Nova baterija za Macbook alu. unibody .
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova baterija za Macbook alu. unibody .


27.11.2011 | 01:05
I ako nekog zanima ovdje je link ( www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx na službene stranice Cerine.hr gdje je od njihove strane obješnjeno što se, kako i kada carini ili ne u carinskom postupku u poštanskom prometu
27.11.2011 | 11:12
Bertone kaže:
po onome kaj je napisano ispada da bi se prekršajno ili kazneno teretili svi građani koji bilo što kupe putem interneta iz Kine (ili bilo koje druge zemlje) ako na sebi ima zaštićeni logo nekog brenda, recimo Applea... e pa ne bi,... eventualno se može nekoga teretiti je nešto kupio u namjeri da to preproda i da krajnjem korisniku (kupcu) to prezentira kao izvorini, odnosno originalni proizvod, a on to naravno nije, ali tu već govorimo o skoro dovršenom djelu


Da. A Bill je s osobitom zluradošću od toga isfabricirao kako će svatko tko naruči zamjensku bateriju platiti još 2000 Kn globe. Samo zato da nekog poplaši. Eto, to me je naljutilo.
27.11.2011 | 12:08
Mislim da ipak malo preozbiljno i u negativnom kontekstu shvaćaš to što je Bill napisao pa čak ako mu je i namjera bila poplašiti ljude da ne kupuju zamjenske baterije iz osobnih interesa,… zar ne bi bilo bolje da si umjesto "napada" argumentirano osporio ono kaj je napisao za opće dobro svih korisnika,…

… jer po toj logici bih i ja tvoje riječi da: "Ako toliko koristiš HPove, onda znaš da su predviđeni za onaj njihov docking station i da zato nemaju usis od ispod", trebao shvatiti kao provokaciju i napad na sebe, odnosno da u sumnju dovodiš sve što sam napisao, ovdje ili negdje drugdje,… no ja te nisam doživio kao zlobu, nego kao polovično informiranog korisnika HP-ovih laptopa koji je zbog osobno loših iskustava s njima malo brzopleto izletio s komentarom,…
27.11.2011 | 13:16
"osobita zluradost" postoji samo u tvojoj glavi i fix ideji da ti ja kradem novac s precijenjenim originalnim baterijama koje u niti jednom trenutku nisam promovira

zanima me tko još vidi "zluradost" u ovoj rečenici: "za sve one koji kupuju baterije koje imaju Apple logo i prodaju se za 49$ očekuje dodatnih 2000KN poreza na lažnjake" i link na članak na temu?

Napominjem da sam u prijašnjim postovima spominja da sam također nabavlja slične "ebay" baterije (no bez acer loga) i namjeravam uzeti zamjensku newertechovu koja isto nema apple logo. A stvarno ne tribaš biti veliki stručnjak da razlikuješ ovo:
www.ebay.com/itm/Macbook-pro-unibody-15-...160fdd#ht_500wt_1378
i ovo
www.ebay.com/itm/Genuine-50Wh-Battery-Ap...47d39#ht_1439wt_1144

"Zluradost" se može vidjeti samo u ovome?:
"Ah, da. Zaboravio sam gdje radiš... Zašto bez veze plašiš ljude? Iz gušta ili vam stvarno tako loše ide?"
"To je samo wishful thinking trgovca kojem je krivo što nitko ne želi doći kod njega kupiti tu bateriju."
27.11.2011 | 16:20
Bertone kaže:
Mislim da ipak malo preozbiljno i u negativnom kontekstu shvaćaš to što je Bill napisao pa čak ako mu je i namjera bila poplašiti ljude da ne kupuju zamjenske baterije iz osobnih interesa,…


Ja uopće ne dvojim da mu je to bila namjera. Čak je i sam to potvrdio.

zar ne bi bilo bolje da si umjesto "napada" argumentirano osporio


Pa i jesam argumentirano osporio, kad sam vidio da ustraje na tome. Da li sam trebao odmah? Pa da, možda bi bilo bolje da jesam. To što sam napravio prije toga je moja reakcija na njegov zloban ispad.

ono kaj je napisao za opće dobro svih korisnika,…


Ja u tome što je napisao ne prepoznajem ni najmanju namjeru za opće dobro. Da je imao na umu opće dobro svih korisnika, napisao bi:

"Ljudi, pročitao sam ovaj članak (link). Nisam siguran što to znači, ali možda može značiti da netko tko naruči bateriju s E-baya za svoje potrebe, pa ispadne da se radi o falsifikatu, može zbog toga imati problema i velikih troškova."

Međutim, on je napisao:

"Uglavnom htio sam vam reći za sve one koji kupuju baterije koje imaju Apple logo i prodaju se za 49$ očekuje dodatnih 2000KN poreza na lažanjake"

Predstavio je trach-poluinformaciju kao gotovu činjenicu (lažnu naravno), s ciljem da uplaši nekog tko je namjeravao kupiti takvu bateriju.

Što je tu "za opće dobro"?

… jer po toj logici bih i ja tvoje riječi da: "Ako toliko koristiš HPove, onda znaš da su predviđeni za onaj njihov docking station i da zato nemaju usis od ispod", trebao shvatiti kao provokaciju i napad na sebe, odnosno da u sumnju dovodiš sve što sam napisao, ovdje ili negdje drugdje,… no ja te nisam doživio kao zlobu, nego kao polovično informiranog korisnika HP-ovih laptopa koji je zbog osobno loših iskustava s njima malo brzopleto izletio s komentarom,…


U pravu si. Tu sam rečenicu sigurno mogao i drugačije sročiti. Ispričavam se.

U svoje sam vrijeme, na svoju žalost, vidio dosta HP laptopa i svi, baš svi su imali docking odozdo, a usis za ventilaciju bočno. Kad si mi poslao link od ovog svog, sasvim je jasno da je obratno. I to je prvi takav HP kojeg sam vidio. Čovjek se uči dok je živ.
27.11.2011 | 16:38
Bill kaže:
"osobita zluradost" postoji samo u tvojoj glavi i fix ideji da ti ja kradem novac s precijenjenim originalnim baterijama koje u niti jednom trenutku nisam promovira


Evo ti pa pogledaj što znači ta riječ:

hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&...mp;keyword=zluradost

Nakon tvog ispada, pomislio sam da zaista to radiš iz zavisti što nitko ne kupuje te baterije kod tebe. A onda si sam odgovorio da to radiš iz gušta. To je, dakle - zluradost.

Kako sam već rekao - ne znam ni sam što je gore.



Pretpostavljam da ti smatraš da je ona skuplja autentična zato što se prodaje iz Dublina i s kutijom? Što to zapravo znači? Koliko je komplicirano naštancati takve kutije? Tip piše kako mu je ostala viška za MacBookom, a možda isto tako laže. Možda ima takvih 30 komada pa prodaje jednu po jednu, da digne bolju cijenu.

U ovom konkretnom slučaju i ja vjerujem da lik iz Dublina zaista ima odnekud 1 kom baterije koju prodaje kao originalnu (jer ju je kupio kao originalnu). Što zapravo ništa ne govori o kvaliteti te baterije (tko zna koliko se onda već dugo povlači po kojekakvim policama i u kakvim je klimatskim uvjetima svo to vrijeme čuvana). S druge strane, temeljem čega možeš tako uvjereno tvrditi da ona kineska zaista nije iz upravo jedne od onih 5-10 tvornica koje rade baš upravo baterije za Apple (te Dell, Toshibu, Acer, Asus i HP)? Zar Apple baterija iz Apple kineske tvornice nije autentična samo zato što nema kartonsku ambalažu na kojoj piše "Apple"? Konačno - možda i ima kartonsku ambalažu, samo je prodavač mislio da je vjerodostojnije da uslika samu bateriju, a ne ambalažu.

Uostalom, i to sam već spomenuo - Apple tipkovnica žičana alu, koju sam kupio skupa sa svojim prvim minijem, tamo krajem 2007. isporučena mi je u najlonskoj vrećici. Zar zato nije autentična?

"Zluradost" se može vidjeti samo u ovome?:
"Ah, da. Zaboravio sam gdje radiš... Zašto bez veze plašiš ljude? Iz gušta ili vam stvarno tako loše ide?"


Eno ti gore link pa nauči što znači "zluradost".

A na ovo moje pitanje si odgovorio "iz gušta". Iz gušta????

E, pa naravno da je to zluradost - iz gušta širiti takve laži! Nego što je?
27.11.2011 | 19:21
Nov sam ovdje ali čitam ovo već par dana i evo da nešto napišem.
Šta znači ako je baterija original (naravno da mi je draže jer ipak psihološki garantira neku kvalitetu) ali meni je original baterija riknula i to pošteno, konkretno na MBP unibody i to nakon dvije godine rada. Kupio na ebayu za 50USD-a sa poštarinom "Genuie" bateriju i evo za sada radi ko original, bez problema.
27.11.2011 | 19:42
E, upravo o tome se i radi. Nažalost, ima korisnika kojima je originalna baterija s kojom je laptop kupljen jako propala u vrlo kratko vrijeme, Apple (Apcom) ih je otpilio pod opravdanjem da je "nepravilno" korištena ili pak da je to unutar prihvatljivog. Gdje je, dakle, ta očekivana kvaliteta koju se toliko preplaćuje? Statistički možda još uvijek to nije tako u najvećem broju slučajeva, ali za toliko skupu bateriju nitko si ne bi smio dozvoliti da pribjegava izlikama. Ako ih je stvarno toliko malo koje su se pokazale loše - zamijeni ih bez pogovora i zadrži visoku reputaciju pa ne bi ni bilo ovakvih diskusija. Tko želi kvalitetu - plati je koliko košta, tko želi cijenu, kupuje substitute. I zdravo.

Ovako - platiš bateriju skupo i, ako nemaš sreće - opet dobiješ g*vno. Kupiš substitut i, ako imaš sreće, radi jednako dobro kao i original. Ako nemaš, crkne u godinu-dvije pa kupiš drugu. Na kraju potrošiš isto novaca na 3-4 zamjenske koje ti potraju 4-6 godina sa ili bez sreće, umjesto da se nadaš da neće valjda tebe zapasti falična originalna baterija za koju će ti još Apple prodavati pamet da si je sam sje... ili još gore - da je posve OK.
27.11.2011 | 22:00
I tako je nastalo potrošačko društvo. Naša djeca možda, a naše djece djeca sigurno neće imati takvih problema jer više ni smeća neće biti za kupit po maloj cijeni.
28.11.2011 | 08:33
U mom starom MBP je 3. (treća) baterija i nije nešto kvalitetna. Imam osječaj kako je u pitanju urota i zavjera od strake Apple-a, jer je sigurno ugađen mehanizam koji uništava bateriju i tjera me na kupovinu novog računala.
28.11.2011 | 09:22
Barem si siguran da ti se neće jednog dana pojaviti na vratima ljudi u crnim kožnim kaputima i odvesti te na Goli otok zato što si kupovao kineske baterije.
28.11.2011 | 12:50
zabac kaže:
U mom starom MBP je 3. (treća) baterija i nije nešto kvalitetna. Imam osječaj kako je u pitanju urota i zavjera od strake Apple-a, jer je sigurno ugađen mehanizam koji uništava bateriju i tjera me na kupovinu novog računala.


Iako sam ovo shvatio kao šalu, nije nemoguće,... kod prijatelja IBM X200 s zamjenskom 9 cell baterijom je uporno upozoravao kako nema baterije u lapu iako je uredno radio na bateriju ,....
28.11.2011 | 13:28
Možda je šala ono s urotom i zavjerom, ali kako baterije krepavaju u roku 2,5 godine i nije očito daleko od istine. Osnovni problem je elektronika koju posjeduje baterija i koju bi trebalo "resetirati".
Imam jedan drugi slučaj s HP Buisness Inkjet-om 2800 gdje se pobunio kad sam stavio nove tinte kojima je "isteko rok trajanja". Laganom zamjenom "čipa" u tinti (samo je tinta bez glave), pisač i dalje radi ali uporno javlja kako je tinta prazna, tj. onaj "čip" je "prazan", a printer je samo njega svjestan.
Mislim kako je ovo općepoznata stvar jer proizvođaći prodaju (pre)jeftino svoje proizvode i hoće ušićariti na rezervni dijelovima i potrošnom materijalu.
Inaće, na novom MBP (početak 2010) baterija je vrlo žilava ili imam sreće.
28.11.2011 | 13:53
Vjerojatno je došlo do napretka u tehnologiji izrade baterija unazad godinu-dvije jer ja trenutno koristim (da se razveseli malo Smayoo ) HP ProBook-a 4530s (i3 2,1 GHz star nekih pola godine), a prije toga sam radio na 4520s (isto i3 na 2,1 GHz ali prve proc. generacije) i razlika u trajanju baterije je nebo i zemlja,… novi ide bez problema s nekakvim normalnim aktivnostima preko pet sati:) , dok s starim nije išlo preko tri i po sata,… a kapacitet im je nazivno isti,…
28.11.2011 | 14:22
Jedno je držanje baterije (u satima rada dok se ne isprazni), a drugo vrijeme kad je baterija za smeče jer uz 40% kapaciteta drži 20min. Vjerujem kako tehnologija izrade nije doživjela revolucionarni skok, već je elektronci koje puni posvećeno više pažnje. S gledišta energije i nije važno u kojem se vremenu i kako energija pretoći u bateriju, ali s gledišta baterije je itekako važno.
28.11.2011 | 14:31
Bertone kaže:
ja trenutno koristim (da se razveseli malo Smayoo ) HP ProBook-a 4530s (i3 2,1 GHz star nekih pola godine), a prije toga sam radio na 4520s (isto i3 na 2,1 GHz ali prve proc. generacije)


Čuj, ne čudi me to. Već sam imao prilike upoznati ljude sklone samoranjavanju i drugim oblicima mazohizma.

Jedino, ne znam, ako to radiš iz neke pokore, možda ti je manje bolno da odeš na Filipine da ti zabiju one kuke u leđa pa da vučeš kolica po cesti, ili tako nešto?
28.11.2011 | 16:12
@smayoo

@Bertone, ovakvo bogohulje na Jabučnjaku, ccccccc

Većina nas posjeduje ili ima doticaj s PC-jem. Kada sam davno kupio svoj prvi (mislim svojim novcima) komp, bio je PC i veselja je bilo neizmjerno, ali kad sam kupio svoj prvi MAC Mini, veselje je bilo još i veće. Na MAC sam se odlučio jer sam prethodno kupio iPdo (treća generacija) i tako je ljubav počela. Mada je susjed, grafički dizajner, oduvjek imao MAC i tu je bio moj prvi kontakt i to prije 15 godina. Ali to je za neku drugu temu. LOL
28.11.2011 | 23:29
Neeeeeee,… nije mi bogohuljenje bila namjera (mea culpa),… a i sam sebe uhvatio da pomalo pretjerujem s HP-om (evo neću više),...

… ali tema je bila kupnja zamjenske baterije iz Kine i iskustva s kvalitetom, carinom i ostalim. pa sam podijelio iskustvo i pokušao pomoći s onim što znam iz osobnog iskustva,…

Inače doma se koristim s MacBook Pro Late 2007, 2,2 GHz kojeg sam kupio polovnog prije nekih dvije godine jer za novo nisam imao kunica i na kojem mi je nakon godinu dana krepao lcd (baterija je isto u banani) pa ga sad koristim spojenog na monitor i nikam ga ne prenosim pa nisam imao iskustva s kupnjom zamjenske baterije za njega,… a vjerojatno i neću jer mislim da mi je popravak neisplativ,…

... a PC-e i Windowse moram koristiti na poslu,… jbg, nema moj poslodavac smisla za kvalitetno nego za "jeftino" (namjerno pod navodnicima),…

…. i da, i ja sam s kupnjom polovnog MacBook Proa bio sretniji i veseliji (i još sam ) nego s kupnjom novog NX,… čak i uz činjenicu da mi je na Prou krepao lcd, a na NX još dela (evo sad stvarno neću više spominjati HP,… gotovo)
29.11.2011 | 13:31
Evo moj tacking info za bateriju narucenu nakon sto sam vidio ovu temu na forumu.
Prilazem foto...
item_tracking.jpg
29.11.2011 | 15:32
Bertone kaže:


Inače doma se koristim s MacBook Pro Late 2007, 2,2 GHz kojeg sam kupio polovnog prije nekih dvije godine jer za novo nisam imao kunica i na kojem mi je nakon godinu dana krepao lcd (baterija je isto u banani) pa ga sad koristim spojenog na monitor i nikam ga ne prenosim pa nisam imao iskustva s kupnjom zamjenske baterije za njega,… a vjerojatno i neću jer mislim da mi je popravak neisplativ,…


baci oko na:

www.njuskalo.hr/macintosh/apple-macbook-...jelovi-oglas-3697992

onda ti se možda bude isplatilo neku bateriju naručit
29.11.2011 | 17:57
Hvala na infou:cheer: , ali za sad ne razmišljam o nikakvom ulaganju jer planiram uskoro (2-3 mjeseca) kupiti početni iMac pa mi se trenutno davanje 100€ ne čini isplativo,...
06.12.2011 | 15:54
Evo update od baterije, ova mi se cini jako brzo. Kupljena 26. 11, a danas već iz Zagreba krenula za Knin.
Nadam se da će sutra stić, a kad probam, javim o stanju baterije i kvaliteti, naravno, a i on onom o čemu se najviše raspravljalo, tj, sto pise na njoj, original ili kopija...
LittleSnapper.png
06.12.2011 | 16:32
Da. Dobit ćeš bateriju s nacrtanom jabukom i sa strane će pisati "kopija".

Napisao sam već tamo negdje gore, ja sam tako naručio bateriju za Nikon fotoaparat. Sad da ih stavim jednu kraj druge na stol - tu što je s E-baya i ovu što je došla s aparatom - ni ja, niti itko drugi više nema šanse da ih razlikuje. Ni vizualno, ni po kvaliteti (kapacitetu, trajnosti...). A koštala je 5x manje nego kod tzv. ovlaštenog HR distributera.
06.12.2011 | 20:08
emilcosic kaže:
Evo update od baterije, ova mi se cini jako brzo. Kupljena 26. 11, a danas već iz Zagreba krenula za Knin.
Nadam se da će sutra stić, a kad probam, javim o stanju baterije i kvaliteti, naravno, a i on onom o čemu se najviše raspravljalo, tj, sto pise na njoj, original ili kopija...


Nemoj se samo "neugodno" iznenaditi ako baterija dođe u malo večoj kuverti u kojoj je smeđa kartonska kutija u kojoj je baterija jednostavno obložena gumiranom spužvom,... a ti očekivao vau pakiranje kako priliči appleu
06.12.2011 | 20:48
Meni upravo stigla, pakiranje je na tragu onog što je Bertone opisao, smeđa kutija a u njoj baterija obložena gumiranom spužvom.
Nakon prvog pražnjenja slijedi prvo pravo punjenje (prvi ciklus), ono što malo zbunjuje je da Coconut battery pokazuje još uvijek vrijednosti stare baterije. iStat pokazuje health od 91%, što se također nadam da će se izmjeniti tijekom daljnjeg punjenja. Inače moram priznat da unatoč vjernom izgledu, gotovo poput orignala, baterija ipak baš ne sijeda "u nulu".
06.12.2011 | 20:58
Oprosti, rkosi, a koju si bateriju kupio? Jel jednu od onih sa ebay-a o kojima je na ovoj temi bilo govora, ili neku drugu?! I molim te reci koliko ti je stajala na carini, jer ja vidim, a vidljivo je i na gornjoj slici, da moja baterija jos nije dosla na carinu, odnosno na postanski broj 10004. Hvala
06.12.2011 | 22:44
Da, kupio sam baš jednu od "onih" s ebaya. Koštala je ravno 46$. Carinu nisam platio, e sad, ja poštu uvijek stavljam na adresu ženinih roditelja u Velikoj Gorici, i do sada nikad nisam platio ni centa carine (da se ne ureknem), a naručivao sam i cd-je i majce, i knjige..itd. Znam da carina u Zagrebu nekad radi probleme, good luck.
I da moj se nick piše sa rkrosl
07.12.2011 | 11:28
Moze li mi netto objasniti zbog cega mi je, ako se nevaram item zadrzan na carini u splitu? Ovo zadnje na slici. Hvala
ips.jpg
07.12.2011 | 12:31
Najvjerojatnije se carinici ne mogu dogovoriti da li ide pdv ili ne pa su zadržali robu dok ne dobiju potvrdu od neke njima nadležne osobe kaj da naprave,… ili je razlog možda još banalniji da je carinik koji bi trebao ocariniti tvoju bateriju ili ne, recimo na bolovanju ili godišnjem,… znam da ovo glupo zvuči no lako moguće ,…

… i mislim da sam spomenuo negdje na početku teme da je meni baterija putovala točno 20 dana i onda još 15 bila na carini u Zagrebu i da su mi prvo na kuvertu lupili štambilj da roba podliježe carini pa ga potom poništili,…
07.12.2011 | 12:34
Hvala ti, no, nadam se da kod mene to nece biti slucaj.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 23 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO