IP Kamera
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

IP Kamera


10.02.2019 | 14:10
imam jednu Ipkameru, kad je priključim kablom radi bez greške. Ali kad hoću da radi WiFi nema šanse kod mene, kad je odnesem susjedu bez greške se spaja na njegov modem i s kablom i bez. Što bi moglo biti?
Kod mene su aktivna tri modema istovremeno i još dva Extendera može li biti da je to njoj previše signala i da se zbog toga predomisli?
10.02.2019 | 14:36
Sljedeći put kad je odneseš kod susjeda, onda mu uđi u ruter i vidi kako je net podešen. Stvar mora biti u postavkama mreže. Ako sumljaš da imaš previše rutera i signala kod sebe, to lako ustanoviš...pogasi sve i ostavi jedan, pa probaj...mada će sve biti isto.
10.02.2019 | 15:04
Da. Tako probaj pa javi
10.02.2019 | 16:07
Okačio sam je na Time Capsule i sad radi. Sutra montiram i nadam se da će I dalje raditi.
10.02.2019 | 16:25
Nema tu slucajnosti. Ili radi ili ne radi. Morala bi raditi gdje god se spoji.
11.02.2019 | 19:41
radi, ali modem mi je malo daleko od kamere tako da je sve isprekidano. Mogu li s nekim range extenderom to premostiti?
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.02.2019 | 20:08
tino1 kaže:
radi, ali modem mi je malo daleko od kamere tako da je sve isprekidano. Mogu li s nekim range extenderom to premostiti?


Kratko - NE.

Duže - Ne, nikako.

Stvarno dugačko - između dva uređaja koji imaju problema s komunikacijom u realnom vremenu (jer kamera šalje stream zrakom) ubacuješ još jedan. Komunikacija među ta dva uređaja je već bila zaštićena WPA lozinkom, ubacuješ dodatni uređaj koji prima zaštićene podatke od kamere, unutar sebe radi miče lozinku, te ih ponovo kriptira kad ih šalje do "modema". Naravno da taj proces utječe na količinu podataka koji stižu do modema u nekoj jedinici vremena. Dobit ćeš jači signal, ali ti ništa naročito neće pomoći, jer si postavio "drugačiju" prepreku.

Upravo iz tih razloga se "ozbiljne" IP kamere spajaju žicom i koristi se Power over Ethernet.
11.02.2019 | 22:00
Ne slažem se baš. Količina bandwidtha koju "pojedu" greške u prijenosu prouzročene gušenjem signala zbog udaljenosti i/ili prepreka može biti i puno veća nego što je pojede podjela bandwidtha extenderom. Može biti. Dakle, možda jest Daddo u pravu, a možda i nije. Ovisi o tome koliko bandwidtha ta jedna kamera treba, a koliko može wifi mreža osigurati. Za početak, prije bilo čega drugog, pokušaj na kameri smanjiti rezoluciju za live view. S obzirom da ionako snimaš na SD karticu na samoj kameri, tamo možeš namjestiti da snima maksimalnom rezolucijom, a za baciti pogled povremeno, mogla bi ti biti i neka manja OK.
12.02.2019 | 06:37
Odlučio sam prvo smanjiti dužim mrežnim kabelom udaljenost od modema od kamere. Ali i ovo što kaže Smayoo manja rezolucija u Live a veća na SD Kartici. Pa da vidimo.
13.02.2019 | 16:03
Postavio i radi bez greške, sve. Hvala svima.
13.02.2019 | 18:36
Sa znatiželjom iščekujemo da čujemo tko čupa cvijeće.
A ako slučajno uhvatiš susjeda kako se hvata sa švalerkom na stepenicama, pošalji snimak na evaluaciju!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 30 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO