Mac Mini M4 - ako netko može pomoći
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Mini M4 - ako netko može pomoći


28.02.2025 | 10:27
Evo situacije, Imam Mac Mini M4 (imam i PRO verziju).
Ovaj Basic ili kako ga nazivaju obični Mac Mini M4 sam htio pokloniti obitelji koja baš ne stoji dobro sa financijske strane.
Nemaju monitor(mislili su da je laptop) a i djeci za školu baš i ne odgovara.
E sad, mislim prodati M4 I kupiti novi laptop djeci za školu.

Da ga prodam i malo ispod cijene opet ću moći kupiti dobar laptop za školu.
Ne znam koliko mogu uopće pitati novca za računalo staro mjesec dana?
I gdje ga prodati?
Imali netko na forumu tko se bavi sa tim ... ili da pripomogne u prodaji ... pa makar i tu izgubio koji €(tj. platio pomoć) jer ga ne prodaje iz koristi, da ga prodajem radi zarade stvavio bi ga na oglasnik i zdravo.

Situacija, loša!
28.02.2025 | 10:45
Da te bacim još više u bed, početna cijena za prodaju je tržišna minus PDV minus onoliko koliko je netko eventualno spreman uštediti odnosno ti izgubiti.

Zašto PDV? Imam osjećaj da se kod nas išta što košta više od parsto eura kupuje "na firmu".
28.02.2025 | 12:55
Nažalost, Apple stolna računala se vrlo teško prodaju, pratim malo oglasnike i neki ih ne mogu prodati i godinama. Kao što Borisone kaže, njegova najmanja tržišna cijena pa minus PDV, pa minus recimo 30%. Pod uvjetom da je sve besprijekorno, sa računom i original ambalažom. Ako je hitno, onda se cijena na sve to dodatno spušta. Čak su i prekupci nezainteresirani za stolna Apple računala. iPhone je druga priča, njega prodaš u roku keks.
28.02.2025 | 13:01
Vidim da se dosta razumiješ u računala, pa ako baš želiš pomoći potrebitima novim računalom, možda da nađeš preko oglasnika kakav PC ili laptop, pa ga malo repariraš, sve posložiš i vozi. Djeci koja nemaju računalo će u svakom slučaju biti drago. Lijepa gesta od tebe, malo je takvih ljudi danas. A Mac ako ti je višak stavi u oglasnik i budi strpljiv. Ja ga ispod cijene ne bih davao i držim se starog nepisanog pravila Apple zajednice - Mac se ne prodaje! Daje se u nasljedstvo ili poklanja u dobre ruke.
28.02.2025 | 13:30
Borisone kaže:
Da te bacim još više u bed, početna cijena za prodaju je tržišna minus PDV minus onoliko koliko je netko eventualno spreman uštediti odnosno ti izgubiti.

Zašto PDV? Imam osjećaj da se kod nas išta što košta više od parsto eura kupuje "na firmu".


Hvala ali ne tražim "bed" već pomoć.
Ja ga mogu ostaviti sebi ... i sa dva monitora(imam jedan 34", i dva od 27") i sa dva Mac Minija M4 bi mogao raditi sve.
Ali ovdje je situacija drugačija.

Što se PDV-a tiče, većina kupuje kao normalni ljudi jer nemaju svi firme a ovo je "new kid on the block" te ako polovni M2 se prodaju po meni jako skupo ja ću ga dat za istu cijenu ko M2 jer se radi o pomoći a ne o zaradi.
Nije meni do zarade ni do mešetarenja.
Imam cilj i zato sam stavio post ako netko zna ... mogu ga i ja staviti na Njuškalo ...
Spreman sam čak ako znate nekoga tko nije pri novcu a treba mu računalo, dao bi mu ga ispod cijene a opet bi mogao kupiti laptop za drugu potrebu.
Ja radi 10€ ili 100€, ili 500€ neću umrijeti niti će me ponos mučiti.

A zašto baš pitam ovdje? Pitam ovdje jer sam vidio dosta poštenih i realnih ljudi ... koji možda mogu pridonijeti nečem dobrom.


Ovo sada što pišem nema veze s napisanim, u školi u kojoj su moja djeca, djeca mojih prijatelja, sve rade preko Windowsa, pa napravi Microsoft račun, pa ... , pa radi u PP-u ili nekom drugom alatu i sve je direktno online povezano sa školom.

Moglo bi se to i sa Mac-om ali djeca su u pitanju te ako mu treba pomoć, lakše će mu biti raditi na siti način kako rade i njegovi prijatelji u školi. Ako negdje zapne pri radu lakše će mu objasniti jer koriste isti alat. Uz to da roditelji djeteta nisu baš nešto "informatički pismeni".
OK, znaju normalne stvari raditit, surfanje i tako to, ali kad zapne ko će djetetu objasniti ... ja sam pitao, nitko, ali ama baš nitko nema Mac u razredu(neki imaju iPad ali nitko ne radi preko njega za školu).
Ali razumijem, ako netko ima dvoje djece ... lakše je kupit 2 Win laptopa ili jedan nego bilo koji Mac laptop.

Hvala
28.02.2025 | 13:33
drpongrac23 kaže:
Vidim da se dosta razumiješ u računala, pa ako baš želiš pomoći potrebitima novim računalom, možda da nađeš preko oglasnika kakav PC ili laptop, pa ga malo repariraš, sve posložiš i vozi. Djeci koja nemaju računalo će u svakom slučaju biti drago. Lijepa gesta od tebe, malo je takvih ljudi danas. A Mac ako ti je višak stavi u oglasnik i budi strpljiv. Ja ga ispod cijene ne bih davao i držim se starog nepisanog pravila Apple zajednice - Mac se ne prodaje! Daje se u nasljedstvo ili poklanja u dobre ruke.


Hvala, tako ću i napraviti, staviti ću ga na oglasnik, pa kad se proda ... onda nastaviti sa daljnjim koracima.
Iskreno volio bih im kupiti novi laptop, da ga mogu koristiti bar 3-4 godine.
28.02.2025 | 17:32
Osnovni model MacMini M4 u Mediamarktu prije Graza košta 659,99€, shoping tura iz ZG do tamo je 20€.
Ako bi želio novi, nikad otvarani onda bi me koštao 679,99€.
To je cijena za novi model i nema ih u dućanu kao što ih nema niti kod nas.

Iznad toga ne trebaš niti pomišljati tražiti.

www.mediamarkt.at/de/product/_apple-mac-...mu9d3da-2010737.html

darojkovic.hr/putovanja/?gad_source=1&am...Ijl41IgaAsvYEALw_wcB

Kod nas je 708,50€ (ako makneš PDV je 566,80€)
megabajt.hr/proizvod/apple-mac-mini-2024...campaign=direct_link


Nije utješno ali je neki okvir.
28.02.2025 | 19:54
Hvala svima, evo upravo ga prodao za 700€.
Za dva mjeseca staro računalo je ok, ja sam izgubio 99€ ali ću bar napraviti neko dobro sa prodajom.

Ako si iz Splita, Dubrovnika put do Graza te košta ko "u Sv. Petra kajgana" kako bi rekli a ako narančasti(USA "bog") sada uvede 25% porez na EU, šta će i napraviti, mislim će Mac za većinu biti nedostupna roba.

Zahvalan sam za sve komentare i pomoć.

Vjerujem da sve ima svoju svrhu, pa tako i ovo
28.02.2025 | 20:08
Školska djeca imaju pristup office365 platformi preko bilo kojeg browsera i to radi na Macu isto kao što bi i na bilo kojem windows laptopu. Mojih troje klinaca su prošli kroz cijelo školovanje na Macu (najmlađa još prolazi, sad je 8. razred). Ali razumijem ljude ako zaziru od Maca. Ako nisu pri novcu, to obično znači i da su neuki i da ne znaju djeci nimalo pomoći oko toga pa ih brine što će kad nešto zapne. Vjerojatno nemaju ni mjesta u stanu gdje bi stavili računalo kojem treba monitor, tipkovnica i miš.
Umjesto da prodaješ i kupuješ, ponudi zamjenu, možda ti prođe brže i jednostavnije.
28.02.2025 | 21:32
smayoo kaže:
Školska djeca imaju pristup office365 platformi preko bilo kojeg browsera i to radi na Macu isto kao što bi i na bilo kojem windows laptopu. Mojih troje klinaca su prošli kroz cijelo školovanje na Macu (najmlađa još prolazi, sad je 8. razred). Ali razumijem ljude ako zaziru od Maca. Ako nisu pri novcu, to obično znači i da su neuki i da ne znaju djeci nimalo pomoći oko toga pa ih brine što će kad nešto zapne. Vjerojatno nemaju ni mjesta u stanu gdje bi stavili računalo kojem treba monitor, tipkovnica i miš.
Umjesto da prodaješ i kupuješ, ponudi zamjenu, možda ti prođe brže i jednostavnije.


Nešto slično, i kompjuteri im služe kao i većini, Facebook, novine, Netflix, čitanje knjiga ... etc.
Djeca se snađu ali im je lakše kad su svi na istoj platformi, evo ja baš gledam, ali nitko iz razreda nema Mac(iPad da ali ih ne koriste za školske projekte. Još i u školi sve rade na Windowd-ima ...).
Šta se kupnje tiče, nije isto dati 500€ i 1200€, tako da ... je i to razlog.

Uspio sam prodati MM M4 za 700€ i sad gleam neki laptop ... do 600€.

Zadovoljan sam jer ću napraviti dobru stvar!
28.02.2025 | 23:12
Super! Čestitam!
28.02.2025 | 23:16
smayoo kaže:
Super! Čestitam!

Hvala, prepao sam se da ću ga morait prodati za 500€, iskreno nije isto 500€, 550€,600€ a kamoli 700€.
Tako da sam jako zahvalan za rasplet situacije.
01.03.2025 | 13:15
Islo tije u prilog jer ga se tesko kupuje. Valjda je potraznja nadmasila ponudu.
Super da si dobio toliko i da novac ide u plemenite svrhe.
01.03.2025 | 17:50
jura22 kaže:
Islo tije u prilog jer ga se tesko kupuje. Valjda je potraznja nadmasila ponudu.
Super da si dobio toliko i da novac ide u plemenite svrhe.


Vjerujem da je zato i sve dobro prošlo.
Sad imam drugi problem, koji laptop uzeti do 600€? LOL
01.03.2025 | 18:02
Za školske potrebe svaki je dobar. Ja bih na tvom mjestu birao po parametru kvalitete. Dakle - Lenovo. I, naravno, neki koji uključuje Windows licencu.
01.03.2025 | 20:45
smayoo kaže:
Za školske potrebe svaki je dobar. Ja bih na tvom mjestu birao po parametru kvalitete. Dakle - Lenovo. I, naravno, neki koji uključuje Windows licencu.


Ja sam planirao Air ali na kraju mozak je presudio i za kcerku sam kupio Lenovo. Prekrasan laptop i odlicno radi sve te skolske stvari.

Trecina cijene Macbook Air :/
02.03.2025 | 12:19
pontmax1 kaže:
Sad imam drugi problem, koji laptop uzeti do 600€? LOL


Ako će ga držati doma, na stolu, onda gledaj nešto od 16" (IPS, 1920x1200 pix), ako će ga i nositi sa dobom u školu onda je 14" bolje jer su lakši.
Koji uzeti,... hmm... recimo neki Lenovo ThinkBook 16 (ili 14) sa AMD CPU/GPU, nije ThinkPad T serije, ali nije ni full plastični IdeaPad.
03.03.2025 | 18:58
Pokretač teme je dobio zadovoljštinu, i poslovično se ne javlja. PC, u bilo kojem obliku, bljak!!!
03.03.2025 | 23:57
Nije PC kriv, Windowsi su krivi. PC na Linuxu sasvim dobro radi.
04.03.2025 | 09:22
Air sa UTM-om i Win na tome. Done. Imaš super silent uređaj koji ni jedan PC ne može konkurirati sa tim gadnim WIN eko sustavom (jer se mora). na drugom "space-u" uživaš u macOS-u
04.03.2025 | 09:36
drpongrac23 kaže:
Pokretač teme je dobio zadovoljštinu, i poslovično se ne javlja. PC, u bilo kojem obliku, bljak!!!

Pa da, dobio sam da ipak ne izgubim baš previše novca a da mogu pomoći drugome. Super zadovoljan!

PC(za mene to znači WIndows-i) nije loš, ja ga imam uz Mac Mini PRO sa jako dobrim komponentama još uz to nisam uzeo Ryzen već Intel, radi i nikad nisam imao niti jedan problem.
Ti sada za 2000€ možeš složiti dobro računalo. Moj prijatelj je više uložio u procesor(i9) a manje u grafičku a ja sam uzeo i5 a ostatak uložio u grafičku, sve na dobroj matičnoj ... i moje računalo ima bolji "balans" od njegovog.

Mene ne zanima ime, gledam ljude koji se doslovno "kolju" online na koje kakvim forumima, AMD je zakon, ovaj drugi viče Intel, ovaj treći ... meni je to samo alat za doći do cilja što brže bez štekanja.
Ti možeš kupiti Mac Book PRO, najjači, čemu ako ne znaš izvući maksimum iz njega?

Evo još jedan primjer, imam prijatelja kojemu je Linux svetinja, i ja ga razumijem zato što posao koji radi, Linux je stvoren baš za to što on radi ali ako nisi upoznat sa Linuxom, zapet ćeš kad-tad, pogotovo ako računalo koristiš kao lepezu(radiš puno različitih poslova koji su povezani, npr. web dizajn i video).

Nismo svi isti, neki vole ovo, neki ono, a mene nije briga, bitno mi je samo jedno, da mogu odraditi posao što bolje i što brže bez štekanja.

Ja sam pokušao raditi sa Linux-om ali to nije za mene. Uvijek mi je neki vrag falio, nadodaj ovo, skini ono, nađi ovo ... pa puno programa ne radi na Linux-u koje ja volim i koristim, onda mi dođu pa kažu imaš zamjenu ... Meni Affinity programe ništa nemože zamijeniti(ovo je samo jedan primjer) a ima toliko toga.

Zato da se vratim na početak, svatko koristi ono što njemu najviše odgovara, i to je to.
Ne vidim neku drama za diskusiju.
04.03.2025 | 10:25
Moram priznati da UTM s windowsima za ARM na M3 laptopu kojeg ja koristim radi stvarno, ali STVARNO iznenađujuće dobro. Ali nije baš "no brainer". Trebalo je malo googlati i tweakati da se stvar posloži da radi baš smooth. Dakle, nije za školsku djecu bez interesa i talenta za takve akcije.

I da, slažem se, nema tu mjesta za "vjerske" stavove. Svatko neka koristi što mu štima. Ja sam prešao s Windowsa na Mac 2008. godine, s tim što sam još 2 godine koristio windowse povremeno, prirodom posla i politike firme u kojoj sam radio. Kad sam počeo koristiti Mac svakodnevno za posao (2008.) osjećao sam se kao da mi je jedna ruka do tad bila zavezana na leđima, a tada mi ju je netko odvezao. 2010, kad sam potpuno prestao koristiti windowse, osjećao sam se kao da mi je do tad bila na licu mokra krpa radi koje sam jedva disao, a onda mi ju je netko maknuo s lica. Eto. To je moje iskustvo. Najmanje... NAJMANJE 500 sati godišnje koje NISAM više trošio na drketanje po control panelu, updateovima, driverima, office bugovima, outlook bugovima, sranjima...
04.03.2025 | 12:13
smayoo kaže:
Moram priznati da UTM s windowsima za ARM na M3 laptopu kojeg ja koristim radi stvarno, ali STVARNO iznenađujuće dobro. Ali nije baš "no brainer". Trebalo je malo googlati i tweakati da se stvar posloži da radi baš smooth. Dakle, nije za školsku djecu bez interesa i talenta za takve akcije.

I da, slažem se, nema tu mjesta za "vjerske" stavove. Svatko neka koristi što mu štima. Ja sam prešao s Windowsa na Mac 2008. godine, s tim što sam još 2 godine koristio windowse povremeno, prirodom posla i politike firme u kojoj sam radio. Kad sam počeo koristiti Mac svakodnevno za posao (2008.) osjećao sam se kao da mi je jedna ruka do tad bila zavezana na leđima, a tada mi ju je netko odvezao. 2010, kad sam potpuno prestao koristiti windowse, osjećao sam se kao da mi je do tad bila na licu mokra krpa radi koje sam jedva disao, a onda mi ju je netko maknuo s lica. Eto. To je moje iskustvo. Najmanje... NAJMANJE 500 sati godišnje koje NISAM više trošio na drketanje po control panelu, updateovima, driverima, office bugovima, outlook bugovima, sranjima...


Ma da, to ti ja govorim, koristi ono što tebe čini bržim, sa čime ti je laše za raditi, manje te opterećuje ... ja imam prijatelja, on radi s mrežama, on bez Linux-a nemože zamisliti svoj posao. I to je ok ali meni ne odgovara(ok Linux-a ima hrpa te trebaš naći što tebi odgovara).
Ja recimo imam Win, i5 sa 7900xt grafom, extra matičnu i melje sve za ono što ja radim.
A opet imam MM4 PRO sa kojim sebi mogu olakšati neke druge stvari. i Jako sam zadovoljan.

Prije bi imao jak laptop i PC, budući da meni laptop za rad nije potreban, meni(ja govorim samo za sebe) je ovo ideala sada što imam.

Netko će možda reći da sam mogao bolje, da možda to nije dobar combo ... ali meni je i to je jedino važno.

Apple, Intel, AMD ... sigurno ne brinu za mene, tako da je to meni ko i bušilica, e sad oćeš zeleni Boch, plavi Boch ili Hilti, ovisi o tome što tebi treba.
Sigurno nećeš kupiti Hilti paket jer moraš sastaviti ormar iz Ikea-e, za to ti je dovoljan obični odvijač ako može električni i to je to.
Ja sam uvijek više volio ZX Spectrum od C64, ali mi je otac napravio zamjenu, pa 128-sma, pa Amiga ... i naučio sam da ime meni ne znači ništa, bitno da se ja osjećam ugodno, da ne gubim vrijeme i da mogu napraviti ono što meni treba.
Sve sotalo je sporedno!
04.03.2025 | 16:08
Ja sam na kraju ipak za Apple računala, koristim ih od kad znam za sebe, dobro bio je tu i c64, kasnije Atari 1040 ST. Nisam "power user", i za ono za što ih koristim odrađivali su uvijek sve besprijekorno. I to uglavnom "osnovni" modeli.

Sin od 8 god. ima PC, mislim da je Ryzen i neka grafička posebno, dao sam za njega preko 800€, bez periferije. Imaju svi u školi PC, hoće i on. Fortnite, trebati će već pomalo i Office od MicroŠrota. To je jednostavno nametnuti standard.

Sjeo sam za njega nekoliko puta, nije mi to ono što Mac ima. Nema dušu, nema "ono nešto".

Neka nitko ne zamjeri, ali takav sam. Isto kao što netko voli i obožava VW, Alfu ili Volvo. A ja Hyundai. I to su moja mala i sitna zadaovoljstva u ovom kratkom i prolaznom životu.
04.03.2025 | 17:03
drpongrac23 kaže:
Ja sam na kraju ipak za Apple računala, koristim ih od kad znam za sebe, dobro bio je tu i c64, kasnije Atari 1040 ST. Nisam "power user", i za ono za što ih koristim odrađivali su uvijek sve besprijekorno. I to uglavnom "osnovni" modeli.

Sin od 8 god. ima PC, mislim da je Ryzen i neka grafička posebno, dao sam za njega preko 800€, bez periferije. Imaju svi u školi PC, hoće i on. Fortnite, trebati će već pomalo i Office od MicroŠrota. To je jednostavno nametnuti standard.

Sjeo sam za njega nekoliko puta, nije mi to ono što Mac ima. Nema dušu, nema "ono nešto".

Neka nitko ne zamjeri, ali takav sam. Isto kao što netko voli i obožava VW, Alfu ili Volvo. A ja Hyundai. I to su moja mala i sitna zadaovoljstva u ovom kratkom i prolaznom životu.


Točno tako.
Alat je alat, auto je auto ... samo imaš ljude kojima je ovo kao religija.
Ako tebi odgovara ovaj kompjuter ili onaj, super, našao si što ti treba i sa njime radiš ono za što si ga i kupio.

Ja sam koristio sve operativne sustave(komercijalne i besplatne što svatko može naći i kupiti) i svi oni imaju nešto posebno.
Imam prijatelja koji me naučio neke stvari na Linux-u, i na jednu staru krntiju od laptop-a sam ugradio Kali Linux, i naučio sam dosta toga, naravno on to koristi ko ja dječiju pisnaku, ono, upiši slovo koje nedostaje u riječi "stoli_a".
Samo njemu je to posao a mene je naučio neke stvaro o mrežama, kako se zaštiti ... etc, ali to je bilo prije 6-7 godina.

Ako mene pitaš Apple je super, ali meni su dobri i Windows-i. Jedino Linux mi ne odgovara ako pričamo o OS za koristiti poslovno(web dizajn i video-audio) i privatno(netflix, novine, YT... etc).
Tako da kako koristim oba OS-a, vidim da imaju dobre i loše strane, i jedan i drugi ali to je normalno.
Gledam malo po netu i vidim da lagano svi počinju da kopiraju Apple, izrada mini kompjutera ali nisu niti blizu ... ako računamo u omjeru uloženo/dobiveno nitko nemože nadmašiti Mac Mini M4( a gdje su PRO verzija ...). Nadam se da će se i to uskoro promijeniti jer Apple-u bi dobro došla konkurencija a pogotovo nama korisnicima.
04.03.2025 | 17:23
Da, to je tako počelo već od M1 platforme, kažem "platforme" jer sve u jednom sadržava i procesorsku snagu, i grafiku, i RAM — SVE U JEDNOM JEDINOM ČIPU, a starije generacije Intel Macova ostavlja u prašini, uključujući i Pro seriju. Ima sad to koliko sam vidio i za PC, ARM. Ali treba tu još puno peglanja. Zadnji Mac mi je MBA M1, base model - moj bombon!

Inače Apple je po meni svojedobno napravio veliki propust kada je ušao u "brak" sa Intelom - na kraju su se našli u slijepoj ulici. Pamtim i imam čak 4 Apple računala iz tog "braka" u kući - sa svakim neki problemi ili pronlemčići. Za Pro strojeve ne znam, ali vidim da ih ljudi dan danas raubaju za ozbiljne stvari.

Moj prvi Mac, koji sam kupio svojim novcem, na kredit, je bio iMac G3. Apple Adria iz Svete Nedjelje pored Zagreba je tada bio zastupnik, koliko se sjećam. Eh, to su bili dani, kada si uz Mac dobio hrpu CD-a, opširna uputstva, čak i prevedena na Hrvatski. Bogato pakiranje. Danas "kikiriki” - kao kobase kli vino na Božićnom sajmu!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 12 minuta
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO