Rabljeni MacBook Pro 13 za 1.500 kn
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Rabljeni MacBook Pro 13 za 1.500 kn


  • iMo
  • Korisnik
  • 19
06.02.2020 | 13:07
... Isplati li se kupiti za maturanta donji model po cijeni od 1.400 kn - s time da je RAM 4GB
+ 160 SSD, a baterija drži oko 1 sat?...

MacBook Pro 13 iz 2009. godine
everymac.com/systems/apple/macbook_pro/s...0-unibody-specs.html
06.02.2020 | 18:22
To opet zavisi za šta mu tačno treba, pretpostavljam da će ga koristiti i za fax pa je pitanje šta će studirati i hoće li uređaj zadovoljiti te potrebe. Generalno ti strojevi nisu loši i još mogu poslužiti.

Za iste pare sam uzeo u odličnom stanju MacBook Pro (13" mid 2010) C2D 2.4, 4 GB RAM, ubaci sam 240 GB SSD. Baterija još uvijek izdrži 3-4h (web, pisanje dokumenata, mail) i vrti High Sierra-u. RAM ću svakako podebljati jer često zavrtim virtuelne mašine.

Na njemu imam dual boot macOS i Linux, fluidan je na oba podjednako, glavna namjena je penetracijsko ispitivanje što se često radi na Linux OS-u gdje se koriste razne konzolne aplikacije koje nisu zahtjevne i za takve stvari je ovaj stroj odličan i nemam ga namjeru mijenjati dok ne krepa.
06.02.2020 | 21:13
Da, prvo pitanje je - što će studirati maturant?
07.02.2020 | 21:16
Uzmi radje ovaj prije nego sto ode.

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-pro-mi...12-13-oglas-30698612

Lako poslije stavis SSD.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
10.02.2020 | 21:51
smayoo kaže:
Da, prvo pitanje je - što će studirati maturant?


Povijest.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
10.02.2020 | 21:51
kupus kaže:
Uzmi radje ovaj prije nego sto ode.

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-pro-mi...12-13-oglas-30698612

Lako poslije stavis SSD.


Prošla baba s kolačima : (
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
10.02.2020 | 21:57
... Hvala svima na odgovorima.

Bio bih zahvalan za nekoliko natuknica glede toga koji vremenski najstariiji model uopće dolazi u obzir za kupnju po bilo kojoj cjeni, zatim na što treba obratiti pažnju kod probnog rada na laptopu prije odluke za kupnju.
11.02.2020 | 01:04
Čuj, ali fakat - da bi ti netko dao suvisao odgovor, ključno je znati - što kani studirati, tj za što će mu trebati laptop?
Moj sin je brucoš na studiju prirodnih znanosti. Na laptopu najveći dio vremena koristi Matlab i Geogebru, onda LibreOffice Calc i Writer, onda Mail i Safari. Ima moj stari MBP 15" Mid 2012 non-retina, sa 16 GB RAMa i 500 GB SSDom. Ima (vjerojatno) gore zadnji OS (jer on uvijek pusti update čim mu ga Mac ponudi), sve mu radi skroz fluidno i on je sasvim zadovoljan.

Moja kći je prvi razred gimnazije, na laptopu koristi Office 365 (školska licenca) online Power Point kroz Firefox, Inkscape i još neke (opensource) programe za crtanje i igranje s fotografijama. Povremeno LibreOffice writer. Ima MacBook Air 13" 2011 sa 128 GB SSD i 4 GB RAM. OS je gore zadnji koji može ići, 10.13.6. Sve joj radi fluidno i sasvim je zadovoljna.

Imam susjedu koja se zanima za studij dizajna (mislim) u Padovi. Raspitala se kakav joj laptop treba, rekli su joj da npr. ovakav kojeg ja koristim svaki dan za posao (projektanta) vjerojatno ne bi bio bogzna kako dobar (MBP 15" Mid 2015 CTO s AMD Radeon M370X 2 GB VRAM, 16 GB RAM, 500 GB SSD).

Tako da... valjda shvaćaš poantu.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
11.02.2020 | 01:41
... Puno hvala, smayoo. Razumio sam.

Ako mi još netko napiše neki primjer za to kako još uvijek (i za koje poslove) bez poteškoća koristi neki stariji model Mac laptopa slika će mi se "izoštriti".

Usput, čini li ti se da je 4.000 kn dobra cijena za donji model, koji prodaje jedna firma?... To ne pitam za studenta već za potrebe ne odveć zahtjevne grafičke pripreme, obrade kraćih videa, jednostavniju obradu zvuka i korištenje interneta.

Apple MacBook Pro 8.1 13.3 i5-2435M/4GB/120GB SSD/DVDRW/MacOS
Rabljeno računalo Garancija 12 mjeseci Proizvođač Apple Model A1278, EMC 2555 10/2011 PROCESOR Vrsta Core i5 Model i52435M Brzina 2,40 Ghz Cache 3MB MEMORIJA Standardna 4GB Maximalna podrivost 16 GB Tehnologija PC310600 DDR3 GRAFIKA Standardna HD Graphics 3000 EKRAN 13,3" LEDbacklit TFT activematrix 1280x800 TVRDI DISK Kapacitet 120GB SSD Veličina 2,5 OPTIČKI POGON DVDRW PRIKLJUČCI 1 x Thunderbolt 2 x USB 2.0 1 x Ethernet 1 x SDXC SD Card 1 x Firewire 800 GARANCIJA 12 mjeseci Operacijski sustav Mac OS
11.02.2020 | 02:09
Ne. Čini mi se da je puno pretjerana. Mi smo 2018. godine platili 7500 kn za 13" MBP 2015 s 250 GB SSD i 8 GB RAM. Dakle, 2 godine kasnije za 4 godine starije računalo s premalo RAMa ne vrijedi dati 4000.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
11.02.2020 | 02:27
... Nekako sam slutio da je tako ; )

Ako bih se cjenkao s njima, bi li 3000 bila dobra cijena?...
11.02.2020 | 08:35
vidi koliko košta nabaviti 16GB RAM za njega, i eventualno veći SSD (SATA interface) pa toliko još odbij od 3000
11.02.2020 | 10:20
4k kn je previše za MBP 8.1 (to je early 2011 ak se ne varam) u toj konfiguraciji

Ako hoćeš imam ti ja early 2011 sa 2.3 GHz CPU. Trenutno je u njemu 8 GB RAM-a i SSD od 128 GB no ako ciljaš na 16 GB RAM-a i veći SSD od 240 ili 512 GB javi pa ti lako to nadogradim i dogovorimo cijenu

(PS. Ovo je sad teška zlouporaba foruma )
11.02.2020 | 14:07
Za potrebe otvaranja pdfova, prezentacija i surfanja bit ce dobar i bilo koji core2duo pogonjen macbook.

Ali vec kad kupujes, ja bi uzeo 2012 i noviji, cisto zbog os supporta. Macbook air bi mozda bio idealan zbog svoje mase i lake prenosivosti, ali on u konfiguraciji s 8gb rama (kao neki minimum danas) dolazi sa cijenom od 3k pa navise.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
11.02.2020 | 19:47
... Svima zahvaljujem na odgovorima!
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
17.02.2020 | 18:05
Bertone kaže:
4k kn je previše za MBP 8.1 (to je early 2011 ak se ne varam) u toj konfiguraciji

Ako hoćeš imam ti ja early 2011 sa 2.3 GHz CPU. Trenutno je u njemu 8 GB RAM-a i SSD od 128 GB no ako ciljaš na 16 GB RAM-a i veći SSD od 240 ili 512 GB javi pa ti lako to nadogradim i dogovorimo cijenu

(PS. Ovo je sad teška zlouporaba foruma )



... Odgovorio sam ti u privatnoj poruci.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
17.02.2020 | 18:12
... Molim znalce za okvirnu procjenu za koliko bih mogao kupiti rabljeni prijenosnik donjih specifikacija
i za koliko model sličnih ili malo boljih specifikacija ali veličine ekrana 13" (ukoliko Air nema modele od 15")?...

MacBook Air (Mid 2012)
11,6-inch (1366 x 768)
1,7 GHz Intel Core i5
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
8 GB 1600 MHz DDR3
121 GB Flash Storage
mc OS 10.14.6
17.02.2020 | 19:30
500 EUR max. Za 13" 10% više. 15" Air ne postoji.
17.02.2020 | 21:33
iMo kaže:

... Odgovorio sam ti u privatnoj poruci.


Vidio i odgovorio
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
17.02.2020 | 23:59
smayoo kaže:
500 EUR max. Za 13" 10% više. 15" Air ne postoji.


... Hvala.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
18.02.2020 | 00:53
... Je li ovo neka dobra prilika ili samo prodajni trik?...

www.eurotoner.hr/lenovo-ultrabook-14-x1-...bished/4082/product/
18.02.2020 | 09:53
Ni jedno, ni drugo.

Radi se o refurbished (polovnom uređaju koji je pregledan i eventualno servisiran da bi ispravno radio) uređaju, sa ne baš pretjerano dobrim karakteristikama. Ovo je Gen2 X1 Carbon-a, što znači da umjesto funkcijskih tipki ima touch-strip, i nama fizičkih tipki na touch-padu. Memorija mu je zalemljena na ploču, što znači da nema ništa od nadogradnje, a ako memorija "rikne" uređaj je praktično nepopravljiv. Ovaj ekran se baš nije pretjerano iskazao (nije IPS nego TN, i kontrast i osvjetljenje mu nisu jača strana, kao ni kutevi gledanja).
Pored svega toga, nema podatka o kojoj razini potrošenosti se radi, obično postoji gradacija od: grade A (kao nov, bez oštećenja) do D (valja samo za dijelove), i ne znamo koju tipkovnicu ima (hrvatska nije 99%).
Ukratko, mačak u vreći.
18.02.2020 | 10:39
Gen2 je najgora serija X1C, bježi od toga (a i preveć je to novaca za gen2).

Ako gledaš ThinkPad-e onda gledaš:

prenosivost - X serija modele X220 (ako hoćeš klasičnu sedmorednu tipkovnicu), X230 ili X250 (ako hoćeš backlit tipkovnicu), u oba slučaja modele sa IPS ekranom (možeš ga i sam nadograditi za 50-ak €, a RAM i HDD/SSD je lako nadogradiv)

univerzalni laptop: - 14" T serija, model T440p (zadnji maksimalno nadogradiv model T serije), T450 (prvi iz T serije bez optike no još uvijek lako nadogradiv) ili ako ideš na 15" onda T540p sa 3K IPS ekranom koji već ulazi u nišu zadnje kategorije.

radna stanica: W ili P serija s time da izbjegavaš P1 jer ima mušica sa korištenjem NVidia grafike.

Što se tiče cijena, grade A+ ThinkPad serije X230 sa i5 ili i7 CPU-om, 16 GB RAM-a i 1TB SSD-om , IPS ekranom te maksimalno može izaći 3k kn, a T440p istih ili još boljih karakteristika maksimalno 4k kn, a to su strojevi koji danas (i još par narednih godina) obave sve što i malo zahtjevniji korisnik treba, na to staviš neki Linux (ili Win10 ako baš moraš) i vozi, a ako hoćeš OSX ide i to

I da, poslušaj m@xyma i obavezno traži modele sa IPS ekranom (ili planiraj da ćeš ga sam zamijeniti pa i to uračunaj u cijenu) jer...

TN vs IPS na X220:

x220-tn-1.jpeg

x220-ips-1.jpeg


x220-tn-2.jpeg

x220-ips-2.jpeg


x220-tn-3.jpeg

x220-ips-3.jpeg


... razliku vjerojatno i sam vidiš ... IPS je model LCD-a sa slika je LG LP125WH2-SLT1.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
18.02.2020 | 11:11
... m@xym i Bertone - hvala!
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
18.02.2020 | 17:58
... Što stručni sud misli o ovoj ponudi? Malo podsjeća na Air : )

2.659,00 kn
Lenovo IdeaPad L340-15API
www.ekupi.hr/Računala/Laptopi-i-oprema/L...laptop/p/EK000246364
-
Lenovo Ideapad L340 81LW0047SC, AMD Ryzen 3 3200U, 2,60 GHz, Core 2, radna memorija 4 GB, ekran 15,6", 1920x1080, tvrdi disk 256GB SSD 2.5" SATA, operativni sustav Free DOS, grafička kartica AMD Radeon Vega 3, 1x 10/100/1000, WIFI 802.11ac, BT 4.2, HDMI 1, 2 x USB 3.1, 1 x USB Type-C, težina 2,2 kg, Boja Tamnoplava, Jamstvo 2 godine
18.02.2020 | 21:28
Nemam mišljenje o laptopu koji je plave boje

... šalu na stranu, običan generički laptop za koristiti dok traje garancija i poslije baciti u smeće, po mom mišljenju preskupo za ono što nudi i nema OS, a AMD i Linux se trenutno baš i ne vole.
18.02.2020 | 21:57
iMo, u mom društvu bi se reklo - ajd ne je*i po tavanu...
Daj lijepo (nije valjda takva vojna tajna) reci konkretno što bi maturant studirao da znamo kakve zadaće su u pitanju i koji ti je budžet (poželjan / maksimalan) pa da ti predložimo nešto suvislo. Jer ovo je pogrešan put, a i malo si počeo dosađivati...
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.02.2020 | 22:50
smayoo kaže:
reci konkretno što bi maturant studirao da znamo kakve zadaće su u pitanju


pa rekao je - povijest...

ja bi u tom slucaju isao na G3 iBook...

al mi se cini da bi 2012 13" MacBook Air bio super za tu zadacu...
18.02.2020 | 23:01
Ajoj. Sorry, uopće nisam vidio taj post. Ispričavam se.
I da, slažem se, zvuči kao informatički nezahhtjevno, dakle vjerojatno je web preglednik limitirajući faktor.
U tom smislu je vjerojatno svaki Air na kojeg ide barem 10.11 - dovoljno dobar, čak i ako ima samo 4GB RAM.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
19.02.2020 | 17:50
... Svima hvala na odgovorima! Puuuuuuno ste mi pomogli!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 54 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO