Siemens sx763 i port forwarding
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Siemens sx763 i port forwarding


07.02.2014 | 22:05
Prije neki dan dosli iz t-coma i stavili ip telefoniju, ukidaju isdn. Promijenio modem stari siemens se555 i umjesto njega stavili sx763. Forwardirao portove i kada nisam na kucnoj mrezi uredno pristupam servisima. Kada pokusavam doci do necega sa lokalne mreze, ali preko dyndns servisa, ne mogu. Mogu po ip adresi, ali po dns ne mogu. Sve sam zivo isprobao, ne ide. Pomoc....
07.02.2014 | 23:23
Najprije probaj drugi dns servis. Npr. no-ip.com
08.02.2014 | 09:21
Probao sa tri servisa.... Ne ide.
08.02.2014 | 10:57
Pretpostavljam da ti je NAT aktivan ćim imaš port forward aktivan. Na tom ruteru nem ništa specijalno sto bi se još moglo podesiti. Da li ti je taj SX jedini uređaj ili imaš još koji router/access point u toj konfiguraciji?

Sto dobiješ kada preko terminala pokušaš resolvat ddns adrese? Također da li ti je ddns servis konfiguriran na tim uređajima ili na samom ruteru?

Ja osobno imam isti router i nemam ddns složen na njemu većina uređajima na koje imam potrebu pristupiti.
08.02.2014 | 11:43
NAT aktivan. Nema nista specijalno. I zato me to ubija. Imam jos jedan, koji mi odvaja privatno od poslovnog, ali izvana mi to sve radi, samo kada sam na lokalnoj adresi ne mogu pristupiti nicemu jedino preko ip adrese. U svakom slucaju dok nisam zamijenio siemense sve je radilo savrseno.
08.02.2014 | 11:47
OT
Kako misliš, ukidaju ISDN? Mene nitko nije nikad ni upitao T-Coma da bi nešto ukidali.
08.02.2014 | 11:50
Pa ukidaju uslugu ISDN-a i stavljaju VoiP. To su kao trebali ukinuti jos pred kraj 2012 i da oprostis na izrazu, natezu me od 08.2012. sa time. Uglavnom ISDN usluga se kao takva ukida. Tako je meni prezentirano. Doduse, sada mi/nam to i pase pa se nismo bas previse bunili....
08.02.2014 | 12:49
zorsim kaže:
ali izvana mi to sve radi, samo kada sam na lokalnoj adresi ne mogu pristupiti nicemu jedino preko ip adrese. U svakom slucaju dok nisam zamijenio siemense sve je radilo savrseno.


A zašto bi uopće kad si lokalno povezan želio ići preko javne dyndns adrese? Naravno da ti to ne radi jer ddns servisi (barem oni koje ja znam) to blokiraju (kad vidi da dolaziš s iste IP adrese na koju želiš ići, blokiraju zahtjev).
08.02.2014 | 12:56
A zasto bi netko unutar moje mreze morao pamtiti brojeve? Znam da je mail server i izvana i iznutra nesto.nesto.org, a cam server nestodrugo.nesto.org, a nas nestotrece.nesto.org. I onda bi recimo morao imati bookmark za nesto iznutra i nesto izvana. Mislim da je lakse otvoriti laptop i upisati nesto.nesto.org gdje god se nalazio umjesto da moram po ip adresi unutar mreze. Napominjem da je do sada sve to normalno radilo. I htio bih da tako i dalje radi.
08.02.2014 | 14:16
Rekao si da imaš odvojeno privatno od poslovnog? Kako? Je li sve u istom subnetu ili? Korstiš posebne VLANove možda? Dakle da li imaš dva sismens rutera koji su totalno neovisni jedan o drugom ili?

ono što tebi u biti ne radi, a ti želiš je NAT loopback. Na ovom simensu bi to trebalo raditi bez problema. Eventualno probaj ubiti Firewall opciju na njemu i probati tako (iako meni je aktivna i radi loopback noramalno). Da li imaš koji hardwareski FW uređaj gdje bi to trebao propustit?

Moj Firmware ver je: 4.3.52.21.18 (TCom)
08.02.2014 | 14:25
Povremeno klijentima podešavamo te ddns usluge i port forwarding. Koristimo no-ip.com jer je besplatan još uvijek. S njim to nikad tako nije radilo (barem ne zadnjih cca 2 godine). Ljudi dobiju jedan link za korištenje kad nisu u kući i drugi kad jesu. Ende.
Numeričku adresu, naravno, ne moraš pamtiti. Možeš u hosts file na svakom kompu upisati ime po želji. Ako ti router to omogućava, možeš na njemu napraviti lokalni DNS.
Ako kažeš da ti je to do jučer radilo i sad više ne radi, a siguran si da se ništa nije promijenilo osim routera, onda sam router blokira odlazne zahtjeve na svoje vlastiti vanjski IP. Potraži pod firewall, security, nešto tome slično, što ima tamo podešeno.
08.02.2014 | 14:34
@rusty

Na nacin da je u 192.168.11.0 mreza privatna, a 10.0 mreza od firme, sve u istom subnetu. I sve na istoj mrezi. Ja mogu pristupiti firmi, ali obratno ne ide. Sto je i u redu. Firewall ugasen. Ne, nemam nikakav hardwerski FW.

@smayoo

Jedna usluga je od Synology-a, druga je no-ip, a treca je dyn-dns. Koristim druge dvije od 2002 i do neki dan mi je sve radilo bez greske. Upravo kako sam i opisao. I samo je jedan link bio za sve. Lokalni DNS mi se ne da dizati jer je do sada to radilo bez toga. Ponavljam, apsolutno sve sto se tice security-a je pogaseno upravo zbog toga da vidim gdje me zeza.
08.02.2014 | 14:43
ok pretpostavljam da Synology.me ddns imaš konfigurirano na samom NAS uređaju? Dakle ni njemu ne možeš pristupiti iz LANa po ddns imenu? Ostale konfiguracije ddns-a su složene na samom ruteru ili? Meni osobno nikada nisu i sve radi bez problema. Da li ti pristup iz LANa (A ili C klase) mreža podjenako ne radi ili ne možeš samo iz A odnosno C klase? Tko ti je ISP (moguće da su oni napraviti neki upgrade firmwarea daljinski pa su ubili NAT loopback opciju)?
08.02.2014 | 14:50
Da, iskonfigurirano je i ne, ne moze mu se pristupiti. Ne, na minijima koji vrte servise. Jedan za Cam, a drugi za mail. Ni iz jedne klase ne mogu. T-com. Sad citam po drugim forumima da je mozda DHCP kriv jer nije preko Siemens nego preko NAS-a. Ljudi imaju iste probleme, ali nitko ne daje rjesenje istoga. Svima je radilo dok nisu promijenili 555 u 763.
08.02.2014 | 14:55
Dakle Syno NAS ti hosta DHCP rolu? Probaj prebaciti to nazad na ruter. Također da li ti se to događa sa svih uređaja ili? mislim da li možeš taj pristup testirati iz svoje mreže sa nekim drugim uređajem/telefonom i slično? Meni ovo sada smrdi na lokalni problem tog/tih uređaja s kojih pokušavaš pristupiti.

Da li ti je DHCP prije isto bio hostan na NASu dok je to radilo uredno? Ono što mi eventualno pada napamet (pošto si sve pogasio od security dijela) je da probaš reinstalirati mrežni LAN/wifi interface na stroju sa kojeg pokušavaš pristupiti. Moguće da je tu nešto zaglupilo, pogotovo ako je to prije radilo. Dakle ne samo disable interfaca nego ga baš terminiraj, reboot i kreiraj novi.
08.02.2014 | 14:57
Da, NAS. Probao prije par minuta. Isti problem. Sa svih isti problem. DHCP je na NAS-u vec nekoliko mjeseci. Probao sa iPhone-a, iPada, 3 razlicita MBP stroja.... Ne ide... Probao sam i to. Ubio kompletno uredjaj, restartao, ponovio....
08.02.2014 | 14:58
zorsim kaže:
Prije neki dan dosli iz t-coma i stavili ip telefoniju, ukidaju isdn. Promijenio modem stari siemens se555 i umjesto njega stavili sx763. Forwardirao portove i kada nisam na kucnoj mrezi uredno pristupam servisima. Kada pokusavam doci do necega sa lokalne mreze, ali preko dyndns servisa, ne mogu. Mogu po ip adresi, ali po dns ne mogu. Sve sam zivo isprobao, ne ide. Pomoc....





- Postavkama routera pristupamo tako da u vašem browseru u adress bar upišete 192.168.1.1 te upišete odgovarajući
password a najčešće je to 'user' na tcomu ili ako ste ga sami promjenili onda taj.
- Prvo klikni na Advanced Settings
- Zatim na Internet
- Pa na Address Translation (NAT)
- Pa na Port Forwarding,
tu moraš za protokole (TCP i UDP) postaviti Public i Local port kako je na slici a za local Ip address postavit ip od mreznog adaptera i stisnuti add
- Svoju ip (ipv4) adresu mozes vidjeti pod 'Local area connection status' pa na 'details'.
-
Ako se dogodi da dhcp dodijeli drugaciju ip mozes postaviti staticku ip za tvoje racunalo na dva nacina:
1.Rucnim unosom.
2.Dodavanjem MAC adrese određenom ip-u (MAC adresa je oznacena kao Physical address i nalazi se iznad ip adrese)
08.02.2014 | 15:07
Kloba je li to neki copy paste od negdje za Windows korisnike?

@zorsim a da li ti NAS ima neke FW/QoS postavke koje bi mogle raditi problem?
08.02.2014 | 15:15
rusty kaže:
Kloba je li to neki copy paste od negdje za Windows korisnike?

@zorsim a da li ti NAS ima neke FW/QoS postavke koje bi mogle raditi problem?

Je, sa torrent.hr-a, još je dodano screen fotki za svaki korak, ali to samo da postaneš spojiv toj stranici.
Dao bih ti link, ali ne radi ako nisi član.
Doduše, mogu te pozvati ako hoćeš
08.02.2014 | 15:49
Sve pogaseno
08.02.2014 | 15:52
onda zovi tcom support i reci da ti ne radi NAT loopback kako treba i neka ti pogledaju sa svoje strane što mogu napraviti (firmware update, remote reboot) ili jednostavno da pogledaju da nije to pogašeno ili zaglavljeno na FW postavkama kojima ti nemaš pristup). Drugo mi ne pada napamet više
08.02.2014 | 15:53
A eto i ja nasao: The problem is that the router doesn't support NAT loopback
Izgleda da cu morati pokrenuti dns na synology. Jbg.
08.02.2014 | 15:56
Kako meni to radi sa istim ruterom? Oduvijek mi je radilo. DNS i DHCP role su na ruteru. Zato mi i je čudno da ti je do sada normalno radilo, a sada odjednom više ne radi.
08.02.2014 | 15:56
Je. Radilo je na 555, a na 763 ne radi.
08.02.2014 | 17:13
zato sam i rekao, nazovi tcom i pitaj što bi mogao biti problem
08.02.2014 | 17:21
Da ti budem iskren nemam zivaca vise za te idiote. Od 08.2012. godine me natezu i pukao sam skroz. Digao sam dns na synology-u, napravio sto trebam i sad mi radi sve kako treba. Dugorocno gledano mozda mi je i tako bilo najbolje napraviti. Hvala svima.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 43 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO