Susilica za kosu i iPad
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Susilica za kosu i iPad


15.07.2013 | 17:23
evo malo teme za dumanje ili berem ja ne znam do cega je. Neku vece pricam sa starcima preko skajpa na ipadu, zena oprala kosu i pocela da je susi. kad upali susilicu ili fen , ja starce ne cujem. cim je ugasi ja njih cujem. znaci prilikom paljenja susilice za kosu ton se gubi. zna li iko zasto?
15.07.2013 | 18:02
Reci ženi da ne pere kosu,ili nek ide kod susjeda sušiti kosu .....uglavnom reci joj da je za sve ona kriva,da si pitao na eminetnom forumu i da su svi odgovorili kao ja
15.07.2013 | 18:08
Možda je fen prebučan?
15.07.2013 | 18:23
Da pojasnimo. Sa starcima si imao videovezu i slika je cijelo vrijeme bila OK, te je samo ton nestao? A oni su tebe čuli normalno?
15.07.2013 | 19:38
Ovo je Zona sumraka!
U stvari treba goriti svjetlo u podrumu, a auto treba biti parkiran sjever-jug. Tada će sve biti u redu!
Šalim se.
Kupi ženi novi fen (nemoj biti škrt) jer ovaj očito nema blokadu iskrenja (motor s kolektorom). Vidi da li je slika na TV-u OK kad je fen upaljen. Za to ne trebaš čekati da žena opere kosu, već ga možeš i na "prazno" upaliti. LOL
15.07.2013 | 19:43
Ili neka suši u drugoj sobi (u kojoj nisu starci na skajpu:) ). Što dalje to bolje:laugh: , ili kako je @zabac kazao.
15.07.2013 | 19:46
smayoo kaže:
Da pojasnimo. Sa starcima si imao videovezu i slika je cijelo vrijeme bila OK, te je samo ton nestao? A oni su tebe čuli normalno?



slika na tv-u je ok , znaci nikakvih promjena. samo na ipadu zvuk izgubi i cini mi se da slika zaledi. oni mene cuju normalno. ma ovo nije nekakav problem ali jest zanimljivo. zato sam i podijelio sa vama. naravno mozda neko zna odgovor.
15.07.2013 | 21:23
Meni doma nestane wifi kad radi mikrovalna. Na starom routeru nestane skroz, novi TimeCapsule i dalje pruža wifi signal, ali slabiji. To je nešto što sam primjetio davno i valjda to tako mora bit.
15.07.2013 | 21:38
meni nije radio trackpad kad sam bio blizu akvarija! Problem riješio kada sam ponovno uzemljio rasvjetu! Možda je problem u tome!
15.07.2013 | 22:17
Aktivirao se agresivni noise cancellation algoritam koji Skype koristi.
15.07.2013 | 23:09
Jel zna netko ovo.Na tv imam bluetooth i imam blutooth tipkovnicu i miša od logitecha(jednu od skupljih kombinacija) i imam jedan stick za bluetooth koji sam koristio na starom računalu.Sad mi tv ne može prepoznati ni tipkovnicu ni miša dok ne umetnem stick u usb slot.Čak mi tv ne vidi od apple bežičnu ni magic mouse? Na tv je upaljen bluetooth i traži i ništa ne može naći bez da stavim taj stick,kako to?
15.07.2013 | 23:58
Ajde da ja promijenim ime teme u "problemi za plemenskog šamana".
Bez uvrede, ali mikrovalna, fluo rasvjeta akvarija, bluetooth problemi - to stvarno nikakve veze nema s onim što muči Scarfacea.

Scarface, tvoj problem je po svoj prilici ovo što kaže Davor - ako je taj fen blizu tebe pa je glasniji tvom mikrofonu, nego što je tvojima s druge strane njihov glas njihovom mikrofonu, onda ih je Skype jednostavno ukinuo jer je zaključio da ima neki neželjeni šum - mikrofoniju.

IgorD, Wifi radi na 2,45 ili 4,95 GHz. To je mikrovalno područje, kao i ono u kojem radi mikrovalna pećnica. Pri tom je jakost zračenja mikrovalne 100-200 puta jača od jakosti zračenja WiFija, samo što je fokusirana prema unutra, na hranu koju staviš na rotirajuću pliticu. Ali dio tog mikrovalnog polja se isto rasipa i prema van, a da to ne bi stvaralo smetnje služi metalno kućište mikrovalne koje je uzemljeno. Ako ti gubiš wifi signal kad upališ mikrovalnu, to znači da ti je neispravna ili mikrovalna, ili uzemljenje na utičnici na koju je uštekana. A to znači da ti je potencijalno i po život opasna pa ti to lijepo provjeri. Ako ti se isto ponaša na svakoj utičnici, onda provjeri kakav imaš sustav električne instalacije u kući. Ako se u to ne razumiješ, pozovi električara da provjeri kakvo ti je stanje uzemljenja na instalaciji jer se to ne smije događati. Ako su ti instalacije ispravne, onda mikrovalnu baci u smeće (pardon - u EE otpad) i kupi drugu, jer ti je potencijalno po život opasna.

Cool je sam sebi odgovorio , ali to nije rješenje Scarfaceovog problema, jer neuzemljena fluo rasvjeta ne proizvodi smetnju ni približno iste frekvencije kao (možda) neuzemljen fen.

Cariblanco, nisi dao dovoljno detalja. Da li ti je prije radilo bez tog sticka? Što si u međuvremenu radio i zašto si ikad uopće turio taj stick u TV?
16.07.2013 | 07:06
Nije mi prije radilo bez tog sticka,jer nisam imao na starom kompu bluetooth,a na miniju koristim te stvari od apple. Nedavno sam kupio tv i nije mi ni palo na pamet da to može raditi bez sticka,pa sam umetnuo stick. Kaže mi kolega,šta će ti stick kad tv ima bluetooth. Možda da resetiram tv na tvorniče postavke i da tada probam spojiti to,bez da umećem stick?
16.07.2013 | 10:04
Prvo, čudno mi je da TV uopće prihvaća taj stick (otkud mu driver za baš taj bluetooth chipset?), no ja pretpostavljam da ti je stvar u tome što su ti BT uređaji upareni na taj stick. Trebaš ih natjerati da zaborave stari pairing i napraviti novi, s TV-om direktno, dok stick nije uštekan.
16.07.2013 | 10:54
Možda tv povuče drajvere s neta,jer je spojen na njega. Sad se sječam da kad sam prvi put metnuo stick da me je pitao za te uređaje i točno naveo njihova imena...tipkovnica logitech MX 9000 ili kako se zove,sad neznam na pamet koja je,dok kad sam ponovo uštekao stick,je naveo ime logitech. Mislim da me je prvi put tv tražio da to uparim,pa sam morao upisivati one brojeve. Sad me to više ne pita,pa je najbolje tv na tvorničke,pa uparivanje bez sticka,jer ionako te tvorničke nisam puno podešavao. Tv je Samsung F serije 8000.
16.07.2013 | 11:14
U principu ne trebaš takav radikalan potez. Sigurno negdje u meniju imaš unpair. A za tipk. i miša pogledaj u upute kako se radi raskidanje para (možda automatski naprave raskidanje kad napraviš iduće uparivanje).
16.07.2013 | 22:57
Nemam tvornički reset,nego samo postavke u 8 koraka da namjestim;jezik,mrežu,antenu i slične stvari.Sve sam menije pretražio i nigdje nema da se može upaliti i ugasiti bluetooth,a nemam ni unpair.Imam samo mogućnost dodavanja i da tv automatski nađe neki uređaj,a ne nalazi ništa dok ne umetnem stick.Tada to radi bez uparivanje,jer mi ne nudi opciju pair niti unpair.Iskreno ne zanime me previše i neznam šta bi još mogao napraviti i ostavit ću stick u usb utoru,imam ih 3 a u jednom mi je usb host i tv vidi sve uređaje koji su spojeni na njega,pa imam još jedan viška kad sve pospojim.
16.07.2013 | 23:08
Onda možda ipak nemaš ugrađeni bluetooth. Ili ga nisi upalio.
17.07.2013 | 16:54
Piše da ima neki BT Hid,mislim ima skoro sve što može tv imati,pa da nema bluetooth mi je malo čudno,a tko zna ni novi mac_ovi nemaju IR,pa... Evo specifikacije tv_a.

www.samsung.com/hr/consumer/tv-audio-vid.../UE46F8000STXXH-spec
17.07.2013 | 17:05
HID znači "Human interface device" (to će reći - miš i/ili tipkovnica ili nešto slično). Ali ne piše da ima, nego da je "Dostupan". To ti je marketinški izraz smišljen tako da te natjera da pomisliš kako ima to, a zapravo se poslije mogu izvlačiti da to znači da možeš to dokupiti ako želiš. Muljatori.
17.07.2013 | 18:18
Ok možda i je tako,samo me čudi kad čitam s samsung u.k. onda piše npr;Wireless LAN Built-in available ili BT HID Built-in available? Imam neki e-manual za pomoć oko spajanja bilo čega ili podešavanja svih postavki,i super su to napravili.Kod pomoći oko spajanja BT nigdje ne piše da upalim ili ugasim BT,a niti da umetnem neki stick za BT!!

Evo sad čitam i debelu knjižurinu(obično je to zadnje) i vidim da ima BT.Dobio sam dva daljinska,jedan normalni i jedan smart touch control(između ostalog ima na sredini 5 puta 5 cm za navigaciju mišom) i taj sam daljinski morao upariti s tv_om putem BT veze.Sad sam se sjetio da sam to i napravio,znači negdje drugdje je problem.
17.07.2013 | 19:02
OK, pa izvadi onda stick i uzmi taj drugi daljinac pa provjeri da li on radi.
17.07.2013 | 21:20
Pa taj smart daljinski sam i upario i samo njega koristim,onaj obični skoro da i ne koristim.
17.07.2013 | 21:33
OK, i da li on radi ako izvadiš onaj BT stick?
17.07.2013 | 21:45
da on stalno radi bio stick unutra ili ne,mislim nije nekakva priša oko toga,ali možemo nagađati šta je uzrok,kad već nije tolika gužva s postovima na forumu
17.07.2013 | 22:33
Onda je vjerojatno stvar u tome da ugrađeni BT od TV-a ne podržava više od jednog uređaja istodobno. Možeš napraviti eksperiment tako da izvadiš stick, napraviš raskid veze s daljincem i onda pokušaš upariti tipkovnicu ili miša s TV-om. Ako ti uspije, onda je to.

Ali i ne moraš. Jer, ako je to razlog, onda ionako moraš zadržati stick ako želiš koristiti sve uređaje istovremeno.
18.07.2013 | 11:25
Budem i to probao,kad dođem doma,ako neće raditi reći ću im da mi zamjene tv za rMBP ...skoro isto koštaju
19.07.2013 | 18:52
Neće se sad odpariti..držim gumb i samo mi pokazuje status BT i da je daljinac uparen i nivo baterije....nema veze,da se i s ovim živjeti,imam stick i imam mjesta di ga gurnuti
19.07.2013 | 19:55
Pogledaj i ovo, možda nađeš nešto korisno



Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 40 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, moragd, Riba, Sank, smayoo, zoranowsky, Anonimci (668)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO