Retina iPad Mini - besmisleno?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Retina iPad Mini - besmisleno?


07.05.2013 | 23:12
Vidim da se po medijima šuška o Retina iPadu Mini. Jesam li ja jedini kojem se to čini kao potpuna besmislica? Na velikom iPadu u redu, ali manji iPad ima takav DPI da ja ne razaznajem piksele?
07.05.2013 | 23:50
Hm, pa nije baš mini predivan s DPI. Mislim da izgleda bolje jer je ista reza kao na 2, ali je manji ekran.
Ali Retina mu neće bit naodmet.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.05.2013 | 02:04
Ja vidim piksele čak i bez naočala tako da se veselim retina verziji
08.05.2013 | 05:19
Ja imam retina display na laptopu, na iphone i na iPadu, tako da sam malo razmazio oci

Neki dan sam kupio Mini, mogu primjetiti piksele ako bas zelim da ih vidim, ali nista sto bi smetalo u svakodnevnom radu :/

Uzet cu novi model cim izadje jer ce biti brzi, a retina ce biti dodatni bonus
08.05.2013 | 20:28
Drugi razlog zašto je dobro ako izbace retina verziju je to što će onda stariji model biti prilično jeftiniji, pa kom se sviđa...
08.05.2013 | 20:38
@drlovric:

Nevezano uz temu, ali me zanima:
Kako balansiraš između iPhonea, iPada mini i iPada? Drugim riječima, koji uređaj ti je praktičniji za koje radnje? Pitam jer si prvi za koga znam da ima sva 3, a Mini mi se uvijek činio nekako previše na pola puta da mi bude koristan za ijednu radnju.
08.05.2013 | 22:05
Jedan je previše, s tima da to nije iPhone.
08.05.2013 | 22:34
ako je besmisleno za mini, zar nije besmisleno na iphoneu stavljat retini? salu na stranu, bio sam u kontaktu s par ipad minija i poprilicno fali taj retina. retina bi trebo postat standard za sve racunala a ne samo neke pojedinacne. prije sam imo samo ipad i mobitel obicni, nedavno sam si nabavio iphone 4s i jako fali taj retina na ipad 2... mislio sam i cak prodat ipad 2, ali financijski mi se ne isplati pa cu se strpit par godina. ali retina nikad ne fali, po mom misljenju, nitko ne bi treboo razmisljat o tome nego samo stavit i ne spominjat )
09.05.2013 | 01:58
pitanje ima smisla jer je ipad mini ima gusci raspored pixela od ipada 1 i 2 (ista reza, manji ekran). pa da sada to bude retina, kolika bi reza trebala biti u igri? da bude ista rezolucija od ipada, 3 i 4 ppi bi bio vecin od iphonea ili mi se cini?
09.05.2013 | 05:12
@Shoratio:

rMBP mi je primarni stroj, iPhone je mob, dok mi je iPad bio odlican za konzumiranje sadrzaja, odigrati neku igru na brzaka i sl.

Medjutim, kada sam kupio Mini, ispostavilo se da mi njegov stariji brat ne treba, pa sam ga brzinski prodao.

Tako da sam u principu zamijenio "normalni iPad" za iPad Mini.

Mini mi je prakticniji za okruzenje u kojem se ja nalazim, jer je stalno samnom (u maloj torbi ili bocnom dzepu na cargo pants), te sam ga zato uzeo. Precesto sam se zatekao da nemam iPad samo zato jer mi je veliki bio preglomazan da ga ponesem.

Ne vidim nikakav smisao da imam oba.
09.05.2013 | 08:13
Aham, aham, ma iz tvog posta sam shvatio da imaš oba pa me zanimalo.
09.05.2013 | 21:52
Valjda sam ja lagano oćoravio, ali u slučaju minija ne bi mijanjao vijek baterije za veći DPI. Inače, nakon iPada Mini, milslim da je originalni iPad također postao besmislen. Veličima Minija je baš sweet spot, siguran sam da bi ga Apple odmah u startu napravio ovih dimenzija da je to onda bilo izvedivo.
Nije mi jasan taj argument "kupit ću novi model jer je brži", pa što vi radite na tim iPadima da vam bude sporo??
09.05.2013 | 22:23
Riba kaže:
Valjda sam ja lagano oćoravio, ali u slučaju minija ne bi mijanjao vijek baterije za veći DPI. Inače, nakon iPada Mini, milslim da je originalni iPad također postao besmislen. Veličima Minija je baš sweet spot, siguran sam da bi ga Apple odmah u startu napravio ovih dimenzija da je to onda bilo izvedivo.
Nije mi jasan taj argument "kupit ću novi model jer je brži", pa što vi radite na tim iPadima da vam bude sporo??

Postoje aplikacije koje traže iOS 6, a npr. iPad 1 kojeg imam ne ide na više od iOS 5
BTW jedva čekam minija sa retinom
09.05.2013 | 23:47
Istina, mini je puno bolji tko ga često nosi negdje, ali za "kućnu" upotrebu ipak je standardni daleko bolji za korištenje. Mislim na nas ćorave koji onda ne moraju zumirati svako malo, jer i bolja oštrina i rezolucija ipak ne mogu nadoknaditi veličinu samog ekrana
20.11.2013 | 13:16
Definitvno kupujem Ipad mini retina 4G. U dvojbi sam oko 16 ili 32 Gb i gdje ga kupiti.
32Gb verzija bi bila optimalna, mada bi se dalo zdurat i sa 16Gb. Odluka će vjerojatno past na 32Gb ako će kupovina biti van granice(preko bare), u suprotnom 16Gb.

Naime, najviše me muči kao i večinu ta prokleto velika razlika u cijeni kod nas i vani. Prijatelji su mi na nekom radu u Kanadi pa mi se otvara mogučnost da mi isporuče jedan primjerak, mada ih nebi volio maltretirat obzirom da se vračaju na godišnji pred Božić i imaju dosta narudžbi od rodbine, tako da bi im moja narudžba sigurno zadala glavobolje.

Dakle,
cijena uređaja od 16Gb u istyle HR je 4209kn, a u Kanadi 2980 kn(549$). Razlika 1230kn.
cijena uređaja od 32Gb u istyle HR je 4999kn, a u Kanadi 3517 kn(649$). Razlika 1482kn.
Zanima me dali sam kod cijene uređaja u Kanadi izostavio neka davanja koj nisu ukalkulirana u cijenu koja je izražena na apple Canada store-u?
Vjerojatno ću morat uzet adaper sa NEMA 5-15 na europlug, no dali je moguće u njihovom store-u zatražit originalni europlug!?
I možda najbitnije od svega, što je sa garancijom?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO