Nintendo Switch Emulator
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nintendo Switch Emulator


05.01.2024 | 16:38
Upoznam nekog lika u DE. Covjek zaljubljenik u Nintendo igre. On prica o svemu tome, ja malo pijan, slusam ga. I pijem. I otvori mi se sasvim novi gaming svijet za koji nisam ni znao da postoji.

Naime Nintendo Switch je HW bezobrazno slaba rucna konzola (za 2023. god) koja i danas kosta 280e. Svaka reciklirana igra je valjda 40-50-60e, ali Nintendo ima lojalnu publiku koja tu bahatost financira. Nikada nisam razumio zasto.

Da skratim, instalirao sam na MBP M1 Pro Switch emulator Ryujinx. Ubacim ROM file koji mi je dao taj Nijemac, cisto da vidim kako to vrti moj Mac. Spojio sam i gamepad od PS5.

Wow. 50-60 frames, M1 PRO niti ne osjeti teret. Originalna Switch rezolucija je mislim 720p, mozda i nize nesto. Dignem to u emulatoru na Full HD, radi odlicno. Podignem na 1440, sve radi u istom frame rate. Neke igre sam probao i u 4K, i uredno sve idu na 30+ frames.

Ovaj covjek ima Switch, ima i legalno kupljene igre. Nista on ne krade. Instalirao je emulator, cisto da bi svoje igre igrao u punom sjaju (koje konzola za koju je namjenjena, ne moze prikazati radi slabog HW) na velikom monitoru.

Zarazio sam se i ja. Neke igre su toliko dobre, da je to strasno. Plasim se i poceti igrati ih.

Mislim da se ovaj emulator sa Mac moze poslati bez problema na Apple TV, ili barem ukljuciti HDMI kabelom u veliki TV, pa uzivati u 50-60-70 incha

Ako nekoga ovo zanima ili retoro gaming opcenito, istrazite malo taj svijet...

ryujinx.org
05.01.2024 | 17:41
Hvala, nisam znao za emulator. Dijete ima Switch, i sve uglavnom stoji sto si rekao. Nintendo je Disney igraceg svijeta, imaju svoj IP koji muzu i kojeg ce oruzjem braniti. Igre su vrlo ispolirane, pogotovo one koje su ekskluziva za Switch ali uglavnom ne bas zahtjevne za igru - taman za mladji uzrast i one koji su skloniji opustanju.
05.01.2024 | 18:13
Moj sin nikad nije bio zainteresiran ni za koju drugu igraću platformu osim Nintenda. Imao je Steam na Macu, ali radi 2-3 specifična naslova i u jednom času je nabavio Sony PS2 (DVA! - u vrijeme kad je 4 bio aktualan) radi neke kultne igre koja nikad nije službeno izdana na ikojem drugom jeziku osim na japanskom pa postoji community hakerski prijevod na engleski , ali Nintento - to je to.

On ima Nintendo Wii U kojeg smo mu kupili dok je još bio u osnovnoj školi (sad je na kraju faksa) i Nintendo 3DS negdje od srednje škole. a mlađoj sestri je on prošle godine za Božić kupio Nintendo Switch. Puno igara je on sebi kupio na raznim akcijama i rasprodajama, za puno nižu cijenu od isklične, ali na jednu specifičnu igru je potrošio baš dosta (svojih novaca, koje je sam zaradio), jer je kupio i tih nekih figurica (Amibo) koje, kao, imaju dodatne moći za likove u igri.

Ja osobno ne igram, ali odobravam Nintendo u svakom smislu, za razliku od drugih konzola jer su igre uistinu okrenute u smjeru razvijanja inteligencije i vještine, ali prije svega - timskom radu i druženju (gotovo sve su puno, puno zabavnije kad se igraju u društvu, a neke se niti ne mogu igrati solo).

Cijena je tu potpuno nebitna, a nebitna je i tehnička inferiornost jer Nintendo igre imaju ono najbitnije - igrivost.
05.01.2024 | 19:11
Imam i ja Wii U, sjajna konzola koja nije uspjela. Super Mario Party serijal je sjajan za local multiplayer.
05.01.2024 | 20:29
I ja sam davno kupio taj Wii. Imao je one kontrolere sto se po zraku mase. Zanimljivo mi je bilo da dijete igra igre a fizicki je aktivno.

Kcerki koja je tada imala 4 god mozda ispao jedan kontroler i opalio pravo u TV

Ja se vratio iz pustinje supruga konzolu prodala u oglasima. Iz sigurnosnih razloga, kaze...

Nakon toga nisam imao nista od Nintenda, niti sam tu scenu pratio.

Ovaj emulator mi je osvjezenje pravo.

P.S. U DE piraterija nije nesto popularna iz vise razloga. A brzo te i uhvate, cak i da zelis. Sam pristup piratskim web stranicama i mozes platiti pozamasnu kaznu, bez da ista konkretno i skidas ili koristis. Tako da se i ne isplati.

Ljudi kupe Switch igre u oglasima, nekim alatima iskopiraju sadrzaj u image i kasnije tu igru prodaju ili zamijene. Po zakonu imas opravo napraviti backup svog softvera, ali ne znam imas li pravo zadrzati nakon sto prodas opet u oglasima

To je neka siva zona i nacin na koji ljudi pribavljaju ROM zeljenih igara.
05.01.2024 | 20:35
Supruga je, umjesto da proda konzolu, mogla samo pripaziti da dijete stavi oko ručnog zgloba onu sigurnosnu uzicu.
06.01.2024 | 19:22
Screen Mirroring na Apple TV i igras Nintendo igre na 65" TV

Postoji neki Moonlight software namjenjen bas za te svrhe ali nisam testirao, jer i ovo Apple in-house rjesenje radi dovoljno dobro.
08.01.2024 | 09:54
Baš čitam i uživam .... uglavnom od Nintenda sam prešao sve "prijenosno" .. od GB .... do switch-a i još ih uvijek sve imam, .... A TV only konzole sam imao GameCube (nažalost sam ga prodao, i to zato jer je Wii backward kompatibilan pa mi je bio nepotreban), a još uvijek imam i Wii (WiiU sam preskočio, nemam pojma zašto) ... i switch koji je ujedno i "prijenosan" ... meni osobno je nadraža konzola 3DS. (imam new3DS XXL) ....

Glede igara ... naravno da sam ugradio čip ili nabavio linker karticu, ali tek kada je konzola službeno napuštena .... pa sam na taj način nabavio i igre koje nisam igrao za vrijeme kada je konzola bila aktualna .... a originale koje sam nabaio i dalje imam i čuvam.

Sada je switch aktualan, i naravno sve na njemu je legalno, ali, kao i prije pažljivo se bira što se kupuje .... no jednog dana možda i nadoknadim "propušteno" jer tko bi imao dovoljno love za isprobati nepoznate naslove, a kad ih platiš i skužiš da su "meh" .... možeš samo plakati za lovom, ali isto tako ima tu i dragulja koje nikada ne bi našao niti odabrao prilikom kupnje radi nemaštovitog naslova ili nepoznatog developera/izdavača.
08.01.2024 | 10:45
Sin je, kad su objavili da napuštaju Wii U, nakupovao kubični metar naslova za jako sitan novac, na nekoj, kao - konačnoj rasprodaji.
08.01.2024 | 13:13
Emulatori su igrama prakticki podarili beskonacan zivot. Nakon sto su platforme zastarjele i prakticki prestale da postoje, ljudi i dalje mogu da uzivaju u tadasnjim naslovima.

Meni danas kasni jedan projekat, pomjereno za sutra, jer sam igrao hebene Strumove i spojio neki savez sa Gargamelom

Nisam mogao vjerovati koliko me uvuklo u taj svoj svijet i vratilo u djetinjstvo. Vrijeme je jednostavno proletilo.
24.04.2024 | 18:35
Wow extra, šteta što vratih na odlasku iz firme M1 Pro.
Za taj tek sad čujem, znam da je bio onaj yuzu pa zbog legalnih problema i tužbi su ga morali ugasiti, a onda se pojavio suyu
Već duže vrijeme želim probati Zelda TOTK, ali zbog toga samo da uzimam Switch hmm
Za Wii znam da je bio Dolphin, a za N64 Project64/Mupen64/SixtyForce i generalno za sve emulatore frontend platforma Retroarch.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 55 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, MacSlavko, Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (601)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO