refurbished m1 max 16" - preporuke
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

refurbished m1 max 16" - preporuke


16.02.2025 | 12:30
pozdrav ljudi, uzeo bih mbp 16 m1 max, najradije negdje u europi od sellera koji je provjeren, pa eto molim vas preporuke.

ako ne uspijem nista naci u eu, ima na ebayu nekakvih refurbished modela po ok cijenama u americi, jel to ok opcija? cijela prica sa refurb nema veze sa ebayom nego su to nekakvi kooperanti ili kako?

tipa ovo:

www.ebay.com/itm/296947358528?_skw=m1+ma...7Ctkp%3ABFBMppud6KFl
17.02.2025 | 08:18
Šta tebi znači "refurbished"?

Apple ima svoju definiciju:
What goes into a refurbished Mac.
High-quality materials and components in a refurbished Mac reduce its impact on the environment. All refurbished Mac models come with a one-year limited warranty, and free delivery and returns.
This also includes:
  • Full functional testing, genuine Apple part replacements (if needed), and a thorough cleaning
  • The original operating system or a more recent version footnote *
  • All accessories and cables repackaged in a brand‑new box



Primjer takvih računala je:
www.apple.com/it/shop/refurbished/mac/macbook-pro

U 2025-toj teško da ćeš naći Apple refurbished Mac M2 ili M1.
17.02.2025 | 09:00
Borisone kaže:
Šta tebi znači "refurbished"?


pregledan i ociscen (sto softverski sto hardverski) rabljeni uredjaj. jesam blizu?
17.02.2025 | 09:11
Pravi "refurbished" je samo od Applea u Apple Storeu. Ako nađeš koji ti odgovara i imaš gdje kupiti - go for it!
17.02.2025 | 10:15
Apple jedini radi pravi refurbishment .. zamjeni sve sto ne valja i stave NOVU bateriju... a vecina ih samo malo pocisti ... treba dobro citati opise proizvoda...
17.02.2025 | 10:24
Bas mora biti M1 Max? Neki poseban razlog za taj odabir?
17.02.2025 | 14:50
maconline.de/gebrauchte-macs-kaufen.html
Kupljeno više rabljenih Macova preko njih. Bilo je i nekih reklamacija, ali bez komplikacija. Preporučam.
17.02.2025 | 18:12
drlovric kaže:
Bas mora biti M1 Max? Neki poseban razlog za taj odabir?


bavim se obradom filma, trebam gpu i m1 max mi se cini kao najbolji omjer cijene i mogucnosti
17.02.2025 | 18:14
smayoo kaže:
maconline.de/gebrauchte-macs-kaufen.html
Kupljeno više rabljenih Macova preko njih. Bilo je i nekih reklamacija, ali bez komplikacija. Preporučam.


hvala ti na preporuci! malo su skuplji nego sto sam htio potrositi i brinu me te njemacke tastature. je li veliki trosak zamjena?
17.02.2025 | 20:04
matkoo kaže:
smayoo kaže:
maconline.de/gebrauchte-macs-kaufen.html
Kupljeno više rabljenih Macova preko njih. Bilo je i nekih reklamacija, ali bez komplikacija. Preporučam.


hvala ti na preporuci! malo su skuplji nego sto sam htio potrositi i brinu me te njemacke tastature. je li veliki trosak zamjena?


Da, jer se mijenja cijeli gornjii unibody, računaj oko 500 €. Znači. nije isplativo, traži odmah tipkovnicu koja ti odgovara.
17.02.2025 | 22:06
matkoo kaže:
smayoo kaže:
maconline.de/gebrauchte-macs-kaufen.html
Kupljeno više rabljenih Macova preko njih. Bilo je i nekih reklamacija, ali bez komplikacija. Preporučam.


hvala ti na preporuci! malo su skuplji nego sto sam htio potrositi i brinu me te njemacke tastature. je li veliki trosak zamjena?


Prodavač daje jamstvo godinu dana na rabljeni Mac. Da, skuplje je nego što bi kupio preko oglasnika, naravno. Zamjenu tipkovnice odmah zaboravi, to ti se sigurno ne isplati. Meni njemačke tipkovnice nisu uopće problem jer tipkam naslijepo ionako, a, s obzirom da je hrvatska (tj. nekadašnja jugoslavenska) tipkovnica posložena po njemačkoj, razlika je samo u 6 tipaka s desne strane ('šđčćž / ßü+öä#).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 20 minuta
  • 1v@n: Uzmem ih sa sobom onda idući put kad opet idem za HR
  • dpasaric: Pa nemojte baciti, mogu uvijek biti izloženi ako su ok očuvani.
  • 1v@n: Jel vam za muzej odgovaraju iCloud zaključani uređaji? Dobio sam iPhone 5 i iPad 2 koji su zaključani. Djeca praznila kuću od preminulih baka/djedova i nemaju nikakav pristup mailovima/passwordima. Probali smo kontaktirati Apple, ali nisu ni odgovorili. Ispravno i očuvano, ali cigla
  • dpasaric: Zadnji model koji imamo u muzeju je 5c! :)
  • drlovric: Zasto bi itko kupovao iPhone 3GS a da nije neki muzej? :/ Ja imam svoj iPhone 3G negdje u stvarima. Dao bih ga besplatno ako nekome vrijedi. Nisam uopce znao da to ljudi kupuju i traze.
  • smayoo: Odgovarajuća "tema" je oglasnik. Za cijenu potraži slične uređaje na e-bayu, poprati na kojem iznosu završavaju licitacije pa korigiraj cijenu s obzirom na trošak dostave iz te zemlje.
  • 1v@n: Stavim slike i više detalja ako mi netko kaže koja bi bila odgovarajuća tema za to
  • 1v@n: Psst… jel ima nekog ovdje da ga zanima iPod Photo 40GB (4. Gen) i iPhone 3GS 32GB? Prije nego puknem to na oglase, trebam nekakvu realnu procjenu jer nekakav par specijalaca traži skoro 1500€ za 3GS…
  • matijazx: Da li može u kojem postu na forumu, malo više o tome? :-)
  • drlovric: Radili smo danas mali test sa nekoliko igara. Macbook M5 Pro bolje vrti Windows igre od Steam Machine. Kakva luda vremena :)
  • matijazx: Za eartipse, u specijaliziranoj trgovini kod zagrebačkog Cvjetnog trga.
  • Yonkis: U RH nemam pojma ali ima Amazon
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO