Ssd disk macbook
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ssd disk macbook


04.01.2019 | 01:04
Gdje kupit povoljno m2 disk za macbook a da me neoderu?
Iz bih sam al nije problem ni na hr adresu narucit...zanima me 480-500gb
04.01.2019 | 02:30
macupgrade.eu/catalog/
04.01.2019 | 18:57
Samo su im cijene malo napuhane. Mislim da je “americki” OWC jeftiniji, znaci US cijena + postarina + PDV (a vjerojatno i + carina, ali to ne mogu potvrditi jer nisam nikad naruciva nesto preko €150). I da, salju i u hrv (za bih ne znam), tj. bar su slali dok sam ja od tamo naruciva (istina, proslo je poprilicno godina od tad, ali i tad je postoja ovaj EU shop, tako da sumnjam da se nesto promijenilo).

Anyway, provjeri oba pa usporedi isplati li ti se:
eshop.macsales.com
04.01.2019 | 20:30
Sigurno će mu opalit carinu. Meni su neki dan za kuhinjski nož od 100USD zaračunali carinu. Doduše došlo je iz Japana.
04.01.2019 | 22:57
Nisu ti zaračunali carinu nego PDV, i troškove carinskog postupka (jer carina je ta koja naplaćuje PDV za robu uvezenu izvan EU).
05.01.2019 | 05:50
A zašto mu ne bi zaračunali carinu, pa nejde Nož pod imformatičku robu, da je oslobođen carine...jedino ak je Bosanac, pa to ide pod must have
05.01.2019 | 06:52
sigurno će mu zaračunati carinu. Pogotovo sad kad nema iz drugih zemalja carine i nemaju u malom prometu šta raditi.

@John, kakav je to kuhinjski nož? Damast?
05.01.2019 | 10:11
Vidim i ovaj iDucan u Hrvatskoj ...cijene su im ubij boze ovih diskova...zbaci retine imaju problema s nalazenjem diskova haha
05.01.2019 | 10:18
haha?
05.01.2019 | 11:27
songoku kaže:
Samo su im cijene malo napuhane. Mislim da je “americki” OWC jeftiniji, znaci US cijena + postarina + PDV (a vjerojatno i + carina, ali to ne mogu potvrditi jer nisam nikad naruciva nesto preko €150).


Zato i postoji europski shop, jer iz ovog se pouzdano naplaćuje carina za ulazak u EU. Tak da ovaj je skuplji, ali gledaj to na način da si onda već platio odjednom sva davanja....
05.01.2019 | 11:32
songoku kaže:
Samo su im cijene malo napuhane. Mislim da je “americki” OWC jeftiniji, znaci US cijena + postarina + PDV (a vjerojatno i + carina, ali to ne mogu potvrditi jer nisam nikad naruciva nesto preko €150). I da, salju i u hrv (za bih ne znam), tj. bar su slali dok sam ja od tamo naruciva (istina, proslo je poprilicno godina od tad, ali i tad je postoja ovaj EU shop, tako da sumnjam da se nesto promijenilo).

Anyway, provjeri oba pa usporedi isplati li ti se:
eshop.macsales.com


Carinska stopa na informatičku opremu je 0%
Kad god sam uspoređivao cijene između američkog owc dućana i ove njihove “podružnice” u eu, dok bi dodao trošak slanja i onda na sve to 25% pdv, razlika je bila ispod 10%. Meni je to vrlo prihvatljivo, s obzirom da stiže iz Belgije za najviše 7 dana (a uglavnom isti tjedan), direktno doma i ne trebam se maltretirati s carinom i njihovim suludim zahtjevima (da moraš npr kao fizička osoba ići nekamo izvaditi neki “broj” koji je isti kao oib, ali ga moraš ići izvaditi ). Da ne spominjem to što američki OWC nekad pošalje kupljeno FedExom pa te FedEx u Hr još odere za parsto kn svojih “usluga” koje ti uopće nisu potrebne, ali ne možeš ih izbjeći. Ili ako se sam zajebeš pa platiš ekstra da ti pošalju DHLom pa ti DHL kod nas još naplati 65 € “špediterskih usluga”.
05.01.2019 | 12:11
cariblanco kaže:
A zašto mu ne bi zaračunali carinu, pa nejde Nož pod imformatičku robu, da je oslobođen carine...jedino ak je Bosanac, pa to ide pod must have


Zato što se do iznosa vrijednosti pošiljke (vrijednost robe u paketu plus transportni troškovi) od 150 EUR carina ne naplaćuje.

Ali roba svejedno prolazi carinski postupak ako je deklarirana vrijednost pošiljke iznad 22 EUR (ili carinik posumnja da je stvarna vrijednost veća od deklarirane), pa se onda naplati ili samo trošak carinskog postupka (ako je vrijednost paketa stvarno manja od 22 EUR) ili trošak carinskog postupka i iznos PDV-a (ako je vrijednost pošiljke veća od 22 EUR, a manja od 150 EUR).

Tek ako je vrijednost pošiljke iznad 150 EUR, naplaćuje se (eventualno) i carina prema odgovarajućoj carinskoj tarifi.
05.01.2019 | 12:54
tino1 kaže:
sigurno će mu zaračunati carinu. Pogotovo sad kad nema iz drugih zemalja carine i nemaju u malom prometu šta raditi.

@John, kakav je to kuhinjski nož? Damast?

Petty knife, Seto iz Seki-a, Damascus iz 33 sloja. To je kao neki svenamjenski nož za manja rezanja, povrće i voće. Ne kao Gyuto ili Santoku koji su chef noževi. Petty bi bio kao manji Santoku!
Sad posjedujem Gyuto i ovaj Petty.
Svojoj kolekciji još trebam dodat Debu i Yanagibu, al na poseban način.
Volim spremat ribu i odreske, a za to treba imati kvalitetne i oštre noževe.
Velika želja mi je posjetiti Japan, Seki i direktno od starih majstora upotpuniti svoju kolekciju. Ako bude sreće, 2020 putujemo u Japan.

Petty
794C89CF-8867-4AAF-96C6-BB07287417F9.jpeg


Gyuto
01F6F79A-15D5-4A74-BBEA-E6356D785294.jpeg
05.01.2019 | 12:56
m@xym kaže:
Nisu ti zaračunali carinu nego PDV, i troškove carinskog postupka (jer carina je ta koja naplaćuje PDV za robu uvezenu izvan EU).

Carinu.
Žao mi je što sam negdje zametnuo specifikaciju postupka, odnosno račun gdje je obračunata carina i PDV. Ako nađem, stavim sliku.
Ako je tako kako si napisao, onda su me zahebali.
05.01.2019 | 13:16
JOHN,

Kolika je bila vrijednost pošiljke (paket+transportni troškovi)?!
Kolika je bila carinska stopa?!

Prema iskustvima ljudi na forumima (nisam nikad uvozio nešto izvan EU, pa nemam osobnih iskustava), carina zna naplatiti (ne uvijek, što je malo čudno) 10% na robu čije porijeklo nije iz EU, što opet nije klasična carina (koja je za razne proizvode različita), jer se plaća 10% na sve proizvode neovisno o vrsti robe (ako se dobro sjećam, to je uvedeno još i prije ulaska HR u EU, neposredno nakon potpisivanja ugovora o pristupanju u EU).
05.01.2019 | 13:21
tino1 kaže:
sigurno će mu zaračunati carinu. Pogotovo sad kad nema iz drugih zemalja carine i nemaju u malom prometu šta raditi.


Carina sad ima i previše posla, jer broj paketa koji dolaze iz Kine svakim danom sve više raste.
Zato im dosta paketa i prođe 'ispod radara', pa možeš proći bez plaćanja PDV-a na paket veće vrijednosti od 22 EUR-a.
05.01.2019 | 15:41
m@xym kaže:
JOHN,

Kolika je bila vrijednost pošiljke (paket+transportni troškovi)?!
Kolika je bila carinska stopa?!

Prema iskustvima ljudi na forumima (nisam nikad uvozio nešto izvan EU, pa nemam osobnih iskustava), carina zna naplatiti (ne uvijek, što je malo čudno) 10% na robu čije porijeklo nije iz EU, što opet nije klasična carina (koja je za razne proizvode različita), jer se plaća 10% na sve proizvode neovisno o vrsti robe (ako se dobro sjećam, to je uvedeno još i prije ulaska HR u EU, neposredno nakon potpisivanja ugovora o pristupanju u EU).


Nož je bio 75USD + poštarina 9 USD. Sva davanja u pošti su bila 150 kn.
05.01.2019 | 17:55
JOHN,

Vrijednost pošiljke je 84 USD.
Tečaj USD cca. 6.5.
Vrijednost pošiljke 546 HRK
Postotak koji ti je Carina naplatila: 150 / 546 * 100 = 27.47%

Dakle, naplatili su ti 25% PDV-a i (150-136.50) = 13.5 Kn carinskog postupka.

Ako misliš da je tu naplaćena i carina, onda bi ispalo da je carinska stopa 2% i da su ti 'oprostili' trošak carinskog postupka, što je doista teško za povjerovati.

Da su ti stvarno naplatili i carinu (u slučaju da je vrijednost u EUR prelazila 150 EUR-a), onda bi postupak bio nešto duži, morao bi vaditi EORI broj, i platiti još i špediterske troškove, pa bi se sve skupa izašlo dosta skuplje od 150 Kn.

Inače, ljudi koji plate PDV+carinski postupak, često misle da se radi o carini (u smislu plaćanja carine u određenom postotku prema carinskoj tarifi) iako im Carina naplati samo PDV (i fiksni iznos troškova postupka).
05.01.2019 | 19:36
Ovak. Platio sam 107kn carine ili pdv-a, 37 kn postupka(poseban račun na onom papiriću od pošte) za nekakvo otvaranje paketa i neke svinjarije, 3kn za neke usluge pošte. Tako da ti nešto ne štima matematika oko postupka.
Sad mi je žao što neznam di sam gurnuo te papire, vjerojatno su u smeću završili. Više mi je bilo bitno da otvorim paket da mi slučajno nije neki seljo oštetio oštricu prilikom otvaranja paketa. Žena mi je samo za pultom rekla da platim uplatnicu carinskih troškova. Pogledao sam dal uplatnica odgovara specifikacijama s oba računa i to je to. I dal je na računima prikazana ista vrijednost kao sa računa prodavatelja.
Ukratko, u tom momentu sam više bio mislima oko noža nego troškova carine ili čega več. A i iznos nije bio baš toliko značajan da detaljno sve provjeravam. Drugi put budem sigurno.
05.01.2019 | 20:12
Po brojevima koje si naveo, ispada da su ti naplatili 20% vrijednosti.

Za PDV je to premalo, a ako je u pitanju carinska tarifa, ispada da nisu naplatili PDV, a to je opet malo vjerojatno (i usput, to bi bio carinski prekršaj). Još nikad nisam čuo da je nekome naplaćena carina, ali ne i PDV.
05.01.2019 | 20:51
JOHN kaže:
tino1 kaže:
sigurno će mu zaračunati carinu. Pogotovo sad kad nema iz drugih zemalja carine i nemaju u malom prometu šta raditi.

@John, kakav je to kuhinjski nož? Damast?

Petty knife, Seto iz Seki-a, Damascus iz 33 sloja. To je kao neki svenamjenski nož za manja rezanja, povrće i voće. Ne kao Gyuto ili Santoku koji su chef noževi. Petty bi bio kao manji Santoku!
Sad posjedujem Gyuto i ovaj Petty.
Svojoj kolekciji još trebam dodat Debu i Yanagibu, al na poseban način.
Volim spremat ribu i odreske, a za to treba imati kvalitetne i oštre noževe.
Velika želja mi je posjetiti Japan, Seki i direktno od starih majstora upotpuniti svoju kolekciju. Ako bude sreće, 2020 putujemo u Japan.

Petty
794C89CF-8867-4AAF-96C6-BB07287417F9.jpeg


Gyuto
01F6F79A-15D5-4A74-BBEA-E6356D785294.jpeg



Wow. Trebaš li posebno paziti na njih? Brušenje ili?
05.01.2019 | 21:02
m@xym kaže:
Po brojevima koje si naveo, ispada da su ti naplatili 20% vrijednosti.

Za PDV je to premalo, a ako je u pitanju carinska tarifa, ispada da nisu naplatili PDV, a to je opet malo vjerojatno (i usput, to bi bio carinski prekršaj). Još nikad nisam čuo da je nekome naplaćena carina, ali ne i PDV.

Neznam što bi ti rekao, osim da ću drugi put obratit pozornost. Bitno da je nož sigurno preletio pol svijeta.
05.01.2019 | 21:21
Pusti sad poštu i carinu i idemo na bitnije stvari koje uopće nemaju veze sa temom ... a to je; kako i čime oštriš svoje noževe?
05.01.2019 | 21:30
tino1 & Bertone....pa generalno treba samo vodit brigu oko brušenja. Te oštrice su dosta osjetljive, a opet lako obradive al dosta ovisi o tipu čelika koji se kuje. Ima stvarno puno tipova materijala od kojih se rade oštrice, način obrade itd., to je vrsta kulture. Japanski noževi se ne bruse na klasičan način kao što se rade na nama poznatim zapadnim noževima(Dick, Solingen i slično), oni se bruse isključivo na kamenu(prirodnom ili umjetnom) različite granulacije od 400 do 12 000. Ja posjedujem Naniwa kamenje 400, 1000, 8000(za poliranje oštrice), kamen za izravnavanje(obavezan), nagura kamen. Oštrice se bruse pod kutem do nekih 15 stupnjeva, odnosno kako ju je majstor napravio. I svaki tip noža još ima neke posebne dodatne tehnike kod brušenja.
Zvuči komplicirano, al uz nešto truda lako se usvaja jer to ipak nisu jeftini noževi. Ovisno o majstoru koji ih radi i tipu noža, jedan nož lako dosegne i do 5000 USD i oni se u pravilu nose majstoru nazad na brušenje ili ih brusiš sam ako imaš znanja i muda. Neki chefovi ili hobi kuhari, čak ne žele da ti ih makstor oštri, nego to žele sami. Stvara se neka veza između noža i vlasnika. Ne pitaj me o tome jer je meni na prvu to bilo onako
Al kad japanskim nožem režeš namirnice, onda je to prolaz kao kroz vodu. Dok ne probaš, nemaš pojma!


F4E33ED2-6E8D-4294-B76F-AF8FEC35D5D1.jpeg

Kutija šibica je samo ilustracija za veličinu kamenja
05.01.2019 | 21:57
Mnogi noževi, kao npr onaj Gyuto, se balansiraju maltene do savršenstva. Težište noža je pol centimetra od kraja ručke prema vrhu oštrice. S vremenom, kada ga se oštri, težište noža se pomiče prema ručki. Onda kada pređe u ručku, više nije za upotrebu, a ionako si nakon toliko vremena jednom nogom u grobu.
Nož se posebno priprema i prenosi nasljednicima kao uspomena za neki stalak ili vitrinu.
05.01.2019 | 22:48
Koliko dugo namačeš kamenje u vodi prije brušenja?
05.01.2019 | 23:31
Kad voda ispuni pore, odnosno kad prestanu izlaziti mjehurići zraka.
Zna potrajat i do 15min, al sve ovisi o vrsti i stanju kamena.
Tim kamenjem se mogu oštriti svi noževi, samo treba paziti da se ovi preko 500 ne oštete oštricom. Kamen uvijek mora biti ravan kad se oštri bilo kakav nož, a to se provjerava na vrlo jednostavan način običnom grafitnom olovkom i ravnanjem. Neravnim kamenom nikada nečeš dobiti pravilnu oštricu.

youtu.be/VastRkaREtI

youtu.be/rTKV5-ZSWcE
06.01.2019 | 00:09
Koji odmor za živce
06.01.2019 | 01:04
Nebi vjerovao, al mene takve stvari opuštaju.
Ako češ to ikada raditi, nemoj gubit volju u početku. S vremenom se stekne tehnika. Pogledaj od Kirina upute.
Ili ovaj recimo, dosta simpatičan deda koji objašnjava neke osnovne stvari.
youtu.be/SIw5ChGOADE
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 30 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO