Wifi problem?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wifi problem?


07.02.2015 | 21:28
Ok, znači net mi već tjedan dana šteka i više, no zasada je koliko toliko ok, na svakom uređaju wifi mi super radi. osim na macbook pro-u(YOSEMITE!!!), i uglavnom, radi, pa ne radi, odnosno, radio je super cijeli dan, odem na reddit, nece, google nece. hjao....

spojim ga na mob(personal hotspot) radi, a drugi uredaji uredno rade na wifiu. znaci neki klinac sa macbook pro. al ocito je do nekog softverskog dijela, jer kada se preko wifi kartice spoji na mob, uredno pristupa mobilnoj mrezi.

dns mi je vec onaj 8.8.8.8, ja cu poludit


EDIT: spojio sam ga natrag i sada radi(jedva i nekako) i uglavnom radim speed test na njemu, i npr. na imacu, na imacu ga radi bez problema. a tu samo vrti u prazno.
07.02.2015 | 23:35
Koliko ukupno uređaja na wifi access pointu odjednom?
08.02.2015 | 09:41
smayoo kaže:
Koliko ukupno uređaja na wifi access pointu odjednom?


Puno, ali uvijek je stvar u njem(retini, odkad je yosemite gore, i na pocetku kada je mavericks izasao)

Wifi uredaji(zbrajajuci susjede koji su stalno spojeni):4 smartphonea, 1 ipad, 4 kompa i 3 apple tva
08.02.2015 | 11:27
To je jako puno, previše uređaja za jedan access point ako se svi spajaju istovremeno. To što ti je uvijek problem u tom MBP može biti zato što se uvijek pokušava spojiti kad je već prevelika gužva. Napravi test - promijeni pristupnu šifru i/ili tip enkripcije tako da prisiliš sve uređaje da se spoje ponovno. Onda će se taj problematični MBP spojiti prvi zato što ćeš njemu prvom upisati novu pristupnu šifru pa vidi da li će onda raditi kako treba ili će isto praviti probleme.

Ako i dalje imaš probleme baš i samo s njim, iduće probaj da mu dodijeliš fiksnu IP adresu (u odgovarajućem adresnom prostoru, takvu da ne kolidira s DHCP rasponom) umjesto DHCP.
08.02.2015 | 12:02
smayoo kaže:
To je jako puno, previše uređaja za jedan access point ako se svi spajaju istovremeno. To što ti je uvijek problem u tom MBP može biti zato što se uvijek pokušava spojiti kad je već prevelika gužva. Napravi test - promijeni pristupnu šifru i/ili tip enkripcije tako da prisiliš sve uređaje da se spoje ponovno. Onda će se taj problematični MBP spojiti prvi zato što ćeš njemu prvom upisati novu pristupnu šifru pa vidi da li će onda raditi kako treba ili će isto praviti probleme.

Ako i dalje imaš probleme baš i samo s njim, iduće probaj da mu dodijeliš fiksnu IP adresu (u odgovarajućem adresnom prostoru, takvu da ne kolidira s DHCP rasponom) umjesto DHCP.


Razumijem, alizato sam i kupio apple airport express pred godinu dvije. jer podryava do 50 korisnika. ili je to uber teoretski limit?
08.02.2015 | 13:18
Nekad, koliko se sjećam, bilo je 10 korisnika na express-u, a 50 na extreme-u. Moguće da su mijenjali.
Probaj sve pogasiti i ostavi samo taj problematićan komp i onda vidi.
08.02.2015 | 13:38
To je marketinški bullshit.

Koji standard koristiš? 802.11g, pretpostavljam? Ili 802.11n? Na g je ukupni teoretski maksimalni bandwidth 54 Mb/s i on opada EKSPONENCIJALNO s povećanjem udaljenosti, brojem zapreka (betonskih deka i zidova) i količinom smetnje. Recimo da imaš super-duper situaciju da ti svi uređaji zajedno postižu efektivnu kumulativnu širinu pojasa u trajnom opterećenju od čak pola teoretski maksimalne, dakle to ti je 27 Mb/s. Podijeli to s 10 i već si došao na knap brzinu za streamanje lokalnog HD filma. Podijeli s 50 pa - onda ti meni reci što ti vrijedi toliki bandwidth?

Da i ne govorimo o tome što ti ostane od VANJSKOG bandwidtha kad ga podijeliš na 10 ili 50 korisnika (ako svi istodobno idu na net).
08.02.2015 | 13:42
Pa ne srću svi stalno i puno. Neki prosjek se valjda uzima.
08.02.2015 | 15:04
Koristim 802.11n jer vrtim streamanje HD filmova(ripovi po 2gb) do sva tri apple tva istovremeno bez problema. Yato i jesam kupio APE jer thomsonov router nije mogao podnijeti ni streamanje s jednog, a kamoli 3. Što se tiče te raspodijele to sve super funkcionira. Čak imam i repeater(zaboravio sam prije napisati) koju šalje signal sestri u stanu udaljenog od glavnog routera nekih 20ak metara.

Probat cu sve pogasiti pa cemo vidjeti. Ali objasniti svima zasto nema neta, to je prvo sto moram probati i napraviti. -.-
08.02.2015 | 15:16
Nema ti druge nego svima poslati:
Slika
08.02.2015 | 18:39
zabac kaže:
Nema ti druge nego svima poslati:
Slika


jako su ovisni o netu hahha
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 4 sati
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO