Wireless prekida
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wireless prekida


29.12.2017 | 17:26
Ma hvala majstori.
Sad brzina WLAN na PC je oko 83 (prije oko 22-25) a na iMAC koji je u drugoj sobi 65-70 (prije oko 30). Još nek kupim kablove da ga smjestim na bolje mjesto i to je to (ovi su kratki).
Radi i ovo isklj. po filmiću.
No, vjerojatno ću mati još pitanja oko postavki samog synology ali to dr. puta idem zveknit malo gemišta:-))))
29.12.2017 | 17:40
Samo ti daj. Glavno da si riješio stvar. Synology prepuštam rustyu. To je njegova domena.
30.12.2017 | 20:24
Šta sad ova RT1900ac od mene hoće???
Pomoć!!!

Untitled.jpg
30.12.2017 | 20:57
Teško je reći točno što na temelju te poruke. Vjerojatno si sprčkao nešto s podešenjima adresnog opsega za lokanu mrežu i DHCP server.
30.12.2017 | 21:06
Sve radi super, nisam ništa prčkao samo mi izbaci kad tu poruku.
Joooj a sad brzineee (naspram 25 koliko sam imao) ))
Untitled_2017-12-30.jpg
31.12.2017 | 02:12
Poruka nije bez veze. Sudaraju se IP adrese. U nekoj specifičnoj situaciji može ti sve kompletno krepati.
31.12.2017 | 12:07
limac kaže:
Šta sad ova RT1900ac od mene hoće???
Pomoć!!!

Untitled.jpg


Kao što ti je smayoo rekao. Ruter detektira neke ip adrese u oba adresama prostora pogotovo je ovo česta greška ako imaš ruter od ISPa prije ovog synology rutera. Jedna opcija bi bila na LAN strani promijeniti u potpunosti adresnu klasu ili samo subnet i onda kompletno resetirati cijeli ruter (mislim ugasiti ga sa novim postavkama i onda ga upaliti), a pritom resetirati sve urađaje koji ne koriste statičke ip adrese da pohvataju nove adrese.

Neće ti se nista dogoditi ni ako ostaneš na ovakvom setup jer niti jedan isp ne koristi adresni prostor koji se obično koristi za lokalne mreže, ali ako te smeta ili ako stvarno imaš realnih problema, a vidim da nemaš onda se pozabavi sa prebacivanjem.
31.12.2017 | 12:18
Hvala, neću onda ništa čačkati, zasad ))
31.12.2017 | 12:42
Neka fiksira DHCP na strani ISP routera ili neka ogranici raspon IP adresa.
DHCP od ISP-a stavis u prostor od 100-101, a ovaj novi router i njegov DHCP stavi od 1-20.
Prvi ti kaze da mozes dva uredjaja imati u mrezi, a drugi da mozes imati njih 20.
Ka to jako lose objasnjavam, a ti si tekao kako si na Vi s mrezama.
Ja bi na tvom mjestu to popeglao.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 5 sati
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.
  • dpasaric: Večeras u 19 sati po našem vremenu Appleov #WWDC25 keynote!
  • Maxxy: RIP Matija Dedić :(
  • smayoo: RIP :(
  • dpasaric: Umro Bill Atkinson! :(
  • drpongrac23: @Zdravac - Nemoj ići lijevo ako semafor je desno :) :)
  • Zdravac: hahahah
  • Zdravac: A da se, umjesto palac dolje/gore, uvede palac lijevo/desno?!
  • tino1: Gjuro, bola, Mazlum i to s veliko "M".
  • Gjuroo: Možda "mamlaz"?
  • tino1: Mazlum- na Herceg- Bolansanski- Budala.
  • Yonkis: Mazlum - Mazlum (maẓlūm) is an Arabic term for "oppressed, ill-treated, injured, sinned-against" (the antonym being ẓālim "oppressor"; root ẓlm "to oppress";).
  • tino1: Riba! Vraćaj karmu! Ej ne ćeš se imat kamo vratit.
  • tino1: Ej ukinuo Mazlum Karmu!! Šta vam je odmah vraćaj karmu Riba!!
  • smayoo: :(
  • drpongrac23: Napustio nas je Ivan Piko Stančić. RIP
  • Borisone: Logika kaže da bi verzija trebala biti od godine u kojoj se izdaje. Ima smisla godina plus jedan jer u posljednjih nekoliko godina obećanja dolaze s bar nekoliko mjeseci odmaka (ili nikad).
  • Yonkis: iOS 26 u 2025? [link]
  • cariblanco: Riječani, hoće li Važ biti vaš ?
  • smayoo: @Yonkis, piši u forum, ovo će ti tu iscuriti
  • Yonkis: Članak je odličan.. dijelim ga okolo ostalim Appleovcima koji nikako da ovdje puste korjenje. :)
  • hal9000: @dpasaric: ako nekome i nije korisno, barem je zabavno i poučno.
  • Yonkis: Ne znam dal da otvaram temu, treba mi prijedlog neke app za skeniranje prostorije (sa namještajem) kako bih mogao lakše namjestiti prostoriju sa postojećim stanjem, neka LiDAR app?
  • dpasaric: Članak je "up", imate što za čitati, nadam se da će nekome biti korisno! :)
  • cariblanco: ok,ty za info
  • dpasaric: Ograničen je taj modul za ankete, imao sam isti problem, ali on nakon par dana zaboravi IP, pa se mogao dati drugi glas za one koji su imali više Macova.
  • dpasaric: Hvala, idem urediti tekst za zadnjim info, pa ide objava večeras! :)
  • dpasaric: Evo, imamo 1.000!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (418)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.96 Seconds

Provided by iJoomla SEO