftinije nego kod nas.
22.04.2016 | 16:20
Znaci niti MCP ne bi prosao pod racunala? Koliko sam te razumio to znaci da postoji zakon o ne placanju poreza,ali da ga se carinici ne pridrzavaju pa svejedno stave taj usrani PDV?
22.04.2016 | 16:44
PDV se plaća na sve. Carina ne.
22.04.2016 | 20:06
Kako je @iAnte napisao.
22.04.2016 | 20:48
dodoonn kaže:
Znaci niti MCP ne bi prosao pod racunala? Koliko sam te razumio to znaci da postoji zakon o ne placanju poreza,ali da ga se carinici ne pridrzavaju pa svejedno stave taj usrani PDV?


Kakav zakon o neplaćanju poreza?
Otkud ti ideja da bi ikoja država igdje na svijetu donijela zakon o neplaćanju poreza?

Prilikom uvoza u EU svakako moraš platiti PDV (VAT, IVA, Mwst...). Ako ti dostavljaju poštom, platiš naš, kod nas. Ako se odlučiš nešto donijeti osobno i prijaviti prilikom ulaska u prvu zemlju EU, plaćaš PDV tamo. Ako odlučiš to prešvercati ne platiš PDV, ako te ne uhvate.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO