Čekati ili kupiti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Čekati ili kupiti?


26.08.2013 | 15:39
Pozdrav svima za početak. Evo ovako situacija je sljedeća, prijatelj me pitao za savjet da li da uzme sada iPad Mini ili da čeka novu generaciju koja bi trebala ove godine izaći. Ja sada ni sam ne znam šta da mu velim da li da ga uzme ili ne, sljedeća generacija dobiva 99% Retinu, a to mu je manje više svejedno tako kaže. Radio je na mome Miniju i sve mu se dopada. A opet onda se postavlja pitanje hoće li cijena ostati ovakva kao sada ili će ju podići još gore, no nije niti cijena ta koja je problem već je pitanje uzeti i uživati ili se malo strpiti? Šta bi još moglo biti od nekih većih promjena na novom Miniju?
26.08.2013 | 16:21
Ja bi ipak pričekao... Iako nemogu znati točno koje novitete će donijeti, ako mu baš sad nije potreban, tko zna, možda nas Apple ugodno iznenadi...
Koliko vidim na netu spekulacija je puno, a zapravo nitko ništa pouzdano nezna... Evo čak vidim neke izvještaje da će Retina iPad mini izaći tek slijedeće godine, a da će ove godine izaći pojačani model ali bez Retine isto kad će izaći i iPad 5...

metro941.com/test/index.php?option=com_c...inment-&Itemid=2
26.08.2013 | 17:19
Ja imam Mini, i nedostaje mi retina ekran. Primjetim razliku.

Cak i da ne dobije Retina Display, novi Mini ce imati osjetno jaci procesor i vise rama (barem na razini iPad 4), tako da bi ja sacekao barem jos 2 tjedna do eventa u Sept. Tada ce puno stvari biti jasnije...
26.08.2013 | 17:19
ma retina na miniju nece ni toliko kljucna biti. vec on ima puno gusci ppi od prvog ipada recimo.
ja bi vise mislio snazi samog uredjaja, jer mini je snagom jednak ipad dvojci, a to je sad vec pomalo na rubu. ajde jos procesor ce izvrtiti vecino toga glatko, ali pola gige rama mu je usko grlo. barem se meni na mom tako cini.

cijena nece biti veca garant. u tom segmentu se tuku za trziste sa raznoraznim jeftilenima, i ova cijena sada im je na gornjoj granici.
26.08.2013 | 17:22
Ja koliko sam uspio do sada vidjeti u Miniju 2 bi trebao biti novi procesor, malo bolja prednja i zadnja kamera i navodno da bi dolazio u više boja kao što se nagađa da će dolaziti i jeftiniji novi iPhone 5C, i trebao bi imati Retinu. To je što se tiče nekih novina za novi iPad Mini. A primjetio sam čak da možda što si i ti rekao ove godine uopće neće izbaciti Retinu Mini nego samo malo updejtat ga i to je to. Čak mi se to čini da će biti prije nego da će izbaciti Retinu. Jel ima smisla onda uzimati sada ili ne? Slatke dileme..
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.08.2013 | 17:28
Meni ipak nedostaje retina na iPad Miniju. Vrlo sitna slova u časopisima skoro su mi čitljivija na iPhoneu nego na njemu i zato me veseli i nadam se da će novi imati retinu. Nije da se ne može koristiti zoom koji BTW radi perfektno, ali ipak...

Definitivno, slatka dilema...
26.08.2013 | 17:35
Možda ipak pričekati, jer ako bude retina i na miniju, bit će to veliki pomak.
Sadašnjih 162 ppi (naspram 132 ipad 1 i 2) i nije neko čudo.
26.08.2013 | 18:06
Jedino će trebat biti malo strpljiviji od 2 tjedna, jer će novi iPad izgleda biti predstavljen tek u 10. mjesecu, zajedno sa novim iPodima.
26.08.2013 | 18:19
A gledaj ja imam i Minija, imam i iPad sa Retinom, i iskreno kada uspoređujem iPad Retinu sa Minijem i nije mi neka velika extra razlika, nije baš da se tako lako skuži da Mini nema Retinu. Vidim da se dosta spominje čak early 2014(proljeće 2014) da će izbaciti novi Mini Retinu, da će sada samo upgrejdati ga sa procesorom i tako tim sitnicama, ali ništa još od Retine.
26.08.2013 | 21:38
Još netko nešto jel ima za dodati? Bilo tko?
26.08.2013 | 23:29
Rekao bi da čeka kad bi bilo nekih pouzdanih glasina o retina miniju ali ih nema. Samo logika nalaže da je mini sa retinom sljedeći korak a kako Apple razmišlja to je druga priča. Ako nije strpljiv neka uzme minija jer je odličan kasnije se lako proda.
27.08.2013 | 01:03
Fora je u tome što se sa Apple-om nikada ne zna, svakakvih ima glasina i može, a ne moraju biti istinite, i kome sada vjerovati. To su sve samo nagađanja.
27.08.2013 | 02:21
10. rujan, a onda odlučiti. Ako novi Retina Mini i dođe ove godine, sumnjam da će prije Božića.
27.08.2013 | 11:30
Ako će ga predstaviti na sljedećem Keynoteu, onda će u Hrvatsku doći prije Božića, vjerojatno čak početkom studenog.
Tako je bilo sa svim generacijama iPod-a, pa će i sa iPad-ovima.
Razlog zašto se iPhone čeka duže su sklapanje ugovora između Applea i telekomunikacijskih kompanija, a kako ni iPad ni iPod primarno ne ovise samo o mobilnom signalu, pa glavnu riječ ima samo Apple - te ne mora ulaziti u kompromise. Zato mislim da bi u Mađarsku, koja je Apple zastupnik za ovaj dio Europe, dođe prije.
Jednom rječju - čekaj...
27.08.2013 | 15:05
A gledaj kad malo bolje pogledaš, tako uvijek možeš stalno nešto čekati, sa njima se nikada ne zna, možda ni ne izbace ove godine Retinu Mini uopće.. kao što sam rekao slatke dileme..
28.08.2013 | 14:23
Evo samo da se javim sa zaključkom koji je prijatelj donio, strpiti će se do 10.9. da vidi šta i kako će biti predstavljeno na tome keynote-u, ako tada ne izbace Retinu ili ne daju nikakve naznake da će u skoro vrijeme izbaciti uzima odmah nakon keynote-a Minija. Mislimo i ja i on a nadam se i vi da je to najbolja opcija od svega.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.08.2013 | 15:26
Po meni dobra odluka. Nije dugo za čekati, a nakon 10.9. bu se sve znalo
04.09.2013 | 14:41
Pozdrav svima! Devojka mi je juce donela iz USA ipad4. Snalazim se polako, obzirom da je ovo prvi apple proizvod koji koristim. Do sada sam koristio Androidove sistem, ali ovo je nesto drugo...malo je reci da sam oduševljen. Samo jos da provalim aplikacije koje ce mi pružiti pune performanse ovog proizvoda. Moje pitanje je da li svaki ipad4 ima retinu? Hvala unapred.
04.09.2013 | 14:53
svaki ipad 4 ima retinu, navikni se na jednakost prozivoda koji se vezu s imenom kod apple-a, npr, svaki ipad 4 je isti( osim kada je storage u pitanju), za razliku od npr samsunga gdje se moras brinuti da li ovaj s4 ima 8, ili 4 jezgre, dal ima 1.8 ghz ili 1.2 ili koliko vec! nema tih gluposti kod applea.

znaci da, svaki ipad 4 ima retinu!
04.09.2013 | 14:58
Hvala...sad sam miran. Verovali ili ne, americki prodavci su jako šturi sa informacijama. Jedan od njih je rekao kako ipad4 koji oni prodaju nema retinu..to me je zbunilo.
04.09.2013 | 15:28
Za vecinu ljudi razlika je primjetna i ocigledna na prvi pogled. Treca generacija nema retinu dok cetvrta ima.

Sto se tice aplikacija, na iOS imas sve sto si koristio na Android + puno vise namjenskih za tablete (na androidu je to jako cesto aplikacija za mobitel razvucena na veliki ekran).

Veliki broj aplikacija egizstira na obje platforme tako da switch nije tezak.

Za one app koje si koristio ranije na Android proguglaj alternative, i kad ih nadjes, cudit ces se sto ranije nisi kupio iPad

Uzivaj
04.09.2013 | 16:54
Nije istina, imam iPad treće generacije i on ima Retina display. Kada su ga predstavili, sjetite se, slogan je bio "Resolutionary".
Tako da te kolega moram ispraviti...
Točnije,
iPad 3 (samo ga nisu nazvali ipad 3 nego "the new iPad" je predstavljen lani u ožujku. Svoj sam primjerak kupio lani u srpnju, i Apple je u prvom idućem Keynoteu, ili drugom - nebitno - predstavio iPad 4 i iPad mini.
Ljudi zaboravljaju, a nije uopće dugo prošlo
04.09.2013 | 17:07
Shame on me
04.09.2013 | 17:41
iPad retina ima dva modela. Razlika je mizerna u samomiOadu, jedino je konektor ratlicit.
04.09.2013 | 22:40
Hvala na odgovorima. Gde mogu da vidim specifikacije tableta? U opciji podešavanja ne mogu da nadjem. Inace, jedna od osnovnih potreba za koju planiram da ga koristim je gledanje live strimova na nekom od sajtova ( firstrow, sport lemon, atdhe itd..) ali shvatam da nece biti tako jednostavno posto gotovo svi sajtovi traze flash player za gledanje, a ja ga ne vidim na mom uredjaju. Do pocetka NFL sezone je ostalo jako malo i moram biti pripremljen i opremljen za gledanje. Koje aplikacije da skinem? Inace, probao sam da gledam euro basket na istim sajtovima i ne radi mi stream.
04.09.2013 | 22:51
i bas si nasao ipad za streamat ilegalne siteove koje traze flash koji nikad nije bio podrzan na iOS-u haha

ali puffin je aplikacija koja ima flash u sebi, imas free i paid verziju pa probaj, to je ujedno i najbolji flash player koji sam probao na ipadu a i njega sam izbriso jer je smece haha

specifikacije imas na apple-u i na wikipediji
04.09.2013 | 23:21
Pa sta je tu je...nisam se na vreme informisao. U prvom postu sam naveo da ne poznajem apple i da mi je ovo prvi proizvod. Probacu puffin, hvala ti.
Edit: radi
05.09.2013 | 04:44
29.09.2013 | 20:28
Pozdrav, zanima me možete li mi reći kakvo je trenutno stanje po pitanju novog minija, odnosno trenutne kupnje "starog" minija?
Cijene po njuškalu su mi postale poprilično privlačne. Ovo bi mi bio prvi tablet, s iOS-om iskustva imam tako da to nije problem.
Pitanja su isplati li se čekati novi model i kada bi se on uopće pojavio, ima li ikakvih novosti po pitanju retine na novom modelu, koliko je zapravo dobar/loš trenutni zaslon i koliki eventualni problem predstavlja lagana "vremešnost" minijeve trenutne konfiguracije?
Korištenje će se svesti na više manje prosječno korištenje s naglaskom na čitanju - bilo pdf knjige, bilo časopisi, surfanju i gledanju video sadržaja + povremeno putno igranje.
Čekati, ne čekati? Koliko će cijena eventualno ići gore novom modelu itd?
"Veliki" iPad mi nažalost ispada iz kombinacija zbog cijene, ali i možda nepraktičnosti zbog veličine.
Hvala na odgovrima!
29.09.2013 | 22:01
Zapitaj se hoce li novi iPad imati nesto sto ti je nuzno a trenutno model nema? Sto se ekrana tice, izgleda da svatko ima svoje misljenje. Meni je na Mini iPadu ekran taman da mi ne treba retina, ali eto neki se ne slazu. Idealno bi bilo da odes i pogledas uzivo kako se tebi cini njegov ekran. Ako ti je to u redu ja bi iskoristio povoljne cijene trenutnog modela, sve vrti bez problema.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 55 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Riba, tino1, Anonimci (832)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO