Novi MacPro možda ipak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Novi MacPro možda ipak


06.06.2012 | 19:44
Kako stvari za sada stoje i prema www.appleinsider.com/articles/12/06/06/p..._lineup_at_wwdc.html ipak nam se Apple smilovao te nije ukinuo profi liniju.
06.06.2012 | 22:38
Jao, kako milostivo od njih, sve mi knedla stoji u grlu od ganuća. Ajmo sad jednu prigodnu euharistiju u čast premudrog Applea i njihove beskrajne milosti.
07.06.2012 | 00:44
Gange?
07.06.2012 | 01:40
smayoo kaže:
Jao, kako milostivo od njih, sve mi knedla stoji u grlu od ganuća. Ajmo sad jednu prigodnu euharistiju u čast premudrog Applea i njihove beskrajne milosti.


Po svemu sudeći, moj Mini će ostati latest još neko vrijeme...
@ Smayoo Samo da su ostali na Snow Leopardu do 2020, možda bi i pala koja euharistija
07.06.2012 | 09:19
Ne. Nego da su ostali na Mac OSu. 10.7 je samo deklarativno Mac OS. Po kvaliteti je očito - Windows.
07.06.2012 | 19:48
www.appleinsider.com/articles/12/06/07/n...nderbolt_usb_30.html

Da se vratimo na temu......
11.06.2012 | 01:13
Samo da ga ne useru, a poznavajuci Apple usrat ce nesto vec. Ili ce imati premalo PCI-E utora, sto se donekle dade kompenzirati, doduse dosta skupo, ili nece imati 10 Gb ethernet ili ce biti premalen, ili ce imati samo 2.5" slotove za diskove...
11.06.2012 | 02:14
Ja sam optimist i jedva čekam WWDC!

P.S.
A Smayoo njurga na OS koji nije nikada niti probao!
11.06.2012 | 08:15
Jamra jer je fascinantno kako su neke stvari bile dobre u 10.6, a 10.7 su ih zasrali (nije moje iskustvo, već čitam po netu).
Nejasno je zašto se prčka po nečemu što radi.
11.06.2012 | 20:06
To se slažem! Dakle, da, istina je da su barem tuce stvari koje su bile perfektne zeznuli. No, to ne znači da je OS loš, ima mnogo toga novog što je dobro i cijeli OS sve skupa je odličan - brz, stabilan i ugodan.
11.06.2012 | 22:03
Kome god sam dao da malo radi na mom MacBook Prou sa 10.7.4 i skužili sve ljepote multitouch gesti, odmah su pitali da li se takvo nešto može napraviti i na Windowsima
11.06.2012 | 22:20
Ako sam ja dobro vidio Novi MacPro IPAK NE!
Zato su nam predstavljene nove verzije (kako Smayoo kaze) COFLEKA u najnovijim bojama i smart veličinama u obliku novih featurea na nadolazećem ML-u.
11.06.2012 | 22:47
Ali na US storu pokazuje NEW kod Mac pro samo ja ne kužim što je NEW

Edit:
Osim ako ne misle na ono malo razlike u procesorima, .... nakon skoro dvije godine!
  • mileni
  • Posjetitelj
12.06.2012 | 00:08
Nisu prikazali ni iMac. Novi Air, Macbook pro + iGadgetsi + iOS. Ukratko, meni osobno nista zanimljivoga, ali je zato bilo puno "amazing things only Apple can do!"
12.06.2012 | 00:38
da svi budu sretni valjda treba napraviti event gdje izbace istovremeno novi iMac, mac mini, mac pro, MBP, MBA, iStvari, sve sa retina ekranom, novim dizajnom, ssd diskovima out of the box i sa starim cijenama. mooooozda bi tada bilo "ajde moze proci"!
  • mileni
  • Posjetitelj
12.06.2012 | 00:52
Ne moze covjek biti cak ni razocaran kad je famozni Apple u pitanju?
Novi Macbook pro izgleda ok, prepaprena cijena je minus, a izostanak etherneta je pak smijurija sama po sebi.
12.06.2012 | 01:03
ma naravno da se moze razocarati, ali ne vidim zasto se muciti razocaranjima.
novi MBP cisto onako solidno djeluje. ethernet konektor je deblji od kucista (bez monitora) koliko vidim ovako od oka, pa su ocito dali prednost izgledu. njihov rizik kojeg su redovito kroz povijest preuzimali. na toshibi imas i dalje vga portove koji su mnogima korisni. bo...
srecom izbacili su adapter, pa kome bas treba imat ce prilike koristiti i ethernet.

sto se tice novog MBP-a, dojmovi su mi na prvu pozitivni. mozda se i ja lako dam impresionirati priznajem, ali rezolucija od 2880*1800 na 15" prijenosniku mi je nekako

nadam se da ce developeri prlilagoditi aplikacije kroz godinu, dvije pa da prelazak kompletne linije na retinu bude sto bezbolniji vizualno.
12.06.2012 | 01:14
Katastrofa! Pa ni Thunderbolt nema! OMG, ovo stvarno nisam ocekivao
12.06.2012 | 01:31
da, vidim da mac pro nije bas neki update dobio. usb 2.0 i dalje, nema thunderbolta, BT je isto stari... prakticki sve staro osim nesto jacih procesora.
12.06.2012 | 02:39
kinsif kaže:
mozda se i ja lako dam impresionirati priznajem


Understatement of the year.

Ideš redovito kod Davora na mise?
12.06.2012 | 02:48
joj godine su vam oduzele entuzijazam izgleda
12.06.2012 | 09:21
Je. Godine to inače rade. Zapravo ne godine, nego iskustvo.
12.06.2012 | 15:31


nego fakat sto mislite o novom MBP? ocito je da se ne radi o consumer uredjaju (prvi ga ne bi kupio), a vidim da pro ekipa (pod pro mislim na ljude koji zaradjuju svakodnevno od rada na takvom racunalu, da demistificiramo i to) nije bas nesto zadovoljna..
sta mu fali, cega ima viska, kakav mu je "value for money" iz vase perspektive, kome je uopce namijenjen posto je cijena od pocetnih 2k € previsoka za consumer trziste, a vidim da ni ljudi kojima je teoretski taj stroj namijenjen nisu odusevljeni (smayoo i superunkown u ovom slucaju)?
  • mileni
  • Posjetitelj
12.06.2012 | 16:50
Razmisljao sam da mozda uzmem mobilno, a ne desktop rjesenje. I prije samog predstavljanja novog MBP-a odustao sam od tog nauma, desktop je ipak za mene. Apple mi je dosta olaksao i najmanju dvojbu koju sam imao. Novi MBP nema ethernet prikljucka, osim ako necu kupovati dodatke za ionako preskup uredjaj. Ukratko, izbjegavam isti. A cijena u istyleu je smijesna, no ipak, ocekivana.
12.06.2012 | 19:12
Kako to misliš - očito se ne radi o consumer uređaju? Očito se radi o consumer uređaju. Nije svaki consumer uređaj jeftin, nego to ovisi o tome kojem je consumer segmentu namijenjen. Nećeš valjda reći da je, ne znam... Mercedes SLK profesionalno vozilo?
  • mileni
  • Posjetitelj
12.06.2012 | 19:25
Nisam mislio na cijenu MBP-a opcenito, vec na nase hrv cijene. Znam da tu ulazi pdv, marza, trosarina dostave, bla bla bla. No briga me. Novi MBP vjerujem da ce biti fantastican uredjaj, no i dalje stoji konstatacija da je jednostavno preskup.

Isto tako stojim pri svom misljenju da je ovo sve samo ne Pro uredjaj. Consumer je sigurno. Mercedes SL(K) nigdje ne spominje da je pro, sto bas i ne mogu reci za novi mbPRO
12.06.2012 | 19:35
ako je nekome profesija impresionirati sponzoruse, onda je i slk profesionalno vozilo
da znam ne bi pitao, ovako pitam mozda ce na kraju stvarno samo sminkeri kupovati ovaj komp,

nedostatak etherneta ovako na prvu mi ne izgleda kao neki deal breaker obzirom na to da ima rjesenja, ali eto nekome je ocito to veliki minus. samo me zanima vidjenje drugih koji su mu nedostatci (osim ove bolesne cijene u hr).
12.06.2012 | 20:18
Pa i ne znam bas...meni zgleda super taj retina display
Usb 3...jeeeeej...popustili su, ipak.
Cijena je takva kakva je (apsolutno preskup, uostalom kao i svi macovi), a apple-ove uglavnom kupuju sminkeri.
Daklem, i u ovoj krizi ce se naci dovoljno ekipe koja ce ga uzeti na 7000 rata i otvarat ga u lokalnoj birtiji cuclajuci mali espresso jer za veliki vise nemaju

U svakom slucaju, ne vidim neki "revolucionarni" pomak osim retine...a to ne vrijedi tih para.
12.06.2012 | 21:33
Ja sam valjda slijep i/ili glup, ali ne vidim što je tako super u tom retina displayu. Ne vidim za koju je profesionalnu primjenu to uopće bitno, a kamoli presudno. Moje je mišljenje da je to čisto i nepatvoreno, i još uvijek jako skupo, izdr...

@mileni: Da, istina je. Mercedes se zove SLK i nigdje ne spominju PRO. Eventualno AMG Možda bi trebao i Apple probati tako nešto... MacBook AMG. Ili MacBook WLX. Ili tako nešto. Na tragu HP stila označavanja. Ionako se srozavaju prema tom nivou.
12.06.2012 | 22:14
smayoo kaže:
Ja sam valjda slijep i/ili glup, ali ne vidim što je tako super u tom retina displayu. Ne vidim za koju je profesionalnu primjenu to uopće bitno, a kamoli presudno. Moje je mišljenje da je to čisto i nepatvoreno, i još uvijek jako skupo, izdr...


Ma nisi smayoo ni jedno ni drugo, samo si malo tvrdoglav, da nisi možda ovan po horoskopu? Ja jesam.

Što se tiče profesionalne primjene, pa jasno su rekli kojim profesionalcima je namjenjen, ko prvo fotografima koji sad konačno po prvi puta imaju prilike raditi na svojim fotografijama, a da pri tom ne moraju vidjeti ono čega inače nema u prirodi, a to je onaj sićušni, ali ipak primjetan prostor između piksela, a isto ide i filmašima, preview u punoj rezoluciji i još ima mjesta za kontrole i sve ostale điđe miđe.

Naravno da sve to nije nužno, pa do sad se radilo na klasičnim ekranima i sve je funkcioniralo ok, ali da je ovo sa retinom bolje, bolje je i vjeruj mi taman kad pomislim da je možda retina bezveze i onda se sa Novog iPada vratim na dvojku, prvo se namrštim i onda shvatim da me retina razmazila i da bi najradije da sve ima retina prikaz

EDIT
Retina rulez Hoću iMac 27" sa retina zaslonom!!!!!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 2 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO