iMac 27" preko firme - savjeti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac 27" preko firme - savjeti


16.02.2023 | 21:09
[quote="kupus" post=212408]drpongrac23 kaže:

>odlučio da ne kupuje all in one
>kupio još zbijeniji all in one




Da, ali laptop nije All in one računalo, laptop je laptop i ne grije se direktno ekran kao u all in one računalima u kojima se sva elektronika nalazi iza ekrana, barem ja tako mislim.
17.02.2023 | 14:03
Ok, znači mislite da nije pametno kupiti stroj od 1000 EUR, 27" model 2019., 3GHz 6-Core Intel Core i5, 64GB Ram 2667 MHz DDR4, Radeon Pro 570X 4 GB, 1TB Fusion drive pa ovaj prodati za 300-400 EUR?

Radije ostati na ovome starom Mac (27-inch, Late 2013) i pričekati još koju godinu ili 2 na novi 27"?
17.02.2023 | 15:58
Nitko pouzdano ne zna da li će uopće izaći 27" iMac sa M1 ili M2 procesorom, ili će sve ostati na dijagonali od 24", najbolje biti strpljiv i pričekati. Isto tako iluzorno je razmišljati da ćeš rabljeno računalo staro 4 ili 5 godina koristiti još narednih 10.

Isto tako, treba si postaviti pitanje zbog čega netko prodaje takav iMac, a isto bi ga mogao služiti još najmanje godinu-dvije. Ljudi se riješavaju uređaja sa skrivenim manama (spontano gašenje, blinkanje ekrana, zaboravljeni Apple ID, i niz sličnih problema).

Ako se već odlučiš na kupnju rabljenog, dobro se posavjetuj ovdje na forumu, na što treba pripaziti i kako testirati računalo prije kupnje, iako ni to nije garancija da nešto neće vrisnuti u dogledno vrijeme.

Dobio si savjet da uzmeš novi Mini i neki OK 4K monitor, takav setup ne bi zauzimao ništa više prostora na stolu od iMac-a. Ako se nešto i pokvari, zamjena uređaja je jednostavnija i daleko jeftinija. iMac kad rikne, ide sve komplet na servis, koji može koštati da boli glava - a tada sjedi i pjevaj narodne pjesme pune boli, kritiziraj kako je Apple nepošten i slično. 1000€ nije mala lova. Barem meni.
18.02.2023 | 11:42
Ok, mislim da ću onda morati razmisliti o tome...
Znači novi iMac od 24" neću zbog manjeg ekrana. Sada je pitanje ako bih išao na mini i monitor, što bi mi preporučili?

Čak ima ovaj držač gdje se minis tavlja iza na monitor:

www.amazon.com/HumanCentric-Mount-Custom...tented/dp/B0717152XT
18.02.2023 | 11:49
Mac Mini usput ima više konektora od osnovnog modela iMac-a, a specifikacije su iste, s time da je M2 model još bolji i još jeftiniji.
20.02.2023 | 01:58
Ako bi išao na Mac Mini 2, onda bi mi bio dovoljan sa 16 GB Ram i 256 SSD?
Nisam jedino shvatio taj Gigabit ima od 1 i od 10?
20.02.2023 | 08:54
Franziskaner kaže:
Ako bi išao na Mac Mini 2, onda bi mi bio dovoljan sa 16 GB Ram i 256 SSD?
Nisam jedino shvatio taj Gigabit ima od 1 i od 10?

Uzmi 16gb i 512gb ssd, 256 je stvarno malo ali i 512 je puno brzi
Sto se tice etherneta ovaj defaultni ti je dovoljan, to ne trebas nadoplacivati.
20.02.2023 | 12:19
Franziskaner kaže:
Ako bi išao na Mac Mini 2, onda bi mi bio dovoljan sa 16 GB Ram i 256 SSD?
Nisam jedino shvatio taj Gigabit ima od 1 i od 10?


Nemoj 2023. godine kupovati ikakvo računalo koje ima SSD od samo 256 GB i koji se ne može dograditi. Minimum je 512, a idealno 1 TB ako planiraš korištenje 5-6-7 godina.
20.02.2023 | 13:08
A evo, i dan danas mi nije jasno čemu nabijati količinu SSD-a? Ja recimo radim na računalu iste stvari koje sam radio i prije 10-15 godina, važne stvari ionako idu na vanjsku pohranu. Ako se na računalu obrađuju fotke i radi u uredskom paketu, onda je 8/256 uvrh glave. Jedino tko obrađuje video, tu treba i RAM-a i prostora, za "prčkanje" po Wordu, Excelu i Photoshopu - sigurno ne.
20.02.2023 | 13:29
drpongrac23 kaže:
A evo, i dan danas mi nije jasno čemu nabijati količinu SSD-a? Ja recimo radim na računalu iste stvari koje sam radio i prije 10-15 godina, važne stvari ionako idu na vanjsku pohranu. Ako se na računalu obrađuju fotke i radi u uredskom paketu, onda je 8/256 uvrh glave. Jedino tko obrađuje video, tu treba i RAM-a i prostora, za "prčkanje" po Wordu, Excelu i Photoshopu - sigurno ne.


zato sto nije dobro da ssd bude previse napunjen i nesto su bolje perfomanse na 512gb modelu, naustrb 256...



a da li mu je stvarn dovoljno 256 moze sam zakljuciti po trenutnom stanju na disku
20.02.2023 | 14:06
Apple je oduvijek imao vrlo jasnu politiku, za osnovne korisnike - osnovni modeli, za prosječne nešto jači, a za profesionalce - Pro uređaji. Problemi nastaju kod samih korisnika, naime, veliki broj njih se busaju o prsa i sebe nazivaju Pro korisnicima, samohvala i hvalisanje pred okolinom - avioni, milioni, kamioni - brže, bolje, više, jače!!! A na kraju ne iskoristi ni 5% mogućnosti samog uređaja.

Ima to uvelike veze i sa samim mentalitetom na ovim prostorima, taština je gadna stvar, u stanju je pojesti čovjeka do nule, a da ni ne osjetiš!
20.02.2023 | 14:19
Onda mi je 256 SSD dosta, imam nekih 200 GB slobodno na ovome, a vjerojatno ni neću osjetiti ako je od 512 nešto malo brži.

Onda je i pitanje koji monitor, a da nije baš ružan, ovaj Samsung M8 je ok, iako je plastičan iza, ako je po kvaliteti slike kao ovaj iMac late 2013 onda ok.

Budem onda još razmislio je li se isplati već sada promijeniti stroj ili još malo sačekati, jer do sada je ovaj ok, naravno malo brži bi dobrodošao, ali sada baš za oko 1300 EUR dati za novi stroj, moram razmisliti.

Kako sam vidio u Njemačkoj je
M2 16/256 828 EUR i dodatni monitor npr. M8 450 EUR (plus shipping).
20.02.2023 | 14:32
Vezano uz monitor, sa ljepšom i boljom slikom od Apple monitora nećeš naći, tu je Apple jasno postavio standarde. Ne bi trebao gledati ništa ispod 4K i 27" (toliko ti je i minimum koliko vidim). I jedna bitna stvar, gledaj da monitor ima usb-c povezivost za sliku, moja skromna preporuka ide za LG monitore te klase.

Prostor na Macu uvijek možeš "pojačati" vanjskim USB-c stickom ili SSD diskom. Uštekaš ga diskretno iza i zaboraviš na njega.

Daleko od toga ako si u mogućnosti da odmah kupiš model sa više RAM-a i većim diskom da to ne učiniš. Ali onda smo odmah u drukčijem cijenovnom razredu.
20.02.2023 | 14:38
U čemu točno primjećuješ "sporost i tromost" na postojećem iMac-u? U kojim aktivnostima i kojim aplikacijama? Možda se sve pomalo zagušilo pa bi trebalo samo preinstalirati OS, i možda ubaciti u njega novi SSD? NovinSSD bi mu dao puno više živahnosti.

Imam jedan stari MacBook Pro, ubacio sam u njega nivi SSD - to je potpuno drugi uređaj.
20.02.2023 | 19:48
Franziskaner kaže:


Onda je i pitanje koji monitor, a da nije baš ružan, ovaj Samsung M8 je ok, iako je plastičan iza, ako je po kvaliteti slike kao ovaj iMac late 2013 onda ok.



Imas temu o monitorima na kojoj je bilo dosta dobrih savjeta... malo procitaj.
www.jabucnjak.hr/forum/hardver/211552-mo...-za-mini-m2-pro.html

I zanemari savjete tipa "ispod 4K nemoj ni gledati"... ima odlicnih i vrhunskih 2K (2560x1440) 27" monitora s ok cijenom. Ja ti preporucam Benq - Designer ili Photo liniju.
20.02.2023 | 21:08
drpongrac23 kaže:
A evo, i dan danas mi nije jasno čemu nabijati količinu SSD-a? Ja recimo radim na računalu iste stvari koje sam radio i prije 10-15 godina, važne stvari ionako idu na vanjsku pohranu.


Naravno da to uvelike ovisi o načinu korištenja, npr. ja mrzim imati vanjske pohrane - uvijek su sporije i nepouzdanije od internih. Vanjska pohrana u mom slučaju može biti backup. Malo je poslova danas gdje je 256 GB dovoljno, uglavnom je to neko spartansko programiranje ili uredske potrebe male tvrtke.

Npr. uvjeravao sam prijateljicu u to i nije me poslušala jer "ona samo koristi Office i mail". I onda se dogodilo da je na poslu morala koristiti email putem Exchangea, a kako su korporacija, to je poteglo čudesa za sobom i stroj je bio na rubu funkcioniranja.

Drugi razlog je "tehnološka rezerva", da, znam da je sada 256 GB dovoljno za to što želiš u ovom trenu, ali što ako za par godina Apple izda novi macOS koji će biti tko zna što - možda neka konvergencija između svih njihovih OS-ova i stroj procesorskom snagom to bude mogao procesirati, ali mu ponestane mjesta? Ili što ako u trenutnom AI trendu koji predvode Microsoft i Google, odjednom postane nezaobilazno imati neki oblik AI pretražnika, pa Apple otkupi neku tvrtku koja se time bavi i izbaci neki svoj lokalni ChatGPT koji radi brzine koristi lokalnu bazu jezičnih modela? To mogu biti GB podataka.

Treći razlog je prodajna vrijednost. Najbolji primjer za to je kako su završili sasvim pristojni MacBook Airovi koji su imali SSD od samo 128 GB, bilo ih je nemoguće prodati, išli su u bescjenje. Znači, za neku relativnu razumnu doplatu na veći SSD osiguraš si to da ćeš za par godina to računalo i dalje moći prodati i dobiti neku vrijednost za njega. Danas kada imamo iPhone od 1 TB, izlišno je pričati o tome u kojem smjeru budućnost ide.
21.02.2023 | 00:40
Tito kaže:

Imas temu o monitorima na kojoj je bilo dosta dobrih savjeta... malo procitaj.
www.jabucnjak.hr/forum/hardver/211552-mo...-za-mini-m2-pro.html

I zanemari savjete tipa "ispod 4K nemoj ni gledati"... ima odlicnih i vrhunskih 2K (2560x1440) 27" monitora s ok cijenom. Ja ti preporucam Benq - Designer ili Photo liniju.

Evo, točno tako sam se ja zaletio i kupio M1 Mini i šipak, nikako dobiti da mi Benq PD3200Q (2560x1440) proradi kako treba. Džabe imaš vrhunski monitor koji radi savršeno na PC-u, a onda na Appleu...k..ifla

Hoćeš biti siguran da radi kako treba? Spoji i probaj, tek onda kupi.
21.02.2023 | 09:00
1v@n kaže:
...
Evo, točno tako sam se ja zaletio i kupio M1 Mini i šipak, nikako dobiti da mi Benq PD3200Q (2560x1440) proradi kako treba. Džabe imaš vrhunski monitor koji radi savršeno na PC-u, a onda na Appleu...k..ifla
...

A u cemu je tocno problem? Trenutno imam doma jedan Mini 2014 kojem sam reinstalirao Monterey i spojen je na moj 32" Dell (isto 2k) i ne vidim nikakve probleme. Jedino nema nikakvih opcija za dizanje refresh ratea ali vjerujem da postoji nekakakv 3rd party app i za to.
21.02.2023 | 09:30
Treba pravi adapter.
21.02.2023 | 09:36
Imam USB-C HUB s HDMI, na njega je spojen HDMI-VGA adapter i onda VGA kabel na monitor i radi.
Isti HUB s HDMI-DVI kabelom ne radi. Slika se apli i gasi.
Kabel USB-C na DVI ne radi. Slika se sporadicnopali i gasi.
Problem je u HDMI dijelu.
Digitalni prijenos signala i ima zastitu od kopiranja.
21.02.2023 | 11:45
Najbolje rješenje je USB-C na USB-C, ali takav monitor i košta malo više. Poznato je da Mac mini oduvijek ima mušica i problema sa HDMI spajanjem - od problema na cijeloj Intel seriji sa "roza" ekranom do nemogućnosti podešavanja refresh rate-a u pojedinim situacijama, do iznenadnog gubitka slike i svašta nešto.

Nema smisla uzimati monitor ispod 4K, time si korisnik može samo prouzročiti nepotrebne glavobolje - Znači najidealniji izbor bi bio 4K monitor renomiranog proizvođača sa obaveznom mogućnošću spajanja slike putem USB-C konekcije.

Uostalom, pun je YouTube takvih primjera. Mali hint, monitor naručiti i kupiti putem web shopa, kad dođe isprobati i testirati, ako ne radi imate pravo vratiti, mislim u roku 14 dana bez obrazloženja. U trgovini jako teško da će vam izaći u susret i spajati novi monitor na vaše računalo.

Ja sam napravio tako, ali srećom, sve radi pa nisam vraćao.
21.02.2023 | 15:25
drpongrac23 kaže:


Nema smisla uzimati monitor ispod 4K, time si korisnik može samo prouzročiti nepotrebne glavobolje - Znači najidealniji izbor bi bio 4K monitor renomiranog proizvođača sa obaveznom mogućnošću spajanja slike putem USB-C konekcije.


Ovaj dio ne kuzim, zasto nisu dobri 2K monitori?
21.02.2023 | 15:32
Problemi sa skaliranjem, na Venturi.
21.02.2023 | 16:00
Skaliranja nema na 27" 2k monitoru... skaliranja ima kad na 27" 4k monitoru pokusas dobiti velicinu prikaza kao na 27" 2K monitoru.
21.02.2023 | 17:20
Ispričavam se, nije mi želja docirati, ali HDMI uistinu nije zamišljen kao sučelje za monitor u profesionalnoj uporabi, već za konzumaciju multimedijskog sadržaja, zar ne?
21.02.2023 | 20:20
dpasaric kaže:
Najbolji primjer za to je kako su završili sasvim pristojni MacBook Airovi koji su imali SSD od samo 128 GB, bilo ih je nemoguće prodati, išli su u bescjenje. Znači, za neku relativnu razumnu doplatu na veći SSD osiguraš si to da ćeš za par godina to računalo i dalje moći prodati i dobiti neku vrijednost za njega. Danas kada imamo iPhone od 1 TB, izlišno je pričati o tome u kojem smjeru budućnost ide.


Realno, MacBook Air kupuju nezahtjevni korisnici koji očekuju malo ili ništa od računala. Problem je što nismo bogarti i onda nam Air služi za rad puno zahtjevnijeg posla.
Možda je 128GB malo, ali opet macOS ima do 20GB, nešto programa i ostane 50-60GB za svašta. Multimedija zauzme jako puno, ali takve stvari se mogu držati na vanjskim diskovima/stikovima.
21.02.2023 | 20:39
Koliko god su entry leve modeli primamljivi sa cijenama nikad više ne bih kupio, bez obzira na dosta bezobraznu razliku u cijeni. Otkako su izdali M1 macOS jer prilagođen da intenzivnije koristi SSD pa je tako bio poznat i problem gdje se SSD intezivno "troši" jer sustav konstantno pristupao SSD-u i "povećavao radne sate" tako da su za M1 Air na 256GB predvidjeli poprilično kratak životni vijek SSD-a. Na M2 modelima ima još gora stvar, performanse na manjih SSD-ovima su poprilično loše pa čak da ti i ne treba toliko prostora (iako za ozbiljan rad ispod 512GB ne mogu zamisliti, to mi kao život na dijeti) osjetno su performanse lošije ako koristiš intenzivno disk.

Razlike u brzini SSD-a na M2 modelima nisu zanemarive, evo brzina za usporedbu:
- 256GB cca 1500 MB/s
- 512GB cca 3000 MB/s
- 1TB cca 6000 MB/s

Vanjske diskove neću ni uspoređivati, prihvatljivi su mi samo za backup i transfer većih količina podataka, a nikako za neki ozbiljniji rad na njima
21.02.2023 | 20:49
MacBook Air je vrlo solidan stroj i za rad, kod nas možda mije toliko popularan, no vani mnoge firme su opremile svoje sales i ostale administrativne odjele kojima treba mobilnost sa njima i mislim da su vrlo zahvalna i jeftina opcija. Štoviše, do godinu-dvije unatrag je dosta njih koristilo čak i 2017 model. Sa dolaskom M1 svrstavati Air kao odabir nezahtjevih korisnika je totalno krivo, možeš na njemu raditi i zahtjevnije stvari, a dodatno je izrazito lagan i općenito sjajan uređaj. Ja sam jedino pogriješio što sam kod kupovine uzeo osnovni model jer sam više imao cilj isprobati M1. Ok, dodatni motiv za osnovni model je bila i cijena opcija. Da sam uzeo 16GB RAM i 1TB SSD možda bi mi zamijenio i MBP 2019. Ako gledaš prodaju Mac uređaja MacBook Air je daleko najpopularniji uređaj tako da ga kupuju sve vrste korisnika, ne samo nezahtjevni.
22.02.2023 | 00:01
MoschuS kaže:
1v@n kaže:
...
Evo, točno tako sam se ja zaletio i kupio M1 Mini i šipak, nikako dobiti da mi Benq PD3200Q (2560x1440) proradi kako treba. Džabe imaš vrhunski monitor koji radi savršeno na PC-u, a onda na Appleu...k..ifla
...

A u cemu je tocno problem? Trenutno imam doma jedan Mini 2014 kojem sam reinstalirao Monterey i spojen je na moj 32" Dell (isto 2k) i ne vidim nikakve probleme. Jedino nema nikakvih opcija za dizanje refresh ratea ali vjerujem da postoji nekakakv 3rd party app i za to.

Pričamo o M1 i M2, a ne o 2014. Intelu.

Imam 2012. Minija spojeno na 55" 4k OLED i radi super, ali nema veze s ovim o čemu se priča.

M1 ne voli 32" 2k i skaliranje, tj. nema mogućnost antialiasinga teksta (to je već ubijeno u ranijim verzijama OSX-a). Kao rezultat dobiješ mutan tekst, i u principu beskoristan ekran ako radiš išta što nije gledanje filmova.

Bio on spojen na HDMI, USB-C na DP ili bilo kakav drugi adapter.

3rd party aplikacije su radile na Intelu, na M1 neće.

Zato kažem, oprez s kupnjom monitora na slijepo.
Problem postoji već jako dugo, ali se i dalje ne rješava
developer.apple.com/forums/thread/672552
Zadnji post obećava nakon updatea na 13.2, ali ne mogu to više probati.
22.02.2023 | 09:26
A znaci problem je samo sa Apple chipovima i Venturom? Steta sto su uvijek neke sitnice i neki problemi sa stvarima koje pod Win rade najnormalnije... :/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO