Bridge mode konfiguracija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Bridge mode konfiguracija


08.06.2024 | 15:50
HT mi je stavio Arcadian u "bridge mode" jer imam Tplink Archera Vr400 koji se može konfigurirati. Problem je što sa nađenim sugestijama nisam uspio to napraviti. Druga stvar je da mi ne treba bežična veza pa mi je isključena. Ima li to veze prilikom konfiguracije uređaja?
Zaboravio napomenuti da oba imaju istu IP adresu za browser.
08.06.2024 | 18:56
Dugo se nisam bavio tom problematikom, zahrđao sam jako. Zato uzmi sve što pišem s debelom rezervom, možda se danas stvari rade drugačije, a ja toga nisam svjestan.

Uglavnom, ako oba uređaja imaju istu IP adresu na lokalnoj mreži, to sigurno ne valja. Jednom od njih moraš promijeniti. Isključena wifi veza ne bi smjela imati veze.
08.06.2024 | 19:53
Ako ti je HT-ov router u bridge modu, njegov wireless isključi odnosno nemoj koristiti. iz njega ideš iz recimo LAN 2 kabelom do tvog TP-Link routera i tada bi tvoj TPlink trebao vidjeti tvoj public IP, i on dodjeljuje lokalne IP adrese.
Znači, na HT routeru samo jedan LAN izlaz treba / smije biti aktivan i to onaj koji ide do TP-Link routera, a TPlink služi kao LAN server.
Ne znam kako su ti stavili HT-ov router u bridge, ali ako je i na njemu složeno i dalje da dodjeljuje lokalne IP adrese, onda to nikak nije dobro.

Ovo sad pišem generalno, ali možda možeš primjeniti kod tvojih routera.
08.06.2024 | 19:58
Onom od HTa se samo može uključit isključit WiFi. Na Archu se sve može. Treba mi kako ga kofigurirat da internet proradi. 4G bežični ulaz mu radi, ali sporo otvara, pa mi je žica prioritet. Promijenit ću IP na 0.1 ili 2.1 (zadnja dva broja).
08.06.2024 | 20:52
Jesi uštekao Ethernet kabel, koji ti ide iz HT-ovog LAN porta u Archerov WAN port? Mislim da to iza na Archeru je zadnji port (LAN4/WAN)
U postavkama trebap odabrati "wireless router mode", kao i Dynamic IP (također, za probu probaj izvaditi sim karticu iz njega)
Ako i dalje ne prepozna, idi na reset Archera, pa izpočetka bez SIM kartice ponovi ovo gore.
08.06.2024 | 21:08
@ Zdravac, hvala. Je spojen na zadnji port ali nisam siguran da sam stavio Dynamic IP.Sim kartice nema nego su u USB ušteka Dongle za bežični internet. Ip sam stavio 2.1 i sad se ne tuku. WiFi inače ne želim i koristim samo žicu (nakon nekih mjerenja bežičnih uređaja). Iznenadilo me da mi slušni aparat daleko više zrači od mobitela. Ostao sam paf, ludilo. Zamijenio sam ga za obični, al sam ga jedva našao.
Nastavim sutra,za danas mi dosta i hvala ti na pomoći.
10.06.2024 | 17:35
@Zdravac Jesi siguran da treba ici dynamic IP? Zar ne bi to onda znacilo da HT router ima DHCP ukljucen i da on treba Archeru dati IP? Pa to onda i nije bas bridge mode.

Ja sam u 99% slucajeva kod stavljanja vlastitog routera morao kreirati PPPoE konekciju.
Ali da budem iskren, nemam pretjerano iskustva sa HR ISP-ovima ,zadnji put sam radio sa HT-ovom opremom prije cca 15-ak godina

Uglavnom, obicno imas 3 opcije za WAN: DHCP (dynamic IP), static ili PPPoE
DHCP je obicno namjesten po defaultu na vecini routera (nemam TP-Link pa ne mogu potvrditi za Archera), sto znaci da ako ti ne radi kad si samo ukopca kabel u WAN port, najvjerojatnije ili imas staticki IP ili trebas podesiti PPPoE konekciju.

EDIT: Ispricavam se, krivo sam rekao ovo na vrhu. To je jedna od opcija, ali to je ako router nije u bridge modeu, onda ce HT router dati IP Archeru (ali to i nije bas preporucljivo jer te stavlja u double-NAT). Ako je HT router u bridge modeu, znaci da je Archer izlozen dalje u HT-ovu mrezu i neki drugi router down the rabbit hole u njihovoj infrastrukturi ce Archeru dati IP.

Ostatak mog odgovora stoji, 3 moguca nacina, HT ti treba reci koji koriste.
11.06.2024 | 13:20
Da, prepušten si na milost i nemilost HT-a, ali može se s njima dogovoriti da te "maknu iz double NAT-a", kažeš samo da trebaš izvana pristupiti svom videonadzoru i ne rade probleme.

PPPoE koliko znam, HT ti neće dati podatke (mislim da ti treba user / pass ili tak nešto), a Static IP HT ne nudi za privatne korisnike (ne znam kak je s poslovnima i pod kojim uvjetima možeš zakupiti static IP), ali to u ovome slučaju nije opcija.

Pazi, kod "Dynamic IP" ne govorimo o lokalnom dodjeljivanju IP adresa nego o public IP
  • Sank
  • Moderator
  • 220
11.06.2024 | 19:22
@Zdravac je u pravu. Ja se sjećam da sam s velikom mukom uspio nagovoriti HT da stave njihovo gov**** od rutera u bridge mode, a onda sam morao još jedno 20 puta zvati da mi daju lozinku za PPPoE.
Prije godinu danas sam ih se u potpunosti rješio i sada imam optički priključak preko RUNE.
12.06.2024 | 11:10
Na putu sam pa nisam upogonio Archera. Vraćam se negdje drugi tjedan da probam. Dali su mi korisničko ime i lozinku za PPPOE ali nije išlo. Vidjet ću kad se vratim. Poslali su i uputu za aktiviranje telefonske linije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

temeljnik, tino1, zoranowsky, Anonimci (633)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO