Mac mini M1 grafika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac mini M1 grafika


22.03.2023 | 15:27
Joooj, dugo me nije bilo tu.
Pitanje za upućeno pučanstvo:Mac mini M1, kakva je usporedba po pitanju grafičke moći sa standardnim grafičkim karticama ala GeForce, Intel i slično?
Stoji mi arhiviran na disku Xcom2, pa si mislim, bi li to radilo...
22.03.2023 | 18:22
Evo konkretno na MacBook Air M1, mislim da je isti grafički čip kao u Miniju, jedino što povremeno zaigram je Diablo 3 - vrti u nativnoj rezolucijj sve bez ikakvih problea

M1 grafika integrirani Intel HD ŽDERE I RASTAVLJA svakako, tu nema usporedbe. M1 je jednostavno superiorniji.
22.03.2023 | 18:30
Hm, ne znam kakvi su inače zahtjevi za Diablo 3. Za X-com 2 je minimum sljedeći -
OS: 10.11.2
CPU: 2.4 GHz Intel
GPU: NVIDIA 650ti or AMD 5770 or Intel Iris Pro or better
VRAM: 1GB

Kopao sam, no nisam našao - obzirom da M1 chip sve ima u sebi, ne znam koliko to znači VRAMa.
A X-com 2 mi dođe kao referenca za sve druge stvari koje bih volio vrtjeti na stroju - ako radi ovo, radit će i sve drugo.
22.03.2023 | 19:10
Evo video

youtu.be/wJRWf8DqwII
23.03.2023 | 21:34
drpongrac23 kaže:


Lijepo. I to na samo 8 giga RAMa.

Puno hvala na infu!
24.03.2023 | 09:41
to ce ti bez vecih problea vrtiti i stariji Mac


MacMini M1 vrti bez problema Cities: Skylines u 2560x1440
24.03.2023 | 09:50
marioart kaže:
to ce ti bez vecih problea vrtiti i stariji Mac

MacMini M1 vrti bez problema Cities: Skylines u 2560x1440

Thx, to je također koristan info. Moj stari powerbook je mapu učitavao po par sati
26.03.2023 | 16:06
Za kraj topica - kupljen mini Mac M1 8GB za 550 eura. Grof happy!
26.03.2023 | 17:27
Čestitke, dobro te služio!
28.03.2023 | 09:55
grof kaže:
marioart kaže:
to ce ti bez vecih problea vrtiti i stariji Mac

MacMini M1 vrti bez problema Cities: Skylines u 2560x1440

Thx, to je također koristan info. Moj stari powerbook je mapu učitavao po par sati


pod stariji sam mislio na ove oko 2015.g.


ma moja zena je ovisnik o toj Cities igri... igrala je na macminiju 2012 pa se on nije mogao nositi s njom... na ulaznom modelu M1 mini ide i na 3440 jer imamo onaj wide 34" monitor, ali pocne trzuckati kad grad poraste pa je smanjila na nizu i to joj lijepo sluzi...

sretno sa prinovom ...
31.03.2023 | 14:27
Thx. Prinova je tako brza da otvori firefox prije nego ga kliknem.
No čini se da ću još neko vrijeme sjediti za 2 stroja jer malo mi je toga kompatibilno sa Venturom. Jedino što mi powerbook (2009) sad zbilja djeluje mrtvački spor kraj ovog malog čuda.
To mi je već drugi put da mi Apple pregazi preko softa. Prvi put je bio prelazak sa classica 7.5 na OSX - a čak je i tada carbon vrtio veliku većinu stvari. Ovo sad je poprilično razočaravajuće. Look&feel je očito umro i zamijenjen je sa buy new or squeel. Postali su isti kao wintel industrija - samo uz nešto kvalitetniju izradu i sočno veće cijene.
31.03.2023 | 14:57
@grof - istina, sve se mijenja, dobra stara vremena su iza nas. Nema primjerice više skladištenja glazbe, uz Aple music pretplatu za mjesečnih 6€ nema jednostavno smisla, tu sam bitku naposlijetku izgubio. Namjeravam kupiti godišnju pretplatu i uživati.

Igre isto, jesi li probao Apple Arcade? Za 5€ mjesečno imaš izdašni katalog nezahtjevnih igara, bez in-app kupnji. Trenutno igram "Farmside", dođe mi kao razbibriga, a ima još brdo dobrih igara na čekanju. Usput, započneš igrati na Macu, a nastaviš recimo na iPhone-u ili iPad-u. Fantastično!
31.03.2023 | 16:02
drpongrac23 kaže:
Igre isto, jesi li probao Apple Arcade? Za 5€ mjesečno imaš izdašni katalog nezahtjevnih igara, bez in-app kupnji. Trenutno igram "Farmside", dođe mi kao razbibriga, a ima još brdo dobrih igara na čekanju. Usput, započneš igrati na Macu, a nastaviš recimo na iPhone-u ili iPad-u. Fantastično!

Nope, prvi glas - budem pogledao. Makar, 95% onoga što igram su strategije (a kad mi dojadi gubiti jer sam prespor, onda par tjedana odmaram uz Panzer general 2 ili Civ 5 ili bilo što slično na potez).

I da, kome god bilo smiješno ali nedostaje mi Carmen Sandiego.
31.03.2023 | 16:22
grof kaže:
I da, kome god bilo smiješno ali nedostaje mi Carmen Sandiego.


+1
31.03.2023 | 16:46
Ajde da se pridružim, znam da je offtopic, ali moram spomenuti "Leisure Suit Larry" i "Elite". Eh da...
31.03.2023 | 17:14
Kad već nabrajamo, meni baš fali Uninvited
02.05.2023 | 15:30
Update sretnog Mini M1 vlasnika:
To leti. To grize, urla, leti i razvaljuje. To bi otprilike bio hardware test.

Što se igara tiče, Steam wishlista svako malo nešto upeca za par eura - neki dan skinuo XCom 2 sa svim dodacima za nevjerovatnih 7 eura. Otkrio u svojoj arhivi nešto funkcionalnih igara i pomalo ih zamjenjujem originalima kad god nešto bude na akciji (recimo da se mogu izvuć da se ono prije koristilo kao demo ). Našao i Civ6, Kerbale, Factorio i još ponešto od željenih igara. Uglavnom, igračka spojena na 80 cm smart TV gubi malo na rezoluciji, no svejedno je to raj na Zemlji kad pokreneš igru i u prefsima samo poklikaš grafiku na highest.
Proizvođači većinom još uvijek nisu shvatili da je bitno na igri za Mac označiti da li je 64-bitna ili nije.
To bi bilo to. Čeka me hrpa aliena za pobit, nestao sam.
02.05.2023 | 20:02
Mraq. Uživaj onda!
04.05.2023 | 21:31
Super, M1 MBA je mala bešumna zvijer. Kod mene u obitelji tuga - riknuo mi Panasonic TV, nakon 12 godina!!! A za koji dan stiže opet PS5 - trenutno koristimo neki minijaturni Quadro LCD.

Dakle, moram nabaviti novi TV. Mora biti 55 ili 65, mora imati Android. Za sada sam se zagledao u Vivax i Philips, ima lj netko kakav savjet. Ne trebaju mi najnovije điđe, znam da gore ide PS5, no TV je uglavnom za osnovne stvari - TV program (zemaljski) te poneki film sa vanjskog harda u FHD-u. Naravno i PS5, no ne patim na najnovije tehnologije.

Philips mi je u startu već odbojan.
04.05.2023 | 21:32
Ako treba, neka moderatori premjeste temu, isprika!
04.05.2023 | 22:35
Zašto ne Philips?

Kod mene PHILIPS TV 55PUS6704/12 već treću godinu radi bez problema, a radi 10+ sati dnevno i jedinu zamjerku koju imam je kaj ne prepoznaje USB memoriju ako je formatirana u exFAT.

Ne znam kako hvataš TV signal, ali kod mene je kabelska od A1 i koristim cam modul tako da TV odrađuje scaling (ili se to pravilno zove deinterlacing) slike i odrađuje ga dobro, isto je i sa reprodukcijom videa u 1080p.
Na net ga možeš spojiti prek LAN-a ili WiFi-a (2,4 i 5 GHz), ažuriranja softvera (ako hoćeš) su recimo jednom u tri mjeseca. E da, i ambilight radi ok ako te to veseli

EDIT:
Ovo je tema o TV-ima koje se sjećam (ako će se prebacivati postovi), možda ima još koja.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.05.2023 | 22:42
drpongrac23 kaže:
Super, M1 MBA je mala bešumna zvijer. Kod mene u obitelji tuga - riknuo mi Panasonic TV, nakon 12 godina!!! A za koji dan stiže opet PS5 - trenutno koristimo neki minijaturni Quadro LCD.

Dakle, moram nabaviti novi TV. Mora biti 55 ili 65, mora imati Android. Za sada sam se zagledao u Vivax i Philips, ima lj netko kakav savjet. Ne trebaju mi najnovije điđe, znam da gore ide PS5, no TV je uglavnom za osnovne stvari - TV program (zemaljski) te poneki film sa vanjskog harda u FHD-u. Naravno i PS5, no ne patim na najnovije tehnologije.

Philips mi je u startu već odbojan.


Obzirom na uvjet da MORA biti Android TV izbor su ti Philips, Sony, Vivax i TCL. Od ta 4, Vivax prekriži u startu jer je očajan i kvalitetom slike i mogućnostima (procesor/memorija).

Sony je (pre)skup za ono što nudi u odnosu na konkurenciju i tvoje zahtjeve.

Philips ili TCL? TCL za istu cijenu nudi više.
05.05.2023 | 00:47
drpongrac23 kaže:
Super, M1 MBA je mala bešumna zvijer. Kod mene u obitelji tuga - riknuo mi Panasonic TV, nakon 12 godina!!! A za koji dan stiže opet PS5 - trenutno koristimo neki minijaturni Quadro LCD.

Dakle, moram nabaviti novi TV. Mora biti 55 ili 65, mora imati Android. Za sada sam se zagledao u Vivax i Philips, ima lj netko kakav savjet. Ne trebaju mi najnovije điđe, znam da gore ide PS5, no TV je uglavnom za osnovne stvari - TV program (zemaljski) te poneki film sa vanjskog harda u FHD-u. Naravno i PS5, no ne patim na najnovije tehnologije.

Philips mi je u startu već odbojan.


Zašto *mora* biti Android? Koja ti to killer aplikacija treba? Jer ako *mora*, onda izbacuješ iz igre dva igrača koji rade najbolje ekrane trenutno, a to su LG i Samsung. Oba imaju vrlo solide operativne sustave i podršku za gotovo sve što ti može trebati.
05.05.2023 | 03:08
Ja pred 2 god na nekoj akciji kupio xiaomi i stvar radi ok, a za stan novac.
Kako stvari stoje, u zadnje vrijeme su Kinezi best buy.
05.05.2023 | 11:12
@dpasaric - Android mi je bitan zbog jedne aplikacije, KODI. On mi lijepo skine sve omote i metapodatke o filmovima i serijama, a ima i MAME te NES i SNES emulatore preko sebe. Također mi KODI lijepo prikazuje glazbu.

Akk LG i SAMSUNG imaju mogućnost instalacije KODI aplikacije ili nečeg vrlo sličnog tomu, onda bih uzeo nešto od to dvoje. Prije recimo Samsung ( za njega i supruga navija, s obzirom da oduvijek ima isključivo Samsung mobitele)
05.05.2023 | 14:50
Reklo bi se da Kodi za WebOS (LG) nećeš naći, barem ne još neko vrijeme...
forum.kodi.tv/showthread.php?tid=368381
05.05.2023 | 16:05
Birajte najkvalitetniji panel i po tome odaberite TV.
A za android, pa zar je problem dodatno uzeti FireTV Stick? Zna biti po 35 EUR zadnja verzija, ja ga imam, stvarno dobro radi, da sad ne pišem detalje.

...btw. I na ATV možeš staviti KODI.
05.05.2023 | 16:28
LG, pak, ima AirPlay, pa možeš instalirati Kodi na komp i onda mirrorirati na TV.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.05.2023 | 16:43
I Samsung ima airplay i NEMA Kodi. A za medijateku postoje puno kvalitetnija rješenja od Kodija (Plex, Emby).

Ako je Kodi must-have, zasebni android box (pa čak i Mi stick ili Firestick) će odraditi posao bolje od CPU/GPU kombinacije u samom Android TV-u.
05.05.2023 | 16:56
Molio bih ako netko ima iskustva, kakva je situacija na LG-u i na Samsungu sa sljedećim stvarima:

- Namjeravam priključiti na TV vanjski HDD (3TB)
- Kakva je podrška za titlove (.srt i .txt)
- Mogućnost mijenjanja veličine titlova - JAKO BITNO!!!
- Bluetooth povezivost - Vanjski zvučnik!
- PS5 povezivost i mogućnosti za koje možda ne znam

Streaming bilo čega sa računala mi nije opcija.

TV kupujem na duže staze, pa sam spreman izdvojiti do 1.000 € za dijagonalu od 65" (hvala dpasaric-u na preporuci u jednom od starijih postova!). Ako netko ima bilo kakvu preporuku, slobodno pucajte. U obzir dolaze samo HR trgovine.

Hvala svima unaprijed.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 49 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, jura22, m@xym, marioart, Riba, tino1, Anonimci (356)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.00 Seconds

Provided by iJoomla SEO