Preporuka za vanjsku DVD pržilicu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka za vanjsku DVD pržilicu


14.09.2018 | 12:16
... Ima li netko preporuku za vanjsku DVD pržilicu?
14.09.2018 | 12:18
Uzmi Apple nisu skupe a rade sigurno
14.09.2018 | 13:58
saint kaže:
Uzmi Apple nisu skupe a rade sigurno



... Skupe su, skupe : )

Bacio sam oko na donju pržilicu ali me zbunila napomena: "Računalo ili prijenosno računalo s dva radna USB priključka." ... Zašto bi joj trebala 2 USB ulaza?...

Transcend DRW 8X Slim Portable TS8XDVDS-K
www.svijet-medija.hr/art/dvd-snimac-tran...s8xdvds-k-crni/43799
14.09.2018 | 14:28
Mislim da je jedan za napajanje a drugi za prenos podataka
14.09.2018 | 14:50
Oba su za napajanje, a jedan za prijenos podataka
Pržilica povuče više struje nego što jedan USB port po standardu daje (500 mA) pa ti trebaju dva porta.
14.09.2018 | 14:52
iMo kaže:
saint kaže:
Uzmi Apple nisu skupe a rade sigurno



... Skupe su, skupe : )


Za što ti uopće 2018. godine treba pržilica? Eto tako, da ti se nađe, ili nešto konkretno, za posao bitno moraš njom obavljati?

Ako je ovo drugo, onda ne kupuj jeftinu, jer ćeš kupovati dvaput.
14.09.2018 | 15:58
Ne moraš nužno imati dva USB-a jer jedan USB (koji je i označen) možeš u USB napajanje ugurati, a drugi (za prijenos) u komp.
Ja sam kupio u Austriji Samsung (www.cnet.com/products/samsung-se-208ab-d...xternal-se208abtsls/)
Radi s jednim USB priključkom. Jedina mana je ako staviš CD/DVD koji nije balansiran jer zbog male mese pogona sve vibrira.
To su obično CD/DVD koji dolaze uz časopise jer kod filmova to nisam primjetio.
14.09.2018 | 15:59
@smayoo, pogom treba za instalacijeu Diabla II ili Starcrafta na komp.
14.09.2018 | 17:40
Isprobao do sad i sve rade, Sony,Samsung, LG, Asus, jer u maca upikneš i uglavnom je odmah spremno za upotrebu.
14.09.2018 | 18:21
zabac kaže:
@smayoo, pogom treba za instalacijeu Diabla II ili Starcrafta na komp.


14.09.2018 | 18:23
zabac kaže:
Ne moraš nužno imati dva USB-a jer jedan USB (koji je i označen) možeš u USB napajanje ugurati, a drugi (za prijenos) u komp.


JA bi bio oprezan s tim. USB napajači su uvijek neuzemljeni switchani ispravljači. Može postojati i značajna razlika potencijala između minusa napajanja na USB portu kompjutera i minusa napajanja na USB portu napajača. Dakle, moguće je na taj način spaliti, bilo USB port na kompu, bilo USB napajač.
14.09.2018 | 19:11
smayoo kaže:
iMo kaže:
saint kaže:
Uzmi Apple nisu skupe a rade sigurno

... Skupe su, skupe : )

Za što ti uopće 2018. godine treba pržilica? Eto tako, da ti se nađe, ili nešto konkretno, za posao bitno moraš njom obavljati? Ako je ovo drugo, onda ne kupuj jeftinu, jer ćeš kupovati dvaput.


... Trebam ga za posao, povremeno ali kada zatreba mora to napraviti bez greske. Apple je pouzdan ali uvijek ima skoro jednako dobrih a ipak nesto jeftinijih proizvoda. Zato pitam za provjerenu alternativu.
14.09.2018 | 19:30
Kako su ljudi već napisali, doslovno svaka će raditi. Ne postoji "Apple" pržilica, sve je to danas isto govno jer je tehnolgija na zalasku i krepava nakon godinu dana redovne eksploatacije, no kako ćeš je koristiti povremeno trajat će ti dugo.

Zanimljivo je da sma ja jednu posudio s posla - da instaliram Starcraft. ))
14.09.2018 | 20:52
Nemoj samo uzimati slot-loading, uvijek su ladičari pouzdaniji i robusniji.
14.09.2018 | 21:03
Riba kaže:
Kako su ljudi već napisali, doslovno svaka će raditi. Ne postoji "Apple" pržilica, sve je to danas isto govno jer je tehnolgija na zalasku i krepava nakon godinu dana redovne eksploatacije, no kako ćeš je koristiti povremeno trajat će ti dugo.

Zanimljivo je da sma ja jednu posudio s posla - da instaliram Starcraft. ))


Koja je to tehnologija na zalasku?
Audio CD jos dugo ne bude "zasao". On treba pogon. Razvijati ce se jos desetlkecima kao sto su i gramofoni dozivjeli svoju renesansu.
14.09.2018 | 21:13
Riba kaže:
Zanimljivo je da sma ja jednu posudio s posla - da instaliram Starcraft. ))


Ček, nisi kupio Starcraft I Remastered? Predobar je, vrijedi svakog centa!
14.09.2018 | 21:44
zabac kaže:
Koja je to tehnologija na zalasku?
Audio CD jos dugo ne bude "zasao". On treba pogon. Razvijati ce se jos desetlkecima kao sto su i gramofoni dozivjeli svoju renesansu.


Recimo da tako i bude, ne mogu dokučiti kakve veze ima renesansa Audio CDova sa eksternim DVD pržilicama i njihovom tehnologijom.

A tu ekipu koja se dans pali na gamofone zamišljam kao Patricke Batemane koji stave svoj limited edition vinil na gramofon, izvuku vizitku iz svoje kutije za vizitke od platine sa finom gravurom, i onda izbodu žrtvu mesarskim nožem.
14.09.2018 | 22:39
Dok god se budu pogoni razvijali benefit bude imalo i ovo govance za komp.

Slisanje loce je ritual.
Ako nemas nikakav ritual, onda badava pricam.
14.09.2018 | 23:42
smayoo kaže:
zabac kaže:
Ne moraš nužno imati dva USB-a jer jedan USB (koji je i označen) možeš u USB napajanje ugurati, a drugi (za prijenos) u komp.


JA bi bio oprezan s tim. USB napajači su uvijek neuzemljeni switchani ispravljači. Može postojati i značajna razlika potencijala između minusa napajanja na USB portu kompjutera i minusa napajanja na USB portu napajača. Dakle, moguće je na taj način spaliti, bilo USB port na kompu, bilo USB napajač.


... Znaci da bih trebao naci przilicu s vanjskim adapterom za napajanje? A bas sam se razveselio periferiji bez toga!... Vec dugo koristim nekoliko vanjskih diskova raznih proizvodjaca, koji ne koriste vanjsko napajanje, i nisu mi ostetili USB ulaze. Zar ovo s przilicom nije slicna tehnologija?...
14.09.2018 | 23:48
dpasaric kaže:
Nemoj samo uzimati slot-loading, uvijek su ladičari pouzdaniji i robusniji.


... I opet sam se prevario : ( Mislio sam da ce uredjaj biti tanasan i lagan ali u redu - dobro je sto ga ne trebam stalno nositi sa sobom : )

Ima li neki tehnicki izraz za te modele koji nisu slot-loading, da ih lakse selektiram kod potrage?...
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.09.2018 | 05:48
ja sam imao ovo 2 godine i proslijedio dalje jer mi nije trebala....
radila je na normalan jedan usb kabel, u jedan usb utor...

www.amazon.com/LG-Electronics-Portable-E...ativeASIN=B00ODDE33U
15.09.2018 | 06:36
dpasaric kaže:
Nemoj samo uzimati slot-loading, uvijek su ladičari pouzdaniji i robusniji.


... Ok. Dakle ne slot-loading, nego “tray”, kako je naznaceno kod ove dolje:

Media Load Type - Tray

Dell USB Slim DVD +/- RW Drive - DW316
15.09.2018 | 06:38
Dijete kaže:
ja sam imao ovo 2 godine i proslijedio dalje jer mi nije trebala....
radila je na normalan jedan usb kabel, u jedan usb utor...

www.amazon.com/LG-Electronics-Portable-E...ativeASIN=B00ODDE33U


... Hvala na konkretnoj preporuci.
15.09.2018 | 10:15
Ja sam svoju kupio u Medianarktu i kostala je 25€.
15.09.2018 | 10:24
... Hvala na info.
15.09.2018 | 21:23
iMo kaže:
smayoo kaže:
zabac kaže:
Ne moraš nužno imati dva USB-a jer jedan USB (koji je i označen) možeš u USB napajanje ugurati, a drugi (za prijenos) u komp.


JA bi bio oprezan s tim. USB napajači su uvijek neuzemljeni switchani ispravljači. Može postojati i značajna razlika potencijala između minusa napajanja na USB portu kompjutera i minusa napajanja na USB portu napajača. Dakle, moguće je na taj način spaliti, bilo USB port na kompu, bilo USB napajač.


... Znaci da bih trebao naci przilicu s vanjskim adapterom za napajanje? A bas sam se razveselio periferiji bez toga!... Vec dugo koristim nekoliko vanjskih diskova raznih proizvodjaca, koji ne koriste vanjsko napajanje, i nisu mi ostetili USB ulaze. Zar ovo s przilicom nije slicna tehnologija?...


Čitaj pažljivo i cjelovito.

Pitao si zašto pržilica treba 2 USB porta.
Dobio si objašnjenje da treba više struje nego što jedan port može dati.
Žabac ti je nadodao da umjesto jednog USB porta na kompu (ako ga nemaš ili ti treba za nešto drugo) možeš koristiti USB napajač (punjač) npr. od iPada ili čega bilo.
Ja sam na to napisao da mislim da nije pametno jer minus od napajanja odavde i odande nisu nužno na istom potencijalu.

Dakle, ako imaš komp s 2 slobodna USB porta, onda možeš to sve zanemariti.
15.09.2018 | 23:33
smayoo kaže:
iMo kaže:
smayoo kaže:
zabac kaže:
Ne moraš nužno imati dva USB-a jer jedan USB (koji je i označen) možeš u USB napajanje ugurati, a drugi (za prijenos) u komp.


JA bi bio oprezan s tim. USB napajači su uvijek neuzemljeni switchani ispravljači. Može postojati i značajna razlika potencijala između minusa napajanja na USB portu kompjutera i minusa napajanja na USB portu napajača. Dakle, moguće je na taj način spaliti, bilo USB port na kompu, bilo USB napajač.


... Znaci da bih trebao naci przilicu s vanjskim adapterom za napajanje? A bas sam se razveselio periferiji bez toga!... Vec dugo koristim nekoliko vanjskih diskova raznih proizvodjaca, koji ne koriste vanjsko napajanje, i nisu mi ostetili USB ulaze. Zar ovo s przilicom nije slicna tehnologija?...


Čitaj pažljivo i cjelovito.

Pitao si zašto pržilica treba 2 USB porta.
Dobio si objašnjenje da treba više struje nego što jedan port može dati.
Žabac ti je nadodao da umjesto jednog USB porta na kompu (ako ga nemaš ili ti treba za nešto drugo) možeš koristiti USB napajač (punjač) npr. od iPada ili čega bilo.
Ja sam na to napisao da mislim da nije pametno jer minus od napajanja odavde i odande nisu nužno na istom potencijalu.

Dakle, ako imaš komp s 2 slobodna USB porta, onda možeš to sve zanemariti.


... Da, nisam to tako razumio. Hvala na dodatnom objasnjenju. Imam dva USB porta, samo što su na dvije suprotne strane laptopa pa bi kablovi trebali biti malo dulji...

Usputno pitanje: što je s thunderboltom? Postoje li pržilice koje njega koriste i ne trebaju dodatni USB za napajanje?...
16.09.2018 | 02:00
Kupi przilicu s jednim USB-om.
Thunderbolt przilice ako i postoje, skupe su.
16.09.2018 | 09:51
zabac kaže:
Kupi przilicu s jednim USB-om.
Thunderbolt przilice ako i postoje, skupe su.


... Hvala.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 36 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO