Apple Cinema Display 30"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Cinema Display 30"


07.03.2018 | 13:16
Miro Spiro kaže:
zabac kaže:
Ako ne mora biti mat ekran, uzmi novijeg. Kontrast je po meni važniji od svjetline.
Ako je ovaj 27" još i Thunderbolt, tada preko njega imaš i neke priključke (proširenje za thunderbolt košta preko 2000EUR-a)


Profi audio- video kosta 2k eura.

Ostale komponente do 500 eura, ali ne može na Mac Pro 5.1 thunderbolt


Ne razumijem. @arhitekt se raspituje i nekako sam zaključio kako ne bude audio-video tjerao na kompu.
07.03.2018 | 14:09
Proširenja za thunderbolt!

Imaš npr. PCl šasija za 400-500 eura.

Najskuplje su thunderbolt stvari za audio- video. Ostalo je podnošljivo.
07.03.2018 | 14:14
Miro Spiro kaže:
Proširenja za thunderbolt!

Imaš npr. PCl šasija za 400-500 eura.

Najskuplje su thunderbolt stvari za audio- video. Ostalo je podnošljivo.



bavim se samo projektiranjem i 3d vizualizacijama. BIM, Archicad, Cinema4d + Corona render.... itd
Audiom sam se bavio samo dok sam se bavio glazzom profesionalno, po studijima...ali da, TB uređaji su skupi... al tehnologija je fenomenalna
25.08.2018 | 10:33
evo da se malo nadovežem na temu... baš gledam cinemu 30" u oglasu na njuskalu.. veli prodavač da je u top stanju samo 4k kuna za taj monitor i još ne znas koliko će trajat ??? malo too much !
25.08.2018 | 19:38
Pa, činjenica je da taj monitor nije usporediv ni sa čim drugim što sam ja u životu vidio (iako, nisam ja vjerojatno mjerodavan, jer se ne bavim takvom vrstom posla gdje je monitor kritičan). No, slažem se, za nešto toliko staro, 4000 kn je jako pretjerano. Njegovo je da traži. Ako mu nitko toliko ne plati, na kraju će dati za manje. Ako mu ti ponudiš neku konkretnu cifru, možda ti se javi kad odustane od svoje cijene.
25.08.2018 | 22:13
Istina, mnogo je za toliko stare monitore, ali to su im cijene, tržište čini svoje, idu za od 3 do 4 tisuće ovisno o očuvanosti. Najviše je za to kriv sam Apple - oni sve ove godine nisu bili u stanju napraviti i ponuditi dostojnog nasljednika tog monitora. Ili da su ga barem nastavili proizvoditi, dandanas bi imao kupaca takav kakav jest.

Evo, prijatelj je nedavno za glavni stroj u tiskari uzeo jedan, mislim da ga je platio nešto preko 3 tisuće. Ja sam ove godine uzeo još jedan polovan za sekundarni Mac doma, ima malu ogrebotinu na samom panelu, bio je 3.600 kn, znači da bi dobro očuvan mogao ići do 4. Jedva čekam da Apple konačno izda opet svoj monitor. Još uvijek su tražene i Cineme 27" i sličnih su cijena kao 30" jer su novije.
26.08.2018 | 10:53
Apple ima rjesenje za monitore u vidu iMac-a bez racunala. Zasto ih ne prodaje. Vjerojatno da si ne bi radio konkurenciju iMac-u.
26.08.2018 | 11:09
Ma, ne mislim da je su to međusobno konkurentni proizvodi. Cineme kupuju oni isti koji kupuju MacPro. Njima iMac nije opcija, osim ako nemaju kinte (kao tu kod nas), a tržišta gdje ljudi nemaju kinte ionako njima nisu bitna.
Jednostavno - ne rade više monitore jer nisu imali dovoljan volumen prodaje, vjerojatno.
26.08.2018 | 11:22
Zadnji posteni MacPro je izasao 2012. Valjak 2013.
Ne bi rekao da je bas navala bila na Ceinema Display. Za cijenu jedne skoro se dobiju dva odlicma monitora (ne mislim na DEL koji je jako popularan).
Apple kao jedna od najvrijednijih informatickih firmi trebala bi imati u punudi jedan monitor prestiza radi. Printeri su im bili tako i tako losi.
Izbacili su zvucnik koji i nije nesto, jedino ima zgodnu tehnologiju.
Prije bi kupio Naim Mu-So.
Jedino im sobro ide zarada. iMac pro su izdali zbog pritisaka i izrodili se problemi servisa koji nisu na veijeme organizirali (valjda problem s dijelovima).
26.08.2018 | 12:03
Gle, nitko nije uspio dati vrhunski proizvod u cijeloj horizontali informatičke opreme. HP mi je najbolji primjer toga. Ako ne gledamo profesionalnu mjernu elektroniku, pa i ako ne gledamo džepna forth-bazirana PRN računala, u klasičnoj uredskoj informatičkoj opremi, deset godina nije bilo laserskog printera koji je igdje i približno usporediv s HP-om. O ploterima da i ne pričamo. Tu su skoro 20 godina bili alfa i omega. Silom su se uguravali u windows desktop mašine (gdje su propali potpuno) i windows laptope (gdje su zauzeli uvjerljivo prvo mjesto u segmentu low-end govneta). Hja...
26.08.2018 | 12:10
Ima na njuskalu cinema display 30” za 2700kn, u super stanju
27.08.2018 | 02:14
arhitekt kaže:
Ima na njuskalu cinema display 30” za 2700kn, u super stanju


To bi bila super cijena, ali samo vidim jedan i to po 4.000 kn?
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.08.2018 | 06:55
dpasaric kaže:
arhitekt kaže:
Ima na njuskalu cinema display 30” za 2700kn, u super stanju


To bi bila super cijena, ali samo vidim jedan i to po 4.000 kn?


Apple cinema "displey" za 2700 kn.

Nisam imao prilike vidjeti uživo Apple Cinema Display pa da o njemu mogu išta reći. Meni osobno jedan monitor od 30" ne treba, radije 2x27 (Dell bi bio skroz ok, iako se ne bih bunio ni na recimo Viewsonic )
28.08.2018 | 21:36
E sad samo treba vidjeti u kakvom je stanju...obicno je "super stanje" vrlo diskutabilno !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 6 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.07 Seconds

Provided by iJoomla SEO