Što napraviti sa Androidom?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Što napraviti sa Androidom?


04.09.2021 | 19:30
A ovo oko 100 eura, 1000 kuna, 1200 kuna - to sam davno naučio na svojoj koži kada sam prodavao poštanske marke koje mi je stari skupljao.
I tako sam došao jednom tipu u stan, nikada neću zaboraviti šta mi je rekao:
"Kada se nešto prodaje, najveći naprijatelj prodavaču je on sam.
Strpljenje je igra živaca u kojoj onaj koji ima više strpljenja na kraju uvijek više profitira."
OK. To je bilo prije tehnike koja je napredovala svakih tri tjedna i u skroz drugoj niši, poštanskim markama, numizmatici a ne tehnologiji, gadgetima i tome.
No, kada god nešto stavim na Njuškalo njega se sjetim.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 19:34
Svaki uređaj ima jamstveni list u kojem piše tko je ovlašteni servis, koji su uvjeti jamstva (trajanje, pokriće jamstva, potrebni dokumenti za ostvarivanje jamstva).

Zašto ti sve ovo pišem? Jer sam bio s druge strane pulta kod zaprimanja uređaja i znam što sve ovlaštenom servisu (i državnim inspektorima) treba kod eventualne prijave nepravilnosti. To što je operater izdao potvrdu za ostvarenje prava jamstva, ovlaštenom servisu ne mora značiti apsolutno ništa. Ako si pravna osoba i kupiš taj uređaj za daljnju prodaju ti na njega imaš drugačije jamstvo nego ako si fizička. I drugi se zakon primjenjuje kod eventualnih sporova.

Tako da, važno je tko je kupac. (Ako te tvoj kupac ne traži račun, ne moraš mu ga dati, tim više što isti sadrži osobne podatke).
04.09.2021 | 19:35
Još jedna stvar = nisu svi stručnjaci kao ti Daddo.
Velika većina ljudi su preseratori.
Ima najskuplji iPhone 12, ne zna navesti tri karakteristike prednje kamere ili dvije ekrana.
Zar nije tako?
Maknimo skupinu ljudi koja voli gadgete, uzmimo prosjek iliti mainstream.
Pa to čita šta god se napiše.
I vjeruje tim recenzijama kao Mojsijevim pločama.
04.09.2021 | 19:37
Daddo kaže:
Svaki uređaj ima jamstveni list u kojem piše tko je ovlašteni servis, koji su uvjeti jamstva (trajanje, pokriće jamstva, potrebni dokumenti za ostvarivanje jamstva).

Zašto ti sve ovo pišem? Jer sam bio s druge strane pulta kod zaprimanja uređaja i znam što sve ovlaštenom servisu (i državnim inspektorima) treba kod eventualne prijave nepravilnosti. To što je operater izdao potvrdu za ostvarenje prava jamstva, ovlaštenom servisu ne mora značiti apsolutno ništa. Ako si pravna osoba i kupiš taj uređaj za daljnju prodaju ti na njega imaš drugačije jamstvo nego ako si fizička. I drugi se zakon primjenjuje kod eventualnih sporova.

Tako da, važno je tko je kupac. (Ako te tvoj kupac ne traži račun, ne moraš mu ga dati, tim više što isti sadrži osobne podatke).

Traži me račun.
Ja sam mu ga sam predložio kao naknadu za tih 100 kuna gore.
Samo da vidim ova dva papira pa dopišem.
EDIT:
U jednom piše sve, OIB, broj osobne iskaznice, ime i prezime, to mu ne dam.
04.09.2021 | 19:41
Dat ću mu ovu naljepnicu, ovaj papir ću čuvati doma i ako mu se desi sranje ja ću s njim ići na servis.
Ali samo prvu godinu. Kasnije ne.
No zaista ne vjerujem da će mu trebati išta osim ovoga papira, naljepnice.
Pa pitao sam jasno i glasno.
Mada i ti operateri znaju zasrati samo tako, što jest jest.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 20:10
Kloba kaže:
Još jedna stvar = nisu svi stručnjaci kao ti Daddo.
Velika većina ljudi su preseratori.
Ima najskuplji iPhone 12, ne zna navesti tri karakteristike prednje kamere ili dvije ekrana.
Zar nije tako?
Maknimo skupinu ljudi koja voli gadgete, uzmimo prosjek iliti mainstream.
Pa to čita šta god se napiše.
I vjeruje tim recenzijama kao Mojsijevim pločama.


Ne mislim da sam stručnjak. A nemam ni najskuplji iPhone 12. I svejedno ne znam napamet niti jako pratim sve tehničke detalje o iPhoneu. Ne jer me ne zanimaju nego jer mi razlog kupovine nije ime ni logotip niti me briga ima li prednja kamera 5, 8 ili 13 MP u senzoru.

BMK ako stvar radi ono što meni treba onako kako treba. I radi svaki put kad je uzmem u ruke. To vrijedi nekih novaca. Zašto mi ne treba Pro model iPhonea? Jer mi kamera više za telefoto ne znači apsolutno ništa. LIDAR bi bio korisna stvar ali mi cijeli taj Augumented Reality segment nema još uvijek smisla u praksi. Max model mi je nepraktičan zbog gabarita iako bi autonomija trebala bit veća. 120 Hz refresh rate i 4K zaslon na 6.5” dijagonale? Čemu? Osim da mi ubije bateriju. 400 ili 387 nita? Big deal, ionako na suncu neću vidjet razliku. 16-25 ppi više? Daj me nemoj klat.

Lako je kupit ono što trebaš kad si jasno definiraš prioritete.

Da sam ja ti… umjesto novog iPhonea 12 ili 13 od 6000+ kuna potrošio bih 3000 za iPad 8 ulazni model uzeo BT tipkovnicu za isti i etui (500 kn), a ostatak love uložio u rabljeni mini iz 2014 (2000 kn?). Umjesto monitora koristio TV putem airplaya. I još bi mi ostalo love za servis te 8ce.

Ali ja nisam ti, niti ti znam navike i potrebe. Ja još trošim iPad mini prve generacije sa iOS-om 8 ili 9 za čitanje ePub knjiga i tu i tamo PDF-ova.
04.09.2021 | 20:17
Pusti ti.
Jako dobar savjet.
I ja se bavim sličnim mislima u posljednje vrijeme.
Kupiti neki iPad, Mac Mini i to je to.
iPhone tek i stvarno tek kada rikne osmica.
Baš je idem istestirati koliko traje.
Jbm miša, trajat će još dvije godine s mojom upotrebom ziher.
EDIT:
Zaslužio si palac za sve ove savjete.
Dao bih svima, ali za to treba proći neko vrijeme.
No neću zaboraviti.
Sad me ovaj kupac pili da pola devet, možda malo kasnije...
04.09.2021 | 23:21
Prodano. Tip kupovao supruzi. Prezadovoljan je.
A ja uplatio na tekući, i 220 kuna otišlo na directors cut Ghost of Tsushima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 23:40
Ok, dakle sad možemo “nastavit priču” i reći da je količina rabljenih zelenih Xiaomija 9T na njuškalu tolika jer su imali problem sa zaslonom koji im je mijenjan u jamstvu. MIUI 12 update je trgao aplikacije mobilnog bankarstva, a navodno su ljudi prijavljivali je i probleme s radom uređaja (rušenje aplikacija i usporen rad) kad bi jezik prikaza bio neki drugi osim engleskog.

Eto sad imaš novu igru za PS5 i još novaca u džepu s kojima možeš kupit zaštitnu masku za 8cu (ovo je vrhunsko a neskupo: top4mobile.hr/Katalog/45/sve-maskice/163...ries-white-ghocas778 ) i odservisirat bateriju kad za to dođe vrijeme.
05.09.2021 | 00:07
Smayoo, pliz obriši ovaj post - duplić je.
Hvala ti!
05.09.2021 | 00:08
Za masku mi je kasno, Daddo.
Taj je mobitel u ove četiri godine toliko puta pao (valjda 150 ziher) i uvijek, ali uvijek - na WC-u.
Pa su zato i ogrebotine.
Sjediš, listaš, ovo, ono - počneš posao, smetneš s uma da je mob tu i ŽBAM po pločicama s pola metra visine.
Stara veli da se čudi kako nakon toliko padova to "čudo nije strgano".
Ne zna ona šta je iPhone, Gorilla Glass...
No, za bateriju se već bojim.
Ali ako mi baterija na Mac Book Pro laptopu model early 2013 još dura bez beda jer isti glumi desktop i iz kuće izašao nije pa se prazni do kraja jednom u dva mjeseca, pa onda puni do ibera i tako svakih 60 dana, možda ima nade za bateriju od iPhonea da izdrži još dva "leta".
Sada ga držim na punjaču kada god sam doma, kao da se troši direkt iz struje.
Upravo ću ti postati slike baterije laptopa, pa onda i moba preko appa Coconutbattery:

Screenshot2021-09-04at22.57.59.png
05.09.2021 | 00:12
Screenshot2021-09-04at22.58.48.png
05.09.2021 | 00:15
Screenshot2021-09-04at23.14.19.png
05.09.2021 | 00:17
Screenshot2021-09-04at23.14.08.png
05.09.2021 | 00:20
Prva dva posta su slike stanje i starost baterije Maca.
U druga dva posta su stanje i starost baterije iPhonea.
Zapažanja?
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.09.2021 | 00:38
Za Mac ti nemam ništa pametno za reći osim - dok radi - ne diraj.

Za iPhone 8, baterija je za zamjenu. Ovlašteni servis je MM Agramservis na žitnjaku (kod Garden breweryja), s tim da ti je trošak zamjene 388 kn. Jamstvo je 3 mjeseca na bateriju i 6 na rad. To je tako i u drugim servisima (što se tiče jamstva, za cijenu ne znam). Ja sam dobro iskustvo, doduše ne recentno, imao i sa servisom u ulici grada Vukovara (iservice.hr) kod zamjene digitizera na Ipadu 2. Agram mi je sfušao ženin LG G2 kod zamjene ekrana u jamstvu (mijenja se kompletan touch s okvirom i LCD-om) zaboravili su spojit kabel antene pa nije bilo signala. 23 dana servis i još 21 reklamacija na isti

Maska neovisno o kozmetičkom stanju kućišta uređaja je mudra investicija.
05.09.2021 | 00:48
Nije da ti sada mudrujem jer ti je ovo struka - zašto misliš da mi je baterija za zamjenu ako piše 85+ posto na svim pokazateljima?
Ne cimam - pitam jer me iskreno zanima?
05.09.2021 | 00:52
Što se Maca tiče, ako nešto rikne - da idem u te servise na popravak ili da odmah idem na Mac Mini?
05.09.2021 | 01:14
Daddo?
Spremio sam si link za maskice, a što se servisa tiče, za iservice je preporuku dao i Djuro Genijalac (mislim da zna čovjeka koji tamo radi), ako se dobro sjećam.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.09.2021 | 09:22
Kloba kaže:
Nije da ti sada mudrujem jer ti je ovo struka - zašto misliš da mi je baterija za zamjenu ako piše 85+ posto na svim pokazateljima?
Ne cimam - pitam jer me iskreno zanima?


www.macworld.co.uk/how-to/iphone-battery-health-3669402/

Bez obzira na postotak i stanje baterije koje ti piše na slici, najvažniji je tvoj dojam i ponašanje uređaja.

Tri su glavne stvari koje direktno utječu na “trajanje baterije”:

1. Starost baterije - kako baterija stari kemija u njoj slabi i “maksimalni kapacitet baterije pada”, odnosno baterija se brže prazni što je starija.

Tu si ne možeš baš puno pomoći jer vrijeme se zaustavit ne može.

2. Izlaganje baterije prekomjernoj temperaturi - struja kroz vodič nailazi na otpor, nuspojava je stvaranje topline, vodič se grije. Ista stvar je i s baterijom. “Jači ili neoriginalan punjač” ili izlaganje kućišta uređaja prekomjernoj toplini mogu oštetiti baterijske članke i na taj način smanjiti ukupni kapacitet baterije. Hladnoća radi “sličnu stvar”, baterije zimi traju kraće nego u normalnim uvjetima.

Što se punjača tiče, tu napraviš koliko možeš i pripaziš da ne puniš uređaj na svačemu plus izbjegavaš koliko je moguće brza i kratka česta punjenja.

3. Mehaničko oštećenje baterija - ovo je kod mobitela posebno izraženo, baterije su zbog načina na koji su napravljeni uređaji (tanki s malo mjesta u kućištu) uz ekran i digitizer najosjetljiviji dio u slučaju pada uređaja. I dok ćeš za vidljive dijelove oštećenja vidjeti odmah bilo puknućem / čudnim reagiranjem toucha ili titranjem ekrana, oštećenje baterije nećeš jer su baterijski članci u samom uređaju pa još “u plastici” koja teško mijenja oblik (osim kad se baterija napuhne, a to znači da su članci već odradili svoje). Oštećena baterija može uzrokovati mehaničko oštećenje ekrana ili otežan rad touch panela pa čak i u ekstremnom slučaju deformaciju kućišta jer je konstrukcijski mobitel takav da je baterija iza ekrana, a kućište i ekran su lijepljeni čvrstim ljepilom.

Nije baš da tu možeš puno osim paziti kod rukovanja i nabaviti pristojnu zaštitnu masku.

******

U konačnici, ne treba zaboraviti da baterija ima nekakav “maksimalni broj punjenja” koji će u svom životnom vijeku dosegnuti. Koji i kakav?

www.grepow.com/blog/charging-cycles-of-l...n-polymer-batteries/

I sad kad gledam tvoju fotku kroz sve gore napisano, imaš 4 godine staru bateriju sa 500+ ciklusa u mobilnom uređaju koji je padao.
Baterije gube svojstva stajanjem (isto kao i auto gume), zato na njima piše godina i mjesec nekad i tjedan proizvodnje. Ako je ideš mijenjati za 2 godine sva je zgoda da nećeš baš dobiti sasvim frišku jer su vjerojatno u proizvodnji blizu end of life.

Dodatno, imam i vlastito iskustvo s XR-om kojem je i sad coconut battery sličica na 83 ili 85% a baterija je u banani plus je smrdala nešto sa zvučnikom slušalice. A i u servisu sam se nagledao kineskih deformiranih i njihovih posljedica.
05.09.2021 | 10:41
Hvala na info.
Kada vidim da će me zezati zaista, znači dat ću bateriji još neko vrijeme ali primjerice oko svog rođendana u veljači iduće godine neću se koncentrirati na bateriju već na novi iPhone. Koji točno, vidjet ću. Kako sam stalno u Sancta Domenici, tamo uzimam i telke i SONY konzole, gamepade, igrice ukoliko uzimam fizičke kopije - najvjerojatnije ću tamo uzeti nešto na otplatu.
Eto.
Hvala ti još jednom!
06.09.2021 | 16:36
Kloba kaže:
Offtopic za ovog čovjeka, moram ovo napisati:
@kupus - drago mi je da si konačno navratio.
Još jednom iskrene isprike za O'Pari.
Pa to su sve projektori.
A da vidiš Jordanovu kuću u Chicagu - frajer ima kućno kino s projektorom (mislim IMAX standard).
Košarkaršku dvoranu po NBA standardima.
Jedini TV koji sam vidio kod kuće tih košarkaša iz Bullsa 90ih je Pippenov vanjski TV koji je instaliran da se gleda iz bazena.
Zove se exterial model, izuzetno je svijetao ekran tako da se sve vidi po najvećem suncu.
I njihovi klinci za konzole imaju TV-e.
Starci za "movie nights" imaju projektore obvezatno.
Zato sada moram iskoristiti priliku da ti se iskreno ispričam.
Nisam shvatio da si našao sliku.
To je to od offtopica.


Sve pet Kako bi rekao Braco Cigan - "ljudi smo, nismo cigani"

Projektori i jesu nekako popularniji kod Amera, valjda zato jer imaju ogromne kuće pa moraju s nečim upotpunit zidove
06.09.2021 | 16:50
Di si se Brace Cigana sjetio.
07.09.2021 | 11:12
Samo da dodam što mi je danas žena iz A1 Call centra rekla.
Znači "flat rate" za mobitele imam, kao i neograničeni broj SMS poruka i poziva prema brojevima bilo kojih mobilnih ili kućnih providera.
No, u slučaju da u jednom mjesecu pređem 100 GB, brzina mi se automatski smanjuje.
Eto, čisto da znate.
I ta tarifa kao i tarifa iznad te nude pristup 5G mreži ukoliko korisnik ima 5G telefon/tablet...
Ova moja tarifa se zove Savršena i mene je izašla 169 kuna mjesečno, iako na netu piše da je cijena 189 kn po mjesecu.
Tarifa iznad je najbolja tarifa koju A1 nudi, zove se Bezbrižna te uz sve ovo nudi i 100 minuta mjesečno prema EU, EEA džavama; te 30 minuta i 250 MB roaminga po svijetu.
Zanimljivost:
Sada mi je na pitanje zašto se ne nude stariji modeli iPhonea odgovoreno da nije bilo interesa?!?
Inače, A1 trenutno kao najstariji  model nudi iPhone SE iz 2020. i taj pri preuzimanju stoji 300 kn, plus mjesečno na dvije godine 129 kuna. Da sam to uzeo plaćao bih 300 kuna mjesečno taj mobitel i pretplatu, i kao što sam napisao - u startu za njega pljunuti 300 kuna.
Ne znam.
Možda sam se zajebo i trebao uzeti taj.
A opet, bilo bi fer da oni umjesto SE za tu foru stave iPhone 11 ili iPhone 12 mini.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.09.2021 | 12:35
Osim što naravno, A1 je to već stavio i u ponudi ima i 11 i 12 mini i 12 i 12 pro: www.a1.hr/webshop/mobiteli-na-pretplatu#show=12

Koji bi ti stariji telefon u ponudi od 11-ce? Sve starije u maloprodaji možeš nabaviti za 24*129 kn mjesečno - istyle.hr/apple-iphone-xr.html?config_model=1323&color=533

Ako već idem i plaćam tarifu koja mi omogućava 5G... uzet ću uređaj koji to može iskoristiti, a to su 12-ce trenutno.

Tarifa te izašla jeftinije jer imaš usluge u mozaiku i 10 kn popusta na svaku dodatnu uslugu, uz maksimalni popust od 30 kn.
07.09.2021 | 13:54
OK, Daddo.
U pravu si.
Što se starijih modela tiče, mislio sam na iPhone X.
Znači mobitel star četiri godine, prvi koji ima očitavanje lica umjesto otiska prsta za otključavanje mobitela i štošta drugo.
Ako sam za staru mogao naći u dućanu bon bon također četiri godine star model mobitela po istoj cijeni koja je staru koštala tada (500 kuna), a tu mislim na NOKIA 3310 "novi model"; zar misliš da se A1 ili T-Com da žele, ne mogu dokopati neprodanih modela iPhonea X?
Ne znam, pitam te.
07.09.2021 | 14:48
Kloba kaže:
OK, Daddo.
U pravu si.
Što se starijih modela tiče, mislio sam na iPhone X.
Znači mobitel star četiri godine, prvi koji ima očitavanje lica umjesto otiska prsta za otključavanje mobitela i štošta drugo.
Ako sam za staru mogao naći u dućanu bon bon također četiri godine star model mobitela po istoj cijeni koja je staru koštala tada (500 kuna), a tu mislim na NOKIA 3310 "novi model"; zar misliš da se A1 ili T-Com da žele, ne mogu dokopati neprodanih modela iPhonea X?
Ne znam, pitam te.


Mogu kad bi htjeli, ali iPhone par generacija natrag se jako slabo prodaje pa ne žele da im stoji (i samim time gubi vrijednost).

Nemoj prelazit s osmice na x, iste su iznutrice. Ako baš hoćeš novijeg, ispod 11 osobno ne bi išao. Tu je tek neki značajniji upgrade. FaceID je gimmick, ne vidim prednost istog osim možda igranja froggera obrvama.
07.09.2021 | 17:31
Vjerojatno mogu doci do starijih telefona, pitanje je da li smiju.
Znamo koliko je Apple gramziva firma.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.09.2021 | 17:31
Kloba kaže:

Ako sam za staru mogao naći u dućanu bon bon također četiri godine star model mobitela po istoj cijeni koja je staru koštala tada (500 kuna), a tu mislim na NOKIA 3310 "novi model"; zar misliš da se A1 ili T-Com da žele, ne mogu dokopati neprodanih modela iPhonea X?
Ne znam, pitam te.


Tom logikom, ako je iPhone X koštao N kuna prije 4 godine, nakon 4 godine cijena bi mu i dalje trebala biti tih N kuna.

Redovna MPC starijih generacija Apple mobilnih uređaja je takva da ih operater mora ili prodavati “s gubitkom” ili imati istu cijenu kao i redovna trgovina (na 24 rate koliko traje ugovor). Isto tako, operateri se bore za “ekskluzivu” pa će neki nuditi specifičan model uređaja koji nitko drugi nema (recimo T-mobile trenutno nudi iPade). Trošenje resursa na “staru tehnologiju” nema pretjerano smisla, plus nije baš da su količine novih koje uopće dođu na tržište ogromne ili da smo kao “siromašno tržište” Appleu jako interesantni.

Što operater ima od toga da nudi “5s” kad uz njega nudi i zadnji i najbolji model? Oni ionako primarno zarađuju na ugovoru i pretplati, ne na samim uređajima.
07.09.2021 | 19:27
Ma sve mi je jasno.
Samo sam ti dao odgovor koji bi mob mene zadovoljio a mislim da bi ga A1 mogao nuditi za 29 ili 129 kuna plus ova tarifa Savršena.
Ja bih bio zadovoljan.
Imao sam iPhone 4, iPhone 4S, IPhone 5 i sada iPhone 8.
Izgustirao sam se tih "incredible" novotarija svake godine.
I imam prečih stvari za kupiti, kao što i sam znaš.
Poput Mac Mini kompa prije nego MBP ode u vječna lovišta, neki iPad novije generacije, a iPhone baš taj XR mi je baš zapeo za oko.
Di je još novi TV, Edifier zvučnici...
Ovo je plan kupovine za iduće dvije godine.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, Riba, tino1, VanjusOS, Anonimci (328)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO