Mac Mini M1 - bluetooth problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Mini M1 - bluetooth problem


27.11.2024 | 19:48
Pozdrav,
imam Mac mini M1, i do prije par dana sam koristio svakodnevno:
- Logitech MX Master 3s
- Logitech MX Keys
- JBL FLIP 6 i sve je savršeno radilo. Sve spojeno preko bluetooth-a.

Problem nastaje kada sam kupio Trackpad 2 ako se ne varam, i spojio sam ga uz ovo, jer mi je stvarno korisno da imam stalno upaljen i trackpad i miš, excel mi je lakši miš, a sve ostalo Trackpad.

I sada miš, tipkovnica i zvučnik radili su super. A nakon spajanja i trackpad-a, zvučnik stalno preskače, nemoguće je slušati zvuk ni ništa...

ima li netko neko rješenje, možda neki after market adapter?
  • kupus
  • Posjetitelj
27.11.2024 | 19:57
Interferencija, spoji nešto od tog kabelom ako je moguće.
27.11.2024 | 20:17
Niti jedan od njih ne podržava povezivanje zicom to me i muci
27.11.2024 | 20:17
Preforsirao si to, čovječe. Bluetooth je širokopojasni, sve radi na jednom te istom kanalu, znači da se svi tuku za isti spektralni pojas. Kad natrpaš toga toliko potrošio si sav raspoloživ bandwidth i jednostavno ne uspijevaju svi podaci proći u realnom vremenu. Ostali uređaji nisu toliko ovisni o tome, ali zvučnik guta puno više i tu ti trokira. Zar bi te ubilo da nešto spojiš žicom?
27.11.2024 | 21:01
Ovo je informacija sa Apple support stranica:

Connect multiple Bluetooth devices to one computer
The official Bluetooth specifications say seven is the maximum number of Bluetooth devices that can be connected to your Mac at once.

However, three to four devices is a practical limit, depending on the types of devices used. Some devices require more Bluetooth data, so they're more demanding than other devices. Data-intensive devices might reduce the total number of devices that can be active at the same time.

If a Bluetooth device doesn't appear in Bluetooth preferences, or if it becomes slow to connect or doesn't perform reliably, try turning off devices you aren't using or unpair them from your Mac.
  • kupus
  • Posjetitelj
27.11.2024 | 21:18
Hvala gospodo, nije interferencija već bandwidth. Gladhr, evo što kažu na redditu, izgleda da je moguće spojiti kablom JBL.

Yes it is possible, I just did it.

You need to plug it to your PC (usb-c to usb-a and usb-c to usb-c both work, idk if usb-c to jack 3.5mm works), make sure it's turned on, hold the bluetooth and play butons FOR A WHILE then wait for it to restart.

The main volume controller on windows doesn't seem to work so you have to open up the volume mixer (right click the speakers icon at the bottom right of your screen > volume mixer) and control the volume of each app individually. The volume control inside apps works too, for example I can change the volume directly in VLC or YouTube as well.

Alternatively, you can download EarTrumpet which I find more practical than windows' volume mixer.

If you REALLY need to use your Flip 6 through AUX input, I've read that you might need a ubs-c to jack 3.5mm converter that also has a DAC built-in and that razer makes one of these.


Trebalo bi radit i na Macu, probaj.

www.reddit.com/r/JBL/comments/stvy0y/flip_6_cabled_connection/
27.11.2024 | 21:38
Sutra cu bas pokusati tu opciju spajanja

ali jako cudno, da ne kazem zalosno, da u danasnje vrijeme ni ne stave aux in na jbl od 120 eur cca...
27.11.2024 | 21:57
A propos AUX ulaza (3.5 mm konektora) u zadnjih par godina (tamo negdje od uvođenja BT 4.2 specifikacija) većina "velikih" igrača (Sony, JBL, Bose, B&O...) je izbacilo AUX priključak, power-out USB (što je prije toga bio gotovo pa standard), i većina USB koristi samo za punjenje baterije, ali ne i za prijenos audio streama.

Ali, većina kineza (od kojih neki spadaju u najbolje uređaje po karakteristikama) i dalje nudi obje opcije.
28.11.2024 | 01:01
Čudi me da nisi znao da je upravo Mac mini M1 imao problema s tim, na razini je hardvera i tko se bavi glazbom ili treba veći broj istovremenih BT veza, a uzeo je baš njega - kasnije bi ga prodao i uzeo iduću generaciju kod koje je to sređeno. Imali smo par slučajeva.

Šteta što nisi pitao prije kupnje.

forums.macrumors.com/threads/how-are-the...xed-in-2023.2379091/
28.11.2024 | 11:24
Nije mi to bilo nikad bitno s obzirom da sam koristio miš, bez trackpada
Izletila bila dobra ponuda pa eto..
  • kupus
  • Posjetitelj
28.11.2024 | 11:37
dpasaric kaže:
Čudi me da nisi znao da je upravo Mac mini M1 imao problema s tim, na razini je hardvera i tko se bavi glazbom ili treba veći broj istovremenih BT veza, a uzeo je baš njega - kasnije bi ga prodao i uzeo iduću generaciju kod koje je to sređeno. Imali smo par slučajeva.

Šteta što nisi pitao prije kupnje.

forums.macrumors.com/threads/how-are-the...xed-in-2023.2379091/


Baš interesantno. Sramotno što to nisu rješili. Nije mi jasno, je li riječ o faulty chipu ili driver problemu? Ili je nešto treće, zbilja neka interferencija? Kao što je godinama bilo s laptopima, nemoj spajat USB/miš sa lijeve strane gdje je wifi antena

EDIT: Malo sam proučio taj tvoj link, ispada da njima konekcija dropa. Ovdje to pak nije slučaj, ipak je do bandwidtha kako gore kolege kazuju. I sam Apple.
28.11.2024 | 13:12
Bio je i na Intel Mac mini veliki problem sa "roza nijansa" ekranom kad bi se Mini ponekad budio iz sleepa.

Dan danas mi nije jasna funkcija ni logika zasebnog touch pada. Totalno polufunkcionalno rješenje za bilo kakav ozbiljniji posao. Na laptopu ga ionako imaš, pa je to zgodno kad si "na terenu". Ovo sve drugo je mazohizsm i pimplanje.
28.11.2024 | 21:03
drpongrac23 kaže:
Bio je i na Intel Mac mini veliki problem sa "roza nijansa" ekranom kad bi se Mini ponekad budio iz sleepa.

Dan danas mi nije jasna funkcija ni logika zasebnog touch pada. Totalno polufunkcionalno rješenje za bilo kakav ozbiljniji posao. Na laptopu ga ionako imaš, pa je to zgodno kad si "na terenu". Ovo sve drugo je mazohizam i pimplanje.


Ma joj neeee, potpuno si u krivu! Znači eksterni Magic Trackpad najbolja stvar ikada! Na svakom kompu ga imam i nezamislivo mi je raditi bez njega. Miš nisam koristio možda i 10 godina...
28.11.2024 | 22:18
dpasaric kaže:
Znači eksterni Magic Trackpad najbolja stvar ikada! Na svakom kompu ga imam i nezamislivo mi je raditi bez njega. Miš nisam koristio možda i 10 godina...


Ovo je zanimljivo, jer kako ti izgleda koža na vrhu kažiprsta? Krajevi živaca i njihova osjetljivost na tom mjestu?

Mobitel, iPad, laptopi, moj kažiprst i srednjak bi skroz poludili da pola vremena ne koristim miša i to miševe različitih oblika, što znači i trackballe a sve zato da izbjegnem bol u ručnom zglobu, karpalni tunel ali i utrnutost vrha prstiju i čudan osjećaj na samoj jagodici prsta nakon puno vremena s trackpadom.
29.11.2024 | 11:30
Appleov touchpad je majka. Zabrijao si malo s kožom na vrhu prstiju i osjetljivošću živaca. Ne treba tu ništa upirati, lagan dodir je dovoljan. Ja na stolu koristim miša i veliki monitor jer mi je to preciznije za CAD, ali kad nisam u uredu, touchpad je super. Ona fora što ljudi rade po terenu s laptopom i svuda naokolo šlepaju miša uz laptop, s Mac laptopom je to potpuno nepotrebno.
29.11.2024 | 12:04
Naravno da ne nosam miša okolo s laptopom - možda mi zato i trne prst?

Ne, ozbiljno, ako provedem nekoliko dana samo sa touch uređajima osjetim da mi je koža na vrhu kažiprsta nekako čudna i kao da malo oslabi osjećaj dodira. Možda imam i neki drugi problem s prstima koji se tako manifestira ali zato onda koristim miša kad god mogu.

A prije desetak godina sam imao početni, lagani karpalni pa sam si kupio i trackball.
29.11.2024 | 18:42
Nikakve probleme nemam, prešao sam na Trackpad upravo jer sam pri dugotrajnom radu s mišem imao problem karpalnog sindroma. Od tada sve super!
30.11.2024 | 11:17
IgorD kaže:
A prije desetak godina sam imao početni, lagani karpalni pa sam si kupio i trackball.


I ja sam na trackballu preko 10 godina, super zadovoljan.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 51 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO