Leap Motion
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Leap Motion


29.05.2012 | 09:24
Onda kako vam se čini ova stvarčica? Da li biste je naručili?

Leap Motion
29.05.2012 | 10:14
Za tu cijenu ja bi obavezno. Odličan kompromis za touch za koji mislim da ima mjesta na desktopu, a ne prljaš ekran. Počekat ćemo da se early adopteri prvi zeznu.
29.05.2012 | 10:19
Ajoj... bole ruke...
29.05.2012 | 10:39
Mahanje rukama po zraku ispred zaslona ne djeluje mi ništa manje zamorno od tapkanja po velikom touch zaslonu postavljenom u više manje okomiti položaj. Jedina prednost je čista površina zaslona, no nedostatak je izostanak bilo kakvog osjeta dodira. Ta navedena preciznost od 1/100 milimetra čisti je markentiški trik, jer što će biti ako ti se ruke malo tresu?

Ovo definitivno nije rješenje za crtanje, tj. slikanje na računalu jer naši pokreti su navikli da imaju i povratnu inofrmaciju dodira, jačine pritiska, otpora podloge itd.

Nije ni za tehničko crtanje u npr. Autocadu, jer takve aplikacije traže preciznost, a tko može biti toliko precizan u mahanju prstom po zraku i to npr. cijelo prijepodne? Da ne spominjem kako je tu uvijek potrebna tipkovnica za upis mjera, udaljenosti itd.

Meni zapravo, sve to liči na lijepu igračku kojoj su neki SciFi filmovi pripremili teren da privuku zaljubljenike u novotarije tog tipa.

Dakle, premda ta stvarčica djeluje zanimljivo i pomalo magijski, ne, ne bih to naručio jer mi se definitivno ne da cijeli dan mahati rukama po zraku ispred monitora.
29.05.2012 | 10:42
Nije to novotarija, već verzija XBOXovoe Kinect tehnologije koja isprobano radi odlično i ima smisla.
29.05.2012 | 11:04
Ma vjerujem da radi dobro za neke stvari, ali slažem se sa Sankom u svemu. Za određene primjene nije. Nisam se možda dovoljno jasno izrazio - meni se ni touch screen na desktopu baš ne sviđa osobito - možda promijenim mišljenje kad probam to uživo, ali...
29.05.2012 | 11:05
Riba kaže:
Nije to novotarija, već verzija XBOXovoe Kinect tehnologije koja isprobano radi odlično i ima smisla.

Riba, pod novotarija mislio sam na novi uređaj, a ne novu tehnologiju Sorry, nisam bio dovoljno precizan.

Zamisli dakle Leap umjesto miša ili touchpada ispred svog računala pa mi napiši kojeg to smisla ima i za što se to stvarno može koristiti na više od sat vremena?
29.05.2012 | 11:34
Ne vjerujem da bi se na taj način moglo ozbiljno radit, ali mislim da bi dobro došlo zbog cirkulacije i ukočenih zglobova.... radiš i razgibavaš se istovremeno
29.05.2012 | 11:37
Po meni je to fora za igranje nekih igrica i to je to. Za ozbiljan rad
Prvo par mjeseci u teretanu za vjezbanje ramenih misica, pa onda eventualno
Ja vecinom crtam na kompjuteru, pa mi nije bas jasno kako bi poklikao sve ikonice i sl., ali opet mozda se varam.
29.05.2012 | 11:49
Sank kaže:
Riba, pod novotarija mislio sam na novi uređaj, a ne novu tehnologiju Sorry, nisam bio dovoljno precizan.

Zamisli dakle Leap umjesto miša ili touchpada ispred svog računala pa mi napiši kojeg to smisla ima i za što se to stvarno može koristiti na više od sat vremena?


Nisam ni mislio da je za sve, ali recimo za browsanje i kontrolu media centra je odlično. Jedino ne znam kako se klika.
29.05.2012 | 12:18
@Riba

Mislio sam da si pogledao web stranice od Leap motiona? Reklamira se kao mouse UBOJICA i na osnovu toga pišem komentare. Kao još jedan dodatak za interakciju sa računalom može proći, ali SIGURNO nije mouse, a još manje touchpad ubojica

@dario15

Nisam siguran ni da je za igranje baš najbolje rješenje osim naravno ako se ne igraš jedno 15 minuta u to je to. Pored toga zanima me kako je rješeno kretanje igrača? Sigurno i dalje s tipkovnicom, a onda držati drugu ruku cijelo vrijeme u zraku...

  • mileni
  • Posjetitelj
29.05.2012 | 12:24
xbox Kinect? PS Move? Wii Motion?
Isprobao sve, simpaticno djeluje na par minuta. Nakon toga dosadno, neprecizno i naporno. Ok dodje za neke igre tipa tenisa, ali rad sa ovime? Ne hvala. Cak ni za gaming u ovom slucaju nisam zainteresiran.

Ako je dobro rijeseno mozda bi bilo ok koristiti ovo za kucni media centar. No iskreno sumnjam u dobro rjesenje. Imam PS Move dobiven uz konzolu i ne sjecam se kad sam isti upalio. Jednostavno naporno
29.05.2012 | 14:28
johnnylee.net/projects/wii/
To je kao ovo, samo je sofisticiranije.

Još kad bi maknuli monitor i hologramski projicirali u zrak...

E, to bi bilo nešto.
29.05.2012 | 14:30
Sank, mileni , sve ste rekli. Prije koju godinu su me unuci nagovorili (predškolac i školarac) da se sa njima igram sa Wiiem. Nakon par minuta mahanja bilo mi je dosta. Modni krik koji će u ovoj namjeni izgubiti smisao.
27.01.2013 | 13:14
Evo, da malo oživim temu.
Upravo sam se registrirao / naručio Leap motion preko stranice od proizvođača sa Pre-order stranice. 69.99 + 14.99 poštarina - definitivno nije preskupo za isprobati. Prema onome što sam pročitao, hardwerski je stvar OK, i o softwareu zavisi u kojem smjeru će ići primjena.

Ja osobno bih bio presretan da mi posluži kao HTPC kontroler. Igre ionako ne igram, a s obzirom da mi je HTPC spojen sa plazmom, bilo bi super da posluži (plazma) kao veeeliki touch screen.
Nadam se da će ubuduće biti sve više i više programera koji će ugraditi ovakve mogučnosti u svoje aplikacije, a ne da demo bude prezentiran na igrici fruit ninja!
27.01.2013 | 13:18
To je za dirigente. Ti si dirigent?
27.01.2013 | 13:41
zabac kaže:
To je za dirigente. Ti si dirigent?






Zapravo sam zaljubljenik u novotarije
27.01.2013 | 13:52
@zabac
NIje, vec za tenisere
27.01.2013 | 20:56
saint kaže:
@zabac
NIje, vec za tenisere


Kad već spominješ tenis....da čestitam Đoletu na naslovu u Australiji

OT inače ta stvar više ostavlja neke na prvu,kad to vide a u biti nije funkcionalna....zabole te ruke nakon 10 minuta
27.01.2013 | 21:15
Možda u paketu idu i neki kondicioni treninzi, da ojačaš muskulaturu pa poslije možeš izdržati i sat-dva.
27.01.2013 | 21:16
dok ovo ne stigne,malo se igram sa Flutterom...svakim danom podrzava sve vise aplikacija...odgovorio mi lik,da ce uskoro podrzati i XBMC......
lepo radi uz iSight....
flutterapp.com/
27.01.2013 | 21:53
amsterdamxxx kaže:
dok ovo ne stigne,malo se igram sa Flutterom...svakim danom podrzava sve vise aplikacija...odgovorio mi lik,da ce uskoro podrzati i XBMC......
lepo radi uz iSight....
flutterapp.com/


Ovo tvoje je dosta simpatično i korisno.Za sad sam skužio kako radi play i pauza....a koja je gesta za sljedeću pjesmu ili mora do kraja odsvirati na play-listi?
27.01.2013 | 22:08
Čekaj... kako to nisi skužio? Pa to su one osnovne geste, koje ti pokaže na samom početku. Palac lijevo i palac desno.
27.01.2013 | 22:36
evo sad pogledao malo i filmića na yt i tak radi ali baš ne najbolje kao s play ili pauza,ili ja imam grbave prste
18.03.2013 | 19:50
Evo, svečano povlačim sve dobro što sam u proteklo vrijeme govorio o Leap motion uređaju. Daleko je ta tehnologija od takve faze da bi mogli reći da je koristan!

Pa pogledajte vi ovaj idiotski video. Zamisli, može pomicati slike lijevo ili desno WOOOW, tehnologija 21. stoljeća!

Hardware kao takav je tehnološki vrlo napredan, ali pa kvragu, treba i napisati nešto korisno, a ne to da se svaka jebena reklama za leap motion svodi na rezanje voća, ili pomicanje slike ili web stranice...

Hijooj, kak me je ovaj primjer raspalio !!!! Naravno, ne moram ni reći da sam ODMAH ISTE SEKUNDE otkazao pred narudžbu !!!


argument za moje gore napisane riječi;

18.03.2013 | 19:51
A zamislite si ruku od tog tipa nakon pola sata hebenog mahanja pred ekranom... Ko drvo !!!!!
  • User
  • Posjetitelj
19.03.2013 | 11:06
Ovo nikad ni ne bi koristio kao zamjenu za miša/touchpad + tipkovnicu, ali kao dodatak njima definitivno. Mislim i da je bolje rješenje od touch ekrana na desktopu/laptopu, što je Riba već spomenuo.
20.03.2013 | 00:03
Ovo je recimo zgodan proizvod za mac mini koji je spojen na TV ili home theater. Mislim da bi bilo fora ako ništa drugo bar za malo pokazivanje pred ljudima. A i za neke jednostavnije stvari, bilo bi fenomenalno. Još kada bi recimo glasove komunikacije bile na višem nivou, mislim da bi recimo pretraživanje neta i slično bilo fenomalno.
20.03.2013 | 19:27
NITROS kaže:
Ovo je recimo zgodan proizvod za mac mini koji je spojen na TV ili home theater. Mislim da bi bilo fora ako ništa drugo bar za malo pokazivanje pred ljudima. A i za neke jednostavnije stvari, bilo bi fenomenalno. Još kada bi recimo glasove komunikacije bile na višem nivou, mislim da bi recimo pretraživanje neta i slično bilo fenomalno.


A kako kad mu je domet manje od jednog metra! Dakle, svaki puta bi se morao dići s fotelje, otići do TVa i tamo izmahati što već...

I ja sam ga bio naručio, ali jednostavno za sada još nema funkcije. Uređaj je ok, ali fali podrška. Kinnect je isto tako OK, ali još to treba ispeglati (bar jednu godinu)
20.03.2013 | 19:55
Ehh, onda ništa ))
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 28 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO