Canon imageRunner i skeniranje na NAS
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Canon imageRunner i skeniranje na NAS


29.11.2018 | 14:59
Radi se o MFP-u Canon iRC-1325 i Synology DS218 NAS-u i navodno je ovo iz naslova moguće. Postavke su podešene sa obije strane prema uputama ali se skenirani dokument ne sprema na NAS. U web sučelju od Canona sam našao grešku #802 (greška ukazuje na grešku veze, FTP-a ili slično). Ostali uređaji u mreži komuniciraju sa oba spomenuta uređaja besprijekorno. Čačkam već dva dana bez ikakvog pomaka. Ima netko iskustva sa takvim ili sličnim postavom?
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2018 | 15:58
Na jednoj lokaciji imam upravo friško postavljen taj model Canona i sken u dijeljenu mapu radi. Dijeljena mapa je na Windows 7 klijentu, samba share sa odgovarajućim dozvolama (tehničarima iz KSU-a se nije dalo zafrkavat pa su jednostavno kreirali mapu i ugrađenoj grupi Everyone dali read/write prava na istoj).

Po ovome što opisuješ, meni izgleda kao problem s pravom pristupa mapi na Synologyju. Canon traži korisnika s pravom pisanja i čitanja u dijeljenoj mapi, ako to nigdje nisi unio (a pretpostavljam da nisi), vidi u postavkama Synologyjeva file stationa koja prava ima korisnički račun guest.
29.11.2018 | 16:25
Na Synologyu je otvoren korisnik "Skener" i ima R/W prava, u web sučelju Canona je otvorena "lokacija" u adress book sa pravima pristupa i putanjom do mape Skenirano na Synologyu. Računalom normalno pristupam toj mapi ali Canon neće snimiti ništa. Mogli su dati mogućnost kod otvaranja "lokacije" u adress book na Canonu da se može provjeriti mogućnost spajanja. Ovako je kao gađanje na slijepo. Pokušao sam mijenjati u putanji ime NAS-a sa IP adresom (negdje na webu sam naletio na takve savjete) ali ništa ne pomaže. Vjerojatno treba još nešto ukvačicat negdje
29.11.2018 | 16:26
Prije sam imao IR3080, sada IR5045. SMB ni AFP nisam nikad probao koristiti kao protokol, ali FTP radi bez problema. FTP na D-Linkov NAS DNS-320 i direktno na MacBookPro s pokrenutim FTP daemonom. Ključno je ovo što je Daddo već napisao - korisnik čije podatke uneseš u printer mora na NASu imati puno pravo pristupa, a također i folder kojem pristupa printer.

Ja sam imao puno veći problem s podešavanjem skeniranja na E-mail. To je fakat bilo na guranje...
29.11.2018 | 16:29
vicko kaže:
Mogli su dati mogućnost kod otvaranja "lokacije" u adress book na Canonu da se može provjeriti mogućnost spajanja. Ovako je kao gađanje na slijepo.


Jel imaš slobodan admin pristup NASu? Zašto ne pogledaš log na NASu? Tamo bi ti moralo pisati zašto je odbijen printer. Koji točno protokol koristiš (npr. jedan kolega je jednom izgubio tjedan dana jer nije bio svjestan da SFTP i FTPS nisu isti protokoli)? Probaj neki drugi. Za početak probaj neki koji nema nikakve enkripcije, npr. obični FTP.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2018 | 16:46
Poprilično sam... (ma zapravo 10 na 6u %) siguran da Imagerunneri predefinirano ne koriste FTP protokol za skeniranje na mrežu (da koriste ne bi by design radilo na Windows klijentu korisniku koji je logiran domenskim računom, jer na klijentu nije dignut nikakav FTP server).

Ja bih testa radi dao guest korisniku full prava na mapu Skenirano i krenuo od tuda.

Sutra sam opet na lokaciji i stiže mi jedan iR adv 400i pa mogu provjeriti kako ga momci konfiguriraju, i priupitati za moguće rješenje ako ovo ne pomogne.
29.11.2018 | 16:47
FTP je odabran na oba uređaja za tu mapu i korisnika. Log na Syno ne spominje nigdje pokušaj pristupa od korisnika Skener (ili ja neznam naći).
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2018 | 16:55
U system log imaš connection dio, tamo pišu korisnici i servisi kojima se pristupalo.
29.11.2018 | 17:09
Nema zabilježen niti jedan pokušaj pristupa od Skenera. Znači trebam čačkat po Canonu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2018 | 17:26
Ako već forsiraš FTP... jesi siguran da ti je FTP server dignut na NAS-u? (Control Panel -> FTP, tab General, imaš kvačicu na nečem od opcija. Također pod Advanced settings imaš Enable FTP file transfer log i View logs)
29.11.2018 | 18:43
Daddo kaže:
Poprilično sam... (ma zapravo 10 na 6u %) siguran da Imagerunneri predefinirano ne koriste FTP protokol za skeniranje na mrežu (da koriste ne bi by design radilo na Windows klijentu korisniku koji je logiran domenskim računom, jer na klijentu nije dignut nikakav FTP server).


"Predefinirano" ne koriste nijedan. Kad unosiš Address book entry, odabireš protokol koji želiš. Nijedan nije defaultno ponuđen.

files.canon-europe.com/files/soft03-4883...eries_eManual_EN.zip

Kad downloadaš i raspakiraš, onda unutar foldera kamo se raspakirao E-manual, idi na

/contents/ssend_015ad/func.html

Tu ti sve piše.

Sutra sam opet na lokaciji i stiže mi jedan iR adv 400i pa mogu provjeriti kako ga momci konfiguriraju, i priupitati za moguće rješenje ako ovo ne pomogne.


U svom životu sam sreo malo indolentnijih servisera, nego ovih iz KSU. Sretno.

Ako već forsiraš FTP... jesi siguran da ti je FTP server dignut na NAS-u? (Control Panel -> FTP, tab General, imaš kvačicu na nečem od opcija. Također pod Advanced settings imaš Enable FTP file transfer log i View logs)


Ne kužim što ti se toliko zamjerio FTP?
Ali savjet je dobar, iako, čini mi se, Vicko kaže da normalno FTP pristupa s laptopa.

Vicko, koji je FTP port? Defaultni? To bi bio 21. Ovaj noviji ImageRunner ima kroz svoj web interface dostupan neki rudimentarni ping, čisto da možeš provjeriti vidi li printer uopće adresu koju zadaješ.

Glupo pitanje, ali - siguran si da su ti NAS i printer u istom adresnom prostoru? Na primjer, ako oba imaju subnet mask 255.255.255.0, onda im IP adresa (statička naravno, NAS i printer ne bi trebali vući IP adresu od DHCP-a) treba izgledati nešto kao 192.168.1.nešto, dakle da oba imaju prva tri broja ista, a četvrti različit.
29.11.2018 | 19:01
smayoo kaže:
Vicko, koji je FTP port? Defaultni? To bi bio 21. Ovaj noviji ImageRunner ima kroz svoj web interface dostupan neki rudimentarni ping, čisto da možeš provjeriti vidi li printer uopće adresu koju zadaješ.

Glupo pitanje, ali - siguran si da su ti NAS i printer u istom adresnom prostoru? Na primjer, ako oba imaju subnet mask 255.255.255.0, onda im IP adresa (statička naravno, NAS i printer ne bi trebali vući IP adresu od DHCP-a) treba izgledati nešto kao 192.168.1.nešto, dakle da oba imaju prva tri broja ista, a četvrti različit.


Da, na oba je port 21 i oba imaju fiksne adrese i isti subnet. Pokušat ću sutra naći taj ping iz Canona pa da otkrijem vide li se uopće.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2018 | 19:04
manual od 182 MB mi se ne da skidat sad doma na 4 Mbit/s linku, tim više što ga imam na poslu na sticku.

Za servisere se slažem u potpunosti, ali nisu ni oni jadni krivi jer u tempu koji im nabiju niti imaju volje ni vremena odraditi svoj posao kako treba (nažalost, nerijetko na štetu krajnjih korisnika).

FTP kao protokol nije nešto što bi bio moj prvi izbor za tu namjenu, pogotovo kraj žive i zdrave Sambe/CIFS-a koja je implementirana u sve klijentske sustave danas manjeviše direktno iz kutije.

Dodatno, moja radna okruženja su miješana pa je Samba logičan izbor, tim više što kompletan mrežni promet je ograničen kroz razne policyje, bilo na firewallovima ili routerima...
29.11.2018 | 20:13
Daddo kaže:
Dodatno, moja radna okruženja su miješana pa je Samba logičan izbor, tim više što kompletan mrežni promet je ograničen kroz razne policyje, bilo na firewallovima ili routerima...


Vidiš, nisam ni pomislio da me možda jede Metronetov ruter u koji nemam pristup.
29.11.2018 | 23:43
Definitivno prvo testiraj da li ti radi telnet po portu 21 prema synotu po mreži da ne lupaš u prazno.
29.11.2018 | 23:43
Kakve veze ima router? Zar ti nisu i printer, i NAS u istom LANu? Ako jesu, to što je na routeru možda nešto blokirano - nema uopće veze.
30.11.2018 | 09:44
rusty kaže:
Definitivno prvo testiraj da li ti radi telnet po portu 21 prema synotu po mreži da ne lupaš u prazno.


Sa računala kaže: 220 xxxxnas FTP server ready.

Pokušao i sa SMB protokolom ali rezultat je isti.

Nisam još našao kako pingati sa Canona, javim rezultate čim uspijem.
30.11.2018 | 09:53
Našao ping ali na uređaju ne preko web sučelja i kaže "Received response from host". Kopam dalje...
30.11.2018 | 10:38
Pokušavam na SMB protokolu. Ima neka caka sa putanjom koja meni promiče?

Pokušao sam sa:

\\ime nasa\volume1\ime dijeljene mape

i sa:

\\ime nasa\ime dijeljene mape

Isto tako samo sam umjesto "ime nasa" išao sa njegovom IP adresom.

Preko web preglednika uredno pristupam nasu sa korisničkim imenom i lozinkom od skenera direkt u dijeljenu mapu.
30.11.2018 | 11:14
Po SMBu ti ne treba eksplicitno navoditi volume# \\nas\shared folder je dovoljno (ili ip adresa njegova). Ako dobijaš 220 code, promet nije problem očito.
30.11.2018 | 14:07
Riješeno! Ne ide bez Canon servisera.

Protokol je SMB a kod registriranja lokacije treba staviti:

- Host name: \\ime (ili IP adressa) od NAS-a
- Folder path: ime dijeljene mape
i dalje ime i lozinka korisnika koji pristupa NAS-u.

Nisam stručnjak i takav način upisivanja putanje još nisam vidio.

Kako u Istri kažu: Svaka brtica te hiti malo naprid!

Hvala svima na trudu i korisnim savjetima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.11.2018 | 14:29
Bio si brži od mene...

Drago mi je da si riješio... ja upravo s lokacije gdje sam slagao na iR ADV 400i mrežni sken. Mogao si full path i u Host name a folder path prazan.
30.11.2018 | 16:03
Da, samo ne znam zašto onda to ne napišu u uputama? Ovako ispada nešto u stilu Host name je ustvari Folder path a Folder path smo stavili jer ga svi imaju pa moramo i mi ali nam ne treba
30.11.2018 | 16:17
Evo da se na kraju posipam pepelom :

Capture.JPG


Ipak tako piše i u uputi ali ja radim napamet
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.11.2018 | 19:14
nego, sad sam znatiželjan... kad si već otvorio port 21 za FTP i digao server na NAS-u, zašto si na kraju složio SMB rješenje?
30.11.2018 | 19:29
Ne znam, sada kad radi probat ću i sa FTP-om pa javim rezultat.
04.12.2018 | 16:54
Pokušao sam napraviti sa FTP-om ali mi ne uspijeva. Na SMB radi pa nemam baš volje (a ni vremena) proučavati kako ih uskladiti da rade na FTP-u.
04.12.2018 | 17:41
Ako ti radi onako, ne traži kruha preko pogače!
Razlog bi bio brži prijenos podataka, ali za tu potrebu koju imaš - nije bitno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO