Kako od Pioneerova DVR 109 napraviti A09 i zašto
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako od Pioneerova DVR 109 napraviti A09 i zašto


16.03.2005 | 02:12
Na linku
[url=http://www.hardmac.com/niouzcontenu.php?date=2005-03-15#37 57
]http://www.hardmac.com/niouzcontenu.php?date=2005-03-15#3757
[/u rl]
naš omiljeni francuski hackerski site (na indijanskom engleskom) uz probrane vijesti opisuje kako se Pioneerovu OEM DVD pržilicu DVR-109 može izmjenom firmvera preobratiti u pržilicu A09, vanjsku Pioneerovu optičku napravu čiji je rad mnogo ugodniji, DVD-ovi se ripaju brže, a pri reprodukciji videa s DVD-a smanjuje mu se brzina kako ne bi za vrijeme filma pravio buku.

Tko ima PC i DVR-109 da ga preko njega sfleša doista može uživati!
  • mosca
  • Posjetitelj
20.03.2005 | 01:05
Gosp. Mak, nije da Vas proganjam ali htijući na forumu potražiti odgovor u vezi Pioneerove DVD pržilice "nabasao" sam opet na Vas. Svjejedno, neka odgovori tko ima vremena, a ja svoje pitanje postavljam tu jer se donekle nadovezuje na gore napisao (barem glede komada hardwarea).

Problem je slijedeći: nikako mi ne ide za rukom spržiti CD na Pioneerovoj pržilici (DVR-108) tako da mi pokaže na CD-u prethodne fileove (onako kako to Nero radi na PC-iju). Nije mi jasno da li on preprži sve ono prethodno ili program koji to radi na Mac-u (Toast 6.0.1.) to inače ne pokazuje? Radi li se o tome da negdje moram promijeniti postavke (u Neru je to opcija "multisession disc" ili tako nekako - dakle omogućuje naknadno dodavanje fileova) u "Tosteru", ako da - koje?
Sve ovo se događa na PowerPC G3 na kojem je OSX.

Unaprijed zahvaljujem onome tko se potrudi oko odgovora.
  • mosca
  • Posjetitelj
20.03.2005 | 01:08
I usput da pitam, ako netko ima, modem za G3. Ako ga prodaje, pošto? ako ga daje, još bolje.

Hvala.
20.03.2005 | 11:52
Mac malo drugacije prikazuje multisession CD-ove od Windowsa. Na Macu se svaki session na CD-u prikazuje kao zasebni CD, tako da ako stavis unutra CD sa tri sessiona, na desktopu ce ti se pojaviti tri CD-a. Sto se tice snimanja, vise sessiona sa Toastom se snimi tako da kod snimanja u opcijama iskljucis checkbox "close disc". Nakon takvog snimanja biti ce moguce snimati dodatne sessione na taj CD.
Sto se modema tice, raditi ce bilo koji serijski modem za PC uz prikladni serijski kabel (sa mini-DIN na D25), a ne bi smjelo biti problem anis a USB modemima ako se stavi unutra USB kartica.
20.03.2005 | 16:04
S time da USB modemi zahtjevaju svoje drivere.
21.03.2005 | 15:09
Glavno da se drzimo teme, a?...=)))))
No, za one mozda koje zanima osnovna tema, ja sam upravo
to ucinio sa svojom 109tkom i sada je 09 i stvarno se mora
priznati da ripa puno brze, a pri reprodukciji je tisi puno.
Ako imate PC, lijepo prebacite 109tku tam, napravite postupak
i vratite u mac, radi bez greske...provjereno.
Eto, to je kaj se teme tice, a za modeme i ostale probleme pri
snimanju na 108icu, ne znam odgovor...Oprostite mi, molim Vas..
  • mosca
  • Posjetitelj
21.03.2005 | 19:54
O. K., Inko, ispricavam se. Da se vratimo na temu: zanima me sto znaci "izmjena firmvera" i da li taj postupak pali i na Pioneerovoj 108-ici? Zahvaljujem na odgovoru slucajnom prolazniku.
22.03.2005 | 14:01
Firmware je softwer koji upravlja hardwerom doticnog uredjaja, bilo to przilica, graficka ili nekaj trece... slicno kao sto je bios za plocu.
Ovo kaj sam ja radio je iskljucivo za 109tku, no za 108icu imas firmware koji pretvara 108icu u PIODATA108 verziju, koja je isto fenomenalna, tako
da ako imas 108icu, toplo ti preporucam tu nadogradnju... isto dobijas
rip free, regione free i otvorene sve brzine snimanja... Eto... odi pa pogledaj, imas sve o tome na ovom linku...

forum.rpc1.org/portal.php
22.03.2005 | 22:21
Ja obavio svoj FLASH Pionner-a 108. Totalno bezbolno.
23.03.2005 | 18:18
Jel bi se ovo (108 u PIODATA108) moglo obaviti i na macu? Ili preko VPC-a? Samo da ne moram opet raskopavati komp (imac g4) ...
24.03.2005 | 14:42
Na zalost, mislim da moras na PC napravit update, tako sam bar ja, jer nisam vidio da ima nes za Mac-a... No, vjeruj mi, isplati se definitivno, s tim updateom je ta 108ica bolja od 109tke, ak zanemaris brzinu snimanja na DL medije, koje tako i tako rijetko tko upotrebljava zbog cijene, a zbog svega ostaloga, tko ima 108icu neka napravi update na piodata i neka zaboravi na 109tku...nema smisla mjenjati... eto, to je moje misljenje.
30.03.2005 | 22:15
Službeno A09 nema u Pioneer-ovom asortimanu, dakle radi se isključivo o firmware-u kojih ima masu širom weba.
Što se tiče komparacije 108 vs 109, 108 se pokazao kao mnogo izdržljiviji drive po pitanju snimanja. DVR-109 postoji u dvije verzije DVR-109 beige i DVR-109BK dakle crni onakav kakv nam je potreban za Mac.
Uskoro stiže novi drive DVR-110 koji bi mogao biti posljednji u nizu hardwerskih snimača od Pioneer-a.
Prava šteta što Apple ne integrira DVR-K slim slot in 8x drive-ove u imac, PB i ibook, jer su uistinu vrhunski, a uskoro više neće biti dobavljivi.
30.03.2005 | 22:41
DVR-K? Jel se to moze nabaviti u HR, i jel se moze ugraditi u Powerbook umjesto sporog Matshita drajva?
05.04.2005 | 17:55
Nažalost, Pioneer ne isporučuje slot-in drive-ove, mi smo kao njihov distributer uspjeli izvuć jedan mali broj tih driveova i ugrađujemo ih u naše privatne Macove. Ako uspijemo doći do još jednog broja slot-in drive-ova javit ćemo na Jabučnjaku.
Pozdravček!!!
27.04.2005 | 12:56
Da li se to može na external fw 109-tki napraviti?

Ima li tko, tko bi mi to napravil (da ima pc! dolazim s 109 u kućištu)?

...Ili

još jedna opaska, Firmware/PIONEER/DVR-109/DVRupdate v0.9.zip se ne da (!!! da li se nekad moglo ne znam) downloadati, dakle tko to nema nemre ni napraviti ovu transformaciju?!
Da li bi mi netko to poslal ili spržil, pa da mogu sam pokušati naći neki pc i fleshati, (čulo bu se, vjerojatno grmljavina munje, možda bi i pokoja sekira mogla pasti s neba... strašno se kužim u to )

Ujedno jedno pitanje uz ostnovnu temu, ali ipak srodno, 109 na externom kućuštu mi prži i čita sve bez problema, ali ono s brzinama još uvijek laže (u Toastu 6 hoće mi samo 4X pržit cd-ove!!! prestrašno!!!), instaliral sam onaj patchburn 3, ali je ostal lažljivec, ili možda treba nešto podesiti što ja nisam?! Volio bih ako mi netko i o tome može posavjetovat! Najme bi li se to ovim gore flashanjem sredilo ili kako?
27.04.2005 | 14:30
Performita je napisao:
Nažalost, Pioneer ne isporučuje slot-in drive-ove, mi smo kao njihov distributer uspjeli izvuć jedan mali broj tih driveova i ugrađujemo ih u naše privatne Macove. Ako uspijemo doći do još jednog broja slot-in drive-ova javit ćemo na Jabučnjaku.
Pozdravček!!!


e, ako uspijete, svaka vam cast panasonic (matshita) u powerbooku mi je spoooooooooor
27.04.2005 | 17:21
Ja imam sve kaj trebas i svoju sam prepravio... super radi...
ak hoces posaljem ti na mail, a ak nisi ziher da znas kaj radis, dodji, pa
cemo tu to srediti...jako brzo je to gotovo... 10ak minuta...
27.04.2005 | 21:42
provjeri na netu DVR-K04 Pioneer i zaboravit ćeš panasonic drive
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 23 sati
  • jura22: Navlakusa za novi macOS.
  • imenso: Nije free, ima pretplatu, neke aplikacije i posebnu za iPad
  • Yonkis: Apple Creator Studio - free - [link]
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO