Mac Pro 2010 - nema slike :(
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro 2010 - nema slike :(


03.08.2020 | 14:33
Nakon mnogo bezprijekorno odrađenih sati došao je i taj dan.

Mac Pro 2010. Nekih mjesec dana je počeo gubiti sliku. To je dalo riješiti rebootom. No sad ni to ne pomaže i izgubio je sliku trajno.
Pošto je u njemu već neko vrijeme živjela Ati Radeon Pro 580X pretpostavio sam da je vjerojatno u njoj problem.
Stavio sam originalnu grafičku i ona također ne daje sliku. Stroj se boota i vidljiv je na mreži.

Ima li netko ideju o čem bi moglo biti riječ?
03.08.2020 | 16:22
Monitor?
03.08.2020 | 17:31
Točno. Prvo logično za probati bi bilo - monitor. Onda kabel. Onda grafulja (to si već probao), onda bootati u safe mode
04.08.2020 | 11:25
U većini slučajeva kada je grafička neispravna stroj se niti ne želi bootati, dakle vjerujem da je problem u monitoru. Ako nemaš drugi monitor pri ruci, uzmi HDMI kabel i spoji Mac za probu na TV. Ako to radi, sve je jasno.

Također, da je stroj i pokvaren, ne boota i slično, grafička bi dala video signal, makar prazan ekran, a kako si probao s dvije, mala je vjerojatnost da su obje pokvarene.
04.08.2020 | 11:50
Hvala na preporukama.
probao wacom cintiq - displayport, hdmi — ništa
Dell utrasharp 27 - displayport, dvi — ništa
Lenovo monitor na DVi - isto ništa

safe mode (shift) kod startupa – nikakve razlike

1. stisnem power button
2. kontrolne lampice blinknu na matičnoj da je sve ok.
3. nekoliko sekundi nakon čuje se startup chime što bi trebalo značiti da je sve okej sa komponentama za startup
4. slika se ne pojavi koliko god da čekam
5. short powerbutton ga ugasi
04.08.2020 | 11:57
@davor
zanimljivo je to što se stroj pojavi na mreži. znači boota se do login screena.
a slika - 0


https://ibb.co/S3BZDdq
ovo su diagnostičke lampice
04.08.2020 | 13:20
Bez panike, ne mora značiti da imaš neki hardverski problem ako LED-ice na matičnoj nešto signaliziraju!

Naime, koliko se sjećam jedna pokazuje da ima napona na backplaneu, druga da ima napona negdje drugdje itd... pogotovo ako su žute ili zelene. Tek crvena znači problem.

Imaš to sve detaljno opisano u service manualu, ako ga nemaš, skini, ima free negdje online.
04.08.2020 | 13:37
A one ledice kod memorije?
04.08.2020 | 13:47
A screenshare?
04.08.2020 | 15:01
Si probao NVRAM reset? Rebootas i drzis Cmd+Opt+P+R sve dok ne cujes chime po drugi put.

support.apple.com/en-us/HT204063
04.08.2020 | 17:14
@davor - to su upaljenje ledice kada stisnem diagnostic gumb

@jura22 - ledice na sisterboardu/proc tray su okej

@accom - screenshare nisam aktivirao prije - mogu se ulogirati u account kao na file server i to je to.

@^SuperUnknown^ - NVRAM resetirao nekoliko puta, i power management (iscupas power kabel i stisneš power button)

PS. bio sam u zabludi, ne boota više. to se dešavalo u početku.
04.08.2020 | 17:50
Sto je zajednicko svim tim pokusajima osim kompa?
Jesi videokabel zamijenio.
04.08.2020 | 23:04
jura22 kaže:
A one ledice kod memorije?


One označavaju neispravan modul.
04.08.2020 | 23:10
nmrzlja1 kaže:
@davor - to su upaljenje ledice kada stisnem diagnostic gumb
PS. bio sam u zabludi, ne boota više. to se dešavalo u početku.


Čuje li se boot chime ili ne? Ako se ne čuje, nije dobro, ali moguće da je problem samo u napajanju. Ako se čuje, onda gledati dalje i eliminirati dio po dio. Radi sve s originalnom karticom koja ima boot screen.
10.08.2020 | 15:01
Ili je ploča ili napajanje.
26.08.2020 | 17:26
jura22 kaže:

Jesi videokabel zamijenio.


da, jesam. kabele (dvi, hdmi, DP, monitore)
26.08.2020 | 17:27
dpasaric kaže:
nmrzlja1 kaže:
@davor - to su upaljenje ledice kada stisnem diagnostic gumb
PS. bio sam u zabludi, ne boota više. to se dešavalo u početku.


Čuje li se boot chime ili ne? Ako se ne čuje, nije dobro, ali moguće da je problem samo u napajanju. Ako se čuje, onda gledati dalje i eliminirati dio po dio. Radi sve s originalnom karticom koja ima boot screen.


chime se čuje, nažalost nemam drugo napajanje da probam. :/
26.08.2020 | 17:30
Hvala svima na trudu, nažalost ne uspjevam dokučiti o čemu je riječ.

Ako ima netko tko ima mac pro native karticu u zagrebu da probam, bio bih vrlo zahvalan.
26.08.2020 | 17:32
Jako je čudno da imaš chime (znači da je stroj prošao primarne provjere), a da nemaš slike, makar i prazne. Imaš li neku treću grafičku (original Appleovu) karticu da probaš? Meni to i dalje ide u tom smjeru, tj. prvo moraš biti siguran da nisu grafičke problem. Možeš li ih kod nekoga probati jesu li 100% ispravne?
26.08.2020 | 17:36
kupus kaže:
Ili je ploča ili napajanje.


nadao sam se da nitko neće spomenuti ploču
no, nije li da startup chime signalizira da je s pločom sve okej?
26.08.2020 | 17:38
dpasaric kaže:
Jako je čudno da imaš chime (znači da je stroj prošao primarne provjere), a da nemaš slike, makar i prazne. Imaš li neku treću grafičku (original Appleovu) karticu da probaš? Meni to i dalje ide u tom smjeru, tj. prvo moraš biti siguran da nisu grafičke problem. Možeš li ih kod nekoga probati jesu li 100% ispravne?


nažalost nemam više nikog sa towerom ili čak pc graf karticom, svi su na laptopima.
26.08.2020 | 18:40
Ček, ti si u Zagrebu? Pa valjda ima neki član Jabučnjaka sa starim Mac Pro iz Zagreba? Pa samo da probaš grafičke svoje kod njega?
26.08.2020 | 19:08
dpasaric kaže:
Ček, ti si u Zagrebu? Pa valjda ima neki član Jabučnjaka sa starim Mac Pro iz Zagreba? Pa samo da probaš grafičke svoje kod njega?


Što se mene tiče, ne mora ni grafičke donijeti. Samo nek dođe s kablovima
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.08.2020 | 00:44
Tek sad sam otvorio ovu temu.

Ja sam u Zg. Imam 3.1. Imam i njegovu original grafičku ako to nešto znači. Moj komp je trenutno kod frenda na posudbi. A original grafička je kod mene.
Sad ne znam koji su kablovi unutra.

Javi se ako ti nešto od toga znači.
27.08.2020 | 09:57
Sad ste baš dobro sve zapetljali...
27.08.2020 | 10:42
smayoo kaže:
Sad ste baš dobro sve zapetljali...


u pravu si smayoo i ti možeš pomoći. daj mi molim te jedan thumbs up i popravi mi karmu
27.08.2020 | 11:11
Air kaže:
Tek sad sam otvorio ovu temu.

Ja sam u Zg. Imam 3.1. Imam i njegovu original grafičku ako to nešto znači. Moj komp je trenutno kod frenda na posudbi. A original grafička je kod mene.
Sad ne znam koji su kablovi unutra.

Javi se ako ti nešto od toga znači.


Pretpostavljam da imaš TI Radeon HD 2600 XT 256MB (two dual-link DVI ports)
koliko vidim na netu trebala bi biti kompatibilna i s 5.1

Koji si kvart?
Ja sam između plive i zagreb towera na zagrebačkoj cesti.
27.08.2020 | 11:28
Kompatibilna je, barem sa starim sustavima, ali to sada nije bitno, bitno je samo da Mac pokaže sliku na monitoru tako da eliminiramo je li problem grafička ili nešto prije nje. Ako napravi chime i s tom karticom koja je sigurno ispravna, morao bi pokazati makar bijeli ekran koji traži boot.
27.08.2020 | 12:02
nmrzlja1 kaže:
Ja sam između plive i zagreb towera na zagrebačkoj cesti.


Zagreb Tower je na Radničkoj cesti, a na križanju Zagrebačke ceste i Ljubljanske avenije je Sky Tower, zar ne? Ili ti živiš u nekom drugom Zagrebu?

daj mi molim te jedan thumbs up i popravi mi karmu


Evo ti i dva!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 9 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.69 Seconds

Provided by iJoomla SEO