MacBook Pro M1 - Gdje kupiti u Hrvatskoj
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro M1 - Gdje kupiti u Hrvatskoj


23.08.2021 | 16:45
Pozdrav, kolege. Zna li netko gdje se može u Hrvatskoj kupiti MacBook Pro M1 sa 16GB RAM-a i 1TB SSD-a, a da se ne čeka duže od mjesec dana? Unaprijed hvala.
26.08.2021 | 11:55
99,9% vjerojatnosti je za nigdje :/
I sam sam u toj nedoumici bio za 16gb ram model i odustao sam od toga te na kraju uzeo Air sa 8gb ram i 512ssd jer mi je na kraju ispala hitna potreba za prijenosnim računalom pa nisam imao vremena čekati, a i sad je na akciji i kada uzimaš preko firme ispadne te cca 8100kn što je super cijena po meni.
30.10.2021 | 10:58
Gdje kupiti MacBook M1 Pro 14"?
Cijenja u Njemačkoj je jeftinija ~2k kn, ali nije da mi se da slati gore laptop u slučaju nekih poteškoća kojih vjerojatno ne bi trebalo biti, ali tko zna
Kod nas košta malo manje od 19k kn, a vidim da Links nudi produljeno jamstvo od 36 mjeseci koje košta 700kn, ali nisam to nikad koristio pa ne znam šta točno uključuje to jamstvo, zna li netko možda?
30.10.2021 | 12:11
NuDg3 kaže:
Gdje kupiti MacBook M1 Pro 14"?
Cijenja u Njemačkoj je jeftinija ~2k kn, ali nije da mi se da slati gore laptop u slučaju nekih poteškoća kojih vjerojatno ne bi trebalo biti, ali tko zna


U tom slucaju ne moras uredjaj slati u Njemacku nego u najblizi servis bilo gdje u svijetu, ukljucujuci i Hrvatsku.

NuDg3 kaže:
Kod nas košta malo manje od 19k kn, a vidim da Links nudi produljeno jamstvo od 36 mjeseci koje košta 700kn, ali nisam to nikad koristio pa ne znam šta točno uključuje to jamstvo, zna li netko možda?


Vidim da je to neko osiguranje od Uniqe, pa se najbolje raspitati kod njih.
A mozes recimo kupiti i Applecare za produzeno jamstvo:
www.apple.com/support/products/mac/
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.10.2021 | 15:39
NuDg3 kaže:
Gdje kupiti MacBook M1 Pro 14"?
Cijenja u Njemačkoj je jeftinija ~2k kn, ali nije da mi se da slati gore laptop u slučaju nekih poteškoća kojih vjerojatno ne bi trebalo biti, ali tko zna
Kod nas košta malo manje od 19k kn, a vidim da Links nudi produljeno jamstvo od 36 mjeseci koje košta 700kn, ali nisam to nikad koristio pa ne znam šta točno uključuje to jamstvo, zna li netko možda?


Takva "jamstva" ti uključuju popravak van proizvođačkog / trgovačkog jamstva (1 godina Apple / 2 godine EU direktiva za fizičke osobe) o trošku osiguravajuće kuće.

U principu nije riječ o jamstvu (ne spada u lažno oglašavanje, zapravo je više "loša poslovna praksa"), već o osiguranju od štetnog događaja. Ti kod trgovca sklapaš policu osiguranja za uređaj gdje imaš ugovorenu osiguranu svotu za štetni događaj. Ako se on ne realizira - ti si izgubio 700 kn. Ako se realizira, trošak popravka snosi osiguravajuća kuća.

U praksi ti to izgleda nekako ovako:

Tebi se laptop pokvari nakon 2 i pol godine, odneseš ga u ovlašteni servis*. Servis pregleda uređaj, napravi ponudu i istu pošalje osiguravatelju. Na osiguravatelju je da tu ponudu prihvati ili ne. Ako si ti kao korisnik sudjelovao u nastalom štetnom događaju (kvar je prouzročen tvojim nekim ponašanjem) postoji mogućnost da te osiguravatelj traži da participiraš u trošku popravka. Ako je trošak manji od osigurane svote - osiguravatelj plati popravak, ti kao korisnik dobiješ popravljen uređaj. Koliko brzo se stvar odvija, ovisi o tome koliko u nekom trenutku osiguravatelj ima odštetnih zahtjeva i/ili premija za isplatu (odnosno koliko ima love za pokriće onog što osigurava).

Iz iskustva u rada s lancem prodavatelj -> servis -> osiguranje, ne bih preporučio tu opciju. Radije plati Apple Care.

* - ovlašteni servis ne mora nužno biti isti onaj koji je ovlašten od proizvođača za jamstvene popravke, obzirom da se radi o popravku van redovnog jamstvenog roka. Osiguravatelj može imati sklopljen ugovor sa PeroŽdero&sin j.d.o.o. koji popravlja tvoj uređaj. Kod Apple uređaja je to malo vjerojatno da će se dogoditi s obzirom na Apple poslovnu politiku, ali na HR tržištu me ni to ne bi čudilo.
30.10.2021 | 15:56
Banke, osiguranja i telekomi - carobna trojka zla, uvijek tu da ti "pomognu".
30.10.2021 | 16:08
catalina kaže:
Pozdrav, kolege. Zna li netko gdje se može u Hrvatskoj kupiti MacBook Pro M1 sa 16GB RAM-a i 1TB SSD-a, a da se ne čeka duže od mjesec dana? Unaprijed hvala.


Za razliku od prve generacije M1 strojeva kod novih 16 GB unificirane memorije nije BTO stavka, ali jest ako tražiš (radi niže cijene) osnovni procesor s 8 jezgri i onda 1 TB SSD.

Ukratko, uvijek, svuda na planetu Zemlji, BTO strojevi se čekaju 30 do 40 dana u redovnoj situaciji. U pandemiji nam je Apple rekao da to povećamo na 50 do 60 dana i da i to ne obećajemo čvrsto.

Ako misliš na obične, redovne strojeve, ali ove zadnje serije - situacija je sada slična, čekanje je 50 do 60 dana jer se radi o novom modelu i navala je neviđena. Samo prvi dan smo primili uplata koliko inače u kvartalu.

Znači u Hrvatskoj baš nigdje to nećeš dobiti u okviru mjesec dana. Ima li gdje u svijetu? Ima, ako nije bitna HR tipkovnica, onda se vjerojatno može dobiti na najvećim "elitnim" Apple lokacijama kao Kocka u New Yorku, Apple Store u Regent Streetu u Londonu i moguće u Genevi i na par sličnih mjesta gdje se uvijek pobrinu za lager čisto imidža i reklame radi.
30.10.2021 | 17:28
Jamstvo “bilo gdje” vrijedi samo prvu godinu, a ostale u ducanu gdje si kupio. Ako uzmes Apple jamstvo onda je stvarno bilo gdje. U EU je jamstvo 2 godine i amen.
01.11.2021 | 10:32
A ako se laptop kupi u nekoj EU trgovini, je li moguće napraviti povrat poreza i kako napraviti povrat?
01.11.2021 | 12:33
Naravno da nije. Dio smo EU već 8 godina, kakav povrat poreza?
EU je carinska i porezna unija. Kad kupiš nešto u Austriji i odvezeš to u Hrvatsku, to više nije izvoz i nema više povrata poreza.
Povrat poreza možeš eventualno tražiti kad nešto kupiš u npr. BiH, Crnoj gori ili Srbiji, možda i u Švicarskoj (Švicarska je u jednom dijelu ugovorom u nekoj zajednici s EU, ali mislim da ne u carinskoj i poreznoj).
01.11.2021 | 12:48
Nezz to mi je netko spomenuo pa sam zato i pitao.
U svakom slučaju hvala na objašnjenju =
01.11.2021 | 12:56
01.11.2021 | 19:11
Ima ovdje ljudi iz BiH i drugih ex-YU država koje nisu u EU. Oni imaju pravo na povrat poreza kad kupe nešto u Hrvatskoj ili gdje drugdje u EU, kad izvezu to izvan EU. Možda je netko to spominjao?
01.11.2021 | 20:57
Mozes u Svicarskoj kupiti itraziti povrat poresa, ali bolje ne jer nije jednostavno.
Na firmu imas pravo poreznog odbitka, ali to nije povrat.
01.11.2021 | 21:39
Možda je najbolje i najisplativije otići sa avionom u Švicarsku i na aerodromu kupiti u duty free trgovini
01.11.2021 | 22:42
NuDg3 kaže:
Možda je najbolje i najisplativije otići sa avionom u Švicarsku i na aerodromu kupiti u duty free trgovini


Bojim se da dutyići nemaju nove stvari koje je teško dobiti i u ovlaštenim trgovinama, znači mala šansa da se to nađe na aerodromu dok ne bude svuda raspoloživo.
02.11.2021 | 21:06
Odobrena mi je ESTA, pa sam danas bas gledao karte, $1100-1300 za USA.

Ko ce malo veci shopping obaviti i ima viska vremena, isplati se samo radi toga otici
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 26 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO