iMessage istovremeno i radi i ne radi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMessage istovremeno i radi i ne radi


04.02.2014 | 15:48
Moj rođak ima slijedeći problem: iMessage mu radi samo kad šalje poruke na iPhone od cure, a prema svim ostalim iPhoneima ne radi.
Postavke su mu podešene na jednak način kao i na mojem (a meni sve radi uredno), a imamo i isti iphone 4S i iOs 7.
Probali smo sve varijante uključivanja/isključivanja opcija i telefona, ali nije dalo rezultata. U čemu bi mogla biti caka?
04.02.2014 | 16:03
www.wikihow.com/Activate-iMessage ?
ili pak prokopati po suportu support.apple.com/kb/ts4268
04.02.2014 | 16:34
Imam identičan problem ali se ne zamaram previše jer iMessage je sranje!
Sorry sto nemam odgovor bas i mene zanima do čega je
04.02.2014 | 16:38
iMessage je u načelu isto što i Viber, Whassap, Skype, ICQ.. samo svaki ima svoj server. Neću ulaziti u security issues.
04.02.2014 | 18:44
metalni kaže:
Moj rođak ima slijedeći problem: iMessage mu radi samo kad šalje poruke na iPhone od cure, a prema svim ostalim iPhoneima ne radi.
Postavke su mu podešene na jednak način kao i na mojem (a meni sve radi uredno), a imamo i isti iphone 4S i iOs 7.
Probali smo sve varijante uključivanja/isključivanja opcija i telefona, ali nije dalo rezultata. U čemu bi mogla biti caka?


Pokušajte isključiti, pa opet aktivirati iMessage. Također, vidi da li je broj upisan kao nositelj, a e-mail kao dodatna opcija?
Mora proraditi, glavni reset postavki u settingsima pomaže ponekad, ali briše i sve ostale, što nije uvijek opcija.
04.02.2014 | 18:47
konjina kaže:
Imam identičan problem ali se ne zamaram previše jer iMessage je sranje!


Imaš volje objasniti zašto to misliš? Po mom iskustvu, u kombinaciji sa SMSom, usluga je izvanredna, i ne bih je mijenjao... Dovoljno je reći da sam do pojave iMessagea skoro za sve koristio WhatsUp, sada ga koristim u 20% prilika. Svi ostali su pak otpali... A vidim da je tako i oko mene, Viber se još kako tako drži, a WhatUp i iMessage su kraljevi, iMessage što se tiče dopisivanja sa iPhone korisnicima, a za mješovite platforme WhatsUp.
04.02.2014 | 18:58
Caka je u curi Šta ima slati poruke nekome poruke, jedino je ona bitna
04.02.2014 | 19:14
Uz 500 SMS-ova koji su mi u tarifi, čemu razbijati glavu.
04.02.2014 | 21:00
ti si ti, ti imaš 500 smsova, neki nemaju. I meni je iMessage uz Viber jedino sto koristim. Whassup mi je malo iritantan. Svako ima svoje preference ali iMessage vrijedi.
Prije dok sam bio na Nokiji, cudilo bi me sto frendovi mi salju rečenicu po rečenicu u SMSu. Sad skužio da nisu skužili da mi ne salju iMessage već Message iako ne kuzim kako to nisu skuzili jer nisu daltonisti (ili ih jednostavno nije bilo briga)
05.02.2014 | 00:51
@vanjuška pa užasno mi radi iMessage općenito jer uvijek nešto šteka neće Poslat oce Poslat ni sam nezna a da ne pričam kad hoću poslati sliku da mu treba 2minute. Whatapp mi to odradi puno brže i bolje stabilan je brz je. Jednostavno sa iMessage nikako na zelenu granu imam samo losa iskustva pa možda zato i imam loše mišljenje o tome. Inače sam mišljenja kako je to Apple napravio da radi samo sa njihovim uređajima da bi to trebalo da radi ko zmaj a ne da se moram stalno nešto zaj... S tim. Ovo je samo moje iskustvo sa navedenom uslugom ne znaci da nekome ne radi odlično
05.02.2014 | 11:15
Ja sam primjetio da je puno "casual" iPhone korisnika (onih koji se ne bave svojim telefonom više nego što se bave svojim cipelama) updateom na IOS 7 po defaultu "skinulo" svoj telefonski broj s iMessagea. Dakle, iMessage im se može poslati jedino na (automatski generiranu) mail adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript (koje uglavnom nisu ni svjesni da je imaju). Tko koristi Mac, može u iMessageu na Macu podesiti da ti iMessage, osim na email adresu, može stići i na broj telefona (što je po defaultu isključeno na ios 7) i onda to radi i na iPhoneu, i na Macu. Tko koristi Windowse ili Linux, zapravo nisam ni siguran što uopće mogu napraviti.

Uglavnom, nakon IOS 7 (kad se pojavio i kad je većina ljudi po inerciji napravila updaste), ja sam isto primjetio da odjednom puno manje iphone korisnika prima imessage na broj telefona. Kad meni netko od njih pošalje imessage, dobijem ga s icloud adrese i onda im na tu adresu mogu vraćati imessage.

Možda je u tome stvar?
05.02.2014 | 11:45
Koliko ja vidim u iOS7 ima ovo:
Settings/Messages (i kad se uključi iMessage)/Send&Recieve (385 9x xxxx xxx)/ i sad tu postaje zanimljivo. Ima mogućnost ulogiravanja na AppleID. Kad se ulogiraš na AppleID onda povuče e-mail adresu/adrese i nudi opciju da te se može kontaktirati i/ili na broj mobitela i/ili na mail (icloud.com i kod mene dodana adresa gmail.com).
Mislim da je Apple napravio foolproof sistem, tako da moraš one way or the other dobiti iMessage od nekoga. Stvar je u tome hoćeš li to koristiti ili ne. Ako da, naći ćeš način.
EDIT: nakon što sam dodao da me se može kontaktirati pomoću iMessages uz tel broj i na 2 dodatne e-mail adrese, stoji "Send & Recieve 3 Addresses >". Toliko o mojim zapažanjima
05.02.2014 | 12:25
Evo, nisam istraživao kako se na samom mobitelu to podešava. Nisam našao od prve, dalje mi se nije dalo jer sam riješio na Macu, bilo mi je brže. Ali by default, imessage ti se "otkači" od tel. broja i moraš to ručno uključiti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.
  • dpasaric: Večeras u 19 sati po našem vremenu Appleov #WWDC25 keynote!
  • Maxxy: RIP Matija Dedić :(
  • smayoo: RIP :(
  • dpasaric: Umro Bill Atkinson! :(
  • drpongrac23: @Zdravac - Nemoj ići lijevo ako semafor je desno :) :)
  • Zdravac: hahahah
  • Zdravac: A da se, umjesto palac dolje/gore, uvede palac lijevo/desno?!
  • tino1: Gjuro, bola, Mazlum i to s veliko "M".
  • Gjuroo: Možda "mamlaz"?
  • tino1: Mazlum- na Herceg- Bolansanski- Budala.
  • Yonkis: Mazlum - Mazlum (maẓlūm) is an Arabic term for "oppressed, ill-treated, injured, sinned-against" (the antonym being ẓālim "oppressor"; root ẓlm "to oppress";).
  • tino1: Riba! Vraćaj karmu! Ej ne ćeš se imat kamo vratit.
  • tino1: Ej ukinuo Mazlum Karmu!! Šta vam je odmah vraćaj karmu Riba!!
  • smayoo: :(
  • drpongrac23: Napustio nas je Ivan Piko Stančić. RIP
  • Borisone: Logika kaže da bi verzija trebala biti od godine u kojoj se izdaje. Ima smisla godina plus jedan jer u posljednjih nekoliko godina obećanja dolaze s bar nekoliko mjeseci odmaka (ili nikad).
  • Yonkis: iOS 26 u 2025? [link]
  • cariblanco: Riječani, hoće li Važ biti vaš ?
  • smayoo: @Yonkis, piši u forum, ovo će ti tu iscuriti
  • Yonkis: Članak je odličan.. dijelim ga okolo ostalim Appleovcima koji nikako da ovdje puste korjenje. :)
  • hal9000: @dpasaric: ako nekome i nije korisno, barem je zabavno i poučno.
  • Yonkis: Ne znam dal da otvaram temu, treba mi prijedlog neke app za skeniranje prostorije (sa namještajem) kako bih mogao lakše namjestiti prostoriju sa postojećim stanjem, neka LiDAR app?
  • dpasaric: Članak je "up", imate što za čitati, nadam se da će nekome biti korisno! :)
  • cariblanco: ok,ty za info
  • dpasaric: Ograničen je taj modul za ankete, imao sam isti problem, ali on nakon par dana zaboravi IP, pa se mogao dati drugi glas za one koji su imali više Macova.
  • dpasaric: Hvala, idem urediti tekst za zadnjim info, pa ide objava večeras! :)
  • dpasaric: Evo, imamo 1.000!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

GoranV, temeljnik, tino1, Anonimci (410)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.01 Seconds

Provided by iJoomla SEO