Kupnja polovnog iMac (2011.-2013.)- savjeti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja polovnog iMac (2011.-2013.)- savjeti


22.10.2018 | 13:47
Pozdrav,

pa evo tu sam malo ovak više informativno, malo da čujem vaše mišljenje i iskustva.
Trenutno imam iMac21.5 Late2009, 3,06 GHz Intel Core 2 Duo, 8GB, 500GB HDD...
I sada bih htio ovaj veći model 27 inča, jednog sam htio kupiti, ali je prodan, a to je bio 12,2 Mid2011, 20GB RAM, 2,7 i5, 1TB+240SSD za oko 4500kn.

A sad ima za oko 3800kn Mid2011, ali bez ssd i 8GB RAM...

A možda bih sada mogao dobiti jedan Late2013, 16GB, 3,2 i5, 1TB (nema SSD) za oko 7000kn...
Šta mislite o tim modelima? Na šta paziti? kakvi su ovi tipa iz 2011.? A ovaj 2013.?
Ne znam dali je pametno kupiti taj Mid2011? Cijena je ok, ali nije bas neš što se tiče komponenata, tj. performance...
22.10.2018 | 14:08
iMac 2011 nema podrsku za Mojave,u danasnje vrijeme zastario Hardware.Lagano uraditi upgrade SSD,Ram....
iMac 2013 puno bolja investicija,podrska za zadnji OS X,Teze uraditi upgrade,display je ljepljen i ako nisi siguran sta radis u 99% slucajeva display se osteti.

Svakako moja preporuka za 2013,a sto ne razmislis o Mac Mini i dobrim Monitorom.
22.10.2018 | 15:38
A koliko košta ugradnja SSD u 2013?
I koliko košta SSD za iMAc tipa 256GB ili 500GB?

A ne znam, nekako mi je ovaj iMac navika/draži od Mac Mini... A kako vidim iMac uvijek drži cijenu, ne gubi se baš vrijednost (ako se kupi jeftin i polovni).
22.10.2018 | 15:46
Cijene SSD-a su iste kao i za PC jer su to isti diskovi, ali ugradnja je problem.
Na stranici www.ifixit.com/Guide poraži uputu za rastavljanje računala i možeš vidjeti koliko posla ima.
22.10.2018 | 15:50
Da, ne bi ja to htio ugraditi, već pitam koliko košta da meni to netko (stručan) ugradi?
22.10.2018 | 16:50
I šta kažete o cijeni tipa iMac 2013 za 7000kn?
22.10.2018 | 18:19
Eto ako mi samo netko može napisati za tu ugradnju i koliko košta jedna dobra (od Samsunga npr. EVO 840) SSD 256GB?
Jer imam jedan iMac Late2013 sa SSD (od256GB) i jednu bez, a razlika je nekih 700-800kn
22.10.2018 | 19:16
Za 700-800 kn sigurno ne možeš kupiti SSD i platiti nekom da ti profesionalno odradi zamjenu u iMacu.
22.10.2018 | 19:47
Ja radim ugradnu u te iMac-ove i sto ti kaze smayoo nema teorije ssd i ugradnja za 700-800
22.10.2018 | 23:23
Za što ćeš koristiti računalo? Za svoju uporabu nisam nikada bio sklon all-in-one rješenjima, mada sam doma imao i 21.5" i 27" iMac i bili su u redu, ali su isto tako i dead-end u smislu proširenja. Na kraju sam oba prodao i umjesto njih uzeo Mac Pro towere. iMac je ok ako nemaš dobar monitor i problem s prostorom na stolu, pa ti paše da je sve kompaktno, ali inače za malo više para uzmeš profesionalni tower i pomalo ga dograđuješ.
23.10.2018 | 06:11
A ok, hvala. A koliko onda da računam da će mi ispast ssd i ugradnja?
A nekako sam sklon iMacu, razmišljao sam i o Mac mini, ali ipak bi radije iMac.
23.10.2018 | 08:58
SSD vidiš i sam pošto se prodaje - oko 700-800 kn je sam SSD. Ugradnja - netko tko je to radio će ti dati relevantnu informaciju (Saint, na primjer). Vjerojatno ne manje od 500 kn, ako je ozbiljan serviser koji daje neko jamstvo na svoj rad.
23.10.2018 | 09:22
Cijenu ugradnje ćeš najprije doznati ako nazoveš neki od servisa koji se bave popravcima Apple uređaja te im detaljno obrazložiš sve što želiš. Uglavnom se naplaćuje po radnom satu + PDV. Probaj iStyle ili iKlinika, Filex. Možda ima i ovdje na forumu ili u oglasniku Jabučnjaka netko tko bi ti ugradio SSD, no to je kod Maca iznimno "pipkav" zahvat prilikom kojeg može dosta toga poći po zlu.

Iz osobnog iskustva, te iz iskustva drugih, cijene servisa Apple uređaja znaju biti enormno visoke. iStyle naprimjer ima cijenu jednog sata servisa od 249,00 kn, tu se još može nakupiti i naknada za dijagnostiku i slično. Najbolje je direktno nazvati, tada ćeš dobiti točan uvidu sve što te zanima. Evo i link - istyle.hr/servis

Ukoliko se odlučiš na takav zahvat, preporučio bih ti da obavezno tražiš pisano jamstvo na ugradnju.

Ili jednostavno još malo pričekaš, možda 30.10 u New Yorku objave nove iMacove pa će trenutnim modelima na stanju pasti cijena, a to bi tada mogla biti tvoja prilika!
23.10.2018 | 19:17
Franziskaner kaže:

Jer imam jedan iMac Late2013 sa SSD (od256GB) i jednu bez, a razlika je nekih 700-800kn

Neznam da li 2013 ima PCI blade SSD. Ako je ugradjeni SSD PCI blade tipa (kod mene u 5K late 2015 je), razlika u performansama u odnosu na sve SATA SSD je barem duplo.
23.10.2018 | 19:37
smayoo kaže:
SSD vidiš i sam pošto se prodaje - oko 700-800 kn je sam SSD. Ugradnja - netko tko je to radio će ti dati relevantnu informaciju (Saint, na primjer). Vjerojatno ne manje od 500 kn, ako je ozbiljan serviser koji daje neko jamstvo na svoj rad.


Cijene SSD-a su u zadnjih pola godine otišle dolje tako da unutar 800 kn (ukoliko je rad/ugradnja cca 500 kn) može ugurati SSD od 240/256 GB.
... i da, zašto svi dajete preporuku za Samsung? Ja u svojim MBP imam (ili sam imao) Intele serije 520, 1500Pro i 2500Pro, SanDisk Ultra i X serije pa i jednog prastarog OCZ Vertex4 i svi su radili/rade OK.
23.10.2018 | 20:08
Meni je isto SanDisk br. 1. Iako sam zadnjih par puta kupio OWC SSD (SATA verziju) za stare Macove, preko macupgrade.eu. Isto sam jako zadovoljan.
23.10.2018 | 20:48
Bertone kaže:
Cijene SSD-a su u zadnjih pola godine otišle dolje tako da unutar 800 kn (ukoliko je rad/ugradnja cca 500 kn) može ugurati SSD od 240/256 GB.


Molim te ako može neki link gdje to ima SSD-a spomenutih kapaciteta po 200 - 300 Kn sa uključenim PDV-om (ma može i bez PDV-a).
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.10.2018 | 21:06
Kingston A400 kapaciteta 240 GB je u Aquisitum Magnum 325 kn.

Nevažno... Uz potrebna ulaganja u all in one računalo mislim da se kupnja imaca ne isplati ako za iste novce ili slične moguće je nabaviti mini i monitor.
23.10.2018 | 21:39
Meni je Kingston sinonim za lošu poluvodičku memoriju. Sa svime od Kingstona sam imao problema. S USB stickovima, SD karticama, RAMom. Nemam baš nijedan razlog vjerovati da bi sa SSDom bilo išta bolje. I onda ići to ugraditi u stroj za koji ti treba opet 500 kn da ga zamijeniš kad se pokvari (bez obzira na garanciju na sam SSD, serviseru ćeš opet morati platiti vađenje kad se pokvari)... Ma no way...
24.10.2018 | 01:02
vicko kaže:

Molim te ako može neki link gdje to ima SSD-a spomenutih kapaciteta po 200 - 300 Kn sa uključenim PDV-om (ma može i bez PDV-a).


Izvoli: www.uzishop.hr/109-ssd-sata#

EDIT:
Link na temu da ne misliš da je dućan neki divlji (a i ako malo preletiš postove, budeš vidio da se može nabaviti i roba koje inače nema kod nas u HR)
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.10.2018 | 04:30
smayoo kaže:
Meni je Kingston sinonim za lošu poluvodičku memoriju...


Smayoo, ne kažem ja da je Kingston dobar (ili loš), samo sam čovjeku koji je pitao da mu se nađe SSD kapaciteta X za cijenu Y napisao da ga - ima.

I opet, ako ne rastavljam taj iMac sam za ugradnju SSD-a (a nikad ne bih all in one čačkao sam), smatram da mi za 800 kn koliko me košta SSD i 400 koliko me košta RAM pa još sam stroj recimo 3000 mogu pronaći Mini 2012 ( LINK ) i novi monitor u dijagonali 24" ili čak 27" ako sam spreman na kompromise.
24.10.2018 | 04:48
Daddo kaže:

Smayoo, ne kažem ja da je Kingston dobar (ili loš), samo sam čovjeku koji je pitao da mu se nađe SSD kapaciteta X za cijenu Y napisao da ga - ima.

I opet, ako ne rastavljam taj iMac sam za ugradnju SSD-a (a nikad ne bih all in one čačkao sam), smatram da mi za 800 kn koliko me košta SSD i 400 koliko me košta RAM pa još sam stroj recimo 3000 mogu pronaći Mini 2012 ( LINK ) i novi monitor u dijagonali 24" ili čak 27" ako sam spreman na kompromise.


Link ne dela, odnosno

Izrezak.PNG
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.10.2018 | 05:29
Eto popravio... ukratko, mac mini 2012 sa njuškala je 3000 kn (i5, 1 TB hdd, 10 GB RAM). Na njemu je daleko jednostavnije zamijeniti HDD ako treba...
24.10.2018 | 10:23
Daddo kaže:
Eto popravio... ukratko, mac mini 2012 sa njuškala je 3000 kn (i5, 1 TB hdd, 10 GB RAM). Na njemu je daleko jednostavnije zamijeniti HDD ako treba...

Slažem se sa tobom... a i lakše ga je ponijeti sa sobom ako zatreba jer stane u malo veći džep
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 9 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Ender, m@xym, Riba, Sank, tino1, ^SuperUnknown^, Anonimci (950)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO