Kupovina novog Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina novog Mac


21.02.2023 | 21:48
Pozdrav jabučari
Planiram uzet novi Mac ...mislim se izmedju MacBook air m1 i MacBook air m2

Imam jednu ponudu za MacBook air m2 ...9200kuna vakuumu ...kaže da račun ne može naći ,ali da je kupljen u Apple store Zagreb ...moze li mi netko reći kako ide preko serijskog broja garancija ?
Npr. Mogu li preko tog serijskog broja bez fizičkog računa servisirati u bilo kojem Apple storu-ovlastenom?
21.02.2023 | 21:59
Čudno da nema račun, baš čudno. Ja recimo čuvam račune od svega, primjerice i od tostera i od pegle koje smo kupili brat-bratu prije sigurno 25 i kusur godina. Tako da mi je ta priča prilično "šarena".
21.02.2023 | 22:01
Ali da, servis ide preko serial bez fizičkog računa. Da li imaš uvid u serial pa se lako provjeri da li je MacBook "čist".
21.02.2023 | 22:02
Pa i meni je glupa priča...jer kao u Novembru je uzet...slike sam vidio i stvarno vakuum,vrećica sve ...nezz stvarno .
Možeš li mi objasniti kako ide ova garancija ...ja sam iz BiH pa naprimjer dosta njih na oglasu nedaje fizički račun jer svi mi kažu ide preko serijskog broja ...i naprimjer da se pokvari Mac ,mogu li ga u Splitu u iStyle servisirati?
21.02.2023 | 22:10
Traži serijski broj pa provjeri u iStyleu. E, ali jbg, kao vakuumiran je stroj pa ne zna ni on serijski broj jer ga nije ni otvorio, ha? Kvaka 22. Uopće nije sumnjivo.
21.02.2023 | 22:12
Poslao sam mu da mi poslika...i onda preko tog serijskog broja mogu osobno provjerit sve o macu ili oni to odrade ?
21.02.2023 | 22:14
Dvije godine garancije su na mac, bez računa imat ćeš samo prvu godinu koju pokriva apple.
21.02.2023 | 23:02
GRYHKJH9G7 eto serijal
[attachment:1]Screenshot_2023-02-21-22-57-44-91_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg[/attachment]
21.02.2023 | 23:11
Ja sam neki dan uzeo novi midnight m2 air (malo boostan od standardne konfiguracije), samo zato jer iako bi m1 bio dovoljan sam išao na dugoročni ulog pa eto.

Svakako nećeš pogriješiti sa ni jednim ni drugim.
21.02.2023 | 23:12
Evo piše mi da se nemoze utvdit datum kupnje ...ali nadje mac
21.02.2023 | 23:25
Evo našlo je ...piše pokriven garancijom do 10.9.2023...a vakum pakovanje hmmm kako pak to
21.02.2023 | 23:49
Krehacro kaže:
Evo našlo je ...piše pokriven garancijom do 10.9.2023...a vakum pakovanje hmmm kako pak to


Netko ima vakumirku doma, pa u pauzi i macove pakira
21.02.2023 | 23:53
Misliš da nije nov?
Da ga je već raspakirao i koristio
21.02.2023 | 23:56
Vidis
21.02.2023 | 23:56
Jes, nije nov te ga je netko raspakirao i upalio i to 10.9. (ako je serial provjera točna). Apple garancija (ta internet provjerljiva) počinje teći od prvog paljenja.

Ili te prodavač mulja, ili je njega netko smuljao pa mu uvalio tuđi povrat kojeg netko nije po pravilima resetirao i dobiješ to što imaš.

Vidis


Hmm, ne?
21.02.2023 | 23:57
Čuj, za stvar koja košta 1000+ €, da mi netko kaže "ne mogu pronaći račun", meni bi se točno tu upalila crvena lampica i okrenuo bih se na peti od te ponude. Možda i ne laže, možda je stvarno tako zbunjen i izgubljen, ali svejedno, ako je takva osoba, kupiti bilo što tolike vrijednosti od takve osobe je preveliki rizik.
Ovo sve čime se dalje baviš je zato što si napeo kupiti nešto što si ne možeš priuštiti pa si se napalio na takvu sumnjivo nisku cijenu i sad pokušavaš sam sebi dokazati da je to ipak sve ok, zar ne?
22.02.2023 | 00:00
Smayoo imam para već mi se nedaju velike pare hahaha...može li mi onda netko reći gdje mogu kupit MacBook air m1 osnovni model po najnižoj cijeni i da ga mogu poslat na servis u BiH ili Hrvatsku
22.02.2023 | 00:21
Krehacro kaže:
Smayoo imam para već mi se nedaju velike pare hahaha...može li mi onda netko reći gdje mogu kupit MacBook air m1 osnovni model po najnižoj cijeni i da ga mogu poslat na servis u BiH ili Hrvatsku


Rabljene po oglasima, novi najvjerojatnije ovaj

www.gravis.de/Katalog/Apple/Apple-Mac/Ap...-SSD-silber/p/141091


Apple ima foru da daje godinu garancije worldwide, znači moći ćeš ga servisirat i u B i u H , bez računa.

Drugu godinu garancije ostvaruješ kod trgovca s računom (tako je svagdje u EU)
22.02.2023 | 00:26
Znači s toga sajta kad bi uzeo novi ...bez problema je kao da sam uzeo u iStyle?
22.02.2023 | 00:30
kupus kaže:
Vjerujem da bi u istyleu imao više problema s garancijom nego kod gravisa Slobodno kupuj.


Uzimao si kod njih već ?
22.02.2023 | 00:32
Osobno ne, ali ima tu ljudi koji jesu. Gravis je, ako se ne varam, najveći apple partner u DE.
22.02.2023 | 00:38
A nekako sam skeptičan iako mi ovaj air cijenom pase
22.02.2023 | 00:44
Gravis je puno ozbiljnija firma od istylea, ali kako hoćeš. Uvijek možeš kupit kod "naših" za tisuću kuna skuplje.
22.02.2023 | 00:51
Najvjerojatnije da ću preko gravis...ali znači u iStyle ili neki ovlašteni servis bez problema ga mogu odnijeti ?
Pošto nebi da me odje*u kad dodjem ako mu šta bude
22.02.2023 | 00:59
Možeš bilo gdje u svijetu, tu prvu godinu. Drugu ideš trgovcu.

Samo da napomenem, gravisov vjerojatno dolazi s njemačkom tipkovnicom.
22.02.2023 | 01:02
Za Dj-ing mi je tako da to mi neigra ulogu hahah
22.02.2023 | 01:42
Onda slobodno peglaj

22.02.2023 | 11:43
Ipak naručen sa istyle radi vremena dostave ...razlika mi je bila 66€ što mi neigra veliku ulogu ,a tu razliku izbijem gažom
22.02.2023 | 12:51
Koja glazba se pušta, malo je offtopic, ali eto volim glazbu pa me zanima. Uglavnom skupljam house i elektroniku u razdoblju 80-e pa do kraja 90-ih. Uglavnom slupljam mixeve po singlovima i neizbježni DM.
22.02.2023 | 12:58
Kako je ovo Balkan puštam sve ...nijedan zarn mi je stran,najviše narodno (takvo vrijeme jebiga )dok se ljeti po moru pegla strani djir
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO