Kako spojiti dva Maca?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako spojiti dva Maca?


20.08.2008 | 10:07
Koji je najlaksi i najbolji nacin da spojim dva Maca? Imam G5 spojenu na Internet MaxADSL i novi MacBook. Takodjer imam i router (ili kako se to vec zove?), odnosno uredjaj putem kojeg smo nekad i stari i ja bili spjeni istodobo na internet. Jucer sam ih povezala putem bluetootha, no to mi bas i nije neka opcija jer je folder od 500 MB prebacivao preko dva sata. Sjecam se da smo stari i ja povezivali nase Macove putem Apple Talk, ali vise se ne sjecam kako je to islo. Please, moze neki savjet, a da ne ukljucuje puno žica?

Maja
20.08.2008 | 10:27
Spoji oba kompa na router i na svakom pokreni Network Setup Assistant koji se nalazi u System preferences pod Network.
20.08.2008 | 11:52
Samo ih pikni u router, trebalo bi proraditi bez ikakvog petljanja. Jedino ne razumijem da li imas dva routera ili jedan? U sta je spojen taj g5 koji moze na net? Na tom uredjaju na koji je on spojen bi trebala biti jos barem jedna rupa za mrezni kabel pa probaj prvo u to spojiti i booka. Imas stvarno hrpu mogucnosti, ako ti je taj modem noviji najvjerovatnije na njemu imas i wi-fi (ima malu antenicu na sebi) pa mozes booka umrezit i bezicno a ako g5 ima airport mozes i preko njega (g5 kabelom u modem a book bezicno na g5)
20.08.2008 | 19:44
Mislim da niste dobro shvatili pitanje, nije pitanje kako spojiti dva Maca na Internet, već kako ih povezati međusobno. No da bi to odgovorili Rona nam mora reći što točno misli prebacivati između njih jer čim se spoje u mrežu oni su povezani, no vjerojatno zapinje kod sheranja i slično?
20.08.2008 | 22:22
2 riba: Pa ovo sve sto sam ja napisao sluzi i za medjusobno povezivanje
20.08.2008 | 22:37
Dakle, želim spojiti dva Mac-a da bih mogla prebaciti jedno 70 GB fotografija, i to šljaka preko bluetootha ali je jako sporo. Tražim neko bolje rješenje. Tipa, ako ih povezem routerom, hoću li na G5 vidjeti MacBook kao eksterni disk, dakle moći sherati fotke, arhivu, mjuzu...? Router imam, ali neki prastari, koji nema antenu, dakle ni wireless, bar mislim. Problem je sto mi router stoji u ladici, jer mi u novom stanu nije trebao i iskreno, nemam pojima kako ga spojiti. Mislim, žice bi pokopčala, ali zbunjuje me ona hrpa pitanja, ppp i slično, plus nemam pojima koja mi je lozinka za pristupanje ADSL-u, kako sam je jednom upisala, više mi nije trebala. Da li bi airport stanica napravila sav taj posao a da se izbjegnu žice? Ili da kupim novi WLAN router (uz pretplatu na ne znam koliko mjeseci kosta 199 kn)? Koje od tih silnih rješenja nudi najvecu brzinu prijenosa podataka iz jednog kompa u drugi? Je li brzina prijenosa podataka wirelessom ovisi o brzini interneta koju imam, jer ova brzina mi i nije nesto. Koja je uopće brzina AirPorta?
tnx
20.08.2008 | 23:12
Brzina wirelessa ne ovisi o brzini interneta ali takva veza je sporija od zicane pogotovo ako mislis prebaciti 70gb. Ne trebaju ti nikakvi passwordi za ADSL, uzmii taj stari router i u njega upikni obadva stroja mreznim kablom.
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.08.2008 | 03:32
a kaj fali Target Disk modeu?

komp sa kojeg želiš prebacit fotke restartaj i nakon "akorda" drzi slovo T ili drugim putem možeš aktivirat Target Disk mod tako da odeš u System preferences i pod Startup disk odabereš Restart in Target disk mode..

Spojiš sa firewireom ta dva kompa i ovaj koji je u targetu će se ponašat kao vanjski disk.. definitivno najbezbolniji način za riješit takav zadatak.
21.08.2008 | 14:10
Dijete je napisao:
a kaj fali Target Disk modeu?

Fali mu to sto ga se nitko nije sjetio
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.08.2008 | 14:28
Rona je napisao:
Koji je najlaksi i najbolji nacin da spojim dva Maca? Imam G5 spojenu na Internet MaxADSL i novi MacBook.


Zbog ovog se nitko nije sjetio..

Da je samo modificirala rečenicu u
Koji je najlaksi i najbolji nacin da spojim dva Maca da bih prebacila 70gb fotografija sa jednog na drugi?
dobila bi odgovor od prvog koji je naišao na forum
21.08.2008 | 15:51
a zna li netko kako shaream fileove izmedju PC-ja i Maca ...

Naime jednom je kod mene dosao otac od cure i upalio Lenovo laptop, i puf meni u finderu iskoci ona smjesna ikona sa starim CRT monitorom sa bluescreenom (to je bilo na Leopardu).
Onda smo nakon toga nabavili HP laptop (ima wireless karticu takodjer), i ovaj ga nije nikad tako izbacio niti kad sam na macu imao tigera niti lea (sad imam tigera).
-Dakle htio bih da se bez-zicno ili zicno povezu mac (tiger) i pc (win XPpro) ...
-fileovi bi bile fotke, manji videi i sl. (ali ne silni gb-ajti) ali nemora biti pretjerano brzo samo da nije bas ovak ko bluetooth.
Imam ADSL na Kasda Routeru, nije u router modu (ako ovo igra ulogu), i nije wireles internet uopce i htio bih povezati ova dva stroja nakako.
Pokusavao sam i home network napravit sa XP-a prek onog mađionicara ali nije uspjelo.
Takodjer sam samo uspio sherat fileove prek onog bluetooth dropbox foldera ali to je preuzasno sporo.
TNX
EDIT: radio search po forumu ... ali nisam nasao nista sta sam bas razumio
21.08.2008 | 16:41
Upravo sam ga spojila u Target Disk mod, trebat ce mu koji sat vremena da sve prebaci. Problem rijesen! Hvala puno!
21.08.2008 | 22:31
ecvis17 je napisao:
a zna li netko kako shaream fileove izmedju PC-ja i Maca ...

Naime jednom je kod mene dosao otac od cure i upalio Lenovo laptop, i puf meni u finderu iskoci ona smjesna ikona sa starim CRT monitorom sa bluescreenom (to je bilo na Leopardu).
Onda smo nakon toga nabavili HP laptop (ima wireless karticu takodjer), i ovaj ga nije nikad tako izbacio niti kad sam na macu imao tigera niti lea (sad imam tigera).
-Dakle htio bih da se bez-zicno ili zicno povezu mac (tiger) i pc (win XPpro) ...
-fileovi bi bile fotke, manji videi i sl. (ali ne silni gb-ajti) ali nemora biti pretjerano brzo samo da nije bas ovak ko bluetooth.
Imam ADSL na Kasda Routeru, nije u router modu (ako ovo igra ulogu), i nije wireles internet uopce i htio bih povezati ova dva stroja nakako.
Pokusavao sam i home network napravit sa XP-a prek onog mađionicara ali nije uspjelo.
Takodjer sam samo uspio sherat fileove prek onog bluetooth dropbox foldera ali to je preuzasno sporo.
TNX
EDIT: radio search po forumu ... ali nisam nasao nista sta sam bas razumio


mozda na windowsima treba u control panelu onoguchiti unix file shareing al nisam s tim ziher..

mac je spojen ethernet kablom na pc ili su zajedno spojeni na neki zajednički wireless ili zicni ruter ili pak mac glumi "wajrles" ruter s internet shareingom

provjeri je li ti je u system prefsima > sharing omogućen windows file shareing
i "location" u "apple meniju" ostavi na "automatic"

vise nemam tigra od kad je leo.. mislim da bi ti onda trebala pisati na dnu prefs prozora dok je selektiran windows file shareing koja pocinje sa "smb://10.0. ..." i nju upises na pcu u explorer od windowsa.. ako pristupas filovima na macu s pca

a ako pristupas filovima koji se nalaze na pcu
dok si u finderu stisni "jabuka" + "K" ili iz "Go" menija odaberes "connect to server" pa kad ti se otvori mali prozorchic ili upises IP od PCa ili kliknes na "browse" koji ti otvori Network prozor

a jos laksi nacin danas je usb stick ili externi hdd koji su zbilja jeftini danas.. a kapaciteti su im postali sasvim prihvatljivi.. npr. 8gb stick kosta cca 300-400kn a vani ih vec ima za $15

sad ne znam kaj hoces da ti oba stroja budu na netu il samo file shareing
jer ako je mac stolni stroj.. upikni u njeg dsl.. ukljuci internet shareing sa pasvordom i spoji se laptopom na njega kao na bilo koji bezicni ruter i internet i file shareing ce ti raditi pod normalno..

pozdraf
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO