Upgrade ssd i garancija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Upgrade ssd i garancija


05.08.2016 | 15:45
Da li ima tko iskustva sa upgrejdom ssd-a (zamijenio bi sa original appleovim ali veceg kapaciteta) tj. da li se gubi garancija (macbook pro retina) ?
05.08.2016 | 15:53
Koliko će te ta priča ispasti? Rađe ga zamijeni sam, pogledaj opcije na OWC. Imaš na OWC-u video uputstva kako zamijeniti SSD. Zamjenom HDD/SSD ili RAM upgradeom ne gubiš garanciju.
05.08.2016 | 16:06
mislim da ne postoji jos zamjenski ssd za macbook retina 2015..

tj vidim da ga ima na owc ali ispadne me skoro isto kao original sa ebay-a a original je i dosta brži...
05.08.2016 | 16:18
Nisam jos nista odlucio ,samo razmatram opcije , posto je to jedina stvar koja me zivcira na laptopu, nedostatak prostora
256gb mi je defintivno na knap cak i uz jetdrive lite 128gb..
05.08.2016 | 16:50
Ako imas praksu multimediu drzati na disku, niti 1TB ti ne bude dosta.
Meni bi i 128GB bilo dovoljno jer sve sto nisu programi drzim van kompa.
05.08.2016 | 22:34
muzika mi je na jetdriveu. na ssd su mi programi, paralles i nesto malo filmova.
samo logic pro x mi je pojeo nekih 50-ak GB..
512GB bi mi bilo taman, al kad sam uzimao laptop nisam imao tih ekstra 3000kn, sad mi je malo zao zbog toga, jer sve ostalo sam prezadovoljan.
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.08.2016 | 02:15
Privatno kaže:
muzika mi je na jetdriveu. na ssd su mi programi, paralles i nesto malo filmova.
samo logic pro x mi je pojeo nekih 50-ak GB..
512GB bi mi bilo taman, al kad sam uzimao laptop nisam imao tih ekstra 3000kn, sad mi je malo zao zbog toga, jer sve ostalo sam prezadovoljan.


Moja preporuka je da radije ulozis novce u ssd disk i externo usb3/thunderbolt kuciste, nego da mijenjas interni. Tad ne trebas pazit previe na tumbanje diska po torbi.

Ako ako ipak odlucis mijenjat interni, uzmi u obzir OWCovo kuciste da zadrzis i to malo sto imas
06.08.2016 | 05:37
Pa nije SSD preskup za drzati filmove na njemu? Ja sve drzim na vanjskom disku.
06.08.2016 | 08:23
Nije da skladistim filmove na ssd vec drzim one filmove koje nisam jos pogledao a namjeravam pogledat.
vec imam dva eksterna hdd po 1TB ali ih uopce ne koristim ili zaboravim ponjet sa sobom tako da mi to nije neko rijesenje.
06.08.2016 | 13:00
Uzmi veći jetdrive pa ti bude odgovarao i na neki drugi budući mac možda
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.08.2016 | 13:38
Privatno kaže:

vec imam dva eksterna hdd po 1TB ali ih uopce ne koristim ili zaboravim ponjet sa sobom tako da mi to nije neko rijesenje.


Stavi ssd u externo kuciste i zagafaj ga na vanjski dio ekrana pa ga neces zaboravit..

Ne zezam se. Kod mene sljaka to. Redovito si keljim stvari na komp da ih ne zaboravim ponijet...
07.08.2016 | 18:09
Ja koristim od western digital-a my cloud (3tb) i sve drzim na njemu, moze se kupiti i samo kuciste tako da u njega ubacis ta dva diska i imas svoj cloud.
Mozes mu pristupit odakle god pozelis, sa mobitela, tableta ili laptopa.
08.08.2016 | 08:57
dprgom kaže:
Ja koristim od western digital-a my cloud (3tb) i sve drzim na njemu, moze se kupiti i samo kuciste tako da u njega ubacis ta dva diska i imas svoj cloud.
Mozes mu pristupit odakle god pozelis, sa mobitela, tableta ili laptopa.


Taj western digital se spaja direktno na router?
08.08.2016 | 09:32
A kako bi se drugacije spajao?
08.08.2016 | 10:39
Privatno kaže:
dprgom kaže:
Ja koristim od western digital-a my cloud (3tb) i sve drzim na njemu, moze se kupiti i samo kuciste tako da u njega ubacis ta dva diska i imas svoj cloud.
Mozes mu pristupit odakle god pozelis, sa mobitela, tableta ili laptopa.


Taj western digital se spaja direktno na router?


ne nužno, može preko switch-a koji je spojen na router... ako je to bilo tvoje pitanje: je li zbog dostupnosti izvana mora biti direkt na router-u
08.08.2016 | 12:28
Swirch vulgaris kad je spojen na router samo povecava broj zicanih konekcoja. Ne bi smijelo biti nikakvih razlika.
08.08.2016 | 16:56
Osim što switch vulgaris ne mora nužno imati gigabitni port pa ti onda taj storage visi na 100 Mb/s.
08.08.2016 | 17:32
Hebi ga, pa na neke stvari bi se trebalo paziti.
Mada usko grlo kod toga je propusnost prema internetu jer nije za ocekivati pristup (govorimo o upload-u) od 100Mbit-a.
08.08.2016 | 17:52
A pogotovo ako se radi o wifi spajanju, u tom slučaju unutar kuće ništa ne fali 100mbps transferu... Osobno imam 2gbps, jer mi je i gigabit malo kad mi treba image nabrzinu iskopirat od neke firme koju održavamo... Tako da je sve to relativno... A pitao je za cloud, pa onda stoji ovo žapčevo
Brzine nikad dosta!
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio
08.08.2016 | 19:26
Da, spojen je direktno na router, za upload i download file-a od 1gb treba malo manje od 2 min (wifi), kad to usporedis sa mbp koji to napravi za 2-3 sek spor je.
Ja ga koristim za backup, filmove/serije i ne radim sa ogromnim file-ovima (1gb max), tako da mi na njemu brzina nije toliko bitna.
08.08.2016 | 22:15
Nisam nikad koristio tako nesto zato pitam..

ali da, cini se kao ne lose rijesenje ako mogu pristupit podacima i kad nisam doma, ako naravno imam wifi..
a i definitivno je jednostavnije rjesenje od nabavljanja ssd prek ebaya i ugradivanja u retinu i mogucnost gubitka garancije.
09.08.2016 | 07:43
Ovisi koje podatke trebas dohvatiti i koliko su veliki, cloud usluge su isro tako dobre za 0kn kod manjih zahtjeva.
Ako je potrebno dohvacati GB i GB podataka, bolje je staviti disk u djep.
10.08.2016 | 08:28
upload neta mi je prespor za "virtualni cloud", dok western digital clouda je upload maximalni kolko router podrzava, zar ne ?

PS
ali dok nisam doma pristup podacima mi je spor kolko i upload veza od doma na internet? to bi znacilo jako sporo ?
10.08.2016 | 08:40
Interna brzina je brzina koju na putu podataka ima najsporija komponenta. Ako se spajas preko interneta, tada je brzina tvog upload-a doma ili download-a na uredjaju s kojim se spajas maksimalna brzina projenosa.
Ako gledas pouzdanost, moras biti siguran kako imas doma struje i kako postoji veza prema internet. Kad nisi doma onda nema tko "administrirati", dok kod Cloud necega, uvijek je netko "dezuran".
Ako je cijela stvar za zezanciju, tada ti i nije bitno ako su podatci nedostupni dan-dva, ali ako je za posao, tada bi ja razmislio.
10.08.2016 | 09:38
Ma nije nista za posao, da je za posao koristio bi externi ssd.
10.08.2016 | 09:59
zabac kaže:
Interna brzina je brzina koju na putu podataka ima najsporija komponenta. Ako se spajas preko interneta, tada je brzina tvog upload-a doma ili download-a na uredjaju s kojim se spajas maksimalna brzina projenosa.
Ako gledas pouzdanost, moras biti siguran kako imas doma struje i kako postoji veza prema internet. Kad nisi doma onda nema tko "administrirati", dok kod Cloud necega, uvijek je netko "dezuran".
Ako je cijela stvar za zezanciju, tada ti i nije bitno ako su podatci nedostupni dan-dva, ali ako je za posao, tada bi ja razmislio.

Ja sam na preporuku ekipe tu sa foruma kupio Synology DS115J sa 3TB WD red + preko USB još priključio stari WD MyBook Essentials od 2TB. Dvoumio sam se između WD My Clouda i Synologyja i nakon ovo malo vremena koliko je prošlo mi je drago što sam uzeo Synology. Mogu konfigurirati apsolutno SVE. Najviše me je spasio Surveilance center pošto po kući i firmi imamo IP kamere tako da više ne moram imati dodatan NVR (u mojem slučaju laptop) na koji se sve to snima nego Syn radi sve u miru. Da ne spominjem VPN server koji mi spašava živce kad nešto u uredu treba raditi sa neke remote lokacije. Jedina mana mi je kao što ste i sami komentirali upload speed prema van. Da imam optiku mislim da bi to bilo to, ali ovako je to malo shebano za korištenje kad trebam izvan lokalne mreže loadati neki veći file. Valja će optika jednom i do mene
Što se tiče struje, napravio sam si UPS od starog 1,5kW invertera, deep cycle baterije od 300Ah i punjača od 20A. Sve to regulira Arduino tako da ja ništa ne brinem, ako se baš i ta baterija isprazni do kraja, u dvorištu je 2,5kW benzinski generator koji ima auto start i također je reguliran putem Arduina. Jedino mi još fali offsite backup ali mislio sam to riješiti sa Amazonovim Glacierom.
10.08.2016 | 10:36
Synology ili QNAP... ne treba žalit novaca
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 35 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO