VESA mount / nosač za iMac 27"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VESA mount / nosač za iMac 27"


18.01.2018 | 23:47
Ima li tko kakvu preporuku za VESA mount za iMac 27"?

Je li najbolje koristiti originalni Appleov? Je li tko koristio alternative? Imate li kakvih preporuka ili savjeta? Koji nosač na samom zidu je najtanji, a dovoljno dobar?

Klinci imaju malu (usku) sobu i stol je vrlo plitak, ovako bismo vješanjem iMaca na zid dobili mnogo prostora.
19.01.2018 | 16:53
Nedavno sam kupio mStand i mBase od Raindesigna i jako sam zadovoljan. Ali vidim da ne nude wall mount. :/
19.01.2018 | 18:58
Ja sam svojedobno gledao ovako nešto, ali ipak zelim na ruku da mogu micat ekran, tj, prikačit ga na stol. Samo što su beozbrazno skupi (500tinjak eura). Pišem da popratim temu jer em zanima ishod!
19.01.2018 | 20:46
Dobro izgleda.
19.01.2018 | 22:03
Sad sam vidio da tebi treba onak komad aluminija koji ide na samo računalo, a ne samo nosač.
20.01.2018 | 17:21
Priča se sastoji od dva dijela: VESA kompatibilnog "prihvata" za zidni nosač i samog zidnog nosača. Apple je tradicionalno nudio svoj VESA dio kao opciju koja se kasnije kupi samostalno montira. Naravno, nije bio jeftin, nekih 70-80 eura. Eh, ali caka je bila što je bio "fine crafted" i da se gotovo plug&play instalirao umjeto noge koja se vadila pomoću priloženog plastičnog ključa za tu priliku. Elegantno, nema što.

No, onda su u duhu "pojednostavimo proizvodnju i izostavimo ono što koristi 1 na 100" na novijim tankim serijama uklonili taj mehanizam za lako skidanje noge i postoje samo dvije opcije: da se iMac kao CTO naruči unaprijed s VESA mountom ili da se cijeli, ali cijeli Mac rastavi kako bi se došlo to noge i uklonilo je. I u tom trenu je moj plan propao.

Neki third-party proizvođači nude nosače koji drže cijeli iMac na zidu, zajedno s nogom, ali to mi je ružno i nepraktično jer je poanta bila da računalu bude što više uz zid, a ovako bi bilo previše istureno.

Ništa, prešao sam na plan B...
20.01.2018 | 19:30
Plan C:
- 21-24 IPS monitor sa VESA 100 prihvatom
- VESA nosač (oni najtanji i najjednostavniji su po 30-ak kn, a odmakne monitor od zida manje od 1 cm - slika)
- MacMini
- ako je zid od knaufa, kablovi idu ispod knaufa -- ako je zid klasični uštema se 2 cm zida u dubinu i 4-5 u širinu, postavi se PVC kanalica, preko nje mrežica i ponovno se sve pregleta --- ako te ne smetaju dva kabla, ne diraš zid i to je to
21.01.2018 | 09:01
Ili staviš nosač koji nije takav skroz tanak, nego onaj koji ima i mjesto za smjestiti nešto veličine Playstationa pa ti tamo stane Mini.
21.01.2018 | 18:52
Vidim da su na iMac Pro vratili jednostavnu instalaciju VESA nosača. Kad se pogleda njihova ponuda polagano ulaze u razdoblje 90.ih kad su nudili hrpu modela svega i svačega gdje jedan model nije kompatibilan s nečim, a drugi je.

21.01.2018 | 19:13
Soffoklo kaže:
Vidim da su na iMac Pro vratili jednostavnu instalaciju VESA nosača. Kad se pogleda njihova ponuda polagano ulaze u razdoblje 90.ih kad su nudili hrpu modela svega i svačega gdje jedan model nije kompatibilan s nečim, a drugi je.



Kako YT link nisam mogao "normalno" otvoriti (a vjerojatno neće ni drugi), evo ispravno postavljeni link

21.01.2018 | 21:45
Bertone, hvala, dobra ideja sve skupa, imam sličan setup s Minijem u firmi, ali doma nije opcija jer Mac mora imati malo jači GPU jer je to stroj od klinaca, a njima su igre i dalje No. 1. Na kraju sam nekako zbuksao taj iMac u kut stola uz samoljepive zaštite sa stražnje strane tako da se zid ne ostruže jer je doslovno udara rubovima u kutove. Za sada ću tako, a onda kasnije vidjeti što...
27.01.2018 | 16:42
Pozdrav,
pitanje (ako je na krivom mjestu, ili je već o tome bilo govora, admin plz premjestite)!

Htio bih kupiti stalak/stand a može ujedno i hlađenje za mbp 13", tako da mi visina monitora laptopa bude jednaka (donja stranica) sa drugim monotirom. Sada to stoji na hrpi knjiga i malo mi dozlogrdilo to ruglo.

Ima netko prijedlog nečega da ok izgleda, ili su ok cijene ... ili neki drugi pozitivan dojam?

tenx
27.01.2018 | 18:15
Pogledaj mStand i mStand 360 od RainDesigna. Ako hoćeš, možeš ga doći uživo pogledati kod mene.
28.01.2018 | 21:47
tnx @smayoo
super izgleda ...

čini mi se izbor između:

www.amazon.com/Rain-Design-mStand-Laptop...ented/dp/B000OOYECC/

i

www.amazon.com/Griffin-GC16034-Elevator-...ptops/dp/B0044RUSZM/


To što bi htio.

A opet, ovo me zaintrigiralo da možda napravilm sam nešto slično

www.kickstarter.com/projects/482077604/f...orkstation-on-the-go

Tnx na ponudi da vidim uživo, ako odlučim uzeti taj ... ti se javim.

PS
gdje si ga naručio, amazon ili ?
28.01.2018 | 22:25
Iskrena preporuka za Roost ukoliko ti treba prenosivost. Imam ga već koju godinu, a prije njega sam imao i njihovu prvu verziju.
29.01.2018 | 07:28
ecvis17 kaže:
gdje si ga naručio, amazon ili ?


Ne. Iz Njemačke. Moram iskopat kako se zove firma. Trebao mi je račun bez poreza, za firmu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 46 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO