Ethernet port ne radi na imac 17" 2007
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ethernet port ne radi na imac 17" 2007


04.08.2011 | 23:30
Pred par dana sam skuzio da mi je prestao raditi ethernet port na starom imacu.
Radi se o pomocnom racunalu pa nije velika frka.

Stvari stoje ovako:
apple hardware test je prosao ok
Ethernet kartica je vidljiva u system profileru
Ethernet connection je vidljiv u network prefs
Spajanjem na switch ne pali se lampica na switchu
Istim kabelom na istom portu spojim macbook i svijetli/radi
Imac ne radi ni s drugim kabelom, drugim portom
Resetirao sam pram
Probao sam bootati u "cistu" instalaciju s vanjskog diska
Kontakti na ethernet uticnici na imacu izgledaju ok, nema prljavstine i sl.

Bilo kakav savjet dobro ce mi doci
05.08.2011 | 07:20
- Probaj sa turpijicom za nokte lagano preći preko konektora možda su samo malo oksidirali pa je konekcija slabija.
- Probaj ih lagano podići u zrak, možda je netko gurao nešto na silu pa ih je pritisnuo na dolje.
- Probaj sa drgim kablom, možda je taj koji si isprobavao neispravan, netko ga je na "silu" vadio van, pa je izvukao kablove iz svojih ležišta unutar stopice
05.08.2011 | 07:23
Identičan problem imam i ja. Prilikom jednog nevremena s grmljavinom udario je grom negdje u blizini. Komp je bio ugašen i isključen iz struje. No, udar je došao telefonskom žicom. Nastradal je ADSL modem i ovaj ulazni port za ethernet. Nije ti krepala kartica, nego oni ulazni otpornici koji su vrlo malog otpora kako bi sva struja otišla kroz njih i tako zaštitili matičnu. Na žalost, nemogu nigdje naći dovoljno beliku sliku matične (u vrlo hi-resu) da bi elektroničar mogao vidjeti kud to dalje ide i da vidi bi li mogao po pokrpati, a na slijepo ne želi napikavati; jasno da shemu matične nemrem nigdje nabaviti.
Problem sam riješio nabavkom USB to ethernet adaptera, i to onog s vanjskim napajanje (Edimax) koji ima i dodatna tri USB porta. Stvar radi bez greške. Popravak bi po knjizi značio novu matičnu koja ti košta 3860 kuna + PDV (za moj iMac koji je late 2006, vjerujem da su isti).

Nisu najbolje vijesti, ali pomoći ima. Mislim da imaš ovaj USB to ethernet u Zagriji za kupit (www.zagria.hr)
05.08.2011 | 10:53
@aco
Pokusati cu provjeriti oksidaciju i pinove.
Drugi kabel sam vec probao i nazalost nema promijene

@djuro
Sad kad spominjes grom, cini mi se da je i ovaj krepao nakon nevremena, ali nista drugo nije crklo pasam se nadao da je neki drugi razlog.
Ako nadjem neku shemu javim ti se, ako ne kupiti cu i ja taj usb ethernet.

Hvala svima!
05.08.2011 | 11:31
Evo, ovo ja imam. www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_...1_id=5&pl2_id=26

Ali, čini se da ga nemaju više, nude (samo) ovo: www.zagria.hr/products/1321-edimax-eu-42...thernet-adapter.aspx

U svakom slučaju, ovaj 4230 koji ja imam traži driver, kad ga instaliraš, pojavi ti se u sys prefsima nova konekcija i stvar šljaka ko grom.
05.08.2011 | 11:45
To je to. 150 kn za ethernet port.
Da odnesem serviseru, samo da ga pogleda uzeo bi bar toliko
05.08.2011 | 13:51
Problem je jedino ako ti treba gigabitni ethernet Ako ne, nema prakticnijeg rjesenja.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 18 sati
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO