Mac mini kao kućni multimedijalni centar
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac mini kao kućni multimedijalni centar


29.02.2012 | 09:18
Instalirao sam novi Mac mini na projektor u dnevnoj sobi.

Dojmovi fantastični.

Još će dugo "pametne" televizije nove generacije morati kruha jesti da bi ovo dostigle

1. Surfanje sa trackpadom po youtubu, surfanje po portalima...

2. oyo.hr servis koji i nije tako loš kako se priča

3. skidanje filmova i titlova te odmah gledanje istih

4. eye tv i usb kartica te potpuna funkcionalnost televizije sa odličnim programom za snimanje

5. radio u sklopu eye tv

6. mac mini povezan na zepelin mini koji daje bolji zvuk u filmovima i audio zapisima nego kucno kine vrijednosti 3000 kn

7. komunikacija sa wirelles trackpadom i tipkovnicom

8. max tv kao nepotreban luksuz

Definitivno preporuka za ovakav setup u dnevnoj sobi te korištenje svih blagodati Apple tehnologije.

Vaša iskustva?
29.02.2012 | 09:27
Lijepo si to složio..

Da li koristiš samo Eye Tv software ili imaš baš njihov i usb stick za gledanje( i ako imaš koji si uzeo) ?
29.02.2012 | 10:26
USB EYE TV DTT.
Pošto imam i satelitsku spojenu kupiti ću eye sat free tv tuner kako bi mogao gledati i satelitske programe.
29.02.2012 | 10:33
A da li koristiš onu njegovu malu antenicu ili si spojio sa vanjskom(kućnom) antenom, i kakav ti je signal, da li je na 100% ili?
29.02.2012 | 11:33
Na vanjsku antenu.
Signal je u tom slučaju 100%.

Imao sam prije na laptopu taj usb i njegovu malu antenicu ali tu je znalo biti problema ovisno o položaju i smještaju iste. Npr, 2-3 programa rade super a 2-3 ne rade. Ona je premjestiš pa rade ova druga 2-3 a prva ne i sl. Nije baš neko najsretnije rješenje za ozbiljniju uporabu.
29.02.2012 | 11:41
I ja sam imao problema što se tiče te male antenice, isto tako kada sm spojio na vanjsku signal je full pun. Iskreno ja sam mislio da je greška do sticka, ali ispostavilo se da je greška u antenici.
29.02.2012 | 11:55
Ta priča o DVB-T i maloj anteni koja "je dovoljna" je jedan od boljih scamova u novijoj povijesti. Kako ono, "siđimo s krovova".

tsergo, što misliš, ima li u tvojem projektu dovoljno zanimljivih informacija o hardveru i softveru te volje za pisanjem da složiš jedan članak za naslovnicu? Mene ovo isto zanima jer imam jednog minija kojeg bi upogonio.
29.02.2012 | 11:59
Hvala na prijedlogu.
Ako nadjem vremena i entuzijazma za vikend napišem.
Mislim da bi tako ako ništa drugo platio dug za sve što sam od Vas na Jabučnjaku naučio.
29.02.2012 | 12:09
Korisne tekstove cijenimo više od svega. Možeš slobodno složiti sve u texteditu kao RTFD zajedno sa slikama/screenshotima u tekstu i poslati mi na mail. Ako ima pitanja stojim na usluzi!
29.02.2012 | 13:13
Nešto slično je objašnjeno u ovom članku Mac i iOS kao media centar
29.02.2012 | 13:28
Sve je to vec trebalo da bude Podrazumevano.....znaci Intel MiniMac...i onda XBMC+Plex+Boxee+EyeTV....i sve na jednom mestu...pravi Full SmartTV se dobije....a da ne pricam da moze i Skype,i slicne Djakonije....koje tek sad nude ovi novi Televizori....a tek igrice..pa Streaming....pa Chat...pa IZIVLJAVANJE.....a on kao mala bela(bijela) kurva cuti pored Tv-a......svaka preporuka....i obavezno Snow Leo..jer garant sve radi stabilnije,bar za Multimediu...
Uzivaj prijatelju
29.02.2012 | 14:01
O slicnom setupu ved duze vrijeme i ja razmisljam samo nikako da financije poslozim kako treba. Uglavnom ja sam razmisljao o malo starijem miniju koji bi po meni obavezno trebao imat dvd rom, al moja ideja je bila da ga direktno spojim na ruter na kojem je spojen i nas uredjaj i onda sve fino finalizirat sa apple tv. Mislim da bi to trebalo sasvim pristojno radit.
29.02.2012 | 15:10
Riba kaže:
Ta priča o DVB-T i maloj anteni koja "je dovoljna" je jedan od boljih scamova u novijoj povijesti. Kako ono, "siđimo s krovova".

tsergo, što misliš, ima li u tvojem projektu dovoljno zanimljivih informacija o hardveru i softveru te volje za pisanjem da složiš jedan članak za naslovnicu? Mene ovo isto zanima jer imam jednog minija kojeg bi upogonio.


Ma što je najgore, nažalost to i nije scam! Uvjerio se sam, u Berlinu ili Kölnu bez problema uloviš signal, između hrpe zgrada i zidova u stanu na laptopu s tom mini antenicom (od optičke vidljivosti na o, kao ni sva ostala sranja koje kod nas trkeljaju).

I još ko ekstra šamarčina na kraju stream je bio DVB-T (ne DVB-T2), a slika vrhunska, čista kao sa DVD-a (bitrate od 6,5 do 9,5 Mbps.

Pa sad je pravo pitanje zašto nama OiV prodaju muda pod bubrege.
29.02.2012 | 15:48
Renzo, dobro zboriš.
  • mileni
  • Posjetitelj
29.02.2012 | 18:07
Koristim playstation 3 + imac kao kucno multimedijalno kino. Spojen ps3 na tv, imac je na drugom katu. Preko ps3 uredno ucitavam sav sadrzaj sa imaca, od slika, muzike, videa pa sve do itunes playliste. Sve radi bezicno i besprijekorno dobro, nemam problema cak ni sa Blueray sadrzajem kad isti ucitavam sa imaca.
Ukoliko netko zeli, objasnim relativno jednostavan postupak. Ovo je odlican nacin za sve vlasnike ps3-a ili pak xboxa da ucitavaju filmove na tv bez potrebe przenja istih, ili pak spajanja mac racunala na tv. Bolje od ovoga mi ne treba iskreno, jer imam sve sto je potrebno. Cak i surfanje webom na tv-u preko ps3
29.02.2012 | 19:01
...pa to sto radis,radimo i mi sa AppleTv....u principu to moze da se radi sa svim Media Playerima i SmartTV.... koji imaju DNLA sertifikat....i nije nikakva nauka...dovoljno je na Mac,ubaciti neki od UpNp Media Servera,mada nekad ne mora ni to,ako Player ima Sambu:)..u Svakom slucaju,jako korisno,i nema vise kablova po gajbi.....
  • mileni
  • Posjetitelj
29.02.2012 | 20:05
Znam i za apple tv, kao i za media playere. Imao sam dva media playera, prvog sam platio 1800kn, katastrofalan je bio ako se koristi wireless. Vracen i zamjenut za drugi, koji je vec ok radio. Onda je izasao jedan fantastican software koji od ps3 napravi pravi mali media centar. Od svih media playera koje sam vidio i imao prilike probati, ps3 je uvjerljivo najbolji. Nema pucanja konekcije, nemam problema cak ni sa bezicnom mrezom ako mi je komp kat iznad tv-a i ps3. Sve radi odlicno, cak i hd sadrzaj. Najjeftinije i najbolje rjesenje za one koji posjeduju ps3 ili x360 (navodno na njemu radi jednako dobro, no nisam imao prilike probati).
29.02.2012 | 20:42
ako nije tajna,kako se zove taj mali program,imam drugare koji imaju Ps3....i da li si probao tvoj PS3 u kombinaciji sa programom Serviio....mozes da gledas dosta Sat HD kanala....
  • mileni
  • Posjetitelj
29.02.2012 | 21:28
Nisam, zanimljiva informacija, bas cu isprobati serviio, hvala na infou

www.ps3mediaserver.org/
Program radi odlicno. Kao sto se jasno vidi sa pocetne stranice, radi na macu, winu i linuxu. Dakle barem sa tom stranom nema nikakvih problema. Instalirati program, upaliti isti i ako je ps3 u istoj mrezi kao pc/mac koji koristis, automatski ce ga prepoznati i automatski ce sve raditi, bez dodatnih podesenja. Cak cita iso, rar i sl datoteke, pa ako si film skinuo a isti se nalazi u 1000 rar/zp datoteka, nema problema, ne moras ih otpakirati, ps3media server prepoznaje njih kao folder, i tu radi bez problema.

No normalno, podesenja su pozeljna. Ja sam recimo odredio da mi ucitava samo music, pictures i movies foldere. Dalje od toga nema smisla, a program radi brze i bolje sto manje ucitavanja ima. Isto tako, ps3 media server ovisi o jacini kompa, tocnije samog procesora. Ako je nesto staro, jednojezgreni proc i tako, ima dodatnih podesenja. Ja sam ga prije koristio na pentium dual core bez problema, samo neka manja podesenja i sve ce raditi odlicno.

Ukoliko bude pitanja, slobodno pitaj
29.02.2012 | 21:43
aaa,ma znam ja za taj Ps3 Media server.....ja sam mislio da ima neki program bash za PS3....mene samo nervira sto trazi Javu...,pa ja umesto njega koristim Serviio,+ je bogatiji sto nudi i Rss Video fidove i Live Streaming...
29.02.2012 | 22:07
Nemam PS3, ali mi se ćini kako je to jedan od dosta jeftinih načina za napraviti media centar u kući (bonus je BD player, a i igrati se može na njemu).
29.02.2012 | 22:54
Kažeš "novi" Mac mini, koji točno model si uzeo? Onaj s običnom grafikom ili onaj s Radeonom?
  • mileni
  • Posjetitelj
29.02.2012 | 23:06
amsterdamxxx kaže:
aaa,ma znam ja za taj Ps3 Media server.....ja sam mislio da ima neki program bash za PS3....mene samo nervira sto trazi Javu...,pa ja umesto njega koristim Serviio,+ je bogatiji sto nudi i Rss Video fidove i Live Streaming...


Skida se servio, isprobat cu i njega naravno. No koliko vidim, i on je na javi...
01.03.2012 | 00:51
da,jeste na javi je...ali meni on vise odgovara.....bas zbog onih dodataka....
01.03.2012 | 01:05
Koristim ja XBOX na isti nacin, sve je super osim sto ne podrzava titlove ali me to toliko ne muci.
01.03.2012 | 01:32
Ribo..probaj za titlove da instaliras Majestic media server.na Mac...On salje titlove.....
imas na sajtu..i free verziju,koja super radi....
www.majesticsoftware.com.au/mms.lml
  • mileni
  • Posjetitelj
01.03.2012 | 04:28
Isprobao sam servio, i ipak ostajem pri ps3 media serveru. Bolje mi na ovoj udaljenosti radi, a radi zene, tu su i titlovi
01.03.2012 | 08:39
ok..naravno...kako tebi najbolje...odgovara........
samo da znas,da rade i titlovi na Serviio.....
01.03.2012 | 10:11
amsterdamxxx kaže:
Ribo..probaj za titlove da instaliras Majestic media server.na Mac...On salje titlove.....
imas na sajtu..i free verziju,koja super radi....
www.majesticsoftware.com.au/mms.lml


Možda bi sad i mogao, naime donedavno sam imao G4 Mini koji nije baš mogao raditi transcoding.
01.03.2012 | 13:52
meni je serviio u kombinaciji sa ATV2 otvorio novi horizont!
stvarno super stvar!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 5 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO