Savjet oko setupa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjet oko setupa


09.06.2020 | 12:15
Početkom rujna (a budući da neće biti nikakvih novosti u sektoru koji mene zanima, isto je ko da i kupujem danas) namjeravam kupiti *nešto*, a budžet mi je recimo 1200 eura. Jasno, cicija kakav jesam, što povoljnije prođem, to bolje.

Trenutno mam ovaj iPad Air 3 i olovku i logi kućište s tipkovnicom i to mi je za mobilne potrebe i više nego dovoljno.

Ono što mi treba stacionarno je veći ekran i OS X. E sad, onako kako ja to vidim moje opcije su:

1) mini + monitor (otprije imam i miš i tipkovnicu)

Ovaj novi mini me golica jer se i dalje može dodati RAM nakon kupovine, a realno ne igram video igrice pa mi je integruša sasma dovoljna. Ne znam jel prijašnja generacija Minija vrijedna razmatranja?

2) imac

Ne zanima me iMac pro, ali me ne zanima ni onaj od 21” jer ne mogu dodat ekstra RAMa ako zatreba, tako da opcija ostaje neka 27ica, ali ne nova jer mi je to preskupo.

3) mac pro + monitor
U Splitu imam Mac Pro 3.1 i iako ga nisam koristio godinu dana vjerujem da bi još bio dovoljno dobar za moje namjene, ali transport do Pariza gdje trenutno živim i radim nije izvediv. Siguran sam da ih i ovdje ima za kupiti, možda čak naletim na neki povoljni 4.1.
09.06.2020 | 12:28
john_st kaže:
1) mini + monitor (otprije imam i miš i tipkovnicu)

Ovaj novi mini me golica jer se i dalje može dodati RAM nakon kupovine, a realno ne igram video igrice pa mi je integruša sasma dovoljna. Ne znam jel prijašnja generacija Minija vrijedna razmatranja?


Apsolutno je. Mini 2012 je stroj koji se da dograditi bez neke muke, do 16GB RAM i SSD sa SATA sučeljem, po želji, prima zadnji OS, moja očekivanja još uvijek nadilazi (a nisu mala).


2) imac

Ne zanima me iMac pro, ali me ne zanima ni onaj od 21” jer ne mogu dodat ekstra RAMa ako zatreba, tako da opcija ostaje neka 27ica, ali ne nova jer mi je to preskupo.


iMac je šminkerska kuruza, zaobiđi ga, pogotovo ako kupuješ rabljeno. Najproblematičniji model Maca ikad. Prašina u displayu, pregrijavanje, krepavanje grafičke, užasno kompliciran servis... Pogotovo u Francuskoj, ako tamo moraš plaćati servis na iMacu, bolje si ga odmah zaveži oko vrata i skoči u Seinu.


3) mac pro + monitor
U Splitu imam Mac Pro 3.1 i iako ga nisam koristio godinu dana vjerujem da bi još bio dovoljno dobar za moje namjene, ali transport do Pariza gdje trenutno živim i radim nije izvediv. Siguran sam da ih i ovdje ima za kupiti, možda čak naletim na neki povoljni 4.1.


Ako imaš dovoljno mjesta i ako ti nije problem to što kanta ima blizu 30 kg, slažem se s Davorom, kupiti polovni Mac Pro je uvijek bolja kupovina od Minija.
09.06.2020 | 12:55
Mac Pro je oko 22 kg, ako imaš originalnu ambalažu nije tako strašno poslati ga iz Splita u Pariz. Tamo kupiš neki moderni 27" monitor (Samsung, LG, Asus...) i vozi.

iMac 27" možeš kupiti ako je neka ok serija, ovi zadnji od kada imaju ljepljeni ekran su zaista solidni i više nemaju stare boljke (kuc-kuc).

Mac mini se može naći dobrih polovnih, serije kojima se dograđivao RAM, pa još ako je i7, onda to ima smisla.

Složilli tablicu troškova i karakteristika, pa vidi što daje najbolji odnos.
09.06.2020 | 13:34
Mi smo slali sinu knjige i nešto odjeće i obuće u Dansku. Paket je bio oko 25 kg, poštom je koštalo preko 350kn jer Danska pošta ne dostavlja paket ako nije preporučeno. Neki zbir i transporti su bili neznatno jeftiniji, ali bez dostave, trebalo bi sin nekamo putovati vlakom po to. Tako da, možda se i ne isplati slati stari mac pro u Francusku, za cijenu slanja umanji što plati polovni mac tamo i još proda ovaj u hr... vjerojatno je tu negdje
09.06.2020 | 20:31
To stoji! Bolje prodati ovaj lokalno i tamo kupiti drugi!
15.06.2020 | 00:28
Mini i7 iz 2012. s 16 giga rama i 1 TB Fusion drive plus BT klikuša i Magic Mouse za 500€.

Skupo, prilika ili realno?
15.06.2020 | 01:26
john_st kaže:
Mini i7 iz 2012. s 16 giga rama i 1 TB Fusion drive plus BT klikuša i Magic Mouse za 500€.

Skupo, prilika ili realno?


Realno.
15.06.2020 | 12:10
Realno, ako prodavatelj ima svu prateću dokumentaciju, mislim na račun te original ambalažu i ako je uređaj tip-top stanje. Uz naravno, OBVEZNU provjeru prije kupnje.

Kad sam kupovao MacBook Air jedan mi je prodavatelj rekao da ima zamjenski punjač, te da nije moguće izvršiti provjeru prije kupnje - šta reći na to?
21.06.2020 | 19:06
A ovaj?

Mac Mini iz 2014.
2.6 GHz core i5
8 GB RAM
1 TB HDD

bez tipkovnice i misa za 350€


EDIT: ignore, ucinilo mi se da je fusion drive
21.06.2020 | 19:35
Računaj još minimalno 100€ za rabljenu, ali pristojnu Apple tipkovnicu i miša, da bi ugođaj bio potpun.

Ja bih to probao spustiti na 1500-1800 kn, ali da je k'o bombon. Uredni papiri, ambalaža, original kabel za napajanje (ušćuvan i uredan). Ako ja mogu prodavati u takvoj kondiciji, mogu i drugi. A to što ne čuvaju opremu i sve što ide uz nju, a kasnije traže basnoslovne svote i cijene stara izgrebana poluispravna računala kao da su prošlogodišnji model - to je druga priča. Evo ti takvih puno Njuškalo, ne bi spustio cijenu ni za lipu, a već ga vrti po oglasima godinama.
  • Daddo
  • Posjetitelj
21.06.2020 | 20:16
john_st kaže:
A ovaj?

Mac Mini iz 2014.
2.6 GHz core i5
8 GB RAM
1 TB HDD

bez tipkovnice i misa za 350€


EDIT: ignore, ucinilo mi se da je fusion drive


Mini 2014 nije dolazio bez Fusion drivea u toj konfiguraciji.
21.06.2020 | 21:31
Mac mini 2014 nije nadogradiv što se tiče RAM-a, a ovaj hard bi ja odmah promijenio u SSD.

Evo, iz prve ruke ti mogu reći da sam imao Mac mini 2014, samo sa 4 GB RAM-a i 500 GB HDD-a - to je bilo GOTOVO NEUPOTRBLJIVO, čak i za nezahtjevnog korisnika poput mene.

Nadalje, ta je generacija Minija poznata i po problemu "roza ekrana" kada se spaja na monitor putem HDMI priključka, pa treba i na to obratiti pozornost prije kupnje. Neki su to uspjeli riješiti pomno odabranim korisničkim profilima boja, a nekima nije pomoglo ni to - dakle problem je evidentan.

Spusti prodavatelju koliko možeš, imaš dosta argumenata za pregovore oko cijene.
23.07.2020 | 11:55
A ovo?

Mac Pro 4.1. flashani u 5.1

6-core 3.33 GHz Xeon, AMD Radeon HD 7970 3 GB VRAM, 16 GB RAM, 1 TB HDD

+ bazni 2.8 GHz CPU te Nvidia GT 120 (al to je vjerojatno samo za daljnju prodaju na ebayu)


za 400€
25.09.2020 | 09:26
Evo konacno uzeo stroj.

Mac Mini 2012
2.6 GHz quadcore i7 (BTO model)
16 GB RAM
1 TB HDD

za 350 €

Uzet cu jos onaj OWC caddy da mogu stavit dodatni disk i metnit SSD.

Et voila
25.09.2020 | 11:13
Jeeee!
25.09.2020 | 18:00
Misliš: “Fala krasnome!”? Haha

Nego, moze li se ovaj moj Mini spojit na Alu Cinema Display 23” bez nekog adaptera?

Ima ih po oglasniku za sitne pare (60ak eura)
25.09.2020 | 21:19
@john_st - jel se smije znati gdje si ga uzeo? To nije loša cijena.

Čestitke na stroju..
25.09.2020 | 21:51
Pariz
27.09.2020 | 21:27
john_st kaže:
Misliš: “Fala krasnome!”? Haha

Nego, moze li se ovaj moj Mini spojit na Alu Cinema Display 23” bez nekog adaptera?

Ima ih po oglasniku za sitne pare (60ak eura)


Evo, da odgovorim samome sebi - ne može! Ali srećom, uz Mini je bio HDMI—>DVI adapter i sve radi ko sat.

Prilog/zi 897F14EA-4A4F-412B-A85B-AD152FBAB843.jpeg nije/su pronađen/i

Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 25 minuta
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.07 Seconds

Provided by iJoomla SEO