2x6 pin kabel
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

2x6 pin kabel


25.08.2020 | 14:56
Deca, ima l' netko za prodati ili zna di se može kupiti 2x6 pin kabel?

Treba mi za ugradnju grafulje u Mac Pro 5,1 (2010).

Tražio sam po domaćim online dućanima, ali nisam našao.
Lega je čak bio u Linksu, al su mu tamo uvalili nešto krivo.

Osim toga, treba mi i 6 pin na 8 pin.
U HGspotu i Linksu ima za kupiti 6 pin na 2x8, pa mi to nije pod muss.

Evo slikica:


Kablovi2.jpg
25.08.2020 | 15:23
Pričali smo o tome, zaboravi, nećeš to naći kod nas, kupi na AliExpressu i pričekaj 3-4 tjedna.

www.aliexpress.com/item/33035644775.html...02_,searchweb201603_
25.08.2020 | 15:52
Ako je to sto trazis, imam ja 2xmini6pin>6pin viska Ako je isti kao i na 2.1.
2x6pinski na 8pinski bi cak i mogao negdje nac, jer je on je standardan.
25.08.2020 | 17:18
kad sam nabavio Grafu...lik mi poslao kabl,koji sa druge strane ide na maticnu plocu.ali Molex konektor...morao sam da ga spojim sa napajanjem od DVD-a(odavno mrtav)..i tako mi radi par godina..DVD nikad nov nisam ubacio...
25.08.2020 | 17:33
kupus kaže:
Ako je to sto trazis, imam ja 2xmini6pin>6pin viska Ako je isti kao i na 2.1.
2x6pinski na 8pinski bi cak i mogao negdje nac, jer je on je standardan.


Ajde, molim te vidi, pa me spasi
25.08.2020 | 17:35
dpasaric kaže:
Pričali smo o tome, zaboravi, nećeš to naći kod nas, kupi na AliExpressu i pričekaj 3-4 tjedna.

www.aliexpress.com/item/33035644775.html...02_,searchweb201603_


Nije mi palo na pamet da bi mogao biti problem s nabavom kablova, a raspravu sam očigledno propustio.

Ne da mi se sad čekati još mjesec-dva. Grafulja me tugaljivo gleda i jedva čeka da je prispojim
25.08.2020 | 17:54
Gjuroo kaže:
kupus kaže:
Ako je to sto trazis, imam ja 2xmini6pin>6pin viska Ako je isti kao i na 2.1.
2x6pinski na 8pinski bi cak i mogao negdje nac, jer je on je standardan.


Ajde, molim te vidi, pa me spasi


poslan pm.
25.08.2020 | 18:38
Evo, izgleda da će me Kupus riješiti muka.

Ako netko zna razlog zašto se ovih dvoje ne bi trebalo spojiti (kabel iz 2,1 i grafulja u 5,1) neka kaže sada ili neka šuti zauvijek.

Ne, zbilja, ima li razloga da to ne funcionira?
25.08.2020 | 18:51
Meni pada na pamet jedan mogući razlog. Zove se - Murphyjevi zakoni.
25.08.2020 | 19:00
smayoo kaže:
Meni pada na pamet jedan mogući razlog. Zove se - Murphyjevi zakoni.


Ako je to jedini razlog, onda je prihvatljivo. Murphy je neizbježan u bilo kojem slučaju
25.08.2020 | 19:01
Gjuroo kaže:

Ako netko zna razlog zašto se ovih dvoje ne bi trebalo spojiti (kabel iz 2,1 i grafulja u 5,1) neka kaže sada ili neka šuti zauvijek. Ne, zbilja, ima li razloga da to ne funcionira?


Ovisi o kojoj kartici se radi. I da, moguće da neće funkcionirati ako se kabel ne grana kako bi uravnotežio potrošnju po oba voda, a kartica je takva da je velik potrošač. Tj. vjerojatno će raditi u idle načinu, ali pravi test je da zavrtiš Fur Benchmark i mora ga preživjeti. Ako se stroj ugasi, znači da nije ok.
25.08.2020 | 20:03
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:

Ako netko zna razlog zašto se ovih dvoje ne bi trebalo spojiti (kabel iz 2,1 i grafulja u 5,1) neka kaže sada ili neka šuti zauvijek. Ne, zbilja, ima li razloga da to ne funcionira?


Ovisi o kojoj kartici se radi. I da, moguće da neće funkcionirati ako se kabel ne grana kako bi uravnotežio potrošnju po oba voda, a kartica je takva da je velik potrošač. Tj. vjerojatno će raditi u idle načinu, ali pravi test je da zavrtiš Fur Benchmark i mora ga preživjeti. Ako se stroj ugasi, znači da nije ok.


Kartica je GTX 970 4GB.

Ovdje su testovi, pa čak i FurMark: LINK
26.08.2020 | 10:50
Dobro, to je vrlo solidna kartica. Ako nije verzija s Macovim firmwareom bit će neugodna instalacija i update kartice jer u tim trenucima nemaš nikakve sliku, pa pazi na to, dobro pripremi procederu. I koliko znam zadnji sustav s njom ti je High Sierra. To je za sada sasvim ok. Imam ja u jednom stroju doma 980.
26.08.2020 | 11:42
dpasaric kaže:
Dobro, to je vrlo solidna kartica. Ako nije verzija s Macovim firmwareom bit će neugodna instalacija i update kartice jer u tim trenucima nemaš nikakve sliku, pa pazi na to, dobro pripremi procederu. I koliko znam zadnji sustav s njom ti je High Sierra. To je za sada sasvim ok. Imam ja u jednom stroju doma 980.


U oglasu je pisalo da je za Maca 3,1 - 5,1. Bile su i slike sa bootscreenom. Za sada ne mogu ništa 100% tvrditi jer je još nisam ugradio
Ne bih se usudio sam flashati karticu nit bi mi se dalo.
Jedno vrijeme sam gledao da kupim neki GTX 1060/70. Presudilo je to što imam dual boot, a Snow Leopard ne prepoznaje disk s High Sierrom. Daklem, treba mi bootscreen. Nadam se samo da će Snow Leopard prepoznati karticu
Trenutno nemam ni potrebu ni želju da idem dalje od High Sierre.
26.08.2020 | 14:49
Ako ima Macov firmware, onda super, vidjet ćeš što radiš, ali bez drivera će ti sve biti super sporo i trzavo. Nisam siguran da postoji driver za toliko stari sistem kao Snow Leopard, to pogledaj unaprijed.
26.08.2020 | 15:58
dpasaric kaže:
Ako ima Macov firmware, onda super, vidjet ćeš što radiš, ali bez drivera će ti sve biti super sporo i trzavo. Nisam siguran da postoji driver za toliko stari sistem kao Snow Leopard, to pogledaj unaprijed.


Drajvere za Snow Leopard sam već instalirao. Jedino nisam siguran jel ima podršku za CUDA, ali to mi tamo nije ni bitno.
26.08.2020 | 16:04
Nego... Sad sam opet malo uključio mozak i, ne budi mi teško, doslovno POGLEDAO karticu. Ne samo pogledao već i fotografirao.

Na kartici su 2x6 pin ulaza. Nema 8 pinskog. Nije mi palo na pamet da se to može razlikovati od proizvođača do proizvođača. Glupo sam prihvatio pomisao da svaka GTX 970 ima isto napajanje.

Daklem, ako sad opet ne bubam gluposti, meni trebaju dva kabela 6 na 6 pin. Ovo je pitanje.

Jel to znači da mi "samo" trebaju takva dva ista kabela?


Power.jpg
26.08.2020 | 16:16
imam ti ja kabele za spojiti graficku

2x www.amazon.com/gp/product/B071JJPJXW/ref...00?ie=UTF8&psc=1
26.08.2020 | 16:48
nmrzlja1 kaže:
imam ti ja kabele za spojiti graficku

2x www.amazon.com/gp/product/B071JJPJXW/ref...00?ie=UTF8&psc=1


Jel se samo hvališ ili nudiš?
18.12.2020 | 21:13
Da ne otvaram novu temu...

Sad mi treba mini 6-pin na 8-pin.

Ima'l ko u ponudi?

Kabel.jpg


Naručio sam si i preko e-Baya, al sam nestrpljiv
19.12.2020 | 11:09
Za ovakvu kombinaciju ti je sigurnije uzet 2xMini 6-pinski na 8-pinski, isto postoji na eBayu, link Taj sam uzeo nedavno i radi ok, ako mozes, storniraj ovu narudzbu pa uzmi taj
19.12.2020 | 14:48
Neć' ja ništa stornirati. Treba imati svakakvih tih kablova jer ne znaš kad će ti zatrebati

Elem, kartica mi ima jedan 6- i jedan 8-pinski ulaz tako da mi trebaju 2 kabla od kojih jednog imam.
Sad, kad sam kliknuo na tvoj link, mogu ti samo reći da sam naručio i taj kabel upravo od tog lika.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 21 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, temeljnik, Anonimci (528)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO